Přejít na obsah


Fotka

Heatmap - kde lze nastavit?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2023 - 17:25

Ahoj,

čtu návod k GgMap a je tam:

 

Pokud má být na mapě zobrazeno příliš keší, bude místo jednotlivých ikon zobrazena tzv. heat mapa

 

Kolik je "příliš keší"? :)  A hlavně - v kterém souboru najdu nastavení, které ovládá přepnutí mapy do režimu heatmap?


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#2 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2023 - 17:38

MapPinboard -> DotsHeatColor Yes|No ?


  • 0

#3 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2023 - 17:47

Pár souborů toho jména jsem našel (např. MapPinboard.ini), ale všechny v adresáři Statoru.

 

???


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2023 - 20:16

No pochopitelně je to v nastavení Statoru.


  • -1

#5 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2023 - 21:26

Jo, to je. Ale ... pořád nerozumím kontextu. Neodpovídáš na jiné vlákno? Tady mi jde o GgMap - když ji oddálíš a počet keší na obrazovce přesáhne určité množství (a to číslo mě zajímá a kde se dá nastavit), tak se místo jednotlivých keší zobrazí heat mapa.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2023 - 11:06

Toto nastavit nelze, Mimochodem, ta hodnota se i mění podle konkrétního rezimu zobrazování mapy, proto to není nikde přesně uvedeno.


  • 0

#7 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2023 - 13:17

Aha. Mě k položení dotazu přimělo chování  v rámci jednoho zoomu - v určité oblasti jsem měl zobrazeny jednotlivé keše a když jsem mapu pouze posunul (neměnil přiblížení) a přesunul se tak do oblasti s více kešemi, přepnulo se to do heat mapy. Člověk si samozřejmě zazoomuje a už zas vidí jednotlivé keše, jen je to nepříjemné. Tak jsem chtěl zjistit, v kterém souboru je to specifikováno, že bych si to zvednul, když to počítač bude zvládat.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2023 - 14:14

neni to v zadnem souboru


  • 0

#9 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2023 - 15:22

A bylo by možné to výhledově do nějakého konfiguračního souboru zařadit? Třeba jako poměrnou hodnotu, kterou se vynásobí počet keší v těch různých režimech, o kterých jsi mluvil. Výchozí hodnota by byla 1. Člověk se silnějším strojem by si to mohl zvýšit např. na 1,5, takže ta hranice množství, při které se přepíná do heat mapy, by byla o 50 % vyšší.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2023 - 19:43

Jo, psal jsem o mapkách ve statistikách, že jde o GG mapu jsem nepochopil.


  • 0

#11 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2023 - 20:21

A bylo by možné to výhledově do nějakého konfiguračního souboru zařadit? Třeba jako poměrnou hodnotu, kterou se vynásobí počet keší v těch různých režimech, o kterých jsi mluvil. Výchozí hodnota by byla 1. Člověk se silnějším strojem by si to mohl zvýšit např. na 1,5, takže ta hranice množství, při které se přepíná do heat mapy, by byla o 50 % vyšší.

A ideálně, aby to hodnota 0 celé vypínala. NIKDY mne nezajímá, jak je kde kešově husto, VŽDY mne zajímají jen jednotlivé keše, ať jsou na mapě rozmístěny jakkoli.


  • 4

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2023 - 7:59

Jenže ono to tam není pro parádu, ale z technologických důvodů.


  • 0

#13 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2023 - 10:52

Tak tam dát navíc limit, který technologie ještě zvládne. Když bude někdo chtít zobrazit sto tisíc keší, ať má mapu k ničemu. Nevěřím, že do stovky, dvou stovek bodů to technologie nezvládne, když předchozí "zastaralá" technologie to zvládla.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2023 - 17:10

??? jaké stovky? to jsi o několik řádů jinde.

 

Uvědom si, že se bere obsah databáze, a že se heatmapa zobrazí ve chvíli, kdy na zobrazeném území máš už tolik bodů, že by nebylo ekonomické se v takhle velké hromadě vůbec začít přehrabovat a hledat, co je k zobrazení a co není.

Fakt mne máte za úplného pitomce, co se rozhodl vás jen tak z plezíru šikanovat?

 

Fakt vás ta heatmapa tak děsivě obtěžuje, že si místo naprosto nečitelně změti desetisisíců bodů na obrazovce musíte přizoomovat, abyste něco rozumně viděli? To byste museli stejně! Bavíme se o limitech, které se ostatním mapám ani nezdají, zatímco tady se vám to navíc načítá v reálném čase.

 

Ach jo.


  • 2

#15 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2023 - 19:24

No někdy, lze souhlasit, opravdu obtěžuje. Do určité míry.

 

Na příkladu: tady je část republiky s keškama. Mnohé jsou od sebe jak vidno dostatečně daleko, jde na ně kliknout, zobrazit pop-up okno atd...

 

DZCQI4T.jpg

 

 

 

Stačí posunout jen o trochu doprava a změní se to bez varování v heatmapu. Ta představa o pokrytí území kešema je jiná a navíc zkreslená, protože heat mapa vykresluje barvy podle všech keší v databázi a nerespektuje filtrování (jsou např. místa v ZL kraji, která mám vylovená a keše se tam nezobrazují, ale na heat mapě je tam žlutá, protože odlovených jich tam mám dost)

 

wkvKbzg.jpg

 

Ty jednotlivé keše, které v předchozím kroku šly rozkliknout, teď už nejdou.

Přitom výkonově Geoget stíhá, mapu se samostatnýma kešema (dokud se zobrazovaly) vykresloval okamžitě.

 

 

Já osobně bych ocenil možnost ji v nastaveních vypnout, popř. ji omezit jen na určitá měřítka. To by se snad dalo, ne?


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 22 únor 2023 - 19:34

  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2023 - 20:05

Já ti nevim, ale ty tvé obrázky podle mne naopak ukazují, že ta heatmapa dělá velmi krásnou představu o tom, kde ty keše asi tak jsou, aniž by byla mapa pokryta neprostupnou clonou ikonek, přes kterou bys ani neviděl, jestli ještě v čechách, nebo na Kamčatce. (Už teď místo Brna vidíš prd.)

 

A porovnávat situaci těsně před limitem a těsně za ním, to fér není. Proč ta hranice není o 500 jinde? proč ne o 1000, když to stíhá? Někam se ta hranice dát musela, aby to právě na všech rozumných počítačích běželo dobře. A ono to tak krásně stíhá právě proto, protože je tam spousta takovýhle opatření.

 

Omezení na měřítka - právě proto, aby se to nedělalo zbytečně i tam, kde je keší méně, tak se to dělá podle skutečných počtů. Vypínat to fakt nebudu.


  • 0

#17 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2023 - 9:11

Předesílám, že tuto mapu nepoužívám, ani nevím, jaká je technologická náročnost realizace.

 

Když si to tu ale tak pročítám, tak by se možná hodil jistý kompromis. Vybavilo se mi řešení, které jsem viděl už na více místech a používá je třeba Zásilkovna (viz obrázek v příloze).

 

 

Tam, kde je více výdejných míst, se zobrazuje kolečko s hodnotou a při kliknutí na toto kolečko se mapa přizoomuje k tomuto místu. Tam, kde je pouze jedno výdejní místo v určité oblasti se zobrazuje kolečko dané výdejny a při kliknutí vyjede pop-up okno s informacemi o výdejním místě. 

Přiložené miniatury

  • Snímek obrazovky 2023-02-23 091056.png

  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2023 - 10:38

říká se tomu clustering, a je to nebetyčně pitomé! Když máš u sebe blízko více bodů, musís nepřirozeně hodně přizoomovat, aby sis ty body vůbec mohl prohlédnout. To fakt nechcete!


  • 4

#19 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2023 - 13:50

říká se tomu clustering, a je to nebetyčně pitomé! Když máš u sebe blízko více bodů, musís nepřirozeně hodně přizoomovat, aby sis ty body vůbec mohl prohlédnout. To fakt nechcete!

Souhlasím.


  • 0

#20 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2023 - 14:43

Takto vypadá vyřez mapy v GeoKuku. Lze tam jen zistit, že v Doupovských horách je jen jedna cache a západne od nich je přeplníno. Na zjištení co tam je se stejně musí zazoomovat. Při odzoomovaní iknky zmizí, v GeoKuku je filozofie, že překročení určitého limitu cache se nezobrazí nic, teda ano, ale jen mapa. Je to jiný náhlad na problematiku, bud rozplizné žluto nebo nic.

Přiložené miniatury

  • geokuk.png

Tento příspěvek byl upraven od Solim: 23 únor 2023 - 14:43

  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama