Přejít na obsah


Fotka

Stator 2.3


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
613 odpovědí na toto téma

#501 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2022 - 1:41

Podle dokumentace googlu je to Turkey.

 

Zkusil jsem pokusne zavolat generator a neco m to dalo. Konkretne jsem zkousel:

 

https://geocaching.c...ff0000,-1,-1,No

No tak zase jedna blamáž. Asi je na vině Internet tady na hotelu (jsem teď na Kanárech) který často ztratí nějaký paket. A mapa Turecka je u mne až poslední... Ale nechtělo mi to fungovat ani z jednotlivého odkazu - teď to funguje.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#502 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2023 - 21:49

Jak (a hlavně v kterých modulech) je správné zohledňovat LABky ve Statoru? Odpověď nemusí být pro každého stejná. nicméně bylo by asi dobré zvážit takové nastavení v konfiguraci Statoru, že si uživatel může vybrat nejméně takové, jaké používá project-gc. V takovém minimálním nastavení by se pro LABky bral v úvahu jen datum jejich ulovení a jejich počet. Rozhodně by se (v takovém minimalistickém nastavení) nebrala obtížnost D-T (ta se myslím už teď ve Statoru nebere) ani jméno země (a tedy ani kraje). Jinými slovy bych si rád ve svém Statoru nastavil, že se mi z LABek budou počítat jen takové údaje, které opravdu v LABkách jsou (přestože v GeoGetu máme údajů daleko více). Co si o tom myslíte?


  • 0

#503 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2023 - 22:05

Pokud vím D/T se určitě u Labek nebere v úvahu nikde (pokud si někdo neudělal vlastní SQL tabulku tam to neovlívníme)

Rozhodně ne v odznáčcích a D/T statistikách a myslím si, že ve všech a většinou je to tam i napsáno (dole)
Rozhodně to není ani ve statistikách ohledně velikostí (není brána ani jako virtuál)
Nepočítají se z ní LOGY logicky žádné tam nejsou (logátor je ignoruje a statistiky též)
Jméno země a kraje se bere = má to souřadnice tak proč by se nemělo brát.

Pokud mi něco uniklo tak sem s tím :)

ještě jednou pokud má někdo vlastní plugin postavený na SQL (Tabulky) tam si to musí zařídit co s tím dělá to Stator neovlivní

Jak to dělá Project-gc netuším


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#504 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2023 - 22:27

Jméno země a kraje se bere = má to souřadnice tak proč by se nemělo brát.

 

Ať se to bere jen, pokud to chci - tedy mít ve Statoruy možnost volit.

Protože obecně jméno země původně v LABkách není, to se tam dodává až při přidělění GC kódu a při vložení do GG. project-gc zemi LABek také nebere v úvahu (ani nemůže, když tam neni, to jen GG název má).


  • 0

#505 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2023 - 22:35

Tohle jsou údaje, které o LABkách zobrazuje project=gc:

 

 

Přiložené miniatury

  • labky v project-gc.png

  • 0

#506 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2023 - 22:51

Tak proč si tam nedáš Project-gc?

Hele my plno údajů co mají nemáme (nemáme přímý přístup k datům máme jen API)
nemůžu mít některé odznáčky co mají oni protože stahování údajů sice udělat můžu přes API ale bude to šíleně trvat a sežere to data a budeš to muset dělat pokaždé

Oni zase nemají některé věci co máme my (třeba otagované LAbky podle souřadnic)

Já nevím kdysi jsme se snažil s těmi lidmi na Project-gc domluvit ohledně odznáčků - výsledek NULA - nakonec to celé překopali já aspoň trochu odznaky přizpůsobil hodnotám (aby to nebyl úplně kočkopes)
Jinak fakt nemám potřebu proč je kopírovat.

Nemáme separé statisitku pro LABky - berem to jako další typ keše i s tím co jsme k tomu schopní získat...
Jestli někam dát jeden nebo víc čudlíků co vypne země u LABek/nebo nálezové grafy jen LAB ? Nevím? Přijde mi to zbytečné.

Už jsem nějaké úpravy ohledně labek uvažoval aby se víc začlenily ale určitě to nebylo nějaké kopírování Project-gc... nedělám project-gc ‍♂

a pardon, že jsem se trochu vymezil.


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#507 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2023 - 10:21

LAB
Jméno země a kraje se bere = má to souřadnice tak proč by se nemělo brát.

Pokud mi něco uniklo tak sem s tím :)

Jak to dělá Project-gc netuším

Technický dotaz, ale nevím, jak by mělo být řešeno a kde. Asi to bude námět na diskuzi.

 

Existují LABky, které mají výchozí bod někde (stát, kraj, okres), a přitom jednotlivé LABky jsou jinde (okres, kraj, stát). V gpx, ať už jsou vyrobeny jakkoliv, jsou souřadnice míst podle skutečného místa, ale "Stát" a "Území" je nastaveno dle výchozího bodu. Přitom plugin "Divider" při importu do GeoGetu nastaví kraj a okres podle souřadnic (někdy ale ne), čímž vznikne nesoulad pro Stator, kde třeba "území" (podle  neodpovídá "kraji" (podle TAGu). A "Stát" neodpovídá skutečnému umístění LABky.

Nevím, jestli se k tomu stavět jako v případě fyzických kešek (třeba multin či mysterek), kde jsou také případy, že výchozí souřadnice jsou někde, a keška jinde, a holt se keška bere podle výchozích souřadnic, i když ve skutečnosti je jinde (třeba americká v Praze :angry:).

 

PS:

Ano, vím, že ručně si to mohu dle libosti v GeoGetu upravit podle sebe.

Project-gc přitom LABky ignoruje zcela, GS ve statistikách skoro taky, takže oba tyto zdroje je na mapách ve statistikách nemají. Takže chápu dotaz od martin_tulak, že chce mít mezi statistikami z různých zdrojů soulad.

 

PPS: Ještě příklad pro výše uvedené

Přiložený soubor (y)


Tento příspěvek byl upraven od MikiHamza: 13 leden 2023 - 10:23

  • 0

#508 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2023 - 12:57

 že chce mít mezi statistikami z různých zdrojů soulad.

 

Dělám si statistiku pouze v Geogetu a jinou neřeším.
Jsou kešky, které časem změnily velikost či druh. V Geogetu se mi to neprojeví.

Ale ano, měl bych se podívat, zda mám LABky, jejíž stage jsou v různých zemích, zda je tak mám i v Geogetu.


  • 0

#509 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2023 - 13:30

Každá labka má jasně dané souřadnice a tyto souřadnice by měly jasně náležet danému okresu, kraji, území i zemi bez ohledu na úvodní bod dané série. Analogicky jako to je u úvodních souřadnicích keší. Teoretiticky by takto šlo identifikovat i náležitosti k waypointům, ale tam to asi nikoho nezajímá.


  • 1

#510 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2023 - 13:55

no má sice jasně dané souřadnice právě koukám na ty labky "Cestou na západ"

a každá labka má jiné souřadnice zřejmě správné (i vzdálenost dle souřadnic správně) ale Stát je nastaven na "CZ" a kraj na "Vysočina"
a ikdyž pustím divider tak se to nezměnilo a zůstane to (zřejmě když už to tam je tak se to nezmění - vlastnost GeoGetu)

otázkou je kde se to tam dostane - plugin na import LABek ??

Takže spíše by to chtělo udělat pořádek v tomto


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#511 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2023 - 13:58

Jedine, co mi zatim dava smysl, je nejake zaskratavako pro uplne ignorovani LABek ve statistikach. To tam zatim neni a uvazuju, ze to tam nejak doplnim.


  • 3

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#512 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2023 - 14:02

Jedine, co mi zatim dava smysl, je nejake zaskratavako pro uplne ignorovani LABek ve statistikach. To tam zatim neni a uvazuju, ze to tam nejak doplnim.

No samozřejmě vypnutí LABek ok ale oni nějaké statistiky chtějí ala PROJECT-GC aby to korespondovalo.
- co máme potlačené všude je D/T
- a velikost
- není potlačené země/kraj atd páč nikdo netušil, že v tom je binec a labky padají jinam než mají (nicméně to tak je)

 


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#513 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2023 - 14:17

Projekt-gc je samostatny projekt stejne jako GG. Nemame stejne data, menuzeme mit ani stejne statistiky.

 

Co se tyka statu a kraje labek, tak tyto hodnoty jsou prirazeny pri vytvoreni GPX podle vychozich souradnic serie. Tyto souradnice bohuzel nemusi mit s polohou jednotlivych labek nic spolecneho. Asi by slo prozkoumat kazdou labku zvlast a pridelit ji to, ale je to docela neprijemna komplikace - zrovna resime pomerne znacnou nepolehlivost serveru geonames, kdy si zadane souradnice nahodne upravuje a pak vrati hodnoty vlastne k necemu uplne jinemu. Klidne vrati i jiny stat nez byly puvodni souradnice. Zatim jsme nedospeli k nejakemu jednoznacnemu reseni - tedy asi na urovni slovniho zadani ano, ale zatim jsem to neaplikoval.

 

Tagy kraje a okresu nejsou prirazeny vubec, to si udela az divider pri importu serie do GG.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#514 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2023 - 14:20

Stávajícně to vypadá takto
https://ibb.co/N6pkfs2


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#515 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2023 - 14:22

Projekt-gc je samostatny projekt stejne jako GG. Nemame stejne data, menuzeme mit ani stejne statistiky.

 

Co se tyka statu a kraje labek, tak tyto hodnoty jsou prirazeny pri vytvoreni GPX podle vychozich souradnic serie. Tyto souradnice bohuzel nemusi mit s polohou jednotlivych labek nic spolecneho. Asi by slo prozkoumat kazdou labku zvlast a pridelit ji to, ale je to docela neprijemna komplikace - zrovna resime pomerne znacnou nepolehlivost serveru geonames, kdy si zadane souradnice nahodne upravuje a pak vrati hodnoty vlastne k necemu uplne jinemu. Klidne vrati i jiny stat nez byly puvodni souradnice. Zatim jsme nedospeli k nejakemu jednoznacnemu reseni - tedy asi na urovni slovniho zadani ano, ale zatim jsem to neaplikoval.

 

Tagy kraje a okresu nejsou prirazeny vubec, to si udela az divider pri importu serie do GG.

Nevidím do toho ale je to zřejmě blbě... a chápu, že asi je někde problém..
Jen jsem to zkontrolval a je pravda, že to prostě nekoresponduje tudíž pak ty země/okresy/kraje jsou kdesi v luftu


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#516 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2023 - 17:21

Ale jo, ja tomu rozumim. A aby to nebylo tak jednoduche, tak ohledne statu a kraju ma GS vlastni hlavu (a rozdeleni).


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#517 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2023 - 10:43

Ohledně nového jména pro Turecko: Před časem se v tomto fóru myslím o tom už psalo, nicméně to nemohu teď najít. Prosím, mohl by mi někdo připomenout, jak a co mám v GG opravit, abych nedostával při vyvolání Statoru tuto hlášku:  "[MapGenFromCountry]  ERR: neznámá zkratka pro Turkiye"?

 

Všechny kešky, co mám ulovené v Turecku (a co mám v GG)  mají zemi "Türkiye". Díky.


  • 0

#518 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2023 - 17:56

Zkus doplnit do souboru

 

MapGenSvg.Abbrev.ini

MapGenFromCountry.Abbrev.ini

 

radek (bez diakritiky)

 

Turkiye=TR

 

Mam to takto poznamenane, ale nevzpominam si, ze bych to testoval.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#519 pjiy

pjiy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2023 - 18:29

Ahoj, z jiného soudku, problém opted-out user (tj. paranoidní uživatelé) ve statistikách, už se to tu kdysi řešilo, nešlo by ho nějak vyřadit ze statistiky vlastních keší (konkrétně modul MyOwnBestFinders), dělá to tam lehce bordel. Díky.

Přiložené miniatury

  • Stator stat.JPG

  • 0
Všechno je možný.

#520 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2023 - 18:44

Nevzpominam si, ze bychom toto nekdy resili. Neni nic sloziteho "tento nick" vynechat. Jen aby to nekdo udelal :)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama