Přejít na obsah


Fotka

Jaký program použít na PDA při hledání k BeelineGPS(pouze slepá mapa)?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#1 Dutch & Niky

Dutch & Niky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2007 - 20:39

Jsme začátečník GC a potřebuju poradit jaké další programy mohu použít Beeline GPS, má pouze slepou mapu.

  • 0

#2 D@ewo

D@ewo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2007 - 21:11

Programu je velka spousta, musis si sam zvolit, ktery ti bude vyhovovat. Jako nastrel, SW ktere znam (nebo o nich alespon vim): Beeline GPSTuner Oziexplorer VITO Navigator atd vygooglujes toho daleko vice :-)
  • 0

#3 FikusTeam

FikusTeam

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2007 - 21:12

Já používám OziExplorerCE+mapaČR1:50000 pro orientaci v terénu a přiblížení na místo.Pro dohledání pak VITO Navigator II [:)]
Za FikusTeam Milan

  • 0

#4 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2007 - 21:18

Skvělý je freewarový GPX Sonar pro prohlížení obsahu souborů GPX. To ale využije až Premium member.

  • 0

#5 Lachtan_

Lachtan_

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2007 - 22:29

Asi to není ideální, ale osvědčil se mi postup nejdřív si naplánovat trasu podle mapy.cz, kde člověk vidí i na leteckém snímku okolí keše. Po cestě pak u používám jen BeelineGPS, kde vidím směr a vzdálenost ke keši.
  • 0

#6 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2007 - 23:32

Já se nepřed doma podívám, kde se keška nachází a jak se k ní dostat, většinou na mapy.cz. Sednu do auta, TomTomovi ukážu nejbližší vhodné automísto, on mě tam dovede. Vylezu z auta, zapínám BeeLine a dál už jdu jen podlě něj. V geobaťůžku mám papírovou mapu, kdyby něco, ale ono většinou nic [:)]. Taky jsem si koupil SmartMaps Moravský kras pro PDA, je to super. Akorát se taky nedá využít pro dohledání kešky.

Pokud jsi to náhodou ještě nezjistil, tak nelze sdílet GPSku mezi programy, funguje vždy jen v jednom. Takže nemá moc cenu nějak kombinovat programy, protože je to jak u blbejch - neustále vypínat a spouštět nejrůznější programy mě brzo přestalo bavit.


  • 0

#7 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2007 - 0:00

abakus:

Pokud jsi to náhodou ještě nezjistil, tak nelze sdílet GPSku mezi programy, funguje vždy jen v jednom. Takže nemá moc cenu nějak kombinovat programy, protože je to jak u blbejch - neustále vypínat a spouštět nejrůznější programy mě brzo přestalo bavit.

Nijak jsem po tom nepátral, ale mám pocit, že existují různé utilitky, které umožní používat GPS více programům najednou. Jestli je to pravda, tak o tom určitě bude zmínka někde ve fóru na CE4you.

Edit: Abych nenapsal blbost, raději jsem to bez ověření nezmiňoval, ale už mám jistotu. Ve Windows Mobile 5.0 je sdílení GPS více aplikacemi standardní vlastnost. Viz tento článek. Jinak by mělo fungovat GPSProxy.


  • 0

#8 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2007 - 0:14

Super, to jsem ani nevěděl, dík za link.

Já teda mám WM2003SE (pro hx4700 mě upgrade OS nějak nepřesvědčil), takže leda GPSProxy. Ale když to všechno spustím, tak nevím, jestli to rozdejchá RAMka. Zkusím a uvidím.


  • 0

#9 ZCh

ZCh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2007 - 0:40

abakus:

Pokud jsi to náhodou ještě nezjistil, tak nelze sdílet GPSku mezi programy, funguje vždy jen v jednom.

Lze sdílet. Používám Franson GpsGate - blíže na http://franson.com/gpsgate


  • 0

#10 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2007 - 7:40

Nativní sdílení GPSky ve WM5 by MĚLO fungovat, ale mě osobně se některé programy nechytaly. Moc času jsem tomu však nevěnoval, takže nemůžu s jistotou říct. Jinak zpět k tématu - pro navigaci po silnici k blízkosti kešky používáme SmartMaps a pak přepínáme do RichesseGPS - je to freeware alternativa kompasu v BeeLineGPS. Jednou jedinkrát jsem s Deborou odlovil kešku s mapama (SmartMaps) a je to fakt nouzovka [:)]. Choze

  • 0

#11 bellows

bellows

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2007 - 8:12

Ja pouzivam jako sipkovy program GPSDash II. Da se zdarma pouzivat 15minut, to vetsinou staci a kdyz ne muze se hnet spustit znova. Kdyz se ti chce, muzes si
pripravit a zkalibrovat vlastni naskenovanou mapu, takze mas vse v jednom.
Jelikoz se mi ale nechce chystat si mapy, pouzivam OziExplorer, pro ktereho jsou ke stazeni uz zkalibrovane topo mapy cele CR. Dokonce i cast CR ortofoto.

  • 0

#12 Dutch & Niky

Dutch & Niky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2007 - 20:02

Oziexplorer CE je good, dikes

  • 0

#13 SmartMaps

SmartMaps

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2007 - 17:27

Dobrý den

v jedné z následujících aktualizací bude možnost lupou přiblížit několikanásobně mapu pro přesnější navádění šipkou na určenou pozici. Mohu se zeptat, jak je myšleno  "....odlovil kešku s mapama (SmartMaps) a je to fakt nouzovka...." a co by mohlo pomoci, aby se nejednalo o "nouzovku"?

Děkuji 


  • 0

#14 rarasek

rarasek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2007 - 22:57

Nazdarek, no to by me zajimalo, kde se ty mapy daji volne stahnout :( ja hledam jiz tyden a zatim jsem nic nenasel....asi to neumim spravne vygooglovat (pls. jestli mas odkaz, tak prosim zasli na mailik....budu ti vdecny)

Dikec 


  • 0

#15 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2007 - 1:35

rarasek:

Nazdarek, no to by me zajimalo, kde se ty mapy daji volne stahnout :( ja hledam jiz tyden a zatim jsem nic nenasel....asi to neumim spravne vygooglovat (pls. jestli mas odkaz, tak prosim zasli na mailik....budu ti vdecny)

Dikec 

Mapy (aspon trochu slusne) volne ke stazeni, to je hodne tezka otazka. Sada topografickych map cele Ceske republiky zkalibrovanych profesionalne pro OziExplorer (ovsem s nekolika dalsimi vrstvami) 1:25 000 prisla na hooodne tisic. To asi jen tak nekdo na net nevyvesi (mimo jine asi i proto, ze vysledovat odkud takove mapy unikly by zrejme nebyl neresitelny problem).


  • 0

#16 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2007 - 11:20

SmartMaps:

Dobrý den

v jedné z následujících aktualizací bude možnost lupou přiblížit několikanásobně mapu pro přesnější navádění šipkou na určenou pozici. Mohu se zeptat, jak je myšleno  "....odlovil kešku s mapama (SmartMaps) a je to fakt nouzovka...." a co by mohlo pomoci, aby se nejednalo o "nouzovku"?

Děkuji 

Vim o existenci Smartmaps, ale nevim o tom, ze by tento program umel "navigovat" na cil. Tedy kdyz pominneme produkt Smartmaps Navigator, kde nejpodrobnejsi mapa je 1:75000, tedy cyklomapa, a to se na "dohledani", rekneme na 5m, skutecne pouzit neda. Pokud se nejak mylim, prosim opravte mne.

Navic, kdyz jsem to mel moznost testovat, nenasel jsem jak zadat cil ve forme souradnic. Bylo mozno pouze vybrat cache v bodech zajmu ...  


  • 0

#17 SmartMaps

SmartMaps

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2007 - 11:51

pazitka:

SmartMaps:

Dobrý den

v jedné z následujících aktualizací bude možnost lupou přiblížit několikanásobně mapu pro přesnější navádění šipkou na určenou pozici. Mohu se zeptat, jak je myšleno  "....odlovil kešku s mapama (SmartMaps) a je to fakt nouzovka...." a co by mohlo pomoci, aby se nejednalo o "nouzovku"?

Děkuji 

Vim o existenci Smartmaps, ale nevim o tom, ze by tento program umel "navigovat" na cil. Tedy kdyz pominneme produkt Smartmaps Navigator, kde nejpodrobnejsi mapa je 1:75000, tedy cyklomapa, a to se na "dohledani", rekneme na 5m, skutecne pouzit neda. Pokud se nejak mylim, prosim opravte mne.

Navic, kdyz jsem to mel moznost testovat, nenasel jsem jak zadat cil ve forme souradnic. Bylo mozno pouze vybrat cache v bodech zajmu ...  

 Pokud se bavíme o SM2 pro PocketPC, tak Navigator umí "navigovat" po naplánované trase, jak píšete. Ale aplikace sama o sobě umí i např. na Tur. mapách "navádět" na bod, šipkou, vzdušná čára. Dále přibyde možnost většího zoomu, takže bude lépe možné najít přesnější pozici.
 


  • 0

#18 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2007 - 12:08

SmartMaps:

Dobrý den

v jedné z následujících aktualizací bude možnost lupou přiblížit několikanásobně mapu pro přesnější navádění šipkou na určenou pozici. Mohu se zeptat, jak je myšleno  "....odlovil kešku s mapama (SmartMaps) a je to fakt nouzovka...." a co by mohlo pomoci, aby se nejednalo o "nouzovku"?

Děkuji 

Zdravím a omlouvám se za pozdní odpověď, nějakou chvili jsem tu nebyl. No, mám SmartMaps Navigator pro PDA a jelikož jsem tenkrát na "Star Castle" neměl v PDA nainstalovanou žádnou "šipkovou" aplikaci, zkusil jsem to s mapama. Jelikož šipka ukazovala jen aktuální pozici, nikoli směr a detailněji už mapa zobrazit nešla, proto se jednalo o nouzovku [:)]. Navíc chybí vzdálenost k cíli, takže to odlovení bylo fakt jen záležitostí geoinstiktu a prohledání většího okolí [:|] Jak už jsem psal ve starém fóru:

**** 

Na základě této zkušenosti jsem ale koncem července napsal tvůrcům mimo
jiné tento návrh na implementaci: "přidat funkci "navigace k uloženému
bodu" - využitelné například při geocachingu - šipka ukazuje směr a
chybějící vzdálenost k waypointu, aniž by se routovalo na silnice". A
odpověď: "Navigace na bod lze aktivovat podrzenim stylusu na zadanem
miste a aktivovani volby navigovani na bod. Muzete si napr. na mape
nechat zobrazit z rejstriku geo schranku a na ni pak aktivovat
navigovani na bod. Nicmene to zrejme neni presne postup, ktery jste
popisovat, predam programatorovi k posouzeni"

[;)] Choze


  • 0

#19 SmartMaps

SmartMaps

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2007 - 12:30

Aha, tedy jak jsem již psal, navádění šipkou se vzdáleností je již možné. V jedné z nejbližsích aktualizací přibyde možnost většího přiblížení pro přesnější určení polohy. Navádění na zvolený bod z rejstříku přibyde v budoucnu. Má-li "Geochachingová komunita" další podnět k vylepšení, velice rádi se o něm dozvíme.

  • 0

#20 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2007 - 12:51

SmartMaps: Aha, tedy jak jsem již psal, navádění šipkou se vzdáleností je již možné. V jedné z nejbližsích aktualizací přibyde možnost většího přiblížení pro přesnější určení polohy. Navádění na zvolený bod z rejstříku přibyde v budoucnu. Má-li "Geochachingová komunita" další podnět k vylepšení, velice rádi se o něm dozvíme.

Předpokládám, že uživatel SmartMaps je z řad obchodních zástupců, či vývojářů programu SmartMaps... Tak tedy ke SmartMaps jakožto produktu...

Přestože má program SmartMaps velice dobré mapové podklady, jeho použití pro geocaching je velmi omezené z několika důvodů:

1) Nemá snadno importovatelnou databázi vlastních bodů... (Existuje sice utilitka, která dokáže soubor s DB pro Smartmaps připravit, ale rozhodně to není nic pohodlného, rychlého a pro laiky... Příprava je pro nezkušeného poměrně složitá). Chtělo by to, aby SmartMaps uměli číst běžné datové formáty POI bodů jako je GPX (XML), či LOC

2) Chybí funkce Jdi na bod ("Navádění na zvolený bod z rejstříku přibude v budoucnu"...) Záleží jak moc je ta budoucnost vzdálená... Poslední aktualizace pro PPC byla v srpnu loňského roku...[:|]

3) Chybí podpora více typů ikonek - každý rozumný program má sadu ikonek pro různé POI body. V SmartMaps je to pouze jeden typ ikony - žlutý  čtvereček. Je sice chválihodné, že si mohu zapnout více databází v POI body, ale když si zapnu vrstvu bankomaty a přidám k ní vrstvu geocache, tak už v chumlu žlutých čtverečků nepoznám co je bankomat a co keš [:'(]

4) SmartMaps neobsahuje žádný kvalitní databázový stroj, který by umožňoval např. on the fly přepočet vzdáleností jednotlivých bodů v DB podle uktuální GPS pozice atd... Funkce vyhledat  vyhledat nejbližší bod je v praxi často nepoužitelná... (Jeden příklad za všechny. Stál jsem ve Stromovce a hledal nejbližší autobusovou zastávku, abych se dostal do centra... Použil jsem funkci vyhledat nejbližší a vyhodilo mi to zastávku v Bubenči, která sice byla nejblíž, ale byla to zastávka na znamení, kde jely 2 busy do hodiny. Přitom o 300 metrů dále na opačnou stranu byla zastávka, kde jezdí busy každých 10 min...) Takže na databázi stojí a padají všechny funkce SmarMaps

 5) Geocacheři potřebují přesné navádění na bod v jednotkách metrů. SmartMapy obsahují rastrové podklady o běžném rozlišení 1:50 000 nebo 1:25 000. Zoomování nad takovouto rastrovou mapou je holý nesmysl. Když takovou mapu zazoomuji na oblast velikost 50x50 metrů, tak aby vyplňovala klasický PDA displej 240x320 px, tak dostanu akorát rozpixelovaný rozmazaný obraz, nad kterým mi bude lítat šipka... ("V jedné z nejbližsích aktualizací přibyde možnost většího přiblížení pro přesnější určení polohy") To je naprostý nesmysl... Člověk, který hledá něco na ploše 50x50 metrů nepotřebuje vědět, že je uprostřed lesa... to vidí, když se podívá kolem sebe lépe než ta GPSka... ale potřebuje vědět, jak daleko je od kýženého bodu... Pro takové navádění je mnohem lepší zobrazení kompasu se střelkou, která ukazuje směr a číselný údaj o vzdálenosti cíle... Je to mnohem použitelnější, než poskakující šipka nad mapou...

6) Funkce zobrazit pozici... Je dobré, že už jdou zadávat souřadnice zobrazení bodu ve více formátech, ale bohužel pro WGS stupně je natvrdo nastavený formulář ve formátu XX° YY' ZZZ". Geocacheři ale častěji využívají formát XX° YY.YYY' Takže abych si zobrazil na mapě pozici pokladu, tak nejdříve musím složitě přepočítat úhlové vteřiny na desetiny úhlových minut... Problém to není, ale opět to není nic rychlého ani pohodlného...

 
SmartMapy mají dobré mapové podklady pro hrubou navigaci v terénu, ale žádné GPS hi-end nástroje (Zobrazení kompasu, propracovaná databáze bodů, zobrazení pozice satelitů adt...) V tomto ohledu si myslím, že jedním z nejlepších programů je Beeline GPS. Ten naopak zase nemá výhody map... Takže až se spojí funkce BeelineGPS a mapy SmartMaps, vznikne dokonalý navigační produkt pro všeobecné použití (zejména pro turistiku, cykloturistiku a geocaching...)

Vzhledem k tomu, že geocacherská komunita není nezanedbatelně malá a představuje docela velkou základnu potecnionálních uživatelů, doporučuji vývojářům SmarMaps, aby jejich potřeby nepodceňovaly... Trh s navigačními produkty není nekonečně velký...

 Pokud toto bude číst nějaký z vývojářů SmartMaps a měl by zájem o konzultaci a testování SmartMaps, rád se ho zúčastním. V případě zájmu piste na mail: holecek.j(zavinac)atlas.cz
 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama