Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 5.15 - od Ježíška


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
203 odpovědí na toto téma

#101 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2018 - 21:11

Bylo by možný udělat světlý (bílý) kroužek kolem keší ...

 

To je docela dobrý nápad. Díky.


  • 1

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#102 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2018 - 21:58

K zatuhávání aDrake 5.15.9 aktualizace: dnes v podvečer jsem byl na dvě keše, jednou aDrake zamrzl při načítání dat jak už oznámili i jiní (kolečko se točilo a točilo) a potom dvakrát na pozadí! To je novinka. Byl jsem v jiné aplikaci (OSMTracker) a při přepnutí na aDrake jsem se už přepnul do neodpovídající aplikace.

 

Ve všech třech případech sestřeleno přes Apps a pak zas běžel. OSMTracker používám s aDrakem dlouhé roky (v kombinaci s bluetooth GPS modulem), takže jejich bezkoliznost je ověřena časem.


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 09 leden 2018 - 21:59

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#103 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 0:55

Tak jsem zase jednou chtěl použít turistickou bitmapovou mapu - a je s tím problém.

 

Nový engine bitmapové mapy nezná vůbec (alespoň v tom formátu jaký až dosud používáme).

 

Starý engine mapu zobrazí, zobrazí i keše - ale ke keším už neumí zobrazit popisky.

 

 


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#104 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 20:12

No já si zkusil nový engine s volbou otáčení mapy a na tabletu se mi mapa nijak neotáčela. Kde může být chyba?
  • 0

#105 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 20:24

A máš tam magnetický kompas? Pokud ne, může se mapa otáčet jen za chůze. A otáčí se ti mapa od Seznamu? Ta to umí taky.


  • 1

#106 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 20:58

Tak jsem zase jednou chtěl použít turistickou bitmapovou mapu - a je s tím problém.

 

Nový engine bitmapové mapy nezná vůbec (alespoň v tom formátu jaký až dosud používáme).

 

Starý engine mapu zobrazí, zobrazí i keše - ale ke keším už neumí zobrazit popisky.

 

Nový engine bitmapové mapy umí stejně jako starý, s výjimkou formátu, který dříve používaly mapy.cz, což asi ničemu nevadí, protože mi ty mapy zakázali a navíc už sami onen formát nepoužívají.

 

Popisky se zobrazují stále stejně, pokud je nevidíš, zkus přizoomovat.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#107 HubdaTeam

HubdaTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2018 - 10:35

Ahoj Ludku,

nedalo by se prosim oddelit zvetsovani ikon kesek v mape od zvetsovani vlastni mapy? Zkratka zvlast nastaveni pro ikony a zvlast pro mapu.  :rolleyes:

Kdyz si dam 2x tak jsou ikony na mem FullHD telefonu uz hrozne velike, ale bitmapova mapa by byla akorat.

 

Kde se da v nove verzi (5.15.9) vypnout zobrazeni hlasky "Zobrazeno xxx bodu" pri kazdem pohybu mapy? ...zjistil jsem sice, ze se hlasky zbavim kdyz nastavim "Pouzit novy system map (beta)", ale zase se mi pak v mape nahodile ztraceji a objevuji ikony kesek (zkratka Beta).  :(

 

Pri ukladani nově vytvoreneho waypointu "Final" mi ADrake jiz nekolikrat vytuhnul s hlaskou "Ukladam..." a musel jsem ho cely ustrelit. Pri novem pokusu se to pak normalne podarilo. Nepodarilo se mi vypozorovat zadne souvislosti (ADrake mam na ext. SD karte). Stava se to taky nekomu z vas?

 

No a na zaver poznatek s padanim... asi to nebude souviset s mnozstvi pameti telefonu. Drive jsem mel android 4.0.3 s asi tak 150MB volne pameti a padalo to temer stejne casto jako ted na androidu 7.0 s 1.4GB volne pameti. Jen ten pad vypada na 7 trochu lepe a aplikace se z toho sama zpamatuje (zrestartuje).  :)

 

Diky za odpovedi.


  • 3

#108 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2018 - 10:53

nedalo by se prosim oddelit zvetsovani ikon kesek v mape od zvetsovani vlastni mapy? Zkratka zvlast nastaveni pro ikony a zvlast pro mapu.  :rolleyes:
Kdyz si dam 2x tak jsou ikony na mem FullHD telefonu uz hrozne velike, ale bitmapova mapa by byla akorat.


Je, tak tohle bych uzivil taky.


  • 4

#109 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2018 - 11:24

Je, tak tohle bych uzivil taky.

I já bych se za to přimlouval... jsou pak ty ikony strašně humpolácký


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#110 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2018 - 13:19

Já taky. Je to asi otázka na mapsforge knihovnu, jestli to umí. Ale snad jo.

 

Od tohoto víkendu potvrzuju už i to náhodné vypínání a zapínání keší na mapě při posunu či zoomu. Co je důvodem, ví Bůh. Snad se to Luďkovi povede brzo identifikovat a opravit. I s tím zamrzáváním při ukládání waypointů nebo čtení z db.


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#111 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2018 - 20:20

Ty ikonky keší si řeším ve vlastní vrstvě, takže si s nimi můžu dělat celkem co chci. Není problém jim nastavit velikost nezávisle. V příští verzi tam bude stejná nabídka, jako pro mapu s tím, že "auto" znamená velikost podle mapy.

 

Přerušení načítání keší do mapy jsem taky pozoroval, ale bohužel zatím nevím, proč se to děje. Stejně tak mi párkrát zůstalo viset kolečko při ukládání, ale taky nevím proč.


Tento příspěvek byl upraven od LudekV: 22 leden 2018 - 22:20

  • 3

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#112 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2018 - 22:29

To zní pěkně. A díky i za tvé potvrzení námi hlášených chyb. Třeba se časem povede objevit souvislosti, které tě navedou na příčinu, uvidíme.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#113 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2018 - 8:47

Kdyz uz jsou tu zminene ikony kesi, primlouval bych se za to, aby byly vyraznejsi. Prvni verze aDrake je mely jasne a na prvni pohled na mepe rozpoznatelne, tyhle vybledle (ale moderni!?) ikonky casto hledam. Bohuzel nejvic zanikaji ikony kesi, ktere jsou v provozu. A pritom je to pro kacery prakticky nejdulezitejsi informace. Archivovane nehledame, jsou podbarveny cervene, nalezene nehledame, jsou podbarveny zlute. Oboji je vyraznejsi nez kesky k hledani. Kdyby byly alespon nejak vyrazne oramovane ...


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#114 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2018 - 9:41

Včera jsem byl nucen k hledání kešek použít mobil a a:Drake. Zkušenost hrozná. Najednou místo mapy bílá plocha. Když jsem se pomocí zoomu pokoušel zase dostat k zobrazení mapy, tak se nic nedělo. Nakonec nevím už jakým zázrakem se mapa zase objevila, ale byla dost odzoomovaná, takže jsem viděl celou Prahu. Tak jsem se snažil zoomem zase přiblížit, což se povedlo jen trochu. Skončil jsem s tím, že mi nejde mapa víc přizoomovat. Pokaždé když kliknu na "lupa +" tak a:Drake se restartuje a skončí s tím předchozím zoomem (viz přiložený obrázek). Takže jsem byl nucen použít i tablet, kde se to chovalo o trochu lépe. Kešky jsem našel víceméně díky tomu, že jsem si doma prohlídnul mapu, kde mají být a dosti jednoznačným hintům.

Dneska jsem ten zoom zkusil znovu a stále to padalo (mapa byla stále ještě v edenu). Když jsem se v mapě přesunul na aktuální polohu, kde široko daleko nemám žádnou keš (všechny jsou odlovené a v moblu je nemám narané) tak se ten zoom konečně povedl.

 

A jak už jsem psal výše, tak mapa se mi neotáčela, ale otáčela se jen ta modrá šipka.

 

Mobil to byl Samsung Galaxy J5 (2016) a žádná jiná aplikace mi v tom okamžiku neběžela.


Tento příspěvek byl upraven od Kreten8: 23 leden 2018 - 9:41

  • 0

#115 HubdaTeam

HubdaTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2018 - 9:48

Kde se da v nove verzi (5.15.9) vypnout zobrazeni hlasky "Zobrazeno xxx bodu" pri kazdem pohybu mapy?

 

Diky vsem za odpovedi a potvrzeni vsech "anomalii".   ...A hlavne Ludkovi za prislib budouci implementace noveho zvetsovani.  B)

...ted uz jen ziskat odpoved na vyse uvedenou, posledni otazku.  :rolleyes:  (pripominan, ze se ta hlaska nezobrazuje pri pouzitu "system map beta", takze mi jde o ten druhy, stary rezim). Nevite?


  • 0

#116 mgrkelly

mgrkelly

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2018 - 22:05

Prosím, co znamená ve filtru "Naposledy upraveno" a jak se to používá?
Představoval jsem si, že si nechám vyhledat staré keše a nechám je zaktualizovat. Kdyby náhodou se nějaká stará keš ocitla v archívu, protože přes PQ archivky nezaktualizuji.
Zatím mi to funguje s libovolným datem tak, že to vlastně nefunguje
  • 0

#117 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2018 - 12:59

Nezkousel jsem, ale rekl bych, ze to bude datum posledni upravy kesi. Tedy zobrazi vsechny kese, do kterych jsi udelal nejakou zmenu po uvedenem datu. Zmenou je myslena poznamka, zmena/vytvoreni WP, aktualizace kese z webu, ... (Alespon takto mi funguje podobna funkce pri spojeni s GG.)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#118 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2018 - 19:14

Ano, je to, jak píše Gord. Dodám, že je míněna poslední změna v a:Drake, tedy pokud např. nahraješ PQ, bude u všech keší datum a čas onoho nahrání. Totéž platí při aktualizaci pře GC Live.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#119 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2018 - 20:01

Mozna by si to zaslouzilo jeste upresneni pro pripad prekopirovani databaze z GG do aDrake (prosim Ludka o pripadnou opravu a snad mi promine, ze tak trochu predbiham dobu).

 

Pak jsou v databazi data a casy zapsane Geogetem, ale zmen se to myslim netyka. AD si udrzuje seznam zmen, ktere v databazi dela sam a podle nich pozadavek vyhodnocuje. Je to tak kvuli tomu, aby se dalo najit zmenena data od zkopirovani cele databaze z GG. Kdyby se braly v uvahu i zmeny udelane Geogetem a obtizne (pokud vubec) by se daly obe databaze synchronizovat.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#120 mgrkelly

mgrkelly

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2018 - 3:55

Hmm. Tak buď mi to nefunguje nebo 5 minut na nalezení je málo. Načítá a načítá… :-(
A pokud by mi to fungovalo, přimlouval bych se za dodělání možnosti PŘED a PO určeném datu. Díky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama