Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake určuje polohu ze sítě (ignoruje GPS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2 odpovědí na toto téma

#1 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2020 - 13:31

Neproběhl teď nějaký update a:Drake, že ne? Podle stránky na Play byl poslední update v říjnu 2019.

 

V sobotu jsem totiž a:Drake zapnul a přestože jsem měl přesně fixnutou polohu (navíc s pomocí externí GPS, s přesností cca 2 m), a:Drake mě zobrazoval na mapě asi o kilometr dál mezi dvěma vesnicemi. Na místě. Můj pohyb na to neměl žádný vliv. Stejně tak kompas, který zřejmě používá stejné funkce jako mapa. Na druhou stranu položka "GPS" v hlavním menu (a karta "GPS") moji polohu zobrazovala správně, stejně tak okamžitě reagovala na můj pohyb zvýšením zobrazované rychlosti, azimutu a změnou samotných souřadnic.

 

Když jsem vypnul externí GPS a přepnul na GPS interní, začala mapa i kompas reagovat.

 

 

Screenshoty z testu na otrokovickém nádraží:

 

IQLE.png


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 10 září 2020 - 20:58

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#2 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2020 - 21:10

Dodám zajímavost: vzpomněl jsem si, že mám záložní telefon (Xiaomi Mi A3, taktéž Android 9). S ním jsem na jaře lovil, když jsem měl hlavní telefon v servisu. Od té doby jsem ho zapnul asi jen dvakrát, pro dobití a otestování, že funguje.

 

Zapnul jsem tedy Mi A3, připojil můj Qstarz skrze Bluetooth GPS a šel ven vyzkoušet, co aDrake. Zůstal jsem paf, protože se to chová stejně. :blink: A:Drake mě na mapě zobrazil kdesi jinde a i když jsem kolem domu chodil, nereagoval na to. Kromě položky "GPS" v hlavním menu - jedině tam se chová normálně.

 

Tak nevím, co z toho vyvodit. Používáte také někdo aDrake s externím GPS modulem?

 

 

 

EDIT: na cosi jsem přišel. Pokud vypnu "Location", tak a:Drake konečně začne brát podvrženou přesnou polohu z Bluetooth GPS (paradox, že?). Mám z toho dojem, že došlo k nějakému update v Android 9 (v providerech polohy). Taky bude krpa někde v aDrake.

 

No jsem rád, že aspoň takto snad půjde, dobrý signál i v hustém lese za to stojí. Jen si bude třeba myslet na to, že je "location" potřeba před výpravou vypnout (ačkoliv na to se nezapomene, to se pozná hned) a pak to zas zapnout pro běžné využití interní GPS např. pro Waze. Uff, to jsem rád. Třeba to někomu pomůže. Drtivá většina kačerů ale nedělá tracklogy do OSM a interní GPS jim stačí, ti to řešit nemusejí. :)

 

i3pu0nk.png

 


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 10 září 2020 - 22:28

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#3 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2020 - 6:26

Tohle můžu uzavřít. Nešlo o problém s Google Location Accuracy, ale tzv. "GPS week rollover" na mé externí GPS Qstarz. Ta systému sice nadále posílala přesnou polohu, ale zároveň nesprávný čas (téměř o 20 let menší). S tím se různé aplikace vyrovnaly různě.

 

Napraveno flashnutím FW v GPS modulu. :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama