Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Počítání bodů u LABek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 EP-CZ

EP-CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2024 - 10:59

Tak mám za sebou své první 3 LABky a jsem trochu zmaten z bodů. Skutečně je za každou stage připočten nález na GC? Mně to přijde nějaké ujeté, abych za odlov multiny s 5 stage dostal 6 nálezů (tj. vč finále).
  • 3

#2 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2024 - 11:48

Tak mám za sebou své první 3 LABky a jsem trochu zmaten z bodů. Skutečně je za každou stage připočten nález na GC? Mně to přijde nějaké ujeté, abych za odlov multiny s 5 stage dostal 6 nálezů (tj. vč finále).

Jj. A vo vo vo tom to je! :D, a nebo  :wacko: ?

Každá jednotlivá LABka je za bod na GC, přičemž základní série mohou mít 1 až 5 kousků, podle toho, kolik jich zakladatel udělá. Speciální, hlavně eventové série mohou mít až 10 kousků. Pro GC jsou LABky, na rozdíl od "Project GC" , rovnocenné jiným typům, takže se počítají do všech statistik, což u Project-gc není, tam se třeba pro plnění většiny statistik či challenge nepočítají.

PS: Vytvoření bonusové cache k sérii LAB není povinnost, ale pokud ji zakladetel k sérii pěti LABek udělá, tak to skutečně může vypadat, že za "multinu s pěti stage" získáš 6 bodů.


  • 2

#3 maluston

maluston

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2024 - 12:07

A právě z toho je mi blivno: co je to za bod, když např. přijdu ke dveřím a odpovím na otázku, jestli je zvonkové tlačítko kulaté nebo hranaté? U fyzické zaokapovky se spoň musím snažit najít, vyhmátnout, zalogovat, vrátit, vše nepozorovaně. U LABky není žádný adrenalin.

Takže lovím jen ty, které mají fyzickou bonusovku a LAB nálezy pak mažu.

Ostatně každý má GC jaký si ho udělá.


  • 3

#4 EP-CZ

EP-CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2024 - 12:29

Já v tom prostě vidím jen multinu, za kterou dostanu hromadu bodů. A to mi hlava nebere. Nejsem žádný honibod, který potřebuje dokazovat, že má bodů nejvíc, jsem spíš stará škola, takže jsem vždy měl za to, že za krabičku, co držím v ruce dostanu bod. Noc víc, nic míň. Za odlov multiny nebo Wiga také není víc bodů. Spíš si myslím, že by to měla být zcela oddělená hra...
  • 3

#5 EP-CZ

EP-CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2024 - 14:19

maluston zde napsal něco, s čím se naprosto ztotožňuji: "Takže lovím jen ty, které mají fyzickou bonusovku a LAB nálezy pak mažu. Ostatně každý má GC jaký si ho udělá." Nějak se tím ještě prokoušu, abych věděl jak mazat LABky a zůstaly mi jen ulovené finálky." Předpokládám, že tento systém logování moc lidí nepraktikuje, ale GC opravdu nedělám jen kvůli tomu, abych měl co nejvíc bodů.
  • 0

#6 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2024 - 14:58

maluston zde napsal něco, s čím se naprosto ztotožňuji: "Takže lovím jen ty, které mají fyzickou bonusovku a LAB nálezy pak mažu. Ostatně každý má GC jaký si ho udělá." Nějak se tím ještě prokoušu, abych věděl jak mazat LABky a zůstaly mi jen ulovené finálky." Předpokládám, že tento systém logování moc lidí nepraktikuje, ale GC opravdu nedělám jen kvůli tomu, abych měl co nejvíc bodů.

Znám lidi, co mají na Labky druhý účet, aby je pak následně, po odlovu bonusu, nemuseli mazat.
  • 1

geowest.png


#7 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2024 - 15:21

Znám lidi, co mají na Labky druhý účet, aby je pak následně, po odlovu bonusu, nemuseli mazat.

 

Jojo, taky jsem nakonec k tomu dospěl. Původně jsem tyhle LAB bonusy ignoroval, ale nekonec mi těch krabiček bylo líto, když byly poblíž  

Tak jsem si udělal účet jen na LABky, lovím tam jen ty, na které mě přivede bonusovka už jsem dal asi tři. Tedy práce s dvěmi aplikacemi v terénu nic moc - obzvlášť ta LABková je výživná. Ale občas se to dá přkousnout. 

 

Pozitivním výsledkem je odlov D5/T1 keše v Pardubicích právě přes LABky.  


  • 1

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#8 EP-CZ

EP-CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2024 - 16:37

Myšlenka 2 účtů se mi líbí. LABky jako takové odsuzovat nechci (i když mám své výhrady), ale čistě z "poctivého" hlediska chci zůstat u skutečného počtu nálezů. Takže si založím ještě jeden účet pouze pro LABky a v případě úspěšného absolvování celé LAB keše si pak jen uložím souřadnice pro odlov finální keše (je-li součástí) a tu si zaloguji běžným způsobem.
  • 1

#9 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2024 - 5:56

Anebo můžeš zkusit takovou svoji malou soukromou challenge. Je to teda docela fuška, ale dá se. Studiem logů, fotek, intuicí, propálením vzorce pomocí map nebo nedokonalým vzorcem ze strany ownera atd. Prostě výzva, adrenalin. To je pak radosti, když se zadaříwink.png! Holt je to trochu jiná liga. Jj, jde o BF dohledání bonusovek LAB keší. Sem samozřejmě nepatří, když ti někdo dá souřadnice nebo poradí, kde hledat, to dá rozum. Mě to fakt baví, dokonce mám jedno FTF BF v Sobotce. To zahřeje a zvýší egobiggrin.png.

https://www.geocachi...skip=0&take=200


  • 1

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#10 EP-CZ

EP-CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2024 - 7:23

Jak píšeš, to už je ale opravdu jiná liga :-) - za ty roky, co lovím (od roku 2008), tak se mi povedlo jen jedno BF. Tím ale tuto metodu odlovu rozhodně nezatracuji, naopak možná i obdivuji!

Krásně to ale napsal maluston - každý má GC takový, jaký si ho udělá.

Takže můj názor na LABky je jasný, je to jen bodový podvod, který je legálně nasazen na multinu. A já jsem rád za místní tipy, jak se mu vyhnout. Jde mi jen o jedno - mít na GC mapě odlovené finálky LABek, ostatní LABky nehodlám řešit.
  • 0

#11 EP-CZ

EP-CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2024 - 9:11

Teď ještě koukám, že by LABky měly jít lovit i bez přihlášení do té aplikace, nebo se pletu? Pokud ji jen stačí pustit a LABku absolvovat pro zjištění souřadnic finální kešky, tak je to vlastně vyřízené :-).
  • -1

#12 kelton

kelton

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2024 - 20:48

Mám to zrovna tak a jsem rád, že v tom nejsem sám. LABky mne nenadchly nejen pro způsob bodování, ale hlavně proto, že v terénu nebývám připojen. Nepoužívám data a mimo domov se připojuji jen na WIFI, je-li dostupná a je-li to nutné. Fyzické LABbonusovky lovím, protože jsou jako misterkový otazníček v mapě. A tak tu hru taky chápu. Každá ikonka změněná na smajlíka = bod. Body navíc za návštěvy hádankových míst jsou mi proti srsti. Proto je také dodatečně mažu. K luštění si vybírám jen některé, tématicky zajímavé, s pěknou krabičkou a dají-li se vyLABkovat od PC. Někdy je to jednodušší než některé záludné klasické misterky. Občas si v terénu půjčím data od mudlomanželky.


  • 1
kelton

#13 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2024 - 7:36

Přesně tak, labky mi připadají jen jako plevel, který silně znehodnocuje statistiky a přehled odlovených keší, a vlastně i snižuje radost ze hry, kdy si můžu takhle jednoduše nabagrovat hromady laciných a často bezvýznamných bodů skoro zadarmo. Proto je ignoruju. Pár jsem jich udělal jen pro to, abych si mohl odlovit keš-bonusovku. Musel jsem se ale pak snažit smazat body za odlovené labky, což nebylo úplně jednoduché, protože se mi nedařilo se asi dva týdny přihlásit do části účtu, ve které je bylo možné odstranit. (taková základní funkce nefunguje, ale hlavně, že mi teď text může přečíst hlas :-D ) Nyní si právě plánuji založit na labky druhý účet, aby se mi to nespojovalo, labky totiž hrát nechci, jen se skrz některé chci dostat k finále mysterek.


  • 0

#14 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2024 - 8:26

Přesně tak, labky mi připadají jen jako plevel, který silně znehodnocuje statistiky a přehled odlovených keší, a vlastně i snižuje radost ze hry, kdy si můžu takhle jednoduše nabagrovat hromady laciných a často bezvýznamných bodů skoro zadarmo. Proto je ignoruju. Pár jsem jich udělal jen pro to, abych si mohl odlovit keš-bonusovku. Musel jsem se ale pak snažit smazat body za odlovené labky, což nebylo úplně jednoduché, protože se mi nedařilo se asi dva týdny přihlásit do části účtu, ve které je bylo možné odstranit. (taková základní funkce nefunguje, ale hlavně, že mi teď text může přečíst hlas :-D ) Nyní si právě plánuji založit na labky druhý účet, aby se mi to nespojovalo, labky totiž hrát nechci, jen se skrz některé chci dostat k finále mysterek.


Hromady laciných bodů jsou i na trailech a sériích o ničem. U labek jen chybí ta fyzická krabka. Což je ale ve městech často přínos.
Odpor části kačerů k labkám by vyřešilo to, že by se bonus keše k nim buď vůbec nedělaly nebo by autoři bonusů přidali indicie do listingu. Bohužel takových bonusů je zoufale málo.
  • 1

#15 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2024 - 8:43

Odpor části kačerů k labkám by vyřešilo to, že (...) by autoři bonusů přidali indicie do listingu. .

Nepovoleno. Bylo mně osobně sděleno při pokusu takovýto listing udělat. Pokud to někde takto je, tak prý jen přehlédnutím revívra.


  • 0

#16 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2024 - 11:43

Co není povoleno? Dostat se k finálním souřadnicím mysterky dvěma různými způsoby? Takových jsou tuny.


  • 0

#17 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2024 - 12:16

Ano. Revívr tomu říká kočkopes a vrací listing k předělání tak, aby to byl jednoznačný typ keše.

A  že nějaké takové keše existují z dřívějška, není rozhodující, neb pro zveřejňování keší platí vždycky stávající pravidla a precedens neexistuje.

Když se takovou starší keší zkusíš před revívrem ohánět a prosadit si svou, docílíš max toho, že revívr bude i po jejím ownerovi požadovat změnu listingu na čistě labbonusovku bez multinově uvedených stagí.

 

Ergo: Pokud si pisatel výše stěžuje, že takto kombinovaných listingů labkových bonusovek je jako šafránu, má to svůj důvod, ale nedůvtipní owneři jím nejsou.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 30 leden 2024 - 12:20

  • 1

#18 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2024 - 12:59

Vůbec jsem neváhal na ten paskvil udělat druhý účet. Mám na něm 5 bodů, chtěl jsem si to jen vyzkoušet. Příslušnou bonusovku jsem si ale poctivě předem brutnul a pak se šel podívat, jak vypadají tajdlencty labky. Naopak bych uznával tento produkt jako alternativní řešení stages multin, někdy velmi vhodné a dokonce třeba přínosné. Takhle to může pojmout každý, jestli chce.


  • 1

#19 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2024 - 13:52

Hromady laciných bodů jsou i na trailech a sériích o ničem. U labek jen chybí ta fyzická krabka. Což je ale ve městech často přínos.
Odpor části kačerů k labkám by vyřešilo to, že by se bonus keše k nim buď vůbec nedělaly nebo by autoři bonusů přidali indicie do listingu. Bohužel takových bonusů je zoufale málo.

No ne tak to určitě, jen pro mě je spíš geocaching o tom najít tu krabku, než jen spočítat počet stromů někde, a mít za to bod. Beru to jako jiný typ bodu, než bod za klasické keše, proto je nazýám lacinějšími, navíc jich může být větší koncentrace na malém prostoru, kde to už pak postrádá smysl. Mě by jinak taky vyhovovalo víc, kdyby lab bonus keše měly alternativní způsob luštění, ale bohužel, asi to ani už nejde. S druhým účtem je to nakonec ale v pohodě, prostě jsou to obyčejné multiny luštěné elektronicky, aniž by mi to zaplevelilo nálezy keší.


  • 0

#20 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2024 - 13:55

Nepovoleno. Bylo mně osobně sděleno při pokusu takovýto listing udělat. Pokud to někde takto je, tak prý jen přehlédnutím revívra.


To jsem netušil, škoda.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama