Přejít na obsah


Fotka

Podrobnější mapa celého světa pro Garmin


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 246 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2023 - 22:51

Při delší cestě letadlem je zajímavé na Garminu sledovat, kde aktuálně jsme. Kdo se nepřipraví obzvlášť důkladně, má jen mapy cílové země, ale ne všech, přes které se letí. Takže musí vzít zavděk Worldwide Basemap, resp. gmapbmap.img. Ta je sice větší a tedy i podrobnější, než na starých Garminech, ale uvítal bych ještě o něco podrobnější. Víte o nějaké podrobnější alternativní přehledové mapě celého světa?

 

Jednorázově bych si to do Garmina nahrál a o aktualizace bych se nestaral. Velká města, pohoří a moře moc často nevznikají.

 

Mapy.cz v mobilu (v módu letadlo) se taky chytí, ale tam je přehledová mapa ještě méně podrobná. Ale to je jiný problém, který by musel vyřešit Seznam.


  • 0

#2 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2023 - 23:00

Jaký je v letadle příjem satelitů? Čekal bych, že kovový drak letadla signál silně až nepoužitelně utlumí. A vida, asi ne. :) Musím to příště vyzkoušet.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#3 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 246 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2023 - 23:18

Předpokládá to místo u okna. Když se to chytí, drží to i na vedlejším místě.

Nadmořskou výšku je nutno sledovat ve verzi "Nadmořská výška GPS" wink.png. Rychlost ale zkreslená není. 

A kupodivu se chytil i android.


  • 2

#4 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2023 - 18:18

Jaký je v letadle příjem satelitů? Čekal bych, že kovový drak letadla signál silně až nepoužitelně utlumí. A vida, asi ne. smile.png Musím to příště vyzkoušet.

Já si na mém eTrex 30 zapnu ještě Glonass. Posledně to drželo celou cestu i když jsem neseděl u okna.


  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#5 hkstaripraha

hkstaripraha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2023 - 20:49

Jaký je v letadle příjem satelitů? Čekal bych, že kovový drak letadla signál silně až nepoužitelně utlumí. A vida, asi ne. :) Musím to příště vyzkoušet.

Já na mém eTrex 32x jen na systému GPS (12kanálů) v pohodě vyzkoušeno sledování trasy (výška, rychlost, kurz...) na Rhodos, Krétu, Madeiru, Korfu, Monte Negro... a ani stewardům to nevadí.


  • 0

....................................
XIAOMI Mi 9T + c:geo
GARMIN eTrex 32x + BaseCamp(MapSource), GeoGet 2.12.0.829 + VasaM,Topo Czech 2015 Light (Topo Czech 2011 Pro)


#6 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2023 - 22:07

Já používám v létadle normální mobil stejně jako při lovu keší. Kdysi jsem si přes MOBAC vygeneroval bitmapovou mapu Evropa a blízké okolí a i moderní aDrake ji dokáže zobrazit (mám dojem že to vždy musím přepnout na starý systém map, ale to nevadí). U okna je to bez problémů, vedle jak kdy.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama