Přejít na obsah


Fotka

EXPANSION cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2004 - 11:42

Zdravim vsechny kolegy!
Puvodni zamer ulozni EXPANSION CACHE byl zvysit hustotu kesi mimo Prahu rovnez i mimo SC kraj kde je kesi dostatek. Obsah kese je zameren prave pro tento ucel. Na mape jsou oblasti, kde jsou jeste prazdna atraktivni mista a takto by mohly byt vyuzita. Nebojte se ulozit kesku dale od sveho bydliste, prinese to radost a pekne zazitky i ostatnim. Diky Zdenek
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2004 - 16:10

A ja jsem ti rikal, ze ji schovame primo v Praglu ;-)))
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2004 - 23:49

Já ten záměr chápu, je velice chvályhodný, ale zatím jsem zrovna neměl cestu ani kolem Benešova :-) Jistě, že bych mohl jednu vzít a zaplnit kousek prázdného místa, ale mělo by to smysl, když bych nemohl reálně stíhat údržbu takové cache, protože do těch oblastí pravidelně nejezdím. Při těch počtech, které mám, už musím dost vážně brát faktor odolnosti proti vandalismu a otázku aktuálnosti kontroly v případě opakovaného nenalezení. Rád bych toto jaro či léto umístil alespoň jednu cache v oblasti JZ Čech, jednu v oblasti východně od Prahy, jednu v Pardubickém kraji a snad i jednu za hranicemi - v Dolních Rakousích. A samozřejmě něco v SZ či S Čechách. To jsou ale plány a zkušenost je taková, že z nich spíš slevím. Kupříkladu dneska (neděle 2.5.) jsem měl v úmyslu odvézt nějaké věci (Milan tuší) do Středohoří. Místo toho sedím doma a smrkám - pánbůh ví, kde jsem tu rýmu chytil. Můj názor je, že skutečné expanze se dá dosáhnout jenom získáním nových lidí z oněch prázdných oblastí, takže kdo tam máte nějaký

Toni: Promiň tu ustřiženou myšlenku, ale kvůli jistým problémům s anonymními esejemi bylo nutné omezit maximální délku textu. Brzy se uzdrav.
Ostatní: Myslím, že to mělo pokračovat: "... příbuzný, pošlete jim pixlu poštou". -janb
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2004 - 15:50

Hmmm, stále mne udivuje že je okolí Budějovic a Plzně tak kešíprosté.... Obzvláště u ČB je do doost divné - je tam Univerzita, spousty biologických ústavů AVČR a to znamená hromady mladých lidí (biologů, ekologů etc.) s přístupem na net a určitě také dost GPSsek. Sondoval jsem u prodejců a vypadá to že je tu cca 10 000 prodaných přístrojů a pravděpodobně spousty dovezených. To že je geocaching u nás zatím dost popelkou (např. ve srovnání s Maďarskem - 950 keší), je asi nedostatek informací a popularizace. Přitom jsme země s obrovskou turistickou tradicí, ne¨jhustší sítí turisticky značených cest na světě a s pravděpodobně s nejlepším existujícímí turistickými mapami. Také jsme po Norsku první stát v Evropě s vektorovou turistickou mapou 1:50 000 pro mapove GPS Garmin TOP0 50 CZ (mám, moooc chválím - přes dílčí nedostatky je to vynikající věc). Prostě divné....ale vidím světlé zítřky geokešerské s minimálně 1000 kešek....
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2004 - 21:19

Jo jo... chce to zamirit spis na prazdna mista jako JČ, ZČ a VČ.
Uz mam par mistecek vyhlidnuto.
Toz sa taky snazte :))


  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2004 - 14:57

OK Toni,
cekal jsem podobnou reakci a je celkem na miste. Jen tolik, ze sice do Prahy jezdime s kolegy tak 4x do roka a to jen na patek odpoledne. Tak se o benesovskou cache mohu klidne reciprocne podelit s nekym, kdo ma v nasem rajonu cache a ma o to zajem. Napr v okoli PE, ZR, BM nebo i TA. Staci jen pozadat pres profil ja v ramci moznosti pomuzu z kontrolou ci obnovou cache.
Problem >faktor odolnosti proti vandalismu< se da resit ruzne, ovsem, chtele li mit kesku na "atraktivnim" miste rozhodne nezvolim 2litrovy futral.
>Můj názor je, že skutečné expanze se dá dosáhnout jenom získáním nových lidí z oněch prázdných oblastí, takže kdo tam máte nějaký "... příbuzný, pošlete jim pixlu poštou"<
No tohle jsi kapku zbagatelizoval, to bys musel do pixly pribalit GPSku a navod k pouziti a odeslat teticce... :-)
Sam si myslim, ze nejlepsi cesta je vice zviditelnit GEOCACHING hlavne na internetu a pak trebas podobnou osvetu predlozit i v mediim. Nekdo ma internet, ale nema GPS, (viz jeden zapis ve Tve cach
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2004 - 17:55

Nedavno jsem se podilel na propasovani jednoho zluteho eTrexu kamaradovi do Olomouce, tak snad bude dalsi bile misto zaplnene, luzni lesy Pomoravi maji znacny potencial!
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2004 - 18:46

cau
nevidim cachoprazdno okolo CB vobec cierno. ja si myslim, ze by sa nemali klast cache, o ktore sa nikto nestara. pockajme este chvilku, ked sa strojnasobi pocet cacherov v Prahe, kazdy chalupar nieco ulozi za domom a mapa sa postupne zaplni.

  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2004 - 14:59

..cache CITADEL [ ..strejda vycmuchal svym nosem.. :-) ]) a anekdo zase opacne. Navic je potreba mit o to kapku zajem. Ja jsem osobne narazil na nekolik lidi, kteri by to take chteli skusit, ale chybi jim GPS. Nazoru bude vice, tak napiste. Toz ahoj Zdenek
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2004 - 20:50

.
>Můj názor je, že skutečné expanze se dá dosáhnout jenom získáním nových lidí z oněch prázdných oblastí, takže kdo tam máte nějaký "... příbuzný, pošlete jim pixlu poštou"<
No tohle jsi kapku zbagatelizoval, to bys musel do pixly pribalit GPSku a navod k pouziti a odeslat teticce... :-)
Sam si myslim, ze nejlepsi cesta je vice zviditelnit GEOCACHING hlavne na internetu a pak trebas podobnou osvetu predlozit i v mediim. Nekdo ma internet, ale nema GPS, (viz jeden zapis ve Tve cach

No, závěr textu zmizel kdesi v hlubinách internetu, co se dá dělat. Tu bagatelizaci se mi ale trošku podsouvá, ta věta pokračovala "...kontakt, agitujte." Posílání piksel poštou jsem zrovna na mysli neměl. A jak vidno, na tom, čím to končilo, se shodneme. "Možná bychom si už zasložili nějakou tu publicitu v médiích, jen když nebude z Ruzyně ;-)))
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2004 - 18:48

Este som chcel mat poznamku k geocachingu bez GPS.
Casto sa to da. Cloveku by asi chybal ten hlavny pocit, a to je sledovanie sipky :-)))
ale inac s dobrou mapou by to predsa malo ist a s ortofotomapou mozno aj lepsie ako s GPS.
Sam som predvcerom nasiel 2 cache bez GPS, lebo ta mi odisla do Egypta.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2004 - 18:49

Este som chcel mat poznamku k geocachingu bez GPS.
Casto sa to da. Cloveku by asi chybal ten hlavny pocit, a to je sledovanie sipky :-)))
ale inac s dobrou mapou by to predsa malo ist a s ortofotomapou mozno aj lepsie ako s GPS.
Sam som predvcerom nasiel 2 cache bez GPS, lebo ta mi odisla do Egypta.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama