Přejít na obsah


Fotka

Covid


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
270 odpovědí na toto téma

#141 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2021 - 23:42

 

A když jsme u těch přeplněných nemocnic a nestíhajících zdravotníků, nějak postrádám v TV nebo kdekoli patřičné záběry. Vždycky moderátor řekne že je přeplněno, ale nikde žádný důkaz.

 

Abych jen pustě nekacal, tak včera jsem se šel projít Motolskou nemocnicí... řekli by jste fronty na odběry, na testy, na chodbách hrmady mrtvol, ale aniprt, všude běžný provoz, nikterak velké fronty, jediná větší (asi deset lidí) stálo před ředitelstvím, kde maj na nádvoří antigeny. Jo a kapacita je tak na půlce, podle ofiko stránek. bufáč normálně funguje a prodává plechovkovou plzeň (musíte si o ní říct, nemají ji ve výloze, nemocnice, no...) Dobrá, nevidím do JIP a podobně, ale nějaká ta kamera by ta mohla nakouknout, no ne?

Napřed jsem si říkal, že na tohle nemá cenu reagovat a že si děláš srandu, ale ono to asi bylo myšleno vážně....

Asi můžem regulérně diskutovat o tom, jestli jsou opatření dělaná dobře nebo špatně a o vhodnosti nebo nevhodnosti očkováni nebo testování. Ale myslet si, že to jde vyřešit tím, že se pandemii může nechat volný průběh, protože nemocnice nejsou a nebudou přetížené, protožes neviděl v televizi záběry přeplněných nemocnic, je fakt uchylný. Je už teď jasný, že se odkládá zdravotní péče necovidová a problém s plnou péčí už začínají mít i covidovi pacienti. A to při tvrdých opatřeních, která se dělají. 
Jestli jsi to myslel vážně a nevěříš, že maj nemocnice problém, tak se seber, jestli máš koule, nech se najmout jako saniťák na nějaké covid oddělení a po týdnu nám poreferuj. Teď na to bude ideální příležitost...


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 06 leden 2021 - 23:43

  • 11

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#142 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2021 - 0:30

A kdo ponese zodpovědnost, až se někdo bude soudit, že jeho příbuzný neměl být v nemocnici ošetřován vojáky, protože lékařský a zdravotnický personál ležel s covidem ? Kromě toho v lázních obvykle část personálu má potřebné zdravotnické vzdělání, na rozdíl od hotelů, o kterých se mimochodem taky uvažovalo.

 

Dovolím si sem dát odkaz na článek, který není moc hezké čtení, ale dost dobře vystihuje, že i vybavení dostupnou technikou a nejen personálem může rozhodnout o tom, jestli daný člověk onemocnění covid-19 přežije nebo ne. Co také umí Covid. A protože covid je opravdu hnusná věc, která sice může projít bez příznaků (ale za měsíc se pak při vyšetření klidně zjistí výrazně snížená kapacita plic), ale taky může u nemocného nastat rapidní zhoršení stavu velmi rychle, tak ta hranice mezi tím, že zdravotní systém je v pohodě a zdravotní systém je v průšvihu, je podle mě dost tenká. Jak nastavit opatření, aby ten kolaps nenastal? Nevím a nijak nezávidím tomu, kdo o tom rozhoduje. A jak je z opatření vidět, ani vláda to neví.


  • 4

#143 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2021 - 0:42

Napřed jsem si říkal, že na tohle nemá cenu reagovat a že si děláš srandu, ale ono to asi bylo myšleno vážně....

Asi můžem regulérně diskutovat o tom, jestli jsou opatření dělaná dobře nebo špatně a o vhodnosti nebo nevhodnosti očkováni nebo testování. Ale myslet si, že to jde vyřešit tím, že se pandemii může nechat volný průběh, protože nemocnice nejsou a nebudou přetížené, protožes neviděl v televizi záběry přeplněných nemocnic, je fakt uchylný. Je už teď jasný, že se odkládá zdravotní péče necovidová a problém s plnou péčí už začínají mít i covidovi pacienti. A to při tvrdých opatřeních, která se dělají. 
Jestli jsi to myslel vážně a nevěříš, že maj nemocnice problém, tak se seber, jestli máš koule, nech se najmout jako saniťák na nějaké covid oddělení a po týdnu nám poreferuj. Teď na to bude ideální příležitost...

Já to myslel tak, že jsou povodně, všude v televizi záběry zničených domů, bahno, je třeba posla tpitnou vodu, hadry, bagry, úklidové prostředky. To je jasný.

 

Je covid, jak se to pozná? Co poslat? Co dělat? Je vůbec? Viděl ho někdo?

 

Já prostě nevím, nevěřím vládě ani prt protože kecaj,lžou a dělaj v tom jenom brajgl. A rodičové mají opatření taky na háku, bo tatík prohlásil, že už jednou zažil nařízování STBáků a znova už je poslouchat nebude. Takže staň se co se má stát, že.


  • 0

#144 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2021 - 5:53

S názorem, že Covid vůbec není nemá cenu polemizovat. Ty plíce se mě i kolegovi na měsíc taky nějak samý podělaly, asi nějaká stávka, že jsme nemohli udychat po nemoci ani slabší námahu (sportuji, běhám). A čich ten si taky dal pauzu. Jasně, že důvodem nebyl vir. Ten neexistuje, neviděl jsem ho.
:-(
  • 0

#145 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2021 - 6:59

Jenže tyhle opatření jsou hlavně proto, aby k tomu přeplnění nedošlo. Navíc na jiných odděleních než interna, plicní či infekce asi ležet nebudou, ne? Na porodním, gastru, kardiu či dětském moc těžké případy nebudou.
To už jsi jak jeden známý dezinfo magor (Šmuk Robert a jeho pravá ruka - bláznivá Peterková (exNova)), co s kamerou procházel nemocnice, že se tam nic neděje. Na JIPku tě pochopitelně nepustí, kdyby jo, tak je něco špatně. Lidí tam přibývá a zdravotníků ubývá (jsou nakažení, někomu je blbě, někomu hodně blbě...). Kdyby se kašlalo na obleky a ochranu, tak padne během chvíle půlka zdravotníků a skoro všichni pacienti, kteří přijdou do nemocnice, je jedno už s čím, budou obratem C-19+ a ...tam by se asi dál museli léčit sami, ideálně bazénovou chemií. Ale někdo asi potřebuje, aby to viděl na vlastní oči či si šel lehnout na dejchák, jinak asi neuvěří nikdy.
Mám ženu na interně na Bulovce. Kapacity zatím mají, otevírají další a další oddělení, jen už to končí, protože není nekonečný zdroj personálu. Ono to oblékání mnohokrát denně do neprodyšného skafandru je peklo. Pacienti přibývají čím dál v horším stavu. Často přijdou, že jim je blbě, udělá se test (PCR), jsou negativní. Dají se na pokoj s negativními pacienty. Jenže za 2 dny se jim přitíží, udělá se test a .. jsou pozitivní. Prostě to bylo předtím brzo na to, aby test ukázal, že jsou C-19+. Takže máš pozitivního na pokoji s negativními, všichni tedy karanténa, někomu není nic, někomu blbě, někdo potřebuje JIPku, ... no a po pár týdnech už nemáš tolik pokojů, abys to stále odděloval. Prostě ta kapacita dojde. Takže buď nepřijímat nebo vzít negativního a dát ho na pokoj s pozitivníma? Co by s volil?

Kdyby COVID pacienti nevytěžovali nemocnice, tak opatření být nemusí, celý je to jen kvůli tomu, aby nepadlo max. vytížení nemocnic.
Říká se to už 3/4 roku, ale jak vidno, pro někoho je to pořád málo opakování. Celý cirkus je jen , aby to nemocnice ustíhali rozumně obsloužit. A každé oddělení nelze přeměnit na C-19+ oddělení.

Přiznávám, žes mne těmi kecy nas..l.


Tento příspěvek byl upraven od davidb11: 07 leden 2021 - 7:06

  • 0

#146 vojtisekp

vojtisekp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2021 - 8:07

Mám známého, který v normální situaci dělá primáře chirurgie v jablonecké nemocnici (Jablonec nad Nisou). On sám, na covidových lůžkách není, ale pohybuje se okolo. A říká že, místa je dost, kyslíku je dost, postelí je dost, ale není personál. Ve větším se vir šíří mezi zaměstanci, a také spousta lidí je doma s dětmi. Ale také řekl ž ečlověk který se dostane na kyslík tak tam zůstane cca 3-4 týdny. Takže lidé z vlny před Vánoci, tam ještě pořád jsou, ale noví lidi z dnešní vlny už přicházejí. Očekávají strmý nárust pacientů.


  • 3

#147 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 741 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2021 - 8:18

Dovolím si sem dát odkaz na článek, který není moc hezké čtení, ale dost dobře vystihuje, že i vybavení dostupnou technikou a nejen personálem může rozhodnout o tom, jestli daný člověk onemocnění covid-19 přežije nebo ne. Co také umí Covid. A protože covid je opravdu hnusná věc, která sice může projít bez příznaků (ale za měsíc se pak při vyšetření klidně zjistí výrazně snížená kapacita plic), ale taky může u nemocného nastat rapidní zhoršení stavu velmi rychle, tak ta hranice mezi tím, že zdravotní systém je v pohodě a zdravotní systém je v průšvihu, je podle mě dost tenká. Jak nastavit opatření, aby ten kolaps nenastal? Nevím a nijak nezávidím tomu, kdo o tom rozhoduje. A jak je z opatření vidět, ani vláda to neví.

To vůbec nerozporuju, ale přečti si moje příspěvky o kousek výš, ve kterých píšu o tom, že některé věci  by se daly zorganizovat lépe. To na co reaguješ je jen moje reakce (pravda trochu naštvaná) na poněkud demagogický příspěvek od dejwyho. 

A jsem sice ajťák, ale většinu zákazníků máme ve zdravotnictví, sociálních službách a i lázeňství, takže o  problematice poměrně dost vím a mám tam i živé kontakty.


  • 1

#148 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2021 - 8:37

.... moje reakce (pravda trochu naštvaná) na poněkud demagogický příspěvek od dejwyho.


Prosím o upřesnění, kde jsem se zmýlil a kde je moje tvrzení demagogií.
Děkuji
  • 0

#149 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2021 - 9:14

Jen tak pro uplnost, netusim jestli jsem myslenku clanku vystihnul, neda se to vyloucit, ale asi je na miste dodat ze ani ja jsem ho samozrejme necetl :P

Upřímnost se cení. Jen je zajímavé sledovat, kolika lidem stačí k odsouzení textu jen nadpis nebo deset řádek nebo dokonce jen zdroj. Kritické myšlení je čím dál víc vepsí.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#150 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 741 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2021 - 9:44

Prosím o upřesnění, kde jsem se zmýlil a kde je moje tvrzení demagogií.
Děkuji

Píšeš toto: Kdo ponese zodpovědnost, až se někdo bude soudit, že jeho příbuzný neměl ležet v lázních, ale v nemocnici, protože v lázních neměli lékařský personál, ani vybavení, aby jeho příbuzného zachránili.

 

Vzhledem ke své práci mám možnost nahlédnout do databází zaměstnanců některých organizací mezi nimiž jsou i lázně (samozřejmě nedávám podrobnosti dál) a tak vím, že není pravda, že by v lázních nebyli žádní zaměstnanci s potřebným vzděláním. Jsou tam, protože lázně slouží ke zlepšení zdravotního stavu klientů a k jejich rehabilitaci. A já jsem navrhoval tam operativně přesouvat pacienty, kteří jsou už prakticky vyléčení a v nemocnicích zabírají místa potřebnějším. Je to určitě lepší řešení než je dát do zavřeného hotelu, kde personál ani vybavení opravdu nemají, o čemž se taky uvažovalo.

To, že se tak neděje, znamená, že situace není až tak kritická, jak je prezentováno. Ono totiž nemocnicím vyhovuje mít  vysokou obložnost, protože s tím souvisí i výše úhrad od pojišťoven.


  • 0

#151 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2021 - 10:11

Dalsi vec treba je ze vakcina nechrani proti nakazeni ani proti prenosu, jen snizuje mozne nasledky. Toto oficialne deklaruji i vyrobci. 

 

 

Prosím o uvedení zdroje.

 

 

Kolem tohodle se prave dost preslapuje a poradne nikdo nevi. Ale snizeni rizika prenosu nikdo neslibuje a ani se jim nijak zasadne nezabyva. Kdyz se omezim na oficialni zdoje ktere asi muzeme brat jako relevantni, tak doporucuju precist napriklad https://www.sukl.cz/...rvni-podminecne. Pokud nekdo chce tridit lidi na zaklade aplikace latky ktera nema v tomto smeru vyrobcem naprosto zadnou deklarovanou (natoz dolozenou) ucinnost, tak si myslim ze je skutecne na miste se ptat jakym pravem chce lidi ktere si tuto neucinnou vec neaplikuji diskriminovat vuci tem co si ji aplikuji a jaky je skutecny duvod lidi nutit k tomuhle natlakem. A ze je vlada schopna sahnout bez zabran za hranice zakonu i ustavy uz jsme videli napriklad na protiustavnim zakazu vycestovani z CR, nebo na tom Blatneho pokusu povysit Hygienu nad ustavou zarucena prava prava obcanu. Tady zatim mam jednoznacne pocit ze se jedna o dalsi takovy pokus.

 

V případě, že se to pořádně neví, nechápu, že nejdřív uvádíš jako fakt, že vakcína nechrání proti nakažení ani přenosu. Nikde jsem nezaznamenal, že by nějaký odborník vypustil něco takového z pusy.

 

Nyní se neví jak dlouho budou vakcíny chránit ani o kolik % poklesne množství bezpříznakových přenašečů. To bude hodně důležité a časem se to nepochybně dozvíme. Co ovšem víme, že Moderna a Pfizer zabrání u 94% lidí propuknutí nemoci (= mají nějaké příznaky). Vakcína principiálně významně omezí replikaci viru v organizmu, z čehož plyne, že významně omezí projevy nemoci i přenos. Klinické testy na bezpříznakový přenos se musí udělat trochu jinak a na to zatím myslím nebyl čas. Otázka není jestli chrání nebo ne, ale na kolik procent. 


  • 4
Vložený obrázek

#152 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2021 - 10:18

Jenomže aby vakcína chránila, je třeba ji hlavně použít, ne o tom jen na úrovni vlády diskutovat. A aby se dala použít, musíme ji mít k dispozici. A pak mít vymyšlen způsob, jak rychle naočkovat všechny, kdo budou chtít. Do té doby nemá smysl o tom debatovat.


  • 0

#153 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2021 - 10:31

Píšeš toto: Kdo ponese zodpovědnost, až se někdo bude soudit, že jeho příbuzný neměl ležet v lázních, ale v nemocnici, protože v lázních neměli lékařský personál, ani vybavení, aby jeho příbuzného zachránili.

 

Vzhledem ke své práci mám možnost nahlédnout do databází zaměstnanců některých organizací mezi nimiž jsou i lázně (samozřejmě nedávám podrobnosti dál) a tak vím, že není pravda, že by v lázních nebyli žádní zaměstnanci s potřebným vzděláním. Jsou tam, protože lázně slouží ke zlepšení zdravotního stavu klientů a k jejich rehabilitaci. A já jsem navrhoval tam operativně přesouvat pacienty, kteří jsou už prakticky vyléčení a v nemocnicích zabírají místa potřebnějším. Je to určitě lepší řešení než je dát do zavřeného hotelu, kde personál ani vybavení opravdu nemají, o čemž se taky uvažovalo.

To, že se tak neděje, znamená, že situace není až tak kritická, jak je prezentováno. Ono totiž nemocnicím vyhovuje mít  vysokou obložnost, protože s tím souvisí i výše úhrad od pojišťoven.

 

Aha,

příště si to musím lépe po sobě číst a nesnažit se reagovat hned.

Myslel jsem personál a vybavení, ale psal jen o personálu. Moje chyba, máš pravdu.

 

Na podzim Bulovka taky uvažovala využít lázně Toušeň, ale nakonec z toho sešlo právě kvůli nedostatečnému vybavení personálem+přístroji.

Teoreticky by tam mohli být voj. doktoři či ti slibovaní doktoři cizinci + přístroje taky ze zahraničí.

 

Co vím, tak Bulovka místo zatím má, na podzim prezentoval ředitel i strategii zavírání standardních oddělení (jednalo se o kožní) a přechod na Covidové jednotky.

Takže ano, místa (zejména v Praze - v krajích mimo okolí Prahy je situace opravdu jiná) v nemocnicích jsou, jen se jaksi vypíná ta standardní péče o méně kritické pacienty, což se v budoucnu vrátí negativně. Je to něco za něco.

 

O tom, co vyhovuje nemocnicím se neodvažuji spekulovat. Peníze určitě neodmítnou, proč by taky, že? 


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 07 leden 2021 - 10:31

  • 1

#154 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2021 - 10:39

A když jsme u těch přeplněných nemocnic a nestíhajících zdravotníků, nějak postrádám v TV nebo kdekoli patřičné záběry. Vždycky moderátor řekne že je přeplněno, ale nikde žádný důkaz.

 

 

Kamaradka dela sestru v okresni nemocnici a zrovna pohoda to neni! Uz toho maji docela plny zuby......Troufnu si tvrdit, ze i v te Praze se maji podobne "skvele"!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#155 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 741 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2021 - 10:42

Peníze určitě neodmítnou, proč by taky, že?

 

No právě. To, že jejich lékaři a sestry potom padají na hubu je toho důsledkem...


  • 0

#156 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2021 - 10:45

Tyhle diskuze jsou vzdy velka sranda. Kovid je stejne jako ostatni nemoci vniman ruznymi lidmi ruzne.

 

Kdybych ho mel hodnotit podle prubehu u nas v rodine (odhadem tak 20 lidi), tak bych musel rici, ze vladni opatreni jsou tezkym zlocinem. Protoze de fakto nikomu nic nebylo. I lide prez 70 meli 1-2 dny horecku a za tyden byli v poradku. Jediny horsi prubeh mela mama, ktera lezela 3 dny a 14 dnu byla unavena.

 

U kamaradu uz byl prubeh ruznorodejsi. Nekteri se toho ani nevsimli a nekteri to popisuji jako nejhorsi chripku v zivote, kdy tyden lezeli ve velkych bolestech s vysokymi horeckami a urputnou bolesti hlavy. Na JIP nastesti neskoncil nikdo a jedine umrti v rodine mame strycka, ktery byl v terminalnim stadiu rakoviny (ale mel kovid, tak je samozrejme evidovany jako zemrely na kovid - on se ten priplatek za kovid pacienta spitalu hodil) :-/

 

Tzn. kazdy si najde to svoje. Ti co ho popiraji najdou dostatek pripadu bez prubehu a ti co jsou ze sve podstaty vyplasenejsi si najdou dostatek pripadu, ktere potvrdi jejich svetonazor.

 

Jedine, koho pokladam za odpovedneho za sireni nakazy je hygiena. Jeden priklad z nasi rodiny: 19.10. prisla tatovi SMS z hygieny ze se 8.10. potkal s nakazenym a ze ma byt do 18.10. v karantene. V te dobe uz mel nemoc za sebou a protoze o tom nevedel, tak ji pred onemocnenim vesele siril (nakupoval, chodil za zakaznikama a podobne). Pritom ho kamarad co ho nakazil uvedl hygiene uz 10.10. kdy sam onemocnel a mel pozitivni test a kdyby tatovi zavolali, tak samozrejme nikam nechodil.

 

 

Co se tyce spitalu, tak tam je velky problem take v tom, ze tam lezi hodne lid (nektere statistiky rikaji cca 40%), kteri nejsou nemocni, ale maji pozitivni test. A protoze se nesmi vratit napriklad do domu s pecovatelskou sluzbou, tak lezi v normalni nemocnici jako kovid pacient :-/ Dlasi problem je ten, ze tim ze jsou deti doma, tak je doma i spousta personalu z nemocnic a posledni rozmer je samozrejme to, ze jich je i dost nakazenych.


  • 3

#157 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2021 - 11:12


Tzn. kazdy si najde to svoje. Ti co ho popiraji najdou dostatek pripadu bez prubehu a ti co jsou ze sve podstaty vyplasenejsi si najdou dostatek pripadu, ktere potvrdi jejich svetonazor.

 

 

Skončil jsem v červnu na kyslíku v nemocnici a vybral jsem si svou 60% pravděpodobnost přežití. Měl bych patřit do té vyplašenější skupiny a volat po co nejrychlejším vakcinování, ale nevolám; naopak, varuji.

 

Jediné, čeho se skutečně obávám, je ono rozdělení společnosti na Untermenschen und Übermenschen, ke kterému situace mílovými kroky směřuje. A mnoho lidí tomu tleská, protože jsou bůhvíproč přesvědčeni, že budou v té Über- skupině.


  • 4

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#158 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2021 - 11:30

 

Jediné, čeho se skutečně obávám, je ono rozdělení společnosti na Untermenschen und Übermenschen, ke kterému situace mílovými kroky směřuje. A mnoho lidí tomu tleská, protože jsou bůhvíproč přesvědčeni, že budou v té Über- skupině.

 

Benjamin Franklin prohlasil: Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost.

 

a z hlavy nevim, kdo to byl, ale nekdy na zacatku stoleti rekl jeden filosof, ze pokud chces lidi obrat o svobodu, tak se ji musji vzdat sami a z vlastni vule. A njelepsi jak toho docilit je vystrasit je imaginarnim nepritelem.

 

proto maji napriklad v londyne monitorovany pohyb vsech lidi, protoze prece bojuji s terorismem. Ted zavedou pravidelne ockovani a bez toho nebudes smet ani do divadla a ani do hospody.

 

A spolecnost se krasne rozstepi a to se to bude vladnout, protoze plebs bude bojovat mezi sebou a nebude je zajimat chovani vladcu.


  • 0

#159 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2021 - 11:50

V případě, že se to pořádně neví, nechápu, že nejdřív uvádíš jako fakt, že vakcína nechrání proti nakažení ani přenosu. Nikde jsem nezaznamenal, že by nějaký odborník vypustil něco takového z pusy.

 

Nyní se neví jak dlouho budou vakcíny chránit ani o kolik % poklesne množství bezpříznakových přenašečů. To bude hodně důležité a časem se to nepochybně dozvíme. Co ovšem víme, že Moderna a Pfizer zabrání u 94% lidí propuknutí nemoci (= mají nějaké příznaky). Vakcína principiálně významně omezí replikaci viru v organizmu, z čehož plyne, že významně omezí projevy nemoci i přenos. Klinické testy na bezpříznakový přenos se musí udělat trochu jinak a na to zatím myslím nebyl čas. Otázka není jestli chrání nebo ne, ale na kolik procent. 

Tak fakt uz nevim kdo je odbornim kdyz ne SUKL. To je v podstate hlavni oficialni autorita. Odbornik neni Smucler nebo Pafko, nebo kdokoliv kdo se ma potrebu ukazat v televizi. Pokud myslis tyhle odborniky, tak ty nesleduju, a co plkaj je mi celkem jedno. Takze ja vychazim z oficialnich dat o vakcine od regulacniho organu k tomu urcenem a ten zas vychazi z dat od vyrobce. Klidne je mozny ze to ve finale aspon trochu fungovat bude, ostatne proto jsem tam napsal podminovaci zpusob "Pokud by ale toto byla pravda, docela to zpochybnuje podstatu plosneho ockovani". Jenze momentalne je to cely ve stadiu ze vyfukovanim cigaretoveho dymu do vody mozna vznikne zlato. Proc ne, da se to tedy zkusit a mozna trochu zlata fakt vznikne. Ale na to aby si vlada dovolila omezovat na zaklade takhle chatrne domnenky lidska prava, mi to prijde zatracene malo. Ona bohuzel existuje skupina lidi ktera si mysli ze ucel sveti prostredky a ze je mozne bez zabran pouzivat nezakonne postupy. Ja si toto nemyslim. Rozvraceni zakonnosti a ustavniho poradku je jeste vetsi prusvih nez nejakej covid. Akorat to neni videt hned, o to je to pak ve finale horsi. Ale ver tomu ze na nektery veci je lepsi nenechat si sahnout a je jedno jestli ti je bere komunistickej diktator, nebo covidovej diktator. Lidem bohuzel uz docela otrnulo a nektere veci si neuvedomuji.

 

Edit: resp. jeste takhle ve zkratce. I kdyby bylo na 100% prokazane ze vakcina zabrani sireni viru, porad to jeste neznamena ze mame automaticky zacit segregovat lidi na 2 skupiny. A v momente kdy nejen ze to neni na 100%, ale je to jen naprosto nepodlozena domnenka, nechal by si na zaklade toho sebrat zakladni lidsky prava fakt jen uplnej blazen.


Tento příspěvek byl upraven od Modrak: 07 leden 2021 - 11:59

  • 1

#160 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2021 - 11:54

Samaell napsal...Jedine, koho pokladam za odpovedneho za sireni nakazy je hygiena. Jeden priklad z nasi rodiny: 19.10. prisla tatovi SMS z hygieny ze se 8.10. potkal s nakazenym a ze ma byt do 18.10. v karantene. V te dobe uz mel nemoc za sebou a protoze o tom nevedel, tak ji pred onemocnenim vesele siril (nakupoval, chodil za zakaznikama a podobne). Pritom ho kamarad co ho nakazil uvedl hygiene uz 10.10. kdy sam onemocnel a mel pozitivni test a kdyby tatovi zavolali, tak samozrejme nikam nechodil...

 

Což není úplně pravda. Z osobní zkušenosti vím, že posílení minimálně okresních hygien na stavy, které by byly k rychlému trasování dostačující, nedošlo. A těžko se trasuje stejně rychle 500 kontaktů v pár lidech, jako když je těch kontaktů násobně víc. Samozřejmě, výsledkem je zpoždění, ale odpovědnost určitě nepadá na hygienu. Když ty lidi nebo peníze na ně nemají, tak si je prostě nenakreslí. A odpovědnost jde, minimálně dle mého názoru, za někým úplně jiným...

 

Jinak tedy jak tady čtu, porovnávat situaci podle stavu vytížení jedné z největších nemocnic u nás, která má s nadsázkou stejně lůžek jako jinde celý kraj, o personálu nemluvě, a dělat si z toho pohled na celkovou situaci, to už je úplně zcestné, a pokud lidi přemýšlí takhle, tak se nedivím, že i proto jsme tam kde jsme. Protože minimálně na okresních úrovních, a určitě nejen tam, ten personál zaslouží absolutorium, padá na huby a každý takový člověk jim jen v důsledku přidělává práci :(.


Tento příspěvek byl upraven od brundi: 07 leden 2021 - 11:56

  • 2

brundi
 





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama