Přejít na obsah


Fotka

Jaký program použít na PDA při hledání k BeelineGPS(pouze slepá mapa)?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#21 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2007 - 13:35

Popsáno naprosto přesně a vyčerpávajícím způsobem [Y]. Pokud bude třeba, rád se též k testování připojím. Už jenom přidám dotaz, kdy konečně vyjde ona dlouho slibovaná nová verze s vylepšenou navigací? Už se to tuším 2x odložilo. Díky za odpověď.

Choze


  • 0

#22 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2007 - 1:13

K bodu 5) Drive jsem mel Legend C, nyni PDA a BeeLine, ale nikdy jsem nepouzival tu kompasovou sipku k navedeni ke kesce (WPT). Vzdy jsem hledal na mape nebo prazdne obrazovce s pevnym severem nahore, kde sleduji kesku vuci sve poloze a podle cary co kresli moji stopu upravuju smer. Je to daleko prehlednejsi nez zmatena tocici se sipka. Zobrazeni vzdalenost povazuju za nutnost. Pokud neni mapa vektorova, je potreba, aby sla jednim tuknmutim vypnout, protoze rozmazane neco zelene to desne zneprehledni a je to proste na pohled neprehledne - testoval jsem takto OZIho a hned sel pryc. Ano BeeLine s mapou SmartMaps to je to, co postradame do PDAcek.
  • 0

#23 ondy&janule

ondy&janule

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2007 - 15:31

Zdravim,

 chtel jsem se Vas zkusenych uzivatelu zepat na jednu vec - pouzivam kombinaci GSAKu a Beeline, problem ale je, ze kdyz si vyexportuju z GSAKu vsechny cesky kesky do GPX formatu a ty se pak snazim nahrat do PDA, tak se mi to nedari - spadne mi to na nedostatek pameti. Obesel jsem to tim, ze jsem snizil pocet logu, ktere se z GSAKu exportuji - vystupni soubor je pak mensi a podari se jej importovat. Problem je ale pri praci s Beeline v terenu, je to desne pomaly, takze jsem se chtel zeptat, jestli je mozne z GSAKu export nejak rozdelit treba na Cechy a Moravu? Chtel bych mit s sebou celou republiku :-)

 Diky mockrat predem!
 


  • 0

#24 extaze

extaze

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2007 - 1:12

Taky bych mel dotaz k BeeLine: Daji se nejakym zpusobem importovat vsechny .gpx soubory najednou?
Postup "File operations -> Import waypoints" me dovede ke kliknuti na jeden konkretni fajl ;-(

 Diky za hint.

 
 


  • 0

#25 extaze

extaze

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2007 - 0:49

Odpovim si sam: umi to gpsbabel (-f file1 -f file2 -F output)

 ;-)
 


  • 0

#26 supermudla

supermudla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2007 - 12:02

Hmm, tak SmartMaps jsem vyzkoušel (čti ukradl), a velmi rychle zase zahodil (čti smazal), právě z uvedených důvodů (plus jim ani nefungoval routing, při pokusu o spočítání trasy dával nic neříkající chybovou hlášku). Ovšem nesouhlasím s tím, že co chybí jsou "kompas, šipka a vzdálenost". Při dohledávání se chodí relativně málo, takže heading z GPS (pokud nemá magnetický kompas) je naprosto nepoužitelný. U Beeline to bohužel nejde vypnout (a zobrazovat pouze bearing, který se mění mnohem méně), takže se jde řídit jen podle slepé mapy (která se bohužel zaneřádí tracklogem, který přirozeně také nejde vypnout,). Mě by pro GC úplně stačila možnost zoomu na cca 10x10m, Směr a vzdálenost k cíli je z mapy implicitní, a netřeba ji zobrazovat- mě je fakt jedno jestli zbývá 15 nebo 20 metrů. Pokud jsem alespoň 100m od nejbližší silnice, je pro GC překvapivě dobře použitelný TomTom, protože pak konečně přestane používat ten automatický nevypínatený snap pozice na silnici (grr). Při maximálním zoomu (který by pravda mohl být ještě krapet větší) není problém při překrytí šipky s POI realizovat přesnost přiblížení cca 2-3 metry. Jistě, ta POI nejde editovat, takže pro multicache nepoužitelné, ale jinak fajn náhrada za zbytečnostmi přeplácanou beeline.
  • 0

#27 McHa

McHa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2007 - 14:33

Mam v PDA koupene SmartMaps ale nemeli mnohe funkce, ktere by se mi pro GC hodili, tak jsem zkousel jine programy a nakonec jsem se po testovacim obdobi rozhodl koupit PathAway
http://www.navigaceg.../pathaway/info/
http://www.pathaway.com/
Mapy mam bud naskenovane, nebo stazene screenshoty z netu, a nebo koupene nakalibrovane z www.navigacegps.cz , program ma sipku, moznost prepinani map, lupu, routing, tracelog, POIalerty v nastavene vzdalenosti, podporuje GPX/LOC, .... Nevyhodou je cena $60..
  • 0

#28 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2007 - 6:55

SmartMaps se snaží co nejvíc přiblížit geocachingu - psal jsem jim pár připomínek a většinu udělali nebo plánují udělat. Nicméně je stále na čem pracovat...
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#29 McHa

McHa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2007 - 8:03

choze napsal/a:
SmartMaps se snaží co nejvíc přiblížit geocachingu - psal jsem jim pár připomínek a většinu udělali nebo plánují udělat. Nicméně je stále na čem pracovat...

To asi mluvime o jinem softu ;) ja si koupil toto: http://www.pdamapy.cz/palm/, posledni aktualizace je z brezna a k pouzitelnosti v GC to ma daleko. Nutnost rucniho vkladani waypointu (uzivatelskych bodu) a absence sipky dela z toho, jinak hezkeho mapoveho softu, pro GC jen podpurny program.
  • 0
McHa

#30 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2007 - 8:24

Aha, nevim jak pro Palm, ale pro PDA tam uz dali sipku - ale ta se projevi az asi 1km od POI...
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#31 cyne

cyne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2007 - 12:17

no SM pro palm se uz moc nevyviji, protoze neni moc palmistu co by si to koupilo, ne jako kolik lidi to ma pro PPC. Co se tyce bodu pro GC tak ty co jsou v samoobsluze jsou opravdu uz starsiho data. Az budu mit cas, tak planuju udelat konvertor na format SM pro palm z GPX ci LOC, ale uz si to slibuju dlouho a jeste jsem se k tomu nedostal. Kazdopadne SM pro priblizeni k cili jsou docela pouzitelne, ale vetsinou spis pouzivam PathAway.
  • 0

#32 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2007 - 12:31

Konvertor z GPX do SMP už existuje - přímo od PlanStudia... Zpracovávám tím PQ...
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#33 cyne

cyne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2007 - 13:21

ne pro palm ;). Oni totiz SM pro Palm a pro PPC maj uplne rozdilne formaty, protoze je vyvijeli ruzni programtori na sobe nezavisle, jen to bylo pod kridly Planstudia. ;)
  • 0

#34 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2008 - 10:27

choze napsal/a:
Konvertor z GPX do SMP už existuje - přímo od PlanStudia... Zpracovávám tím PQ...

Bádám v posledních dnech, jaký mapový sw použít pro PDA a SmartMaps mne zaujaly. Nějak jsem ale zatím nenašel tu pravou konverzi PQ-GPX do jejich formátu. Tady Choze zmiňuje přímý konvertor, ale na stránách SmartMaps ani PlanStudio jsem ho nenašel. Byla by nějaká šikovná rada? Díky. :)
  • 0

#35 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2008 - 12:42

Konvertor z GPX do SmartMap je přímo na stránkách www.smartmaps.cz Musíš se ale zaregistrovat a v profilu zaregistrovat koupené mapy. Pak konvertor najdeš v profilu v bonusech. Koupil jsem si kompletní turistické mapy 1:50000 a jsou super. Konvertovaný soubor nahraješ do složky map a je to. Konvertor je vedený jako freeware, klidně Ti jej pošlu (je to i s jednoduchým manuálem). Ale pokud mapy nevlastníš, nebude Ti k ničemu.
  • 0

#36 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2008 - 19:01

Fajn, díky za info. :) V tuhle chvíli mi stačí ujištění, že konvertor je k dispozici. Teď testuju (spíš si tak hraju) demo verzi na Asus A639, ale budu mít něco jiného s VGA. Až otestuju demo tam, nejspíš zakoupím ostré mapy, a až pak přijde na řadu konvertor. Bylo to asi to poslední, proč jsem rozhodnutí koupě zvažoval... Ještě, jak to bude makat s VGA displejem...
  • 0

#37 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2008 - 21:15

Já využívám mapy na ASUS A636N. Kamarád má ty samé mapy na něčem s VGA. Ale po pravdě jsem při rozměrech displeje PDA žádné rozdíly nepozoroval.
  • 0

#38 jansam

jansam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2008 - 21:20

Tak já nejčastěji používám mapy.cz, pak export GPX z GC.com a import do Geoscoutu. Je v něm všechno. Popis, logy, "jakoby" mapa, kompas, decrypt hintu atd. Jsem s ním spokojenej. Od té doby co ho mám, tak GPS Tuner má dovolenou.
  • 0
HTC Touch HD + GeoScout

#39 martink

martink

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2011 - 15:11

[quote]Honzik&Pavlinka napsal/a:
<p>[quote]</p><p>Vzhledem k tomu, že geocacherská komunita není nezanedbatelně malá a představuje docela velkou základnu potecnionálních uživatelů, doporučuji vývojářům SmarMaps, aby jejich potřeby nepodceňovaly... Trh s navigačními produkty není nekonečně velký...</p><p> Pokud toto bude číst nějaký z vývojářů SmartMaps a měl by zájem o konzultaci a testování SmartMaps, rád se ho zúčastním. V případě zájmu piste na mail: holecek.j(zavinac)atlas.cz<br> </p>[/quote]

zajímalo by mě jestli se ti někdo ozval, protože sakra přemýšlím o jejich produktech, ale tohle mě fakt zase zmátlo, prosím tedy jestli se ti ozvaly. Další věc velice chválím, a to že si našli tento web a opravdu se z toho něco vyvine? děkuji

Krnáč
  • 0

#40 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2011 - 21:23

proc tu nepadl PocketDrake?
http://pocketdrake.c...?media=det6.jpg
http://pocketdrake.c...?media=det1.jpg
http://pocketdrake.c...a=main_menu.gif

http://pocketdrake.cz/
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama