Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1848 odpovědí na toto téma

#501 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2018 - 19:03

Jen jsem si v rychlosti projel pár stránek odlovů nicku "aboska" a zdá se, že virtuálky loví virtuálně z domova. Většinu nálezů má v JM kraji a najednou mezi to skočí tu virtualka v Praze, tu v Raichu... A žádný jiný nález v tom městě ani jinde třeba cestou. Fotky jsem neporovnaval, z mobilu to jde blbě. Pak tam je velká spousta eventů.
Nechci nikomu křivdit, ale jsou to oboje věci, kde není vyžadován log v logbooku


Chápu jak to myslíš, ale tak nějak se předpokládá, že když chceš zalogovat virtuálku, tak jsi na dotyčném místě byl a nebudeš krást fotky jiným, jen proto aby jsi dané místo zalogoval. Za mě je to ubohost a když se k tomuhle sníží ve hře, co od takové osoby čekat v reálném životě. Je to prostě podvodník / podvodnice řadící se k dalším známým firmám, kteří si tuhle hru vysvětlují po svém a honí si jen své zakrnělé ego. 


  • 11

#502 šaman3

šaman3

    šaman3

  • Banned
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2018 - 22:18

Předpokládá se, že tam byl skutečně osobně, nebo jen virtuálně prstem na mapě, když to je virtuálka?


  • 0

#503 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2018 - 4:50

Samozřejmě se předpokládá, že místo osobně navštívím. Já třeba na mnoha místech českých virtuálek byl už dřív, mám z nich i hodně fotek, ale neudělal bych ani to, že bych vzal tu starou fotku a zalogoval si dnes návštěvu místa. Natož abych kradl cizí fotky.
Dnes není ani problém použít třeba upravenou fotku z mapy.cz. Ale proč takto podvádět?
  • 6

#504 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2018 - 6:50

Na to "proč" se musíš zeptat těch, kteří v GC podvádí. Přemýšlel jsem nad tím už kolikrát, ale nikdy jsem nebyl schopen si na tuhle otázku nějak rozumně odpovědět.


  • 1

#505 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2018 - 8:59

Odpověď spíš bude jednoduchá. BODY, STATISTIKY, CHALLENGE a neposlední řadě nezdravá soutěživost. Znám spousty kačerů, kteří si nechávají nezalogovanou nějakou tu kešku "pro případ nouze" a od toho už není daleko k takovým excesům jako použít falešnou fotku. Chodím lovit dost často s manželkou, každý máme svůj vlastní účet. Když jdeme spolu, používám razítko ve kterém jsou dva nicky můj a její. Občas nemáme tužku, tak tam není datum a občas lovím sám. Nikdy by nás nenapadlo změnit si datum nálezu, nebo že by si manželka zalogovala keš, na které nebyla, byť je v logbooku i její nick. Pro nás je to prostě fajn hra a když ji budeme "ohýbat k obrazu svému" tak v podstatě vyjebáváme sami se sebou. Ještě před časem mě iritovali finálkáři, dneska mě taky občas nas..erou, ale mnohem méně. Začal jsem s nima hrát hru. Čas od času jim dám keš jinam. Přestal jsem dělat těžké keše D4 a D5 a zvednul jsem terénní obtížnost. Zase žádné T5, ale těžší a klidně i tradičky. Ať si to kačeři užijou. Alespoň pro mě, 64letého dědka, má větší kouzlo drápat se po větvích smrku ke keši ve výšce 15 metrů, něž sedět shrbenej u počítače a luštit a luštit .....


  • 17

#506 cvrcek83

cvrcek83

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2018 - 13:44

Zajímalo by mě, jestli si toho všimne.


Tak jak jsem si myslel žádná reakce na smazaný log. Asi ji to baví hrát jinak.
  • 0

#507 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2018 - 17:23

Co říkáte na tuhle citaci z logu ?

 

" Ted vazne, proti pravidlum je kdejaka kes a resi to nekdo? Ne, reviewri si schvaluji kese od pocitacu a nevystrci nos. Viz na konci logu. "

 

 

 

Docela by mě zajímalo, jestli tohle stvoření zkusí jet proti tiráku v protisměru.  ;) Když jí tak vadí dodržování pravidel v gc, že by je třeba zkusila ignorovat v dopravě?  :P 

 

Pokud vás zajímá originál textu jako reakce na mé upozornění, že umístění keše je v rozporu s pravidly, můžete si počíst.

 

https://coord.info/GC4X6GF

 

Mám jak fotky místa, které je obklopené polem, tak uložené mé logy navrhující přesun keše a reakci...... Pokud vím, tak keš nemá být na místě, kam není možné se dostat ( vrtulník by tady nepomohl, jde o pár stromů uprostřed pole )  bez poškozování cizích porostů. 

( Docela by mě zajímalo, jak by se dotyčné líbilo ničení rostlin třeba na její vlastní zahradě, když na cizím poli to samozřejmě nevadí. )

 

Na obnovující osobu jsem nereagovala, škoda času - možná by mohla kamarádit s DK.  :rolleyes:


  • 0

#508 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2018 - 17:45

Ze strany biocitron je to jen o hledání ospravedlnění pro své podvody. Což se nedaří a tak kope kolem sebe. Nic nového pod slunce ze strany podvodníků. 


  • 2

#509 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2018 - 18:02

Takové místo si dovedu představit, i v Brně a okolí jich několik je. Stav ovšem záleží na vegetačním období. Někdy je to pohoda, jindy průchod kukuřicí.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#510 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2018 - 19:35

No nevím. Jednak to pravidlo o zákazu dávat keše “do pole” podle mě takhle natvrdo vzniklo až po publikaci keše, navíc tam v době publikace žádné pole být nemuselo. Navíc mám pocit, že máte s biocitron od posledního poštuchování se i nějaký osobní problém, vzhledem k její reakci na Tvůj log a Tvoje označování jí jako “stvoření”.
Tohle je výhradně záležitost ownera a Tvé právo je dát tam NA log, pokud jsi bytostně přesvědčena, že je nutné to řešit....
  • 1

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#511 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2018 - 20:24

Bych to zas tak tragicky neviděla. Je to jen kousek od cesty. Takových krabiček jsem odlovila spoustu a přístup byl mnohem delší.


  • 2

#512 Kas.

Kas.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2018 - 21:18

Zvědavko já myslím že to moc řešíš a chceš od nás abychom tě ujistili, že děláš správně. Mám pocit že se tu řeší každá kravina, krabka je deset metrů od cesty...


  • 3

#513 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2018 - 21:45

Nepleteš si to s jinou keší? Chvilku jsem vzpomínal, je to už dost dlouho co jsem tam byl. Tahle je úplně v pohodě mezi silnicí a odbočující polňačkou, pár metrů z obou stran.
Nenech vztek cloumat svým majestátem :).

Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 07 listopad 2018 - 21:47

  • 0

#514 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2018 - 6:45

Nepleteš si to s jinou keší? Chvilku jsem vzpomínal, je to už dost dlouho co jsem tam byl. Tahle je úplně v pohodě mezi silnicí a odbočující polňačkou, pár metrů z obou stran.
Nenech vztek cloumat svým majestátem :).

 

Původně ta keš byla jinde, ... v kamenné řadě nedaleko křížku


  • 0

#515 Tedik

Tedik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2018 - 7:12

( Docela by mě zajímalo, jak by se dotyčné líbilo ničení rostlin třeba na její vlastní zahradě, když na cizím poli to samozřejmě nevadí. )

 

Zjistěte si prosím všechny keše, které jsou umístěné na pozemku bez souhlasu majitele dotyčného pozemku. A až to budete mít, tak prosím zažádejte o disable u všech těchto keších. A pak bude zase celý vesmír v rovnováze. Tož tak. :)


  • 5

#516 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2018 - 7:40

Původně ta keš byla jinde, ... v kamenné řadě nedaleko křížku

Ano, to je pravda, tam jsem jí našel.


  • 0

#517 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2018 - 8:39

Neviděl bych těch cca 20-30m přes pole tragicky, podle mne to nestojí za takové reakce ani na jedné straně. Owner se na to, že si říká skaut, chová dost zvláštně, ani se nedokáže podívat, že Zvědavka má založeno 7 cachí. Ale to by jí nemohl setřít s použitím oblíbeného obratu "když nemáš založenou cache, tak nemáš co kritizovat". Úplně striktně vzato to tedy OK není, to pole je přece jenom soukromý pozemek, na druhou stranu si sami zemědělci v poli vyjezdí traktorem pěkné koleje, když do toho pumpují všelijakou chemii.


  • 1
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#518 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2018 - 9:34

Život uštědřuje různé rány, ale zvědavka je obvzlášť hutná.


  • 0

#519 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2018 - 13:36

Vidím, že těch, co nerozumí obsahu psaného textu je víc. Nejde o to, že je pozemek soukromý, ale že k němu nevede jiná cesta než přes pole. Je PRO NĚKTERÉ včetně ownera a biocitron tak těžké pochopit rozdíl?

 

Takže nechť se každý zamyslí ( někdo toho evidentně není schopen ), jestli je lepší keš přemístit, jak jsem opakovaně navrhovala nebo u veřejnosti vyvolávat negativní nálady vůči geocachingu. Fakt si myslíte, že místní si neřeknou, že kačeři jsou ti ......., co jim ničí pole? Jak se na nás jako komunitu budou dívat?


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 08 listopad 2018 - 13:40

  • 0

#520 Tedik

Tedik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2018 - 14:23

Zkrácená verze: Moc to řešíš.

 

Delší verze:

 

Já tě celkem chápu a psanému textu povětšinou rozumím. Jenomže k poškozování cizích porostů (nemusí jít jen o pole) dochází prakticky u každé přírodní kešky. Takže klidně jdi do toho, ale bacha na ty pandořiny skříňky  ;) .

 

To v čím majetku daný pozemek je, je poměrně důležité. Protože si umím představit i majitele pozemku, kterému takováto činnost zas až tak vadit nebude. I v tomto konkrétním případě se majitel (majitelé) dotčených pozemků dají poměrně jednoduše dopátrat na netu v KN (jsou to soukromé osoby). Reviewer by tedy asi měl konat, pokud k umístění keše majitel nedal svolení. Takže fakt, jdi do toho. Ale dle mého dosáhneš nejspíš jen archivace.

 

A osobně si myslím, že místní si "to mezi sebou neřeknou", protože povětšinou o kačerech nic neví. Maximálně slyšeli o "nějakých utopených támhle v té praze nebo co to jako bylo, říkali na nově".


  • 6




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka