Přejít na obsah


Fotka

Lock down v.2.2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
420 odpovědí na toto téma

#221 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 517 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2021 - 9:43

I takto se to dá nepochopit.


  • 0

#222 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2021 - 10:24

Ten komentar je dost mimo, zejmena z techto duvodu:
 
1. Nikdo neni schopen nijak dolozit souvislost jakochkoliv opatreni nebo neopatreni s temi nakazenymi a mrtvymi. Sice se muzeme domnivat ze nejaka souvislost je, ale za cely rok nikdo nevi jakou vahu v tom ma otevreny obchod s botama, skola, kadernictvi, nebo nouzovy stav jako takovy. Nevedi to ani epidemiologove, natoz vlada nebo autor toho komentare. Pak ale stavet na tom dalsi konstrukce kdo koho a cim zabije je dost na vodě.

Viz https://www.seznamzp...azdovani-134206
  • 0
Vložený obrázek

#223 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2021 - 10:54

Zajímavá (a konečně nejaká) data, i když jak tam sami píšou je to z jara a to byla troška jiná situace. Nicméně kdyby zakázali setkávání více než 50 lidí a nařídili poviné roušky, tak to by mělo největší efekt. Ostatní se zdají být o dost méně efektivní. Hm. No, ale pochybuju že se tím vláda bude řídit.

 

Spoustu lidí volá po volbách, aby se bureš vymetl, ale dost pochybuju, že kdokoli jiný ihned všechno otevře. Viz hejtmani, ve středošeském kraji spoustu lidu volilo Starosty protože se odlišují od vládní klaky a hle, Pekarová hlasuje pro nouzový stav. Pirátský (mladí komunisté, a to jsem si myslel, že to jsou pravicoví ajťáci, co zavedou eletronizaci a vyhází většinu úředníků, místo toho duhové vlajky a omezovaní aut v Praze) Hříbek to samý.

 

Jediná parlamentní strana, která chce otevřít natvrdo a nemá hejtmana je SPD. Všechny ostatní jsou buď ve vládě, nebo mají hejtmany, kteří další nouzový stav podpořili. Z mimoparlamentních pro otevření mají největší podporu Svobodí, v minulých volbách 1,3 procenta. Takže to jako mám volit Tomia? Protože v současné situaci mi žádná jiná strana nenabízí to co chci. A volit menší zlo je dosti oportunistické.

 

Každopádně už na jaře jsem tu psal že cokoli zakazovat je špatně, covid tu může být rok, dva, deset let nebo, pravděpodobně, navždy. A být navždy zavření, to se mi nějak nezdá, vám jo?

 

 

Koncentrák má dost negativní kontaci, když se řekne LDN nebo domov důchodců, je to lepší, že? Ale jak tu už někdo zmínil, je to to samý. U nás není v módě nechávat si rodiče doma, na výminku, že?

 

Ale pro příklad abych jen nekecal, moji rodiče jsou ok doma tam, kde vždy, nějaký omezení neřeší, výlety, hospody, kamarádi, neomezujou se a nechtějí, abych se omezoval já. (Bydlím o patro v baráku, vídám se každý den, do práce chodím tak napůl)  prostě to nějak dopadne. Očkování by chtěli ale nejsou zatím v rizikové skupině takže smolík.

 

Jo, polsko... tam mají otevřeno, ale pro nás středočechy to je daleko.


  • -2

#224 ivans

ivans

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2021 - 10:58

Říká důchoce? (Neznám tě, nevím...) Inu...

Senior uvádí upřesnění pojmu "koncentrační tábor". Táta tam byl.

Přiložené miniatury

  • Mauthausen.jpg

Tento příspěvek byl upraven od ivans: 17 únor 2021 - 10:59

  • 0
ivans

#225 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2021 - 11:15

Podle mne, debata trochu o ničem. Pokud se podíváme po Evropě tak postupují zhruba podobné jako my. Ovšem opatření dodržují, my ne. Máme moc epidemiologů, ústavních právníků, politologů a podobných. A program antibabis. Bojím se, že do voleb se nic moc nepovede řešit. A očkování, jak je vidět se EU nedaří. Vakcíny ze špatných zemi nechceme a ty z dobrých zemi nejsou.
  • 1
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#226 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 793 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2021 - 11:18

Kdokoli jiný než naše vláda by pochopitelně ... také všechno neotevřel, spíš nic. Ale vzhledem k chaotickému způsobu řízení už tato vláda asi dostatečně prokázala, že to řídit neumí. Uměl by to někdo? A ten, kdo by do toho spadnul najednou? Třeba úřednická vláda? Nebo kdyby se změnila situace po volbách ... to by se měsíc sestavovala nová vláda a opatření by šla stranou. A dalo by se tohle řešit nepoliticky? Tj. aby nějaká odborná instituce to mohla řídit a politici do toho nekecali? To asi taky nejde. A svalovat vinu na lidi, že nedodržují opatření? To s tím souvisí. Jaká jsou opatření, jak jsou vymahatelná a jak je dodržují ti, co je tvořili.


  • 4

#227 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2021 - 12:11

Myslela jsem si, že eventy jsou zrušené a lidi mají špetku rozumu. Podle GC94MPD to tak nevypadá. Některé nicky jsou dost zklamání...owner nepřekvapil, spíš revírník. Njn....
  • 0

#228 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2021 - 20:39

A to je přesně to, o čem jsem tu psal. Pro některé z nás není problém uspořádat event, který by podléhal přísnějším pravidlům. Tedy například desinfekce, testy, FFP2/KN95 respirátory, rozestupy, konec před 21:00. Nemůžeme. Jednak to není povoleno, jednak jsou u nás v kraji zamykány listingy všech eventů (i těch, které archivují sami pořadatelé). A taky tu nejspíš máme soudnější pořadatele, jelikož v celém kraji nepípnul od prosince jediný event. No a někomu stačí jen dobrá známost.

Tedy ano, nevidím to jako náhodu, že by reviewer náhodou zapomněl archivovat a zamknout listing, stejně jako tomu bývá u jiných eventů. Ona by to totiž byla až moc náhoda, když vidím, že předchozí event stejného ownera v druhé polovině v prosince sic archivoval, ale i přes právě probíhajíící diskusi skrze WN o tom, kdo přijede i bez bodu, nezamknul proti logování.


  • 4

#229 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 330 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2021 - 4:37

Vždycky budou existovat hlupáci, co jsou přesvědčeni, že je Covid chřipečka, který je samotné neohrozí, nebudou dodržovat žádné zákazy a omezení, ať si je dodržují ti, co se Covidu bojí. I když jim zemře na Covid blízký příbuzný, nepochopí, že to byli právě oni, kteří mu smrt přinesli. 


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 21 únor 2021 - 4:38

  • 0

#230 rpalat

rpalat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2021 - 9:31

Vždycky budou existovat hlupáci, co jsou přesvědčeni, že je Covid chřipečka, který je samotné neohrozí, nebudou dodržovat žádné zákazy a omezení, ať si je dodržují ti, co se Covidu bojí. I když jim zemře na Covid blízký příbuzný, nepochopí, že to byli právě oni, kteří mu smrt přinesli. 

Už to není chřipka jako na jaře. Už se to nedá vyležet, řekl Babiš

Byla na jaře, bude i teď.


  • -4

#231 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2021 - 6:49

Vždycky budou existovat hlupáci, co jsou přesvědčeni, že je Covid chřipečka, který je samotné neohrozí, nebudou dodržovat žádné zákazy a omezení, ať si je dodržují ti, co se Covidu bojí. I když jim zemře na Covid blízký příbuzný, nepochopí, že to byli právě oni, kteří mu smrt přinesli.

a vždycky budou hlupáci co věří tomu co jim vláda nakuká a budou hledat vir i pod záchodovým prkýnkem.....


Tento příspěvek byl upraven od kstavk: 22 únor 2021 - 6:50

  • -6

#232 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2021 - 7:43

Myslela jsem si, že eventy jsou zrušené a lidi mají špetku rozumu. Podle GC94MPD to tak nevypadá. Některé nicky jsou dost zklamání...owner nepřekvapil, spíš revírník. Njn....

 

GC94MPD Už je tam Archiv a poznámka od reviewera. Vypadá to, že to s tím publikováním nebylo úplně košer. 


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#233 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2021 - 13:24

Mívám občas takový nejasný pocit, že reviewerům s publikacemi pomáhají i různí dobrovolní dobrovolníci, bez nároku na jakoukoli publicitu. Ale zřejmě slyším hlasy, i tady na fóru mi to říkali.


  • 0

#234 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 330 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2021 - 23:21

O publikaci nejde, jde o to, že owner a ti logující kačeři si nedokáží ani sami uvědomit, jaké ze sebe dokázali udělat hlupáky a ignoranty. 


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 22 únor 2021 - 23:24

  • 1

#235 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2021 - 14:20

No, nejsem nijak radikalni ani na jednu stranu, ale nejak nevidim pozitivni efekty zavreni skol, sluzeb, atd. A to ani napr. na Slovensku s lockdownem mi neprijde, ze by se to projevilo na nevytizenosti nemocnic. Zato ty negativni dopady, skola, izolace deti, psychika, vidim dost... pak se clovwk pta, jaky to ma timhle stylem smysl?
  • 4

#236 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2021 - 14:53

Právě že škola je podstatná a pro děti základ, kdežto eventy si snad můžeme na nějakou dobu odříct? Tady navíc migrování z míst s nejvyšším výskytem?
Od dospělých bych právě v zájmu dětí očekávala trochu rozumu, aby se konečně mohly vrátit do školy.
Sama patřím do ohrožené skupiny, ven chodím sama, snažím se dodržovat nějaká opatření, jenže co vidím všude okolo nás dovedlo k akci respirátory/2 roušky a děti do školy opět v nedohlednu, o obchodech ani nemluvím...
  • 2

#237 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2021 - 15:10

No jo, jenže tahle opatření ve mně vzbuzují podezření: "Nakoupili jsme přes spřátelené firmy roušky a respirátory a lidi je nekupují - tak jim to holt přikážeme"  :unsure: .

 

Ještě mne napadá: v centrálních skladech údajně leží 180 000 dávek vakcíny, je to sice plivnutí do moře, ale určitě by to přispělo ke zlepšení situace víc než další a další hadry na obličej.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 23 únor 2021 - 15:26

  • 4

#238 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2021 - 17:57

No jo, jenže tahle opatření ve mně vzbuzují podezření: "Nakoupili jsme přes spřátelené firmy roušky a respirátory a lidi je nekupují - tak jim to holt přikážeme" :unsure: .

Ještě mne napadá: v centrálních skladech údajně leží 180 000 dávek vakcíny, je to sice plivnutí do moře, ale určitě by to přispělo ke zlepšení situace víc než další a další hadry na obličej.


Tak nejak...
  • 0

#239 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2021 - 18:09

No jo, jenže tahle opatření ve mně vzbuzují podezření: "Nakoupili jsme přes spřátelené firmy roušky a respirátory a lidi je nekupují - tak jim to holt přikážeme"  :unsure: .

Ono je smutné, že i kdyby to pravda nebyla, tak to, jak vláda situaci (ne)řeší vzbuzuje silný pocit, že tomu tak opravdu je.

Jediné, v čem ta povinnost nosit respirátory pomůže, že nejdou až tak lehce nosit pod nosem  :wacko:.

Kdyby vláda místo fňukání, že protože lidi opatření nedodržují, budou muset nastavit přísnější (které už lidi “samozřejmě” dodržovat budou), ty základní a funkční opatření tvrdě vymáhala tam, kde je reálné riziko nákazy, možná by ty přísnější opatření potřeba nebyly...

Jenže když se nenošeni roušky třeba v metru řeší převážně domluvou a průměrná výše pokuty je 200 Kč...


  • 3

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#240 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 330 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2021 - 9:03

Na opatření a omezení nadáváte, to vám jde, do nemocnic na brigádu pomoc zdravotníkům ale nepůjdete, to ne, kdyby ty opatření nebyly, tak byste si ale slespoň vyzkoušeli, jak by to dopadlo bez nich co? Někteří z vás by leželi na chodbě spádové nemocnice a v pořadníku na 359 místě čekali na uvolnění dýchacího přístroje. 


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 24 únor 2021 - 9:04

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama