Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 5.15 - od Ježíška


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
203 odpovědí na toto téma

#121 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2018 - 21:37

Mně se teď o víkendu několikrát stalo, že jsem si dala vypsat keše podle toho data poslední úpravy - pár vteřin to tvrdilo, že filtru nic neodpovídá (ale hledací hláška už byla fuč) a pak teprve mi to ty keše ukázalo.


  • 0

#122 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2018 - 22:07

U mě se vyvinul nový podmíněný reflex: běhá mi mráz po zádech, když v aDrake ťukám na symbol disketky...

 

Včera mi zamrznul dvakrát na hlášce "Ukládám data. Prosím čekej...". Po sestřelení a novém napsání OK.

 

A několikrát jsem měl po otevření nové keše místo listingu jen bílou plochu (keš byla včetně listingu, všechny keše stahuju komplet přes API v Geogetu). Šlo přejít na další záložky, šlo vyskočit z aDrake a vrátit se do něj. Ale listing stále bílý, až do sestřelení procesu v Apps. Tipuju, že to taky souvisí s prací s databází. Není to ale tak nepříjemné, jako když člověk přijde o napsaný text při ukkládání logu. Snad se Luďkovi povede kápnout na to, čím to...

 

Přiložený soubor  Screenshot_20180127-174532.png   38,33K   0 Počet stažení


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#123 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2018 - 9:09

No já měl takhle bílou i mapu.


  • 0

#124 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2018 - 10:38

No já měl takhle bílou i mapu.

 

Taky potvrzuji, v sobotu jsem tez dosahl bile mapy. Tak jsem z mapy odskocil, vratil se a stale bilo. A tak jsem aplikaci sestrelil a uz mapa byla a cely zbytek dne bez problemu, no skoro, ale to bylo zblbnuti systemu. Kdyz jsem mel tu bilou mapu, tak se mi v nestrezenem okamziku podarilo tu bilou mapu odzoomovat na velikost Evropy. Kdyz jsem pak aplikaci restartoval, vybral cache a chtel jsem ji zobrazit na mape, tak se mi ukazala ta odzoomovana Evropa coz znamenalo, ze nekde uprostred obrazovky jsem mel miniaturni republiku a okolo bilo. Tak jsem to zazoomoval, vybraz jinou cache, zobrazil mapu a zas jsem mel tu bilou Evropu a miniaturni republikou uprostred. Zbavil jsem se toho odzoomovani jen tak, ze jsem tu mapu zazoomoval a vypnul a zapnul aplikaci a uz se mapa zobrzovala tak jak mela.

 

Skoro to vypada, ze si a:Drake pamatuje zoom mapy pri startu a stale se k tomu zoomu vraci. A nebo si zapamatuje posledni zoom pri vypinani a:Drake.
 


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#125 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2018 - 10:49

Pamatování zoomu a pozice bych neviděl jako chybu. Spíš jako hodně žádanou vlastnost.

Mě se spíš stávalo, že jsem si přepnul doma mapu na Chorvatsko, nebo v Chorvatsku na doma a pak jsem viděl taky bílo.


  • 1

#126 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2018 - 11:44

No ono je pamatovani zoomu a pamatovani zoomu. Ja narazim na to, ze a:Drake se pamatuje prave ten zoom pri vypnuti. Kdyz pak chci zobrazit novou cache tak mne to zazoomuje prave na ten zoom pri predchozim vypnuti. Ale kupodivu ne vzdy. Driv jsem byl zvykly, ze se pohybuji jen v tom jednom zoomu ktery prave pouzivam, ale tady se mi stava, ze najednou jsem v zoomu o 3 rady jinde. Staci se podivat na jiny waypoint nebo jinou cache a jsem v jinem zoomu, ale ne vzdy. Zatim jsem nevypozoroval vsechny souvislosti.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#127 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2018 - 13:26

Ono je vždycky složité dobře navrhnout tyto automatické funkce (co si pamatovat a co ne), protože každému vyhovuje něco jiného a taky v určitých situacích je někdy lepší něco jiného.

 

Možná by se tomu dalo pomoci jednoduchou věcí: Do kontextového menu mapy by přibyla jedna nebo dvě položky (nebo i více), ke kterým by si uživatel mohl připojit svoji úroveň zoomu (v Nastavení) a po jejich výběru by se na ni rychle přepnul.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#128 rohypnol

rohypnol

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)
  • LocationOstrava

Publikováno 30 leden 2018 - 7:16

Nevím, jestli už to tady někdo psal, nebo se to děje jen mi, ale pokud mám uložené texty v záložce Čekající logy a odešlu je přímo na web, tak se mi odešlou pouze nastavené informace z položky Šablona logu a veškerý text, který k nálezu zapíši v aplikaci se neodešle, takže jej musím na webu pak vypsat znova.... :-(


  • 0

#129 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2018 - 7:48

A jak vypadá ta šablona?


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#130 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2018 - 8:08

Ludku, na to uz jsem taky narazil, mam pocit, ze uz jsem ti to psal, kdyz jsme ladili funkci Drafts. (Ale nemohu to najit :-) tak asi ne.) Moje sablona dava jen cas nalezu, dalsi text si doplnuji sam.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#131 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2018 - 8:44

používám jen export field notes a tom to mám i s připsanou poznámkou


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#132 rohypnol

rohypnol

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)
  • LocationOstrava

Publikováno 30 leden 2018 - 9:14

Šablona byla špatně, byla:

[T]

Diky za ni...

 

Teď jsem ji změnil na:

 

[T] hod.

 

[L]

 

Díky za ni...

 

Vyzkouším, ale ta chyba byla podle mne na mé straně, chybělo mi tam [L] ....


  • 1

#133 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2018 - 9:46

To rozhodně, jelikož [L] je zástupný symbol pro text [L]ogu, tak se tam bez něj ten text nedosadí.

 

@Gord - to je trochu jiná situace, vím o tom.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#134 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2018 - 11:47

OK, mlcim. Do podrobnosti nevidim.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#135 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2018 - 21:39

K tomu zatuhávání při ukládání logů mám pár dotazů:

  1. Stává se to s novou nebo starou mapou?
  2. Stane se to i v případě, že je nastavená nová mapa a záložky jsou srovnané tak, že mapa není hned vedle vlastních logů?

Pokud se někomu zdají ty otázky divné, tak je to proto, že jsem v nové mapě našel potenciálně nekonečný cyklus. Jelikož systém si nahrává kromě aktuální záložky i dvě sousední, může se na pozadí spouštět i aktualizace mapy.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#136 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2018 - 21:58

1. Já mám zapnutý nový systém map (beta), jakmile vyšel aDrake, který ho podporoval - takže s novou

2. aktuálně mám záložky "Mapa" a "Můj log" (předpokládám, že tu myslíš těmi vlastními logy) vedle sebe, ale dám je od sebe a a budu dál sledovat.

 

EDIT: ještě dodám, že záložku "Waypointy", ve které občas taky dojde k zamrznutí při ukládání waypointu, nemám vedle mapy, mezi nimi je Kompas.


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 31 leden 2018 - 22:02

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#137 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2018 - 9:07

Ja mám nový systém map.

Založky: waypointy - mapa - můj log - logy - listing - kompas - galerie - tagy

 

A nezatuhava mne to pri ukladani logu, spis se to stane nekdy pri nejake opearaci s mapou.

 

Vetsinou mam cca 1,7GB volne pameti pri chodu a:Drake.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#138 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2018 - 12:26

Mam "originalni" rozlozeni zalozek, pouzivam novou mapu (tedy mapu pouzivam "starou", paws, ale zobrazovanou "novym" enginem) a stalo se mi to zatim 2x pri ulozeni logu, 2x pri zmene WP a nejsem si jist, zda to nebylo jeste jednou pri doplneni poznamky ke kesi (suplik v listingu).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#139 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2018 - 17:10

Tak mi dneska při odpolední procházce došly baterky v navigaci a musel jsem tedy na dvě kešky použít mobil Samsung Galaxy J5 2016 a a:Drake byl zcela nepoužitelný. Když jsem si zobrazil nový systém mapy, tak okamžitě mi spadnul a chtěl restartovat aplikaci. To jsem zkusil asi pětkrát za sebou a pak přepnul na starý systém map. To mi to spadlo jen jednou a tak jsem si nechal zobrazen jen kompas. Chtít za chůze vidět mapu prostě nešlo.
  • 1

#140 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2018 - 7:43

Tak jsem musel kvuli zavade telefonu Huawei P10 s Android 7.0  presedlat na Sony Xperia Z1 compact s Android 5.1.1. Na Huawei P10 byl a:Drake vlastne kvuli neustalym padum nepouzitelny. Na Sony, se starym Androidem, mensi pameti a celkove mensim vykonem, bezi od vcera naprosto bez problemu!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka