Přejít na obsah


Fotka

IOS L4C app - prosba


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2022 - 12:47

zdravím, jsou tu nějací uživatelé iPhone, konkrétně pak aplikace na kešky L4C (looking4cache)? Jde mě o tohle, potřebuju vyřešit export z Geogetu tak aby upravená keška "seděla" na finálních souřadnicích, nikoliv na úvodních. u GSAKu jsem s tím nikdy problém neměl, ale u geogetu jsem zatím nepřišel na to jak to exportovat aby si s tím L4C poradil. 

 

Takže zatím to dělám dost kostrbatě, kdy export proženu GSAKem .. rád bych si to usnadnil, ale bohužel mé znalosti Geogetu nejsou na takové úrovni abych si to sám pořešil :( .. díval jsem s na různé pluginy, ale pokud tam něco takového je, tak jsem to z popisu nepochopil - předem díky za pochopení a snad i pomoc :)

 


  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#2 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 306 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2022 - 12:55

Pro export používám lehce upravený "Original PocketQuery GPX" gpxpqorg.gge.pas. Má úprava spočívá jen v tom, abych si vyexportoval i poznámky z GG.


  • 0

#3 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2022 - 12:56

jak se taková úprava provádí? případně jestli se podělíš? díky :)


  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#4 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 306 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2022 - 13:02

jak se taková úprava provádí? případně jestli se podělíš? díky :)

Jednoduše, jakýmkoliv textovým editorem ;-)

Jen to ".txt" musíš umazat. Nakopíruj si to  do script\export, kde jsou i ostatní exportní skripty.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#5 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2022 - 13:36

nepomohlo - L4C mě na mapě ukazuje kešky tam kde jsou výchozí souřadnice, ne tam kde skutečně leží .. takže v praxi bych musel na každou zvlášť ťukat prstem a dívat se kde dooopravdy je. Já potřebuju otevřít mapu a podívat se kde co je doopravdy. A ideálně aby to byl jeden soubor. vytvořil jsem si dva soubory na příklad ale zjistil jsem že nevím jak je sem nahrát

 

takže tohle je export z Geogetu (arne mě dodal nějaké makro na to)

https://www.dropbox....geoget.gpx?dl=0

 

a tohle je pak export z GSAKu který už si nahraju do aplikace mobilu

https://www.dropbox....-gsak.gpx?dl=0 

 

použil jsem na ten příklad jednu svou vlastní keš, tak se snad nikdo nebude zlobit :)

 

čili jeden exportní soubor, obsahující waypointy (wpt souřadnice + text) a keška na mapě sedí tam co je final location - předem díky za pomoc :)


Tento příspěvek byl upraven od Orxion: 02 prosinec 2022 - 13:45

  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#6 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 306 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2022 - 14:05

Zapomněl jsem. Mám dávku v Combine, která ty 2 soubory zabalí do jednoho ZIPu.

Pak jsou 2 možnosti, jak to do L4C nahrát:

  • Poslat si to mailem do mobilu a ZIP otevřít v L4C (toto neuměla free verze, ale původně placená je už zadarmo)
  • Pomocí iTeunes si zip soubor nakopírovat do L4C a tam pustit import.

  • 0

#7 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2022 - 14:12

tak já soubor posílám z MBP přes airdrop rovnou .. ale pořád to neřeší fakt, že keška na mapě sedí na úvodních souřadnicích, místo na na finálce


  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2022 - 14:14

L4C ti na mapě neukazuje finální waypointy, aniž by sis musel kešku rozkliknout?

 

- Jestli ukazuje, pak nevím, co je za problém. Hledáš přeci finálku, a je jedno, jeslti je od mysterky, nebo třeba od multiny nebo letterboxu.

- Jeslti neukazuje, pak bych tu funkci požadoval po autorech aplikace

 

Standardní výměnné GPX exporty nic nepřesouvají, ty jsou určené na přenos dat tak jak jsou. Případné modifikace dat tak, aby se to na cílovém za5ízení ukazovalo hezčeji a lépe, k tomu slouží specializované exporty šité na míru, například exporty pro Garminy. Některé z nich nabízí v konfiguraci pluginů i volbu na zapnutí toho přesouvání. Ovšem těžko říct, jeslti zase nebudou vadit jiné modifikace.

 

Proto je nejlepší, když dokážeš naspecifikovat co přesně chceš mít jinak, a někoho uplatíš, aby ti to upravil. Znáš to, někdo chce flašku, někdo čokoládu, někdo houby s octem B)...

 

Když koukám na ty příklady, tak by dost možná stačilo jen to prohození souřadnic finálky s keší. Jsou tam i jiné modifikace, ale pokud L4C netrpí něakou obscesí právě z GSAKu, tak by to mohlo stačit. Jinak se dá pochopitelně nasimulovat úplně stejné GPX jako z GSAKu, včetně té částečně zlikvidované češtiny (ale to spíš bude nechtěný efekt...)


  • 3

#9 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2022 - 14:28

 

 

Proto je nejlepší, když dokážeš naspecifikovat co přesně chceš mít jinak, a někoho uplatíš, aby ti to upravil. Znáš to, někdo chce flašku, někdo čokoládu, někdo houby s octem  B)...

fajn, co třeba flaška slivovice nebo víčkovice (slivovice s medem) .. ideálně někdo z moravy (české poště bych tu flašku nechtěl svěřovat) nebo předání na skořápkách :)

 

co potřebuju jsem psal a tam výše kde jsem přidával dva soubory jsem i ukázal jak by měl vypadat výstupní soubor - v případě potřeby mohu dodat i větší vzorky. v GSAKu jsem kešku dal do "modu" corrected a pak ji stačilo exportovat a seděla přesně tam kde měla .. ale porotože většina dat mě chodí z geodetu tak jsem přesedlal sem a i když si místy připadám jak slon v porcelánu, zjišťuju že se geoget značně posunul (z dob co si ho pamutuju kdysi dávno) a pomalu se s ním učím .. akorát taková ta maličkost .. pořešit export abych se mohl GSAKu zbavit úplně :) teda úplně nejraději bych kdyby to byla nativní OS X aplikace abych se mohl zbavit i windows, ale to chápu že bych chtěl moc :-D

 

 

 

Když koukám na ty příklady, tak by dost možná stačilo jen to prohození souřadnic finálky s keší. Jsou tam i jiné modifikace, ale pokud L4C netrpí něakou obscesí právě z GSAKu, tak by to mohlo stačit. Jinak se dá pochopitelně nasimulovat úplně stejné GPX jako z GSAKu, včetně té částečně zlikvidované češtiny (ale to spíš bude nechtěný efekt...)

pokud to dokážeš nasimulovat (nebo někdo jiný) tak super .. nevím o jaké zlikvidované češtině je řeč, ale to bych myslím překousl taky :-D


  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2022 - 14:38

Tou češtinou jsem myslel tyhle věci:

Geoget: ..."jemuž byl svěřen hrad"...

GSAK: ..."jemuž byl sveren hrad"...


  • 0

#11 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2022 - 14:39

čeština vem čert .. hlavně ty souřadnice ať jsou správně :)


  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2022 - 14:47

Zkusil jsem ručně test: tohle se ti v L4C ukáže správně? https://www.geoget.c...geoget-test.gpx


  • 1

#13 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2022 - 16:09

ano tohle se ukáže správně - přesně takhle by to bylo ideální :)


  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#14 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2022 - 22:26

a ještě dotaz - když Ti to fungovalo ručně, myslíš že by to šlo i nějak zautomatizovat a ideálně poslat řešení? :) pokud budeš třeba na skořápkách, tak se tam pak můžeme srovnat :)


  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#15 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2022 - 22:47

To by se mi hodilo taky, klidně přispěju na odměnu.
  • 1

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2022 - 19:12

Jestli vám to stačí jako v té ukázce, tak si stáhněte soubor gpxpql4c.gge.pas odsud: https://www.geoget.c...pxpql4c.gge.pas a dejte si ho do datové složky do "/script/export". V menu exportu by se vám pak měl objevit nový "PocketQuery GPX L4C".
 
Pokud to bude vyhovovat, tak vám to pak mohu přihodit do příští standardní instalace.


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 03 prosinec 2022 - 19:34

  • 2

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2022 - 19:14

Zvídaví lidé si mohou ten soubor porovnat se stávajícím gpxpq.gge.pas, a budou vědet, jak si případně sami upravit jakýkoliv jiný export. ;)


  • 1

#18 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2022 - 20:35

Ja u techto exportu mam zasadni problem s tim, ze se nepozna, ktera mysterka/multina/... je na korigovanych souradnicich a ktera neni. Nejen v mape bych pak mel zmatek.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#19 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 306 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2022 - 21:25

L4C je momentálně v útlumu. Autor napsal, že ho už dál nebude udržovat. Nějakou dobu nechá běžet mapové servery. Zaznamenal sem jednání, zda by to nemohl být open source, ale už nevím, jak to dopadlo.


  • 0

#20 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2022 - 21:33

Jestli vám to stačí jako v té ukázce, tak si stáhněte soubor gpxpql4c.gge.pas odsud: https://www.geoget.c...pxpql4c.gge.pas a dejte si ho do datové složky do "/script/export". V menu exportu by se vám pak měl objevit nový "PocketQuery GPX L4C".
 
Pokud to bude vyhovovat, tak vám to pak mohu přihodit do příští standardní instalace.

ještě to otestuju, ale řekl bych že to funguje :) .. na skořápky jdeš? :)

 

 

Ja u techto exportu mam zasadni problem s tim, ze se nepozna, ktera mysterka/multina/... je na korigovanych souradnicich a ktera neni. Nejen v mape bych pak mel zmatek.

tak to jesti to máš dobře nebo blbě spočítané .. to asi geoget nemá ani jak poznat :-D


  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama