Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Lze založit mystery keš i takto?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
42 odpovědí na toto téma

#1 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2017 - 19:33

Ahoj všem

poslední dobou mám dotazy na věci, které se v pravidlech nepíšou (i tato).

Potřeboval bych vědět, zda by bylo možné udělat mystery keš na způsob, že by kačeři například museli oběhnout v jednom městě všechny telefonní budky a na jedné z nich by byla stage se souřadnicemi finálky. Spíše to pasuje na letterbox, proto se ptám, zda by podobný způsob získání souřadnic šel udělat i na mysterce. Předem díky za odpověď. :)


  • 0

#2 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2017 - 19:43

To bys ty budky musel zaměřit. Nebo podle telefonních čísel, tak to bylo u VTA. Když dáš do listingu ulice, to už je spíš letterbox, ne?
  • 1

#3 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2017 - 20:50

Ale nemusel. Stačilo by zaměřit tu jedinou budku se souřadnicemi.
Jinak letterbox je jenom o razítku v krabičce. Když tam to razítko nebude, klidně to může být mysterka.

Ale tohle je spíš dotaz na konkrétního reviewera a ne do fóra, kde co člověk, to různý názor. Reviewer tu keš bude schvalovat a jeho názor bude rozhodující.

Za mě jen, že v Praze existuje keš "Mikromagie - Skorapky", která má podobný, nikoliv stejný princip. Ale precedenty neexistují, takže se s tím stejně nedá argumentovat.
  • 4
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#4 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2017 - 20:58

Ale tohle je spíš dotaz na konkrétního reviewera a ne do fóra, kde co člověk, to různý názor. Reviewer tu keš bude schvalovat a jeho názor bude rozhodující.


Pravda.
  • 0

#5 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2017 - 21:09

Je to sice na reviewerovi v konkrétní oblasti, ale pokud by to bylo porušení pravidel, tak to neschválí nikdo. Proto se ptám zde, protože zde s takovými věcmi mají lidi někdy zkušenosti viz vaše příspěvky. Jinak souřadnice konkrétní budky jsem chtěl dát jako skrytý waypoint pro reviewera a ostatním hráčům napsat jen, že mají na internetu zjistit čísla budek a potom je všechny oběhnout. Pokud by to nešlo, pak by tu byla i ta možnost tam ty čísla napsat, jak psal kalubr. Což mě vlastně samotného ani nenapadlo. Díky za zatím příspěvky.


  • 0

#6 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2017 - 21:26

To mi silně připomíná Olomouckou Ohrožený druh GC2DZBF (archivovaná).


  • 0

#7 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2017 - 21:55

To mi silně připomíná Olomouckou Ohrožený druh GC2DZBF (archivovaná).

Nejen Olomouckou, ve Znojmě je podobná. A myslím, že i jinde
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#8 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2017 - 22:22

To mi silně připomíná Olomouckou Ohrožený druh GC2DZBF (archivovaná).

Takže kdyby chtěl geotrain založit multinu, tak zaměří všechny budky...
Vím o multi, která má čtyři krabičky, ve třech není vůbec nic, jedna obsahuje logbook.
  • 0

#9 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2017 - 23:49

Mikromagie je neco jineho a radsi bych to tady vubec nevytahoval.

 

Samozrejme ze dat do jedny (neznamy) budky ve meste stage se souradnicema finalky je naprosto korektni mysterka a nedovedu si predstavit proc by s tim mel nejakej reviewer mit problem. Staci zamerit tu jednu budku, dat ji jako neviditelnej waypoint (nesmi bejt v kolizi protoze je to fyzicka stage), dat tam nejlip plochej magnetickej pasek se souradnicema finalky a hledej smudlo. Obtiznost podle poctu budek v miste muzebejt od jednoduchy az po dost vysokou. Podle me jako mysterka naprosto v pohode.


  • 3

#10 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2017 - 7:23

Akorát bych si dal pozor na to, že budky začínají být ohrožený druh. Máme jednu stage v letterboxu v budce a včera jsem zjistil, že už nemáme. Ale zatím zmizel pouze přístroj, tak třeba ho jenom budou měnit...
  • 2

#11 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2017 - 7:58

Mám VTA keš v Kolíně a ta má deset stagí (budek) a zatím se žádná neztratila. Teď jsem chtěl založit i v HB, ale ta minulá schytala dost kritiky, proto ji chci udělat takto.


  • 0

#12 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2017 - 8:03

Nejen Olomouckou, ve Znojmě je podobná.

 

Akorát bych si dal pozor na to, že budky začínají být ohrožený druh.

Jj, ze třiceti znojemských už jich za tři a půl roku od publikace zmizelo 13.

 

Jinak na podobném principu jsou některé mysterky věnované kočce páně Schrödingera, akorát těch možností je trochu míň.


  • 0

#13 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2017 - 8:36

Mám VTA keš v Kolíně a ta má deset stagí (budek) a zatím se žádná neztratila. Teď jsem chtěl založit i v HB, ale ta minulá schytala dost kritiky, proto ji chci udělat takto.


V HB? To zní zajímavě.
  • 0

#14 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2017 - 9:19

Včera jsem tam byl a finální místo mám, jen potřebuji místo ještě pro jednu stage. Chtěl jsem to udělat tak, že nejdřív kačer najde tu budku, v ní budou souřadnice k další stage, kde budou souřadnice finálky. Ale ještě to nemám moc přepravený a nevím, jak budu mít čas. Ale už o tom přemýšlím docela dlouho.


  • 0

#15 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2017 - 11:58

Mám VTA keš v Kolíně a ta má deset stagí (budek) a zatím se žádná neztratila. Teď jsem chtěl založit i v HB, ale ta minulá schytala dost kritiky, proto ji chci udělat takto.

 

Co si od takové keše slibuješ? Co kačerům přinese? Já kdybych viděl keš, která po mě bude chtít obejít deset telefonních budek ve městě (ať už je to kolínská nebo HB varianta), tak se jí obloukem vyhnu - raději navštívím nějaké pamětihodnosti. Ale nějaké kouzlo to asi bude mít, jinak bys ji nezakládal. Jaké tedy?


  • 4

#16 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2017 - 12:15

Mikromagie je neco jineho a radsi bych to tady vubec nevytahoval.

 

 

Proč ne? Já jsem si ji moc užil  :D https://coord.info/GLQ18W19


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#17 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2017 - 15:54

Kulhal: Díky keši oběhneš většinu budek ve městě, poznáš několik, kterých sis třeba předtím nevšiml ;). V Kolíně jsem udělal finálku, kterou jsem dal na lesní místo za Kolínem a lidem se to docela líbí. Někdo radši navštíví pamětihodnosti, někdo radši oběhne budky. Já mám rád obojí. Většina keší má své kouzlo, ať už umístěním, či způsobem luštění, či pěkným provedením.


  • 0

#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2017 - 16:01

Co se týče budek, je to i kategorie na waymarkingu. A když jsem si ji jednou chtěl výjimečně vyfotit, táhlo mě to na místo, kde žádná budka nebyla. Mizí. O2 nutí k jejich provozu jakási regulace a dost se to snaží obejít. Taky po zdražení na 15Kč odtud nikdo nevolá.


  • 0

#19 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2017 - 17:03

Hele, v HB si dej bacha, aby ta kes za to stala, jinak tu kritiku schyta taky :)) To je jenom dobra rada. Ta, co tam vytvoril czechtir byla spis k placi nez k lovu - pocitat dlazdicky v oblozeni baraku byl docela masakr :D


  • 1

#20 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2017 - 17:16

Inspiruju se tirákovou, ale budu se samozřejmě snažit ji udělat o něco lépe. Právě proto chci stage udělat takto, aby lidi nenadávali na nesmyslné počítání kachliček a další věci. 

 

Jinak to, že mizí budky je dost smutné. Všiml jsem si, kolik jich zhruba odstranily. U původní keše jich podle logů bylo ze začátku patnáct a dnes jich v HB není ani deset :(.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama