Přejít na obsah


Fotka

Logy v kesich


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 28 July 2004 - 7:48

Kdyz si tak procitam internetove logy u nalezenych kesi, nasel jsem u nekterych zaznamu zadosti k doplneni papirovych logu primo v kesich. Jiz jsem prosel nekolik kesi a tak mohu potvrdit, ze jsou ve vetsine kesek prilozene listy plne zaznamu. Na takovych A4kach neni v poznamce o nalezeni kese ani moc mista k infopopisu o nalezeni kese. Chlivecky o pouzite GPS a se jmenem (alias geocachera) jsou ve vetsine pripadch zbytecne velke a na nejake delsi povidani neni misto. V nekterych pripadech jsem log jiz doplnoval. Davame prednost malym skolnim zapisnickum, nez predtistenym papirum A4 v Excelu. Tam je mista celkem dost na vselijake povidani. Nekdo je strucny a nekdo zase velmi sdilny, proto si myslim ze sesitek je lepsi a neni treba napr. za pul roku obchazet vlastni kese a kontrolovat obsah logu. Jaky mate nazor na tento problem?
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 28 July 2004 - 8:30

Jo jo ;-) Tak mě napadá, že na Buchlově jsem se psal do posledního chlívku a zapoměl jsem to napsat do logu... Ale jinak souhlas, taky jsem začal používat raději školní sešity. Možná bych jen doplnil - už jste se s tím taky určitě potkali - že ani trhací bloky (brožované) nejsou úplně ideální. Když otočíte na další stránku, s největší pravděpodobností ta předchozí upadne (zvlášť, když je v keši dlouho a je tam vlhko).
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 28 July 2004 - 8:53

Me napadla moznost, ze by kazdy mel svou karticku formatu navstivenky, treba s motivem (neco jako exlibris), na predni strane osobni udaje a na zadni bych se mohl rozepsat, Tu bych vlozil do pytliku k log papiru, ten by slouzil pro prespolni nebo zapomenky.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 28 July 2004 - 9:52

Me napadla moznost, ze by kazdy mel svou karticku formatu navstivenky, treba s motivem (neco jako exlibris), na predni strane osobni udaje a na zadni bych se mohl rozepsat, Tu bych vlozil do pytliku k log papiru, ten by slouzil pro prespolni nebo zapomenky.

V Belgicku som sa stretol s nalepkami - velkost ako navstivenka alebo mensia a tam ma kazdy nieco svoje - logo, obrazok a predtlacene miesto na vypisanie datumu a casu nalezu, vyzera to skvele ked v zositku je tajych nalepiek 20, mam ich niekolko nafotenych a dam ich niekde do mojej galeria a potom dam linku... najskor to pribudne niekde tu
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 28 July 2004 - 10:20

V Belgicku som sa stretol s nalepkami - velkost ako navstivenka alebo mensia a tam ma kazdy nieco svoje - logo, obrazok a predtlacene miesto na vypisanie datumu a casu nalezu, vyzera to skvele ked v zositku je tajych nalepiek 20, mam ich niekolko nafotenych a dam ich niekde do mojej galeria a potom dam linku... najskor to pribudne niekde tu


Samolepky me taky napadly, ale spis ze bych ji nalepoval zvenku na nadobku, abyste vsichni vedeli, ze uz jste druzi jeste nez ji otevrete :-) . No ale kdyz ja furt chodim mezi poslednima...
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 28 July 2004 - 14:08

Samolepky me taky napadly, ale spis ze bych ji nalepoval zvenku na nadobku, abyste vsichni vedeli, ze uz jste druzi jeste nez ji otevrete :-) . No ale kdyz ja furt chodim mezi poslednima...

Já už nějaký čas podobné samolepky používám - vytiskl jsem to barevnou lejzrovkou (inkoustovka je blba, rozpiji se) na samolepici A4 (stoji tak kolem 15-20 Kč), rozměry jsou 20 × 50 mm. Pokud budete někdo podobnou věc chtít vytisknout, není problém - dodejte A4 samolepku pro laser a soubor (pro kompletní A4....) a já to vyprintnu.


nálepka - příklad (skut. velikost 20 × 50 mm, 1708 × 709 pixelu TIFF)

Co se týče logbooku - nevím nevím, sám spíše se kloním k listovým logbookum (skladnost....), kroužkové se trhají a bločkové se těžko při výměně skenují pro archivaci a zveřejnění na webu. Párkrát jsem použil knížečku (nenacpete do kulatých kontejnerků), většinou ale předtištěné A4 formuláře...

  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 28 July 2004 - 14:09

ja uz tiez prechadzam na skolne zositky...
inac uz dlho rozmyslam nad tym, ze si urobim osobne razitko, ktore budem otlacat do logbookov...
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 28 July 2004 - 19:33

ja uz tiez prechadzam na skolne zositky...
inac uz dlho rozmyslam nad tym, ze si urobim osobne razitko, ktore budem otlacat do logbookov...

tak tak razitko, ourad je ourad..
a my uz u kazde kese ouradujeme :-P

jinak ve skolnich sesitech se dobre listuje a dobre se do nich pise a daji se koupit za dve padesat ;-)(a ne jak na panorama cache, kde je popsanej stoh papiru, jak komu kterej zrovna padl pod ruku)
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 29 July 2004 - 0:28

...a ne jak na panorama cache, kde je popsanej stoh papiru, jak komu kterej zrovna padl pod ruku)

Jenomze tam je ten salat taky proto, ze zakladatel cache se nachazi kdesi za devatero horami a mori a sotva se kdy ukaze, takze nejakou tu udrzbu musime provadet my nevinni kolemjdouci (Milancer - diky za novou schranku, a Toniczech - nove navstevni archy) , jak se k tomu zrovna dostaneme.

Ten argument s individualizaci prostoru pro zapis ma samozrejme svou vahu, ale ja bych se prece jen zastal jednotlivych listu. Je mozne prehlednout celou radu navstev jednim pohledem. Snadno se z toho poridi kopie ci foto a mnohem snaze se v pripade krize vysusi. Navic se jako navstevnik u sesitu nejednou pristihnu, ze pisu cas a jine poznamky a malem pritom zapomenu na to nejdulezitrjsi - na jmeno. Tam, kde je pro to na liste nadepsana kolonka, se mi tohle nestava. To vsechno ale nejsou duvody nejakeho zasadniho charakteru, spise otazka osobnich preferenci. Jak patrno z toho, co v praxi pouzivam sam, priklanim se k jednotlivym listum s rubrikami, pricemz v posledni dobe jsem, v souladu se zminenym trendem, prikrocil k redukci prostoru pro jmeno ci pristroj ve prospech vseobecnych poznamek.

A o nejakem tom osobnim razitecku uz jsem taky uvazoval. Uvidime...
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 29 July 2004 - 8:54

"Jenomze tam je ten salat taky proto, ze zakladatel cache se nachazi kdesi za devatero horami a mori a sotva se kdy ukaze, takze nejakou tu udrzbu musime provadet my nevinni kolemjdouci (Milancer - diky za novou schranku, a Toniczech - nove navstevni archy) , jak se k tomu zrovna dostaneme. "

Ja chci podekovat vsem za prubezne doplnovani mych kesi, prece jenom clovek se do vsech mist tak casto nedostane a priznam se, ze s trochou pomoci tak trochu pocitam. Spoluprace v tomto ohledu by urcite pomohla zaplnit bila mista na mape - kazdy si dvakrat rozmysli, nez neco nekde daleko polozi, protoze pokud zrovna nema v miste chalupu, je problem udrzby na svete. Cistou A4 ted nosim porad u sebe hned vedle toaletaku, takze jsem na vse pripraven.
Jak uz bylo zmineno jinde, cislovani listu logbooku by dost pomohlo, mozna i sesiti sesivackou v jednom rohu - nekdy clovek zapisuje ve spechu a stresu a sekne to na prvni volne misto ktere najde.
Dalsi veci je, co s popsanymi logbooky - nechat nebo odnest? A co pak s nimi? Nekde (geocaching.cz ?)by mohla byt verejne pristupna galerie, kam by se vsechn skeny mohly posilat aby byly na jednom miste. Nebo na nekterych serverech je mozno individualni galerii fotografii zridit.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 29 July 2004 - 11:30

Jenomze tam je ten salat taky proto, ze zakladatel cache se nachazi kdesi za devatero horami a mori a sotva se kdy ukaze, takze nejakou tu udrzbu musime provadet my nevinni kolemjdouci (Milancer - diky za novou schranku, a Toniczech - nove navstevni archy) , jak se k tomu zrovna dostaneme.

Rozohodne patri dik vsem co se staraji o cizi cache, v pripade Prague panorama by byla skoda, kdyby cache zanikla, uz jenom kvuli tomu kolik ji navstevuje/navstivi hledacu. Kdyz jsem tam byl ja tak tam byla jeste sklenice. Ta byla narvana vecma, tak jsem vyndal jen papiry a TB, dalsi veci jsem nevyndaval, jen jsem nakoukl, abych je pak nemusel cpat zpet :-) Zapis jsem v rychlosti udelal na prvni A4 na bok - po vzoru ostatnich a az pak jsem zjistil, ze tam je dalsi prazdny list;-)
Kdyz uz A4 listy, tak by nebylo od veci je secvaknout a ocislovat. Popripade dat spolecne s tuzkou a GC pokecem do ziplock pytliku.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 30 July 2004 - 9:45

Popsane papiry z Panoramy mam zatim doma. Ona ta kes uz byla plna papiru (8x A4) a nic vic se tam skoro neveslo. Ale co s nima je otazka na miste. Asi to dopadne tak, ze tam vratim zmensene kopie logu a originaly budou u me.

Jinak stale se priklanim spise k predtistenym listum A4. Pri kazde navseve si ofotim log a mam snadnou kopii. Ze sesitku to jde uz hure ale taky se da - chce to vetsi kartu ve fotaku.
V dnesni dobe mi pripada kolonka GPS v logu zbytecna. Moje nove tabulky maji jen datum, cas, jmeno a hodne prostoru pro popis. To predepsani taky ocenuju, obcas na neco zapomenu, vesinou podpis. Mozna si taky natisknu nejake ty samolepky ale nevim co v zime to moc nedrzej:)
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 29 July 2004 - 11:44

.... popripade dat spolecne s tuzkou a GC pokecem do ziplock pytliku.


Když už jsme u těch pytlíků, kde tak slušný člověk mého kulturního rozhledu (tedy od Tesca k benzínové pumpě) koupí koupí takovéhle pytlíky? Připravuju se na řádnou zasévací dovolenou ... .
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 30 July 2004 - 15:20

ja mam navrh pre predtiskavacov: vynechajte rubriku "typ GPS". koho to zaujima? Dk.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 29 July 2004 - 11:56

Když už jsme u těch pytlíků, kde tak slušný člověk mého kulturního rozhledu (tedy od Tesca k benzínové pumpě) koupí koupí takovéhle pytlíky? Připravuju se na řádnou zasévací dovolenou ... .


Nasel jsem toto pres seznamuv vyhledavac http://www.baron.cz/...ACKKAT=KP000005
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 29 July 2004 - 12:07

Ja jsem ty pytliky koupil v Tescu, v papirnictvi. Byly hodne drahe, tak jsem jich koupil dve krabice;-)
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 30 July 2004 - 2:36

Když už jsme u těch pytlíků, kde tak slušný člověk mého kulturního rozhledu (tedy od Tesca k benzínové pumpě) koupí koupí takovéhle pytlíky? Připravuju se na řádnou zasévací dovolenou ... .

Ja je posledni dobou kupuju v papirnictvi v Lazarske ulici (Praha). Pytlik formatu cca A5 za 1,50 Kc nebo tak nejak. Maji i uplne malicke i jeste vetsi. V Tescu se vyplati koupit balicek obyc tuzek cca 10 Kc/10ks. Naopak orezavatka tam radsi kupovat nezkousej, maji je nechutne predrazena- vysolis 10 - 12 kacek za jedno, jen to hvizdne. Posledne jsem je kupoval v papirnictvi v Palackeho ulici (par kroku od Lazarske) - uplne obycejna orezavatecka meli asi po 2,50 Kc.
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 01 August 2004 - 21:13

ja mam navrh pre predtiskavacov: vynechajte rubriku "typ GPS". koho to zaujima?

Dk.



Dekuji za postreh. Zverejneni jmena od koho prispevek byl neni snad tak velka hanba :)
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 29 July 2004 - 11:59

Ja je koupila pres http://www.helpex.cz/ - mam doma asi 5 velikosti zakoupenych uplne k necemu jinemu :-). Jinak v trochu lepe vybavenem papirnictvi se daji sehnat taky.
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 29 July 2004 - 12:09

Nasel jsem toto pres seznamuv vyhledavac http://www.baron.cz/...ACKKAT=KP000005


To bude ono - dík. Při pohledu na ten sýr jsem se trochu rozesmál, prože jsem si představil, jak jím odměňuju tu naší krvelačnou šelmu - ta by se mi na ty procházky asi uplně vykašlala, už takhle je to těžký jí přesvědčit. Ale pár cachí už mi pomohla najít - viz Hylačka a 8 akrový les
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama