Přejít na obsah


Fotka

Trackable na Mars 2020 roveru "Perseverance"


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
82 odpovědí na toto téma

#1 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2021 - 12:31

Možná jsem objevil ameriku, ale včera jsem zjistil, že na Perseverance roveru, co včera úspěšně přistál na Marsu je trackovací kód. Je na kalibračním štítku, takže si ho bude moci každý zalogovat.

 


  • 1

#2 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2021 - 13:34

Tady se o tom psalo: Geocaching and NASA head to Mars with the Perseverance Rover

Dotyčný trakáč je tady: https://www.geocachi...aspx?id=4638861

 

Jen ta fotka s trackovacím číslem asi ještě nedorazila...


  • 1

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2021 - 12:27

Fotka i s číslem se dá najít, ale je to prozatím zamčeno proti logování. Tedy pokud to číslo je správné. Že by úmyslně do celého světa pustili falešnou fotku? Ale to číslo vede opravdu na ten trakáč. Uvidíme, až zveřejní přímo tu fotku z Marsu.


  • 1

#4 hkstaripraha

hkstaripraha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2021 - 10:17

Fotka i s číslem se dá najít, ale je to prozatím zamčeno proti logování. Tedy pokud to číslo je správné. Že by úmyslně do celého světa pustili falešnou fotku? Ale to číslo vede opravdu na ten trakáč. Uvidíme, až zveřejní přímo tu fotku z Marsu.

Také jsem ten TB našel (3číslice+6písmen), ale pod tím je 15 symbolů (glyfy) a ty prý budou také předmětem luštění. Ví někdo více?


  • 0

....................................
XIAOMI Mi 9T + c:geo
GARMIN eTrex 32x + BaseCamp(MapSource), GeoGet 2.12.0.829 + VasaM,Topo Czech 2015 Light (Topo Czech 2011 Pro)


#5 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2021 - 18:54

Fotku jsem také našel a nápis jsem měl za pět minut vyluštěný. Nicméně pořád chybí další informace.


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#6 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2021 - 19:41

A fakt se má něco luštit? Já k tomu teda zatím nic víc nehledal, ale z listingu nic takového nevyplývá.
  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#7 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2021 - 20:07

Našel jsem obrázek toho předmětu. Na něm je kód, který vede na výše zmiňovanou stránku TB, aktuálně zamknutou. Pod tímto kódem je na obrázku šifra. Tak jsem jí vyluštil, protože proč jinak by tam byla?


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#8 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2021 - 10:33

Podle mě to bude trošku jiné luštění, než obrázkové písmo pod číslem-textem. Dotyčný disk (pokud je to opravdu ten, který je na sondě) jsem po chvíli hledání taky našel. A myslím si že kód TB bude začínat písmeny NW...

Jak jsem k tomu dospěl, říkat nebudu a uvidíme, jestli jsem se trefil, nebo jsem vedle jak ta jedle


  • 0

#9 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2021 - 12:04

Šifru jsem rozluštil, tak uvidíme :)

Musíme počkat na odemknutí.


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#10 hkstaripraha

hkstaripraha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2021 - 18:35

Také jsem ten TB našel (3číslice+6písmen), ale pod tím je 15 symbolů (glyfy) a ty prý budou také předmětem luštění. Ví někdo více?

Tak jsem také už šifru rozluštil a ta říká co s tím.... (good address) a tipuji, že TN bude začínat na dvě stejné číslovky. Uvidíme, třeba na tom vzorku bude úplně něco jiného. K dnešnímu dni poskytla NASA 148 obrázků a asi probíhá testování Perseverance Rover.


  • 0

....................................
XIAOMI Mi 9T + c:geo
GARMIN eTrex 32x + BaseCamp(MapSource), GeoGet 2.12.0.829 + VasaM,Topo Czech 2015 Light (Topo Czech 2011 Pro)


#11 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2021 - 18:17

Tak v dnesnim newsletteru pisou, ze za zalogovani bude i suvenyr. Ale pochopil jsem ze zadne lusteni nebude potreba. V listingu toho TBcka je veta "Hint: keep an eye on this page."


  • 0

#12 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2021 - 18:45

Před chvílí to přistálo...

 

A new souvenir has just landed

The Perseverance Rover has landed on Mars and with it, a new souvenir! The rover includes a geocaching trackable that when logged, will earn you a souvenir for your profile. In addition to this new souvenir, we’re excited to announce a launch of our very own: the Geocaching HQ Mars rover landing page! Explore the rover, read about geocaching’s history in space, and learn how to log the trackable, all on this interactive page.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#13 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2021 - 19:05

Hmm, celé je to jen anglicky, takže se mě to netýká
  • 2

#14 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2021 - 20:00

Tohle zvládneš v pohodě i s translátorem. V podstatě jde o to, že za zalogování toho marsovského cestovatele získáš navíc ještě suvenýr.
  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#15 hkstaripraha

hkstaripraha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2021 - 15:24

Podle mě to bude trošku jiné luštění, než obrázkové písmo pod číslem-textem. Dotyčný disk (pokud je to opravdu ten, který je na sondě) jsem po chvíli hledání taky našel. A myslím si že kód TB bude začínat písmeny NW...

Jak jsem k tomu dospěl, říkat nebudu a uvidíme, jestli jsem se trefil, nebo jsem vedle jak ta jedle

Tak jsem nad tím chvíli přemýšlel, co tě vede k tomuto závěru a dospěl jsem do JPL Pasadena. Nebo je to úplně mimo? Luštění (binární kodování) při přistání na Marsu bylo více např. to na padáku brzdící Perseverance.
 

Přiložené miniatury

  • padak Mars 2.jpg

  • 0

....................................
XIAOMI Mi 9T + c:geo
GARMIN eTrex 32x + BaseCamp(MapSource), GeoGet 2.12.0.829 + VasaM,Topo Czech 2015 Light (Topo Czech 2011 Pro)


#16 hkstaripraha

hkstaripraha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2021 - 15:35

Jen taková malá technická pro ty co mají tento TB ve watchlistu (zatím jen 14 000 sledujících). Umíte si představit tu smršť emailů, které k vám dorazí až to HQ pustí?


  • 4

....................................
XIAOMI Mi 9T + c:geo
GARMIN eTrex 32x + BaseCamp(MapSource), GeoGet 2.12.0.829 + VasaM,Topo Czech 2015 Light (Topo Czech 2011 Pro)


#17 milan.k

milan.k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2021 - 19:44

Jen taková malá technická pro ty co mají tento TB ve watchlistu (zatím jen 14 000 sledujících). Umíte si představit tu smršť emailů, které k vám dorazí až to HQ pustí?

Přesně tak.

Při první zmínce v newsletteru jsem si jej dal taky na watchlist, ale asi před 14 dny jsem jej radši vyhodil :-)


  • 0

#18 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2021 - 7:59

Já nevyměknul... Mám ho tam pořád. ;)
  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#19 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2021 - 17:12

Dancing man code?
  • 0

#20 hkstaripraha

hkstaripraha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2021 - 18:26

Jde o ty panáčky pod nápisem. Poradíte prosím někdo jak to vyluštit? Díkeš

 

https://mars.nasa.go...eocoin-artwork/

Ten spoiler si sem dávat nemusel, ale když si ho sem dal, víš co ten kod znamená?


  • 0

....................................
XIAOMI Mi 9T + c:geo
GARMIN eTrex 32x + BaseCamp(MapSource), GeoGet 2.12.0.829 + VasaM,Topo Czech 2015 Light (Topo Czech 2011 Pro)





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama