Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak připevnit čelovku na hrudní pás (nebo jinak než kolem hlavy)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2017 - 12:45

ahoj,
zjistila jsem, že když mám na noční keši několik hodin na čele čelovku, vždycky mě po tom druhej den bolí hlava, někdy to skončí i migrénou.

 

Napadá vás, jak připevnit čelovku nebo jinou vhodnou baterku třeba na hrudní pás (nebo jinak) ?

 

Vím, že v Decathonu mají "Kalenji Run Light" – to upevnění okolo těla se mi líbí, ale na keše by 250 lm možná nestačilo a nedá se nijak směrovat, prostě jen svítí dopředu.

 

Baterku do ruky nechci, střídám v rukou navigaci, foťák, papír, tužku apod., takže to už by mi baterka překážela.

 

Děkuju!


možná by to šlo i na nějakou pevnou čelenku...


  • 0

#2 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2017 - 13:01

Hasiči to mají na helmě, ne? A nejde to pověsit na krk?
  • 0

#3 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2017 - 13:16

Na krku to moc nefunguje, furt se to někam klinká:)
Na helmu by to šlo, ale bojim se, ale aby tam ten efekt "bolehlav" nebyl po několika hodinách podobnej...


  • 0

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2017 - 13:18

Jasně, hornickou Nifku na helmě a několikakilový akumulátor na opasek. Jen pozor, že z toho akumulátoru občas teče louh.

Jestli tě bolí hlava z čelovky, bude i z čelenky.

Pokud nosíš něco na hlavě, zkus to přidělat na to. Viděl jsem třeba kulatou baterku ve stočeném okraji klobouku. Já na hlavě nesnesu nic než kulicha a to jen ve velkých mrazech, na to bych čelovku mohl jedině přišít.

Možná by to šlo přidělat i na popruh batohu, ale asi ti to bude svítit jinam než chceš, čelovka se otáčí s hlavou.


  • 0

#5 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2017 - 13:34

Hoď sem, co používáš za typ, ať můžeme bejt "migrénově chytřejší".  :) 

 

Jinak jak píše mpik - hlavní výhoda čelovky je, že svítí kam potřebuješ. Baterku v ruce taky zvládneš natočit, kam potřebuješ. Na batohu mi to přijde nepoužitelný, to se budeš natáčet celým tělem? Raději bych volil něco na hlavu, ale co nejlehčí, s baterkama za pasem a co nejměkčí (nejmíň nataženou) gumou. Ale to jsme zas u první věty...


  • 0

#6 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2017 - 17:07

Ono těch možností zas tolik není. Snad jedině do zubů, a používat znakovou řeč.  :)


  • 0

Jsem to stále já.


#7 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 28 červen 2017 - 18:26

Už si s tým bola u doktora? Nemyslím s čelovkou, ale s bolesťami hlavy.
  • 2

#8 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2017 - 19:37

S čelovkou jsem ještě u doktora nebyla:))
​Doktoři migrénu vyléčit neuměj...

 

Zkoušela jsem pořídit si co nejlehčí čelovku – Fenix HL26R má jen 86 gramů. Na kratší dobu to nevadí (třeba při projížďce na kolečkovejch lyžích), ale když to mam na hlavě dýl, tak mě hlava bolí. Pásek jsem měla utaženej co nejmíň.

 

Ideál by byla čelovka na kšiltovku, ta mně nevadí. Ale jak to přidělat? a kšilt uříznout?:)


  • 0

#9 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2017 - 20:07

Co zkusit si pridelat svetlo na predlokti. Nebo za zapesti. Muzes to pak smerovat.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2017 - 20:23

Čelovka na kšiltovku se prodávala, placatá, s klipsem, zastrčit jen na kšilt. Ale mělo to obyčejné diody a malé placaté litiovky, tj. asi světlo nic moc. Ale přišít lepší baterku na kšiltovku by určitě šlo, idaálně takovou, co má baterie oddělené, ty dát někam dozadu, nebo na delší kabel a do kapsy, aby to neshazovalo kšiltovku z hlavy.

Ale normální baterku na náramek a na ruku, to by asi taky šlo. Co třeba nějak takhle? https://www.aliexpre...a3-aaeeaf649bc8


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 28 červen 2017 - 20:29

  • 0

#11 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2017 - 21:47

ahoj,
zjistila jsem, že když mám na noční keši několik hodin na čele čelovku, vždycky mě po tom druhej den bolí hlava, někdy to skončí i migrénou.

 

Napadá vás, jak připevnit čelovku nebo jinou vhodnou baterku třeba na hrudní pás (nebo jinak) ?

 

Vím, že v Decathonu mají "Kalenji Run Light" – to upevnění okolo těla se mi líbí, ale na keše by 250 lm možná nestačilo a nedá se nijak směrovat, prostě jen svítí dopředu.

 

Baterku do ruky nechci, střídám v rukou navigaci, foťák, papír, tužku apod., takže to už by mi baterka překážela.

 

Děkuju!


možná by to šlo i na nějakou pevnou čelenku...

 

A způsobuje tu bolest hlavy opravdu to, že je svítidlo mechanicky připevněno na hlavě? Pokud budeš tu čelovku mít na hlavě několik hodin zhasnutou, dostaví se ty obtíže také?

Třeba tu bolest hlavy způsobuje blikání světelného zdroje a u čelovky s jiným driverem by to mohlo být lepší.

Ale zkušenost s tím nemám, mě ze světla nikdy hlava nebolela, je to jen takový nápad.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#12 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2017 - 22:36

Celovku nosivam v ruce vyhovuje mi světlo zespodu, jen na logovani ji dávám na čelo, abych mel volné ruce.
  • 0

#13 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2017 - 6:49

​Doktoři migrénu vyléčit neuměj...

Neda mi to, tady se jako neurologicka sestra ozvat musim - jaky doktori? A byla jsi s tim teda nekde, nebo nebyla, pripadne u jakyho doktora? Nerikam, ze doktori jsou vsemocny, ale ze zkusenosti vim, ze nektery lidi (jak pacienti, tak doktori) to po jednom, dvou neuspesnejch pokusech vzdaj (pritom naprosto zbytecne, moznosti profylaxe jsou dneska mraky, je to jen o schopnym doktorovi a pacientove vydrzi - doktor totiz nema kristalovou kouli, aby hned vedel, co zabere).

 

(Jinak vylecit asi uplne nejpujde, ale je dost pravdepodobny, ze by mohla jit aspon markantne omezit profylaxi)

 

A jinak souhlasim s Kohoutim tymem - nemuze to fakt byt tim svetlem - spousta lidi ma tohle jako spoustec...


  • 1

#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2017 - 7:31

Baterky, co nemají Ledku natvrdo připojenou k baterii (takové svítí krásně, ale krátce a ničí Ledku i baterii) používají pulsní regulaci. Vím to dobře, když jsem takovou baterku dal na řídítka poblíž bezdrátového cyklopočítadla, jel jsem 50km/h i když jsem stál (totéž dělají detekční rámy v obchodech, elektrické ohradníky i blesky při bouřce). Zkus zamávat prstem ve světle této baterky. Vidíš ho několikrát? Takový stroboskopický efekt by mohl unavovat oči a spouštět něco. Ale vím, že i z technických důvodů se spínané regulátory většinou dělají na tak vysokých frekvencích, že to oko vnímat nemůže, desítky až stovky kHz i víc. Ale zrovna u baterek jsem se setkal s takto pomalou regulací, že byla vidět.


  • 0

#15 (SOS)

(SOS)

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2017 - 8:46

Ahoj. Myslím si, že tvá bolest hlavy bude od únavy očí a baterka v ruce ti nepomůže. Zkus si vzít čelovku do ruky a budeš vědět více.
  • 0

#16 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2017 - 9:35

Nevadí mi světlo, vadí mi tlak něčeho na hlavě.
​Baterka v ruce je bez problému, až na to, že mi pak chybí ruce:)


  • 0

#17 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2017 - 12:52

Třeba tak?

Nebo tohle?


  • 0

#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2017 - 18:21

Napadlo mě, jestli by se těmi poutky na čelovce nedal provléknout takový ten reflexní pásek s pružinou uvnitř a pak to jen zaklapnout kolem ruky. Každý to nosí namotané nškde na poutku batohu.


  • 0

#19 (SOS)

(SOS)

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2017 - 20:01

http://www.svitilny-...enix-mc11-xpg2/
  • 0

#20 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2017 - 20:03

Mne ty pasky nedrzi na ruce (ani na noze) ani samostatne, natoz aby to drzelo baterku.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama