Přejít na obsah


Fotka

Obrazky a tapety v zadani cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2004 - 9:56

Posledni dobou se objevuji cache, na kterych je pouzit obrazek jako tapeta. Je to sice efektni, ale pri cteni na PDA je stranka necitelna a pri vypnutych obrazcich je zase skoda prijit o normalni ilustracni obrazky nebo ikony. Mozna jsem jediny, kdo pda v terenu pouziva, ale i pro vytacene pripojeni znameny kazdy obrazek cas navic = zbytecne naklady na pripojeni. Ja mam pevnou linku, tak me toto netrapi, ale jsou i jini.
Formatovani pisma je naopak pekne a funkcni.

  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2004 - 11:18

Posledni dobou se objevuji cache, na kterych je pouzit obrazek jako tapeta. Je to sice efektni, ale pri cteni na PDA je stranka necitelna a pri vypnutych obrazcich je zase skoda prijit o normalni ilustracni obrazky nebo ikony. Mozna jsem jediny, kdo pda v terenu pouziva, ale i pro vytacene pripojeni znameny kazdy obrazek cas navic = zbytecne naklady na pripojeni. Ja mam pevnou linku, tak me toto netrapi, ale jsou i jini.
Formatovani pisma je naopak pekne a funkcni.

Presne tohle resi link pro tisk "Make this page print-friendly", kde tapeta neni.. U PDA je akorat blby, ze nez se k nemu v GCcom dopracujes, tak nastahujes spousty zbytecnych kB a pres gprs to je docela casove narocny... Ja jsem si napsal utilitku, ktera vygeneruje seznam cachi do html s odkazy primo na print-friendly stranky na zaklade gpx dat stazenych odsud.. neni to sice idealni, ale myslim , ze byt to slo pouzit..
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2004 - 11:47

Posledni dobou se objevuji cache, na kterych je pouzit obrazek jako tapeta.

Obrazek pripojeny k zakladnimu popisu cache mi pri dodrzeni malych rozmeru a velikosti nevadi, ovsem graficke provedeni zapisu u cache EU Blanik Cache - zde je podle meho nazoru prehnane i na obycejnem monitoru.Je to asi spis na zvazeni autora, jestli by byl ochoten upravit vzhled. Osobne preferuji ten standardni.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2004 - 21:26

Zeptám se - jak moc problematický je z tohoto hlediska obrázek, který mám v záhlaví u několika svých cachí v SZ Čechách?

  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2004 - 11:56

Posledni dobou se objevuji cache, na kterych je pouzit obrazek jako tapeta. Je to sice efektni, ale pri cteni na PDA je stranka necitelna a pri vypnutych obrazcich je zase skoda prijit o normalni ilustracni obrazky nebo ikony. Mozna jsem jediny, kdo pda v terenu pouziva, ale i pro vytacene pripojeni znameny kazdy obrazek cas navic = zbytecne naklady na pripojeni. Ja mam pevnou linku, tak me toto netrapi, ale jsou i jini.
Formatovani pisma je naopak pekne a funkcni.

Tak tohle je fakt sila....., jarry ty tady neco kritizujes a pak to sam udelas..? to fakt nechapu??? Pises jak je hrozne pro PDA pozadi jine nezli standartni a ze obrazky maji byt kdyz uz, tak male a najednou "Koh-i-noor" tam jak pozadi a velky obrazek... no, ne, ze by mi to nejak vadilo, jen udivilo :-() Ber to z humorem, ale neprodals PDAcko :-) A to mam z toho ze se snazim kazdemu vyhovet.. :-) Jak se rika kazdy dobry skutek bude po zasluze potrestan.. :-))) Toz hura na vlastni tvorbu stranek..
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2004 - 18:21

Obrazek pripojeny k zakladnimu popisu cache mi pri dodrzeni malych rozmeru a velikosti nevadi, ovsem graficke provedeni zapisu u cache EU Blanik Cache - zde je podle meho nazoru prehnane i na obycejnem monitoru.
Je to asi spis na zvazeni autora, jestli by byl ochoten upravit vzhled.
Osobne preferuji ten standardni.

Toni, proc prave "EU Blaník Cache"? Tam je obrazek veliky 58 kB, napr. "Jim Goff" na 146 kB a "Letni bobova draha" 48 kB.... No s tim asi nic nenadelam, tak snad budou PDAckari spokojeny. :-)
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2004 - 22:28

Zeptám se - jak moc problematický je z tohoto hlediska obrázek...

Obrazek sam o sobe pri rozumne velikosti nevadi, citelnost to nezhorsuje tak jako tapety. Obrazek o velikosti 27 kb v Nebeskem balkone - to je unosne i pro stahovani.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2004 - 15:07

Tak tohle je fakt sila....., jarry ty tady neco kritizujes a pak to sam udelas..? to fakt nechapu??? Pises jak je hrozne pro PDA pozadi jine nezli standartni a ze obrazky maji byt kdyz uz, tak male a najednou "Koh-i-noor" tam jak pozadi a velky obrazek... no, ne, ze by mi to nejak vadilo, jen udivilo :-() Ber to z humorem, ale neprodals PDAcko :-) A to mam z toho ze se snazim kazdemu vyhovet.. :-) Jak se rika kazdy dobry skutek bude po zasluze potrestan.. :-))) Toz hura na vlastni tvorbu stranek..

jo,jo to je to biblicke - vodu kaze vino pije :-)
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2004 - 21:10

To Tabacek:
Kdyz posilam obrazek, pise se tam, ze bude automaticky zmensen. Proste jsem doufal, ze bude zmensen vice. Mozna bys mi mohl poradit, jak velky muze byt originalni obrazek, aby na strance bylo jeste neco videt a pritom aby nebyl takhle objemny. Diky.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2004 - 20:13

Myslim, ze vim, na co ted myslis. Ja s tou hlavickou udelam neco, aby byla vic videt ;)

  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2004 - 20:56

Toni, proc prave "EU Blaník Cache"? Tam je obrazek veliky 58 kB, napr. "Jim Goff" na 146 kB a "Letni bobova draha" 48 kB.... No s tim asi nic nenadelam, tak snad budou PDAckari spokojeny. :-)


Tohle je vec nad kterou casto kroutim hlavou - fotka kolem rozliseni 640x480 spis mensi o velikosti 100kb ap.. zkuste si vyladit ve vasem grafickem editoru kompresi, tak aby se na to dalo koukat a nebylo to velky.. ja osobne pouzivam irfanview a "save quality" mam nastavenou na hodnotu 60 .. po ulozeni ma takovy "Jim Goff" najednou jen 28kb a visualne me prijde uplne stejne.. ;-)
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2004 - 0:07

Obrazek sam o sobe pri rozumne velikosti nevadi, citelnost to nezhorsuje tak jako tapety. Obrazek o velikosti 27 kb v Nebeskem balkone - to je unosne i pro stahovani.

Tak to mě celkem uklidnilo. Zrovna ten Nebeský balkon je možná trochu větší (tedy rozměrem, ne objemem) než jsem si původně představoval, ale už se mi ho ořezávat nechce :-)

  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2004 - 0:20

Rekl bych, ze problem je v tom, ze msie v ppc se tak dobre nepopere s tim druhym html tagem oproti vyssim verzim explereru a tak se tapeta zobrazi uprostred primo pod textem a ne na krajich jak jsme vsichni zvykli... Pak se cerny text na tmavem podkladu neda cist..;-) Mala ukazka zde.. http://www.bxhome.org/pix/pda.jpg
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2004 - 20:59

To SAMAN:
No, ja jsem od zacatku psal, ze se mi vzhled stranky s obrazkem libi. Kdyz si projdes tuto diskuzi, zjistis, ze jsem byl jediny. kdo si myslel ze pripadne primarni pouziti PDA nebo mobilu s prohlizecem by melo ovlivnovat vzhled stranky. Vsichni jste se shodli, ze si PDAckari maji vypnout obrazky a pripravu delat doma na PC. No tak respektuji demokraticky vysloveny nazor vetsiny a take jsem napsal, ze si teda obrazky na PDA vypnu. Zatim se jedna o pokusny design a doufal jsem, ze se mi treba podari najit zpusob, jak to udelat tak, aby to bylo i s tapetou citelne. Ale nedari se a tuzky pujdou pryc. A porad si myslim, ze tvoje stranka bez tapety jen s motivy je hezci. Mimochodem, nevedel bys jak udelat tu tapetu treba pruhlednou nebo tak neco?
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2004 - 11:09

bohuzial to neviem, napr. dat tam len bielu farbu ;-) ale to je zbytocne...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama