Přejít na obsah


Fotka

Novy server pro Adventure Lab a plugin pro GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1513 odpovědí na toto téma

#1421 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2022 - 10:10

Ne, chaos dela GS, tim, ze umoznuje vlastne cokoli jakkoli prejmenovat nebo mazat a vytvorit znovu (jak serie tak labky v nich), takze nekdy zustane ID labky nebo cele serie a nekdy ne. Pak v tom fakt nejde udrzet poradek. I oni v tom maji zmatek. Klidne ti napisou, ze jsi odlovil labku, kterou jsi nikdy ani nevidel, nebo ze jsi labku neodlovil, ackoli jsi ji odlovil. Oba typy pripadu uz jsem resil vicekrat, naposledy u kacerky z Karlovych Varu vcera vecer :-)

 

K tomu pridaji "automatickou" zmenu formatu data nalezu podle zvoleneho jazyka (kazdy jazyk ma jinou nabidku moznych formatu a kdyz zmenis jazyk, tak se ti automaticky zmeni i format zobrazeneho data) a podobne silenosti, a mame o zabavu na dlouhe zimni vecery postarano. (Jim je to jedno, maji to v databazi jednotne ulozene - doufam, jen to jinak zobrazuji. Ale pristup k tem datum uzivatel nema jinak nez pres to zobrazeni, takze je na nem, aby se s tim nejak popral.)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1422 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2022 - 10:17

jen se trochu bojím aby mne to nerozhodilo id labek

 

Koukni do HTML s nalezy a tam u kazde serie je ID serie 

<a href="https://labs.geocach.../Details/....">

 

Pokud jsou u obou serii stejne, muze se ti to pri aktualizaci serie rozhodit. Pak by to chtelo u te stare serie v databazi zmenit tag LABid.

 

Dalsi vec je, ze zalezi na tom, jestli ta stara serie u GS existuje nebo byl opravdu smazana. Pokud mi posles jeji ID, pak bych se na to kouknul a pokud neni smazana, mohu ji na nas server doplnit jako archivovanou.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1423 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2022 - 13:05

ID obou serií je:    202ea1bc-1b83-431a-beb1-5b171c955264      je to od stejného autora.

 

Takto se jmenovala:

Train-spotting

 

A toto jsou jednotlivé zastávky:
Igelitka, PET lahev etc.
Farmářské trhy
Kulaťák
Památník československým vojákům z II. světové
Odměna

 

 

Souřadnice nemám, neb se přepsaly tou novou serii. Souřadnice byly +- v těsném sousedství Kulatáku v Praze, to jest N50°06.035 E14°23.737 a cca -+ 300m.


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 20 červenec 2022 - 13:07

  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#1424 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2022 - 20:19

Jestlize maji obe serie stejne ID, tak autor tu puvodni serii nesmazal, ale zmenil. Takze pri aktualizaci pluginem se ta puvodni serie prepise novou. Proto take aplikace na mobilu tvrdi, ze mas ty labky uz odlovene. S tim nic neudelame, to je nestastne reseni situace autorem. Kdyby starou serii smazal a novou vytvoril, sice by ta stara prestala existovat, ale byla by jina nez ta nova.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1425 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2022 - 20:54

Já vím, je to těžké. A tak jsem si udělal v GG fiktivní ty staré LABky s nálezy aby mne to sedělo a u těch nových v GG smázl nálezy a mohu vesele lovit dál. Ale stejně to je divné, v ofico aplikaci ty nově nemám odlovené a mám odlovené ty staré, ktere už neexistují, ale na mapě mezi odlovenými ta serie není, a ve výpisu nalezených (labs.geocaching.com/logs) ty staré mám, včetne těch původních názvů serie i jednotlivych labek.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#1426 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2022 - 20:56

Jestlize maji obe serie stejne ID, tak autor tu puvodni serii nesmazal, ale zmenil. Takze pri aktualizaci pluginem se ta puvodni serie prepise novou. Proto take aplikace na mobilu tvrdi, ze mas ty labky uz odlovene. S tim nic neudelame, to je nestastne reseni situace autorem. Kdyby starou serii smazal a novou vytvoril, sice by ta stara prestala existovat, ale byla by jina nez ta nova.

 

Shodou okolností mám taky Train-spotting odlovenou, tak jsem se chtěl podívat, jestli můžu i Tři krále. Appka vážně hlásí, že je mám nenalezené. V přehledu nalezených cache ovšem odkaz pro Train-spotting vede na: https://labs.geocach...48-236a56410d91

 

Pokud mi je aplikace hlásí jako lovitelné, musejí interně používat jinou identifikaci.


  • 0

#1427 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2022 - 20:58

Já vím, je to těžké. A tak jsem si udělal v GG fiktivní ty staré LABky s nálezy aby mne to sedělo a u těch nových v GG smázl nálezy a mohu vesele lovit dál. Ale stejně to je divné, v ofico aplikaci ty nově nemám odlovené a mám odlovené ty staré, ktere už neexistují, ale na mapě mezi odlovenými ta serie není, a ve výpisu nalezených (labs.geocaching.com/logs) ty staré mám, včetne těch původních názvů serie i jednotlivych labek.

Můžeš, prosím, pro jistotu ještě jednou mrknout, kam Ti vede odkaz z přehledu nalezených labek?


  • 0

#1428 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2022 - 8:52

Můžeš, prosím, pro jistotu ještě jednou mrknout, kam Ti vede odkaz z přehledu nalezených labek?

Odkaz vede asi na to samé co tobě  https://labs.geocach...51-11a08f6310b1 což ve výsledku vede na https://labs.geocaching.com/


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#1429 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2022 - 13:14

Odkaz vede asi na to samé co tobě  https://labs.geocach...51-11a08f6310b1 což ve výsledku vede na https://labs.geocaching.com/

Nejsem si jistý, jestli je to lab id, to musí odpovědět gord. Ale odkud jsi bral to předchozí lab id - 202ea1bc-1b83-431a-beb1-5b171c955264


  • 0

#1430 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2022 - 15:41

Odkaz vede asi na to samé co tobě  https://labs.geocach...51-11a08f6310b1 což ve výsledku vede na https://labs.geocaching.com/

Tohle LabId odkazuje na Zdarskou prochazku, to jsi asi precetl odkaz ze spatneho mista.

 

Id 202ea1bc-1b83-431a-beb1-5b171c955264 patri Trem kralum. Takze ted jeste zjisti, jake ID maji ty labky ze stare serie Train-spotting. Podle me maji stejne jako Tri kralove.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1431 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2022 - 21:36

Tohle LabId odkazuje na Zdarskou prochazku, to jsi asi precetl odkaz ze spatneho mista.

 

Id 202ea1bc-1b83-431a-beb1-5b171c955264 patri Trem kralum. Takze ted jeste zjisti, jake ID maji ty labky ze stare serie Train-spotting. Podle me maji stejne jako Tri kralove.

Jo jo, ten odkaz jsem prečetl špatne, správne je https://labs.geocach...48-236a56410d91

coz je stejné jako u xjuraska. Podle mne to ID 202ea1bc-1b83-431a-beb1-5b171c955264 je shodne pro obe serie to jest jak pro Train-spotting i pro Tri kralove, presneji to ID drive patrilo Train-spotting a tepre po zruseni? - smazani? - odstraneni? techto LABek se presunulo ke Trem kralum. U mne to v GG nastalo asi v dobe kdy se upravovalo rozliseni LABek podle ID a kdy jsem si stahoval vsechny LABky znovu a tehda uz Train-spotting neexistoval a toho jsem si v zaplave prazskych LABek nevsiml, ze doslo k nejake zmene.

Vsim jsem si toho az v dobe kdy jsem chtel odlovit LABky Tri kralove a vrtalo mne v hlave proc je mam v GG jako odlovene, kdyz jsem je tutove neprosel a zas jsem nemohl najit Train-spotting, ktery jsem tutove prosel. A pritom v oficialni aplikaci mam Tri krale jako neodlovene a Train-spotting tam neexistuje, jen v logach odlovenych LABek tam ten Train -spotting mam, jen u jednotlivych LABek chybi obrazky a jen obrazek pod jmenem cache existuje.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#1432 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2022 - 22:17

Jo jo, ten odkaz jsem prečetl špatne, správne je https://labs.geocach...48-236a56410d91

coz je stejné jako u xjuraska. Podle mne to ID 202ea1bc-1b83-431a-beb1-5b171c955264 je shodne pro obe serie to jest jak pro Train-spotting i pro Tri kralove, presneji to ID drive patrilo Train-spotting a tepre po zruseni? - smazani? - odstraneni? techto LABek se presunulo ke Trem kralum. U mne to v GG nastalo asi v dobe kdy se upravovalo rozliseni LABek podle ID a kdy jsem si stahoval vsechny LABky znovu a tehda uz Train-spotting neexistoval a toho jsem si v zaplave prazskych LABek nevsiml, ze doslo k nejake zmene.

Vsim jsem si toho az v dobe kdy jsem chtel odlovit LABky Tri kralove a vrtalo mne v hlave proc je mam v GG jako odlovene, kdyz jsem je tutove neprosel a zas jsem nemohl najit Train-spotting, ktery jsem tutove prosel. A pritom v oficialni aplikaci mam Tri krale jako neodlovene a Train-spotting tam neexistuje, jen v logach odlovenych LABek tam ten Train -spotting mam, jen u jednotlivych LABek chybi obrazky a jen obrazek pod jmenem cache existuje.

https://labs.geocach...b1-5b171c955264 - otevře "Tři králové"

https://labs.geocach...48-236a56410d91 - neotevře nic, resp. úvodní stránku labek.

 

V přehledu nálezů je odkaz pro Train-spotting s id 907b73fc-6a08-4ab1-8048-236a56410d91. Nejde mi vložit obrázek do fóra, tak jen odkaz:

https://uloz.to/file...21-23-07-43-png

Tj. řekl bych, že původní série byla odstraněná.


  • 0

#1433 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2022 - 5:40

V seriich se to temi ID jen hemzi :-) Jedno ID ma cela serie a dalsi ID ma kazda z labek v serii (a pak jeste obrazky, ...). ID maji format GUID, ale u GS tomu rikaji jen ID (tady ID a nekde jinde klidne GUID).

 

Serii nebo jednotlivou labku lze smazat a vytvorit znovu (zmeni se jeji ID) nebo jen prejmenovat a/nebo upravit obsah - texty (ID se nezmeni). Tyhle dva postupy lze pochopitelne kombinovat.

 

Webovy seznam nalezu labek uvadi jen ID serie, jeji jmeno a jmena jednotlivych nalezenych labek v serii. ID u kazde jednotlive labky v tomto seznamu neni ID labky, ale ID serie (a to hned 2x u kazde labky).

 

Pri parsovani HTML souboru tedy jednoznacne identifikuji serii podle jejiho ID, a to bez ohledu na pripadnou zmenu jmena, tam zadny problem neni. Ten nastava ve chvili, kdy chci priradit nalez konkretni labce v databazi. Tam mi nezbyva nez porovnavat jmeno. Pokud doslo k jeho zmene proti tomu, co je v databazi GG, tak to proste priradit nedokazu a plugin pri parsovani nalezu hlasi problem (labka neni v GG). V tom pripade jsou 2 moznosti:

  • aktualizovat serii tak, aby se jmena labek shodovala v GG i u GS a pak znovu nalezy parsovat
  • rucne si nastavit nalez, to ovsem znamena, ze pri pristim parsovani nalezu bude opet hlasen problem, ze prislusna labka neni v GG

Pokud doslo ke zmene jmena labky, v nalezech GS zobrazi jako nalezenou labku noveho jmena bez ohledu na to, zda byla nalezena pod starym nebo novym jmenem.

 

Jeste zajimavejsi je situace, kdy labka nebo vice labek byly smazane a vyvorene znovu. I v tom pripade v nalezech bude oznacena za nalezenou nova labka, ale protoze ma jine ID, tak odhaduji, ze to oznacuji jen podle poradi labky v serii (poradi labky v serii take nikde neuvadeji). To si ovsem uzivatel muze zmenit, takze muze dojit k situaci, ze nalez bude hlasen na labce, kterou jsem nenasel, a naopak nebude hlasen na labce, kterou jsem nasel. A dokoce se to muze nekdy jevit i tak, ze v serii je o labku vic :-)

 

A kdyz v tom ma takovy zmatek GS, ktery ma vsechny potrebne informace, aby v tom zmatek nemel, tak plugin to srovnat nedokaze, protoze GS mu potrebne informace v HTML strance neposkytuje (tedy alespon jeste to ID labky, ktere by pomohlo v pripade zmeny jmena).


Tento příspěvek byl upraven od gord: 22 červenec 2022 - 5:45

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1434 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2022 - 16:55

Smím prosit o dvě série v Tarnów, Poland?

 

ba5d7b92-d600-409a-9f0a-4210d9ea994e Tarnowskie fontanny

9b06f3b0-1456-4811-b5f7-4d4f01dacd2d Spacerem wokół tarnowskiego rynku

 

 

díky


  • 0

#1435 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2022 - 21:51

Obě série vytvořeny.

Dovolím si touto cestou dát "reklamu" na urychlení procesu bez nás. Na labgpx.cz je pod nabídkou "Zahraniční série" možnost vygenerovat během několika vteřin GPX labek v oblasti, kam se chystáte, a kterou nemáme pokrytou. Pokud tomu budete chtít věnovat trochu více času, můžete si přes nepovinné volby sérii nastavit dle našich zvyklostí.


  • 0

#1436 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2022 - 9:25

Díky.

Ale jestli jsem to nepochopil špatně v tom textu, tak tím by se ty série nepřidaly do databáze na serveru, jen by se jednorázově vygeneroval GPX.


  • 0

#1437 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2022 - 9:29

Díky.

Ale jestli jsem to nepochopil špatně v tom textu, tak tím by se ty série nepřidaly do databáze na serveru, jen by se jednorázově vygeneroval GPX.

No mě přijde, že někdo kontroluje, které série si vygenerujeme. Jinak si neumím přestavit, že před cestou do Chorvatska a vygenerování 5ti sérií se na labgpx do 2 dnů ukázaly :-).


  • 0

#1438 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2022 - 9:52

No mě přijde, že někdo kontroluje, které série si vygenerujeme. Jinak si neumím přestavit, že před cestou do Chorvatska a vygenerování 5ti sérií se na labgpx do 2 dnů ukázaly :-).

Ano, je to tak. Pokud si někdo vygeneruje gpx nějaké dosud nepublikované zahraniční série (pozná se na náhledové mapě podle červené barvy), a doplní tam i další údaje, tj. ty nepovinné položky, tak je to zaregistrováno a rychle se to pak objeví i pro další zájemce (na náhledové mapě modře). Předpokládám že bližší informace doplní třeba Jazzlinka.


  • 0

#1439 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2022 - 10:17

Zkusim odpovedet ja, Jazzlinka me treba doplni, az se dostane k pocitaci. :)

 

Puvodne zadna moznost vytvorit si svoje vlastni GPX na serveru nebyla. Proto jsme nabidli moznost nam napsat a kluci byli ochotni je pro vas vytvorit "mimo" nase zajmova uzemi (hlavne CR, SR a okoli hranic). Kdyz jsme na server doplnili moznost, abyste si GPX sami vytvorili, muzete si je vytvorit kdykoli a nemusite cekat, az nekdo z nas bude mit cas.

 

S touto moznosti take trochu omezujeme serie, ktere ukladame na server. V podstate vybirame mista, kde ocekavame nejakou vetsi navstevnost z CR. Ono to tak trochu ani nema vyznam, protoze nekontrolujeme, zda v tech oblastech mimo CR a SR pribyvaji nove serie, takze si to stejne uzivatel musi sam zkontrolovat a ty, ktere na serveru nejsou, si vytvorit sam.

 

A abych odpovedel jeste na tu drihou poznamku, tak ano, evidujeme, ktere serie si uzivatele vytvareji a pokud usoudime, ze jsou v oblasti, kterou je vhodne na serveru mit, kluzi serie pro server zpracuji.

 

Ovsem pripada trochu zbytecne, abychom z nejake oblasti meli pulku serii a uzivatel si stejne musel ty ostatni serie vytvorit sam, proto trochu tlacim kluky do toho, aby opravdu peclive vybirali zahranicni serie, ktere na server davaji. Jak si berou muj nevelky natlak k srdci, to nekontroluji :-) Ale fakt mi pripada zbytecne to delat, kdyz uzivatel tu moznost ma a vzdycky bude mit to GPX aktualni.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 28 červenec 2022 - 10:18

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1440 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2022 - 10:26

Díky za obsáhlé doplnění, odpovídalo to mému odhadu. Chorvatsko se dá považovat za dost navštěvovanou oblast, navíc jsem si jistý, že jsem nedoplňoval žádné údaje a proto to musel někdo udělat ručně.

 

Každopádně děkuji :-).


  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama