Přejít na obsah


Fotka

obrazky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2004 - 14:21

Mne osobne pride stranka s obrazkami zaujimavejsia a krajsia, preto ich tam aj davam.
Tapeta v pozadi sa niekde esteticky hodi, niekde nie...
Nevedel som ale, ze to sposobuje problemy pri stahovani na PDA...
Takze pri dalsich cache si tapety asi odpustim :-(
:-)
Saman
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2004 - 12:41

Ja by som povedal, ze primarny je vzhlad, ked ide clovek cez browser z PC.
Ak je problem na PDA, su 2 moznosti:
1) vypnut obrazky v browseri - to mi pride pri GPRS ako samozrejmost (teda pokial sa to da)
2) vytvorit si GPX v ktorom uz je odkaz na printer friendly stranky ako pise Tomas

Az ked nic z toho nepomoze, pride na radu uvazovanie o okresani stranok.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2004 - 16:50

[quote]
Ja by som povedal, ze primarny je vzhlad...

Ja bych rekl, ze primarni je obsah, ktery lze jednoduse a bez ficur nacist.
Bezne obrazky, ikony a mapy na stranku patri a v dobe pausalu neni duvod je vypinat.
Informacni hodnota tapety je 0, a kdyby tam nebyla, nekterym kolegum by ubyly starosti. Na to jsem chtel v konferenci upozornit a jestli nekdo tapetu pouzije nebo ne je jen jeho vec.

  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2004 - 12:12

[quote]
[quote]
Ja by som povedal, ze primarny je vzhlad...

Ja bych rekl, ze primarni je obsah, ktery lze jednoduse a bez ficur nacist.
Bezne obrazky, ikony a mapy na stranku patri a v dobe pausalu neni duvod je vypinat.
Informacni hodnota tapety je 0, a kdyby tam nebyla, nekterym kolegum by ubyly starosti. Na to jsem chtel v konferenci upozornit a jestli nekdo tapetu pouzije nebo ne je jen jeho vec.
[/quote]
Jestli jde jen o obsah, ktery si v terenu potrebujeme obcas nacist, tak k tomu rozhodne nepotrebujeme zadne ikony a mapy, a proto je muzeme jednoduse vypnout. Co se tyka informacni hodnoty pozadi, tak to neni informace, ale pouze vzhled, ktery rozhodne neni na skodu pri velikosti 2.5 kB. Kdyby vypadali vsechny stranky jednoduse a stroze, tak by to byla velika nuda. Neco jineho je to samozrejme u obrazku, proto jsem EU Blaník upravil na 17 kB pri zachovani velikosti, coz je o 10 kB mene, nez je v mezich normy.. :-) Jinak pro zajimavost, vsechny mapycky a obrazky na normalni strance GC. maji cca. 35 kB.. (:))
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2004 - 14:44

Dovolim si lehce nesouhlasit.
Samanova+Petulcina stranka Cesta do stredoveku rozhodne nevypada stroze, je naopak velmi pekna a napadita. Pritom se do PDA nacte velmi presne a citelnost je dokonala.

Mou uvodni poznamku berte prosim jako upozorneni na technicky problem, ktery mne take prekvapil, protoze na PC se mi stranky s tapetou velmi libi.

Mimochodem, pokousel jsem se presvedcit holandske geocachery, jestli by nepsali i anglicky, protoze "hint in dutch is for me just double Dutch".
Z jejich reakce jsem pochopil, ze hole souradnice mi musi stacit. Koneckoncu existuje i online translator.

Tak ja si ty obrazky teda vypnu :-).
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2004 - 15:21

Dovolim si lehce nesouhlasit.
Samanova+Petulcina stranka Cesta do stredoveku rozhodne nevypada stroze, je naopak velmi pekna a napadita. Pritom se do PDA nacte velmi presne a citelnost je dokonala.

Mou uvodni poznamku berte prosim jako upozorneni na technicky problem, ktery mne take prekvapil, protoze na PC se mi stranky s tapetou velmi libi.

Mimochodem, pokousel jsem se presvedcit holandske geocachery, jestli by nepsali i anglicky, protoze "hint in dutch is for me just double Dutch".
Z jejich reakce jsem pochopil, ze hole souradnice mi musi stacit. Koneckoncu existuje i online translator.

Tak ja si ty obrazky teda vypnu :-).

Jarry, ber to sportovne :-) jukni na novou cache "Reloader's Cache#9" Ta ma obrazek v uvozovkach jen pouhych 784 KB :-( tak to se mi zda ale opravdu hodne i pro telofonni linku :-( To ty nase 60 kB obrazky opravdu zaostavaji :-), jeste ze mam Wifi :-) Docela by me zajimalo jak dlouho se nacita do PDAcka? ...
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2004 - 12:40

[quote]
Dovolim si lehce nesouhlasit.
Samanova+Petulcina stranka Cesta do stredoveku rozhodne nevypada stroze, je naopak velmi pekna a napadita. Pritom se do PDA nacte velmi presne a citelnost je dokonala.

No, tiez mala byt s tapetou, ale po precitani tychto "staznosti" zvitazila autocenzura :-)
Toz neviem, pouzivat, nepouzivat? Z estetickeho hladiska sa mi tam obcas tapety hodia, aj ked zelenu farbu mam rad :-)
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2004 - 16:02

Myslim, ze se mi podarilo v zacatku diskuse smichat dve temata dohromady.
Slo mi hlavne o pouziti obrazku jako tapety, cimz myslim opakujici se motiv po stranach kolem textu. V Blaniku to byl motiv rozhledny, ktery jiz tam neni. U Jim Goff to je kladivko.
Tema velikosti obrazku je druhotne.
Cili cas potrebny k nacteni dat je neco jineho, nez kdyz po nacteni stranky s trebas i malym obrazkem jako tapetou nelze pres opakujici se obrazek vubec precist text.
Reloader trochu ulit :-) , ale k precteni to ve vysledku je.
Obrazky se daji vypnout i na PC :-)
Cas stahovani Reloada 4 min 40 sec (Nokia 6310).

  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2004 - 20:49

Při prohlížení na PC (Opera) neni s tapetama ani obrazkama problém. Ale v terénu, kde používám Nokii 7650 je to horší. Vestavěnej wapovej prohlížeč kterej zvládá i xhtml je prakticky nepoužitelnej, na tapetě prostě neni nic vidět:-( Ted jsem sehnal i Operu pro Nokie se Symbianem a u tý se daj vypnout tapety:-) Obrázky a tapety jsou pěkné a dělají stránku cache prostě jinou, zajímavější a pestřejší, nicméně v terénu, kde clověk využije ledatak PDAčko nebo mobil dokážou pořádně skomplikovat život. Stránku nové cache "Reloader's Cache#9" bych přes telefon stahovat fakt nechtěl, dial-up ji stahoval skoro 3 minuty (2:56). Tak velký obrázky nemá prostě cenu dávat na web, a přitom jsem ji stáhnul na cca 90KB.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2004 - 22:35

Při prohlížení na PC (Opera) neni s tapetama ani obrazkama problém. Ale v terénu, kde používám Nokii 7650 je to horší. Vestavěnej wapovej prohlížeč kterej zvládá i xhtml je prakticky nepoužitelnej, na tapetě prostě neni nic vidět:-( Ted jsem sehnal i Operu pro Nokie se Symbianem a u tý se daj vypnout tapety:-)
Obrázky a tapety jsou pěkné a dělají stránku cache prostě jinou, zajímavější a pestřejší, nicméně v terénu, kde clověk využije ledatak PDAčko nebo mobil dokážou pořádně skomplikovat život.
Stránku nové cache "Reloader's Cache#9" bych přes telefon stahovat fakt nechtěl, dial-up ji stahoval skoro 3 minuty (2:56). Tak velký obrázky nemá prostě cenu dávat na web, a přitom jsem ji stáhnul na cca 90KB.

Diky za info o delce stahovani... To je teda doba... :-)

Jinak co se tyce komunikace v terenu, tak si clovek zkomplikuje zivot spise tim, ze vyrazi naprosto nepripraven a stahuje si potrebna data az na miste a to patom nechapu, jak se tam vlasne dostal :-) Je jasne ze to nekomu, jak rikas komplikuje zivot, ale jestli jsou potreba jen data a text, tak to vidim spise na vypnuti te obr. :) jinak pozadi na EU blanik jsem zrusil abych potesil PDAckare a tak doufam ze i tebe.. :-) i kdyz si myslim, ze to vypada lepe s pozadim.. :-)
Jinak je spousta ceche u kterych neni naprosto zadny signal... :-( a to teprva muze zkompikovat zivot... :-)
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2004 - 23:54

S tou moji pripravou mas pravdu, obvykle kdyz mi nekde na ceste zbyde cas, tak kouknu na mapku geocaching.cz kde je pobliz nejaka cache a vyrazim tam. Mam v GPS stazeno nekolik tipu, ktere bych chtel navstivit a jinak vse upresnuji az v terenu podle situace. Proste mobilis in mobile neboli geocacher na baterky :-) .

  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2004 - 1:12

Já osobně se vždycky (skoro vždycky:-) připravuju předem, mam jeden ušmudlanej papír na kterym mám napsaný všechno důležitý. Ale jak píše JARRY, už se mi také párkrát stalo že byla chvilka, kdy nebylo co napráci, tak jsem kouknul do GPSky jaká cache je poblíž a vydal se na lov. A v tu chvíly se PDA či mobil velmi hodí. Se špatnym signálem GSM jsem se zatim nesetkal, ale se špatnym signalem GPS jsem se setkal už hodněkrát:-( Taková hláška joko: Pripraven k navigaci Presnost 547m, jó to už je zajímavej geocaching :-))
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2004 - 12:06

Já osobně se vždycky (skoro vždycky:-) připravuju předem, mam jeden ušmudlanej papír na kterym mám napsaný všechno důležitý. Ale jak píše JARRY, už se mi také párkrát stalo že byla chvilka, kdy nebylo co napráci, tak jsem kouknul do GPSky jaká cache je poblíž a vydal se na lov. A v tu chvíly se PDA či mobil velmi hodí.
Se špatnym signálem GSM jsem se zatim nesetkal, ale se špatnym signalem GPS jsem se setkal už hodněkrát:-( Taková hláška joko: Pripraven k navigaci Presnost 547m, jó to už je zajímavej geocaching :-))


U mě stejné, tedy souhlasím, že příprava je podstatná a PDA je jen na podporu, ale o tom mluvit nechci. Jak píšeš s o té přesnosti - včera jsem chytil něco přes 1000m a byl jsem někde v Alžíru ... a letěl jsem dost rychle ... . Po restartu jsem byl rázem u Hylačky. Nikdy jsem si nemyslel, že se mi to s Garminem povede. Jo jo, cesty signalu jsou nevyzpytatelné
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2004 - 23:01

Se špatnym signálem GSM jsem se zatim nesetkal

V údolí Kocáby, co je cache Plech hamr, je v okolí cache GSM signál 0 - tedy alespoň Oskar. Já tam, stejně jako teď včera Dorcadion, tenkrát musel popovylézt dost nahoru do stráně, abych mohl dát vědět, kde že to zrovna teď jsem.

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama