Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Lze založit mystery keš i takto?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
42 odpovědí na toto téma

#21 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2017 - 18:05

Budky mizej hlavne proto, ze je v podstate nikdo nevyuziva - tim padem z toho kyslik nema skoro nic a provoz tech budek je prodelecnej. Taky bys to tak na jejich miste udelal.

 

Ta inspirace tirakem je zajimava, ale osobne bych to asi vzala znovu od podlahy. Jeho kese byly hlavne nahledem do jidelnicku prumernyho ridice tiraku v CR (nic proti) :)


  • 0

#22 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2017 - 18:26

Budky místo mobilu mají jednu výhodu. Dá se v nich ukrýt před deštěm. Udržovat se musí ze strategických důvodů, kdyby třeba někde při katastrofě vypadla mobilní síť. ale už je to spíš teoretická možnost. Asi tak, jako se přestala sledovat frekvence na SOS a námořní důstojníci už nemusí umět určit souřadnice podle hvězd a chronometru.


  • 2

#23 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2017 - 18:39

Já jsem jednou šla pro finálku umístěnou v budce. Nepodařilo se mi ji odlovit, a když jsem tam šla za týden, nebyla tam ani ta budka.
Možná by se někde dalo zjistit, které plánují zrušit (nevím, zda je to ještě pod O2). Ale já cílová skupina na obíhání budek nebudu. :o)
  • 4

#24 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2017 - 18:55

To už jsme spolu s Kulhalem minimálně tři.   ;)

 

Docela by mě zajímalo, kolik lidí v neznámém místě dá přednost obíhání VTA před multinkou, která mu ukáže z města nebo vesnice pár zajímavějších míst. 

 

Ale proti vkusu......ať si každý zakládá, co se mu líbí. Otázka je, jaké budou logy nálezců a jestli budou - asi bude pár lidí, co otevřou listing a zase ho zavřou s tím, že si vyberou v okolí jinou keš. Každý má na výběr, jak owner při zakládání tak lovící kačeři


  • 2

#25 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2017 - 19:15

Obíhání budek v cizím městě nic moc (nejsem cílový kačer). Na 99% procent to dopadne tak, že se a ní vrhne jako na novinku pár kačerů, kteří odlověj fér a pak to bude jen potrava pro finálky.


  • 3

#26 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2017 - 19:20

Já se hlásím k obíhaní budek v Rakovníku.

 

Byla to docela kovbojka zjistit kde ze to vlasne stoji. Vlastni obihani pak byla takova normalni multina ve meste, jen mi pak uz nezbyl cas na finalku neb jsem spechal na vlak. Mezitim se nekolik budek ztratilo, ale autor zmenil vzorec a nastesti nechal indicie puvodni a tak nebyl problem vlasní finalní cache dohledat po roce.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#27 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2017 - 19:46

Otázka je, zda v tom městě nějaká zajímavá místa jsou :). Pokud jsou budky v centru, tak si můžete při hledání město částečně prohlédnout. V HB jsem našel dost tradiček a abych byl upřímný, tak některá místa moc úchvatná nebyla. Ale to spíš záleží na konkrétním kačerovi. A tak nějak počítám, že moc logů mít nebude.


  • 0

#28 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2017 - 20:04

Ve Vlkovsku nic není. Bývala tam multina a wherigo.
  • 0

#29 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2017 - 21:55

Než obíhání budek je zajímavější tato varianta - Calling CQ in distance X


Tento příspěvek byl upraven od Ruvit: 25 červen 2017 - 21:56

  • 2

#30 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2017 - 22:03

Než obíhání budek je zajímavější tato varianta - Calling CQ in distance X


Zajímavý nápad a D/T kombinace.
  • 0

#31 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2017 - 22:19

Ve Vlkovsku nic není. Bývala tam multina a wherigo.

 

A mechtěl bys je něčím nahradit? :D

 

Jinak děkuji za návštěvu mojí první keše Rejznarka


Tento příspěvek byl upraven od PeSis: 25 červen 2017 - 22:21

  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#32 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2017 - 22:32

A mechtěl bys je něčím nahradit? :D

Jinak děkuji za návštěvu mojí první keše Rejznarka

Já z HB nejsem, pro mě je lepší mít krabičku v místě bydliště, aby tam mohl člověk dojít a měl přehled, co se tam děje.
Tvoje keška má pěkný listing a je uprostřed přírody, díky!

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 25 červen 2017 - 22:54

  • 0

#33 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2017 - 23:07

Kdysi mne nějaký osmahlý mládenec prosil o telefon, že si potřebuje zavolat. Ukázal jsem na vedlejší tel. budku, že klidně může. Dneska už bych ho musel odkázat do patřičných míst rovnou, budka už tam není...


  • 0

#34 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2017 - 0:00

trochu původní dotaz  zkomplikuju: co kdyby ten magnetickej štítek chtěl owner přesunovat? Musí být trvale všechny budky vedené jako fyzické wp, nebo je může mít jako virtuální wp a teprv po přesunu by příslušný wp přepnul na fyzický?


  • 0
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#35 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2017 - 5:51

Opět spíš dotaz na RW, ale teoreticky musí být jako fyzický WP pouze ten se štítkem, ostatní podle mě ani jako WP být nemusí (proč taky), nebo jenom jako virtuální. Po přesunu štítku pak stačí nastavit u nového umístění fyzický WP a u starého změnit na virtuální.

Ale prakticky - u každého fyzického WP se hlídají kolize s jinými kešemi. Mohlo by se stát, že po přesunu štítku bude ten nový WP v kolizi, která tam mezitím vznikla (někdo poblíž založil keš). Takže by bylo lepší pro všechna potenciální umístění založit fyzický WP - tím bude pro ně aktivována ochranná zóna a nestane se, že by nové umístění bylo v kolizi. Na druhou stranu je to poměrně nekolegiální, protože tím zbytečně zablokuješ spoustu místa pro případné založení nových keší, aniž by to v danou chvíli bylo nutné. Ale to už si každý musí rozhodnout sám.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#36 ilus

ilus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2017 - 7:00

Keš, která by měla hodně fyzických WP, na kterých by navíc ani po většinu času nic nebylo, bych nedělala. Ona ani delší multi s větším množstvím fyzických WP není ve městě nic moc. Jedna keš tak zaseká půlku města, na zajímavých místech, která by si zasloužila vlastní keš, pak najdete jen štítky se souřadnicemi.


  • 4

#37 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2017 - 7:28

Nebo naopak, štítky se souřadnicemi jsou vedeny jako virtuální. Dost jsem se kdysi divil, když stage, tvořená dřevěnými kolíčky ve zbytku telegrafního sloupu, nebo štítkem pod lavičkou byla v dost drsné kolizi s tradičkami poblíž. Tehdy mi to owner vysvětlil tak, že co není třeba vzít do ruky, je virtuální (tehdy QtA). Vím, že to není správný názor a dnes by to už možná neprošlo. Ale virtuálních štítků je pořád spousta, někdy je to i v pořádku, jako třeba štítek s číslem stromu, co tam dávají přírodovědci. Štítek co tam přibije kačer, je už fyzická stage.


  • 0

#38 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2017 - 7:34

Pche, telefonní budky ... :D GC20DVV


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#39 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2017 - 12:30

Já bych to udělal tak, že bych dal  waypointy všech budek, ale pouze virtuální a skryl bych je. Do té jedné bych dal zespod samolepku se souřadnicemi a když bych chtěl časem změnit budku, tak bych udělal novou. Magnetický pásek by totiž mohl někdo v pohodě ukrást. Kdyžto samolepka by snad mohla vydržet déle. A označil bych ji jako virtuální.


  • 0

#40 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2017 - 14:05

Naše zkušenosti z Munzee alespoň v Praze jsou takové, že nálepka vydrží v telefonní budce v řádu měsíců, někdy jen týdnů. Nové už tam prakticky nikdo nezakládá, maximálně cizinci a začátečníci, protože úmrtnost byla opravdu vysoká. Záleží samozřejmě i na tom, jak dobře je schovaná, ale většinou dříve či později zmizí odkudkoliv. A jak už bylo řečeno, často zmizí komplet celá budka.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama