Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 5.15 - od Ježíška


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
203 odpovědí na toto téma

#161 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 12:59

Poraďte mi někdo. Co mám kde nastavit abych viděl databázi z geogetu (geoget.db3), kterou jsem nahrát do mobilu. Ve stejném adresaři mám mapy a ty a:Drake vidí a používá.

adresář je:  /storage/emulated/0/Android/data/cz.adrake.plus/files

což je interní adresář. To mám i nastavené v a:Drake, ale stale to chce cache jen stahovat ze sítě.

Safra co dělám špatně.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#162 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 13:12

Já ji mám ve stejné lokaci (akorát přejmenovanou na cachedb.db3), takže to asi bude na Luďka...


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#163 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 13:33

Já ji mám ve stejné lokaci (akorát přejmenovanou na cachedb.db3), takže to asi bude na Luďka...

Dik trochu jsi mne zvedl sebevedomí, už jsem myslel, že jsem uplně blbý.

 

Doplnuji: jak jsem zjistil o par prispevku nize tak plati posledni dve slova co jsem psal a sebevedomi je zas v haji.


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 09 únor 2018 - 18:04

  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#164 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 14:45

takova blba otazka... mas v nastaveni jako zdroj dat "databaze" a ne "Geocaching Live"?

 

Ja jsem prachproste aktualizoval apliakci, a vsehcno funguje jak ma.


  • 0

#165 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 15:19

A v nastavení Databáze jsi znovu vybral db, že? (tím "průzkumníkem" po kliknutí na tři tečky)


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#166 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 17:20

LG G4S, verze aDrake 5.16.1 ... Live i geoget.db, mapa OSM online i offline na kartě - pokud chci zobrazit mapu, mapu zobrazí, kolečko se točí,. bum, spadne.

Když vypnu zobrazení keší, OK. 

Zapnu - spadne.

Hledání (lupa) keše přes Live stahne.

V nastavení databázi keší vidím - mohu vybrat na disku.

Když přepnu na Waymarking.db (není jich mnoho - asi 300MB dat), zobrazí je. Přepnu na geoget.db (asi 720MB dat), spadne. Zkoušel jsem i nově nahrát z GeoGetu.


  • 0

#167 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 17:23

A v nastavení Databáze jsi znovu vybral db, že? (tím "průzkumníkem" po kliknutí na tři tečky)

Bingo, to je ono.  :rolleyes:

A ja se s tim cely den morim. Ja vedel, ze je nekdy dobre se zeptat. Nejak se nevzpominam, ze bych vybiral tu db, ale je to mozne jsem to nekdy v prahistorii delal, ale prisun jinych informaci tuto informaci v me hlave spolehlive premazal. :(

 

takova blba otazka... mas v nastaveni jako zdroj dat "databaze" a ne "Geocaching Live"?

 

Ja jsem prachproste aktualizoval apliakci, a vsehcno funguje jak ma.

No neni to blba otazka, ale kdyz se clovek zacykli, tak je kazda rada draha. No problem byl, ze jsem jako zdroj vybral "databaze", ale jelikoz jsem mel vybranou blbou neexistujici databazi (viz vyse) tak se to zas samo preplo do "Geocaching live" a tam jsem se zasekl :wacko: .

 

Dik za pomoc, ja se zas priste zeptam, az se zacyklim.


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 09 únor 2018 - 17:25

  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#168 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 17:38

Mám ještě jeden banální problém. Používam navigaci Waze.

 

Na mapě, kde mám vybránu cache pro navigaci, stisknu 3 tečky nahoře na stavové řádce, vyberu "Navigovat v jiné aplikaci" (Waze už mám vybrán jako "vždy") a Waze se spustí, ale nenaviguje, jen ukazuje aktuální polohu.

 

Přitom asi před měsicem mi to fungovalo, ale pak přisla nějaka aktualizace, bud a:Drake, nebo Waze, nebo Android a už to nefunguje.

 

Navigace Sygic jede bez problému, ten si souřadnice převezme a naviguje.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#169 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 17:49

Dík za silnější čaru pro navigovaní na cíl.

Dík za položku v nastaveni: Akce "navigovat na" otevře ...


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#170 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 17:51

Mám ještě jeden banální problém. Používam navigaci Waze.

 

Na mapě, kde mám vybránu cache pro navigaci, stisknu 3 tečky nahoře na stavové řádce, vyberu "Navigovat v jiné aplikaci" (Waze už mám vybrán jako "vždy") a Waze se spustí, ale nenaviguje, jen ukazuje aktuální polohu.

 

Přitom asi před měsicem mi to fungovalo, ale pak přisla nějaka aktualizace, bud a:Drake, nebo Waze, nebo Android a už to nefunguje.

 

Ano, potvrzuji, nefunguje to (už minimálně v předchozí verzi a:Drake), ale zafunguje volba „Sdílet souřadnice“, pak se taky nabídne Waze a v tomto případě se už souřadnice přenesou.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#171 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 18:00

Ano, potvrzuji, nefunguje to (už minimálně v předchozí verzi a:Drake), ale zafunguje volba „Sdílet souřadnice“, pak se taky nabídne Waze a v tomto případě se už souřadnice přenesou.

No jo to mne nepadlo, a ono to fakt funguje a pritom to pouzivam na mapy.cz. Asi se budu casteji ptat na blbosti. Ono plati, ze vic hlav vic vi aneb jak se rika: lina huba hole nestesti. Dik.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#172 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 18:44

LG G4S, verze aDrake 5.16.1 ... Live i geoget.db, mapa OSM online i offline na kartě - pokud chci zobrazit mapu, mapu zobrazí, kolečko se točí,. bum, spadne.

Když vypnu zobrazení keší, OK. 

Zapnu - spadne.

Hledání (lupa) keše přes Live stahne.

V nastavení databázi keší vidím - mohu vybrat na disku.

Když přepnu na Waymarking.db (není jich mnoho - asi 300MB dat), zobrazí je. Přepnu na geoget.db (asi 720MB dat), spadne. Zkoušel jsem i nově nahrát z GeoGetu.

Zvláštní je, že pokud filtrem vyberu jen jakýkoli typ keší, kromě mysterek, funguje aDrake dobře. Některé kombinace typů taky způsobí pád. A když vyberu mysterky a např. podle velikosti krabičky libovolnou část mysterek, taky to funguje. 


  • 0

#173 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 19:19

K tomu Waze - nemůžu za to, že jeho autoři neregaují na standardní požadavek na spuštění navigace, ale to si musíte případně řešit u nich. Sygic to má taky po svém, ale ten používám, proto je pro něj vyjímka. Bohužel nemůžu ošetřit všechny avšaky. Pokud funguje sdílení souřadnic, je aspoň nějaká možnost.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#174 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 19:23

Luďku, to není výtka, já osobně s tím nemám problém. Pokud to aspoň nějak jde, „sdílet souřadnice“ se mi jeví jako smysluplná volba.

 

Spíš mě mrzí nefunkčnost vyhledávacího tlačítka nahoře v modré liště — rád to (a často) používám, neboť to jednoduše hledá jak v názvu keše, tak v ownerovi, nemusím nikde nastavovat žádný filtr.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#175 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 22:05

Zvláštní je, že pokud filtrem vyberu jen jakýkoli typ keší, kromě mysterek, funguje aDrake dobře. Některé kombinace typů taky způsobí pád. A když vyberu mysterky a např. podle velikosti krabičky libovolnou část mysterek, taky to funguje. 

Předpokládám, že používáš novou mapu. Pokud jsem správně identifikoval log, tak to padlo na OutOfMemory, proto při omezení na menší počet bodů všechno funguje.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#176 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 22:09

Luďku, to není výtka, já osobně s tím nemám problém. Pokud to aspoň nějak jde, „sdílet souřadnice“ se mi jeví jako smysluplná volba.


V pohodě, jen jsem chtěl nastínit, jak to funguje. Prostě pro Sygic je extra kód, pro ostatní se nabízí příkaz pro navigaci nebo sdílení polohy. Jak na to která aplikace zareaguje je na ní a já to nemohu nijak ovlivnit. Pokud se tedy ve spouštění Waze něco změnilo, není to změnou v a:Drake, ale ve Waze a je tedy třeba si stěžovat tam.
 

Spíš mě mrzí nefunkčnost vyhledávacího tlačítka nahoře v modré liště — rád to (a často) používám, neboť to jednoduše hledá jak v názvu keše, tak v ownerovi, nemusím nikde nastavovat žádný filtr.


Bude opraveno co nevidět.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#177 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2018 - 10:38

Bingo, to je ono.  :rolleyes:

A ja se s tim cely den morim. Ja vedel, ze je nekdy dobre se zeptat. Nejak se nevzpominam, ze bych vybiral tu db...

 

Chtěl jsem ti to napsat už v tom mé prvním příspěvku po obědě, ale vzápětí jsem si řekl: "Píše, že to má nastavené v aDrake, a protože db se nastavuje přes tyto tři tečky, tak to zaručeně už dělal..." :)  No a pak mi to přece jen nedalo.

 

Mám ještě jeden banální problém. Používam navigaci Waze.

 

Na mapě, kde mám vybránu cache pro navigaci, stisknu 3 tečky nahoře na stavové řádce, vyberu "Navigovat v jiné aplikaci" (Waze už mám vybrán jako "vždy") a Waze se spustí, ale nenaviguje, jen ukazuje aktuální polohu.

 

Přitom asi před měsicem mi to fungovalo, ale pak přisla nějaka aktualizace, bud a:Drake, nebo Waze, nebo Android a už to nefunguje.

 

Navigace Sygic jede bez problému, ten si souřadnice převezme a naviguje.

 

Překvapující informace, že"Navigovat v jiné aplikaci"  pro Waze fungovalo , když jsem to před pár lety poprvé zkusil, tak to nefungovalo a taky jsem přešel na "Sdílet souřadnice".


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#178 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2018 - 10:57

Předpokládám, že používáš novou mapu. Pokud jsem správně identifikoval log, tak to padlo na OutOfMemory, proto při omezení na menší počet bodů všechno funguje.

Přesně tak, se starou mapou funguje, s novou padá. A to i pokud omezím "Počet načtených keší" na 5, podle vzdálenosti na kilometr i nulu.

Zajímavé taky je, že při pádu to někdy jen spadne do menu, jindy se zobrazí dialog o chybě s černým polem pro zprávu o chybě, jindy standardní dialog pro zprávu o chybě.


  • 0

#179 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2018 - 21:26

Tak jsem včera s obavami nainstaloval 5.16. Čekal jsem, co z toho bude, zda to půjde alespoň trochu používat.

A hle - ono to funguje ! Za celý den jediný viditelný pád a asi dva skryté! To je oproti minulému stavu neuvěřitelné ! Dříve to padalo takřka neustále, na každé keši minimálně jednou !

Takže velký dík !

Přiznávám, že jsem neexperimentoval a měl to ve stejném stavu jako dříve. Zítra třeba zkusím i druhou verzi map.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 11 únor 2018 - 0:11

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#180 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2018 - 23:15

Slava, slava, slava! Konecne jsem zacal pouzivat a:Drake na hledani kesi. A konecne se budu moci zapojit do teto diskuse jinak, nez jen, ze mi to nefunguje...Takze jen potvrzuji, ze na Huawei P10 s Android 7.0 mi uz a:Drake nepada. Nebo zatim nepadnul :-)


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama