Přejít na obsah


Fotka

Jaky software do PDA ASUS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 J.M.M.

J.M.M.

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2007 - 22:51

Ahoj chtěl jsem se zeptat, jsem naprostý začátečník v cachingu. Mám PDA Asus Mypal 639, myslíte, že existuje nějaký software (mam jen TOM TOM 5 s automapou ČR,Maďarsko,SR,Polsko) s kterým bych mohl caching provozovat. Zatím jsem jen četl články, ale ještě jsem se na hledání nevydal. Poraďte prosím co a jak????? Díky Jirka


  • 0

#2 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2007 - 23:28

Koukal jsem na to tvé PDA a proti mému iPAQ h2210 je to dělo. Já používám program BeeLineGPS. (www.visualgps.net)
  • 0

#3 Bill22

Bill22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2007 - 7:30

Používám také BeelineGPS, kvůli listingům někdy GPX sonar (ten zobrazuje i české znaky). Jinak TomTom 6 je lepší, protože je možné přímo zadat souřadnice, kam se chci dostat. V TT5 to bylo možné jen pomocí přídavného prográmku.

  • 0

#4 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2007 - 13:03

programů je milion....ja pouzivam vito navigator ll...ten beeline mi nejak nesedl,je pravda, ze nepouzivam pgx soubory
  • 0

#5 ondy&janule

ondy&janule

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2007 - 19:36

Mame take Asus (konkretne jiz obstarozni 730W) a pouzivame beelinegps - je to paradni SW na dohledani mista kesky... Jen k nemu mame dotaz - kdyz si do nej "nahrnu" vsechny ceske kesky, je v podstate nepouzitelny - je hrozne pomaly. Napadlo me si rozdelit kesky na Cechy a Moravu - ale nevim, jak to v GSAKu docilit :-(

Poradi nekdo? Diky moc predem. 


  • 0

#6 fotograf 59

fotograf 59

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2007 - 20:41

Používám  RichesseGPS , : http://www.ce4you.cz...pic.asp?t=17123 , mám ASUS A636N
  • 0

#7 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2007 - 22:50

Zdravím.

Taky mám ASUS 636N - velice dobrá mašinka. Do auta mám TOM TOM 6 - velice dobrý. Pro dohledání používám GPS Tuner 5.0. Jsem s ním velice spokojen.

Díval jsem se na RichesseGPS - nevypadá zle.

Díky za typ na GPX Sonar. To je to poslední, co mi zcházelo. Zatím jsem listingy i souřadnice tahal ze Skrýšovače.

Gerdík


  • 0

#8 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2007 - 8:08

Ahoj. Jsem pravověrným uživatelem BeelineGPS. Je jednoduchý na ovládání, nemá moc zbytečností, ale hlavně dokáže maximálně využívat GPX souborů. Načítá z nich child waypointy, takže člověk nemusí ručně zadávat postupové body u multikeší. Dokáže zobrazit listing pomocí Pocket Explorer, což je výhodné pro Paperless geocaching. Nevýhody? Nemá mapu. Pro postup terénem rozhodně doporučuji doplnit BeelineGPS některým mapovým softwarem. Pro turisty doporučuji OziExplorer nebo komerční SmartMaps, které mají výborné mapy. Motoristům pak doporučuji TOMA, nebo IGO. Ty ale neobsahují potřebné terénní informace mimo silnice...

  • 0

#9 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2007 - 12:18

ondy&janule:

Mame take Asus (konkretne jiz obstarozni 730W) a pouzivame beelinegps - je to paradni SW na dohledani mista kesky... Jen k nemu mame dotaz - kdyz si do nej "nahrnu" vsechny ceske kesky, je v podstate nepouzitelny - je hrozne pomaly. Napadlo me si rozdelit kesky na Cechy a Moravu - ale nevim, jak to v GSAKu docilit :-(

Poradi nekdo? Diky moc predem. 

Ahoj. Abych v databázi Beeline GPS nemel moc bodu, tak si je v GSAKu
vyfiltruji tak, abych tam mel treba jen 100 keší v oblasti kam jedu...
(Stejne jich vice jak 10 za den neposbiram) Dělá se to tak, že si v
GSAKu oznacim jednu keš jako výchozí bod (Center Point>Current waypoint).
Následně se mi přepočítají vzálenosti ostatních keší vůči výchozímu
bodu. Dále je potřeba označit výše zmíněných 100 (nebo libovolný počet)
keší značkou User flag (UserFlags>Set for next nn Records). Pak je nutno označené keše vyfiltrovat pomocí Select a saved filter (rozbalovací menu) > User flag (GSAK default) Tímto krokem se mi zobrazí jen označené keše. A pak již vesele generuji GPX s pouhými 100 body... File>Export>GPX...

V Beeline GPS si zalozim novou databazi bodu Waypoint>File operations>Waypoint Database>New uložím
si ji a pojmenuji podle oblasti (napr. CeskoTrebovsko) a do ní
importuji GPX se 100 body... Při dalším importu GPXu s jinou oblastí si
zakládám novou DB v Beeline. Takto Beeline pracuje s malým počtem
waypoitů a běhá velice rychle. Podle potřeby přepínám mezi databázemi Waypoint>File operations>Waypoint Database>Open

 


  • 0

#10 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2007 - 10:08

Dobrý den, uvažuji o koupi tohoto stroje. Nenašel jsem ovšem na webu nikde nic o tom, zda se u A639 dá vypnout statická navigace. Pro nižší modely jsou k nalezení různé více či méně komplikované postupy, v souvislosti A639 jsem však nic takového nenašel.

Máte prosím někdo zkušenost s vyřazením statické navigace u A639?

Díky! 


  • 0

#11 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2007 - 10:44

Zdravim. Zkusenost s timto modelem nemam. Ale podle specifikace vidim Sirf III, zkusil bych tedy jednoduchy SW vyzkouseny na PDA FSC, APLSIRF nebo SirfTech, vice viz odkaz mem profilu na GC.COM

  • 0

#12 fotograf 59

fotograf 59

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2007 - 21:05

To Tom: na vypnutí statické navigace u A636N používám MMSiRF : http://www.gpspassio...?topic_id=39596, myslím si že by měl fungovat i na A639. O st. navigaci: http://navigovat.mob....asp?ARI=113030
  • 0

#13 ondy&janule

ondy&janule

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2007 - 14:49

Ahoj,

diky moc za radu. Chtel jsem se jen jeste zeptat na moznost, jak udelat rozdeleni cele republiky treba na 6-8 dilu (treba podle kraju)? Cestuji relativne hodne na vzdalena mista a kdyz se vyskytne prostor na loveni, chtel bych mit po ruce v PDA moznost nahlidnout do jakykoliv kesky. A jde mi taky o to, aby to slo z GSAKu nejak inteligentne exportovat - treba pomoci makra nebo neco takoveho...

Diky moc predem!
 


  • 0

#14 ALdenVM

ALdenVM

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2007 - 14:02

Když jdeme na geolov v podstatě používáme 2 programy.

1. Vito navigator II - jednoduchý a přehledný

2. Ozzi explorer - Je to paráda! máme k němu stažené mapy 1:25 000, takže není problém se orientovat například v městských částech. Ovšem obsluha tohoto programu je horší.  


  • 0

#15 t.prochazka

t.prochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2007 - 20:09

Zatím jsem toho nezkoušel moc, ale nejlepší se mi zdá GPS Navigator, prace ze všema možnýma souborama, jako mapový poklad jde použít obyčejný obrázek, tedy naskenovanou mapu, kterou lze pomoci programu, co k tomu zdarma je rozřezat na male kousky, které pak program sám načítá. Pamatuje si si celou trasu, zobrazuje všechny možné statistiky. A děsně se mi líbí, že v režimu kompasu zobrazuje polohu slunce, což hodně pomáha v navigaci.
  • 0

#16 maran1

maran1

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 15:26

Lidi,zhroutil se mi počítač a včil nemohu nalést nikde odkaz odkud jsem si stahoval aplikaci,,skrýšovač,, na převod keší jako POI body.Bylo to od někud z .sk stránek,prosím nemáte někdo odkaz.Díky marek.novak@centrum.cz
  • 0

#17 wendabr

wendabr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 16:44

Což takhle hledat?
http://www.google.cz...iw=1280&bih=934
  • 0
HP iPAQ 214 (32GB SDHC+32 GB CF), GPS - QStarz Q1000X, BeeLineGPS. OziExplorerCE. Při cyklotoulkách navíc Asus eee901 (256GB SSD). Manuál OziExplorerCE

#18 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 17:30

Než jsem si pořídil Oregáno, tak jsem lovil s A639 Igo do auta (kešky vyexportované makrem z Geogetu) a na hledání jako takové jsem používal Beeline gps. Beeline je super a hlavně jednoduchý na ovládání. Nemá sice mapu ale tá mi nijak extra nechyběla a to sem dělal i 20km výlety. Hlavní výhoda je, že to sosá gpx (existuje i makro pro Geoget, ale tahá to i Geogetí pq) a zaznamenává nálezy, takže logování je hračka. Pokud se např. přes mobil napojíš na net, ukáže ti to i obrázky v listingu.
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#19 vejvar

vejvar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 18:14

podle mě bezkonkurenčně nejlepší program pro geocaching na WM http://pocketdrake.cz/doku.php tady na foru je k nemu dost obsahle tema jeste na pc geoget (pro pocketdrake je udelany plugin, v gg mam filtry podle kraju a a nahravam jen kraj co potrebuju, ale mam vyskouseny ze s 20000 kesema je porad rychlejsi nez geoscout s par stovkama) a mobac na mapy a mas vystarano vlastnim ASUS A639 a podle mě žádnou statickou navigaci nemá
  • 0

#20 Slavek_CZ

Slavek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 18:24

Na ASUSu P535 Beeline....
  • 0
Vložený obrázek




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama