Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Earthcache - neaktivní autor


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2024 - 19:51

Mám dotaz, 
jak by se mělo přistoupit k earthce, kde autor už 3 roky nenavštívil gc.com, poslední odlov před 10 roky.

Jsou tam logy bez fotek a kontrola odpovědí taky neprobíhá - takže se dá zalogovat bez navštívení místa.


  • 0

#2 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2024 - 21:15

Buď na něj zkusit dohledat nějaký kontakt, a požádat jej, aby earthku dal k adopci. Jinak pak jedině Reviewer attention requested log, po kterém bude následovat archivace reviewerem, tedy možnost vytvořit na daném místě novou earthku.


  • 0

#3 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2024 - 22:24

Mám dotaz, 
jak by se mělo přistoupit k earthce, kde autor už 3 roky nenavštívil gc.com, poslední odlov před 10 roky.

Jsou tam logy bez fotek a kontrola odpovědí taky neprobíhá - takže se dá zalogovat bez navštívení místa.

Toť otázka hodná Hamleta. Už se to tu možná diskutovalo, jiný pohled má "Mirek Dušín", jiný zase "Bohouš", známé to postavy z "Rychlých šípů".

Já loguji, jako by owner aktivní byl, tj. snažím se splnit podmínky, tj. navštívit místo a poslat odpovědi. Pokud je v listingu uvedeno, že se může logovat i před schválením odpovědí, tak zároveň loguji a přikládám případně potřebné fotky. Když se owner, který uvádí třeba, že se ozve, jen když něco není v pořádku, neozve, nic dál neřeším. No a pokud owner vyžaduje vyčkat s logem dokud neschválí odpovědi a přitom je neaktivní, tj. neodpoví na mé zaslané odpovědi, tak po nějaké době jeho mlčení považuji za souhlas a opět loguji. Kdyby s tím nesouhlasil, může mi přece log smazat - myslím aktivního ownera.

Logovat bez navštívení místa a zaslání odpovědí či přiložení fotky je "nečestné a nesportovní", jak každý správný kačer (mimo jednoho, jehož jméno se nesmí vyslovit) ví.

PS: Omlouvám se za lehkou ironii


  • 3

#4 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2024 - 14:47

Toť otázka hodná Hamleta. Už se to tu možná diskutovalo, jiný pohled má "Mirek Dušín", jiný zase "Bohouš", známé to postavy z "Rychlých šípů".

Já loguji, jako by owner aktivní byl, tj. snažím se splnit podmínky, tj. navštívit místo a poslat odpovědi. Pokud je v listingu uvedeno, že se může logovat i před schválením odpovědí, tak zároveň loguji a přikládám případně potřebné fotky. Když se owner, který uvádí třeba, že se ozve, jen když něco není v pořádku, neozve, nic dál neřeším. No a pokud owner vyžaduje vyčkat s logem dokud neschválí odpovědi a přitom je neaktivní, tj. neodpoví na mé zaslané odpovědi, tak po nějaké době jeho mlčení považuji za souhlas a opět loguji. Kdyby s tím nesouhlasil, může mi přece log smazat - myslím aktivního ownera.

Logovat bez navštívení místa a zaslání odpovědí či přiložení fotky je "nečestné a nesportovní", jak každý správný kačer (mimo jednoho, jehož jméno se nesmí vyslovit) ví.

PS: Omlouvám se za lehkou ironii

Úplně stejně to dělám já.
Owner se vůbec neozval. A taky když jsem si pročítal logy, tak je tam hodně logů bez fotek, které by měly být smazány.


  • 1

#5 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2024 - 8:51

Že je log bez fotky ještě nutně nemusí znamenat, že fotka nebyla poslána jiným kanálem.

Mě u mojí virtuálky spousta lidí posílá fotky soukromou zprávou, místo přikládání k logu.


  • 0

#6 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2024 - 12:38

Tomu rozumím.
V úkolech ale stojí: "foto přiložte k vašemu logu". 
Takže pokud foto nebylo přiloženo k logu, tak je to chybně. Alespoň to já tak beru.

 

Na tvojí virtuálce je napsáno:  "Zvěčněte se" a "cvakněte spoušť svého fotoaparátu tak, aby bylo na fotogafii vidět alespoň kousek".
A o zaslání fotek tam nic nemáš. Což zase může evokovat to,  že fotky nikam posílat nemusím. 2x jsem se vyfotil a to stačí :-)
 


  • 2

#7 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2024 - 13:09

No vidíš. Jsem si ani nevšiml, že je tam tak nejasná formulace. Jsem ji adoptoval i s listingem, ale už jsem ho trošku upravoval. To budu muset dopřesnit. :)


  • 1

#8 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2024 - 11:50

Buď na něj zkusit dohledat nějaký kontakt, a požádat jej, aby earthku dal k adopci. Jinak pak jedině Reviewer attention requested log, po kterém bude následovat archivace reviewerem, tedy možnost vytvořit na daném místě novou earthku.

 

Obávám se, že revírník s tím nic moc neudělá. Neaktivita ownera není důvodem pro archivaci, pokud je keš lovitelná a není v zanedbaném stavu (což u earthky asi ani nejde).
Jak už tady psal MikiHamza, logování je otázkou etiky. Stejně jako lze fyzickou keš zalogovat na webu bez návštěvy místa (owneři co by kontrolovali logy budou spíše vyjímkou), tak lze zalogovat earthku pokud owner nekontroluje odpovědi.


  • 2

misha_in.png


#9 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2024 - 16:09

Já miluju živé/mrvé ertky.

Napíšu log, pošlu fotky a hotovo 20.


  • 0

*


#10 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2024 - 8:02

Obávám se, že revírník s tím nic moc neudělá. Neaktivita ownera není důvodem pro archivaci, pokud je keš lovitelná a není v zanedbaném stavu (což u earthky asi ani nejde).
Jak už tady psal MikiHamza, logování je otázkou etiky. Stejně jako lze fyzickou keš zalogovat na webu bez návštěvy místa (owneři co by kontrolovali logy budou spíše vyjímkou), tak lze zalogovat earthku pokud owner nekontroluje odpovědi.

Myslím, že se mýlíš. Majitele zeměkeše je povinen ji udržovat a kontrolovat plnění podmínek. Pokud to nedělá tak by ji měl geoaware zrušit.


  • 2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama