Přejít na obsah


Fotka

Summit caching aneb soutěž nejen pro cachery radioamatéry. Návrh k projednání...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
86 odpovědí na toto téma

#61 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2007 - 21:46

A máme zde ode dneška novou kešku hodnou zařazení do SOTA Bouřňák US-009

  • 0

#62 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2007 - 1:23

Přidáno, díky.
  • 0

#63 marwillCZ

marwillCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2007 - 21:13

Ahoj,

 z našeho okolí vybírám tyto:

VY-001 Devět skal (GCPKRR)
VY-007 Buchtův kopec (GCQCDV)
VY-010 Křemešník (GCGH5N)
PA-032 Kunětická hora (GCND2T)

Ještě na to ale koukni [;)]


  • 0

#64 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2007 - 16:17

Ač jsem o ideu Summit cachingu už dříve, teď jsem se konečně dostal k tomu, abych si celé vlákno pročetl a napsal k tomu svůj názor. Btw. impulzem se mi stala návštěva vrcholu v Mitakově bookmarku, kde jsem při logování na webu konečně uviděl důkaz, že se to jakž takž rozjelo - mimochodem, tomu vrcholu to návštěvnost rozhodně nezvedlo - předchozí "found it" log byl z konce března, od té doby jen jeden didn't found - šlo o Krudum, na Sokolovsku.

Jelikož rád chodím po kopcích a rád na nich sbírám keše, tato myšlenka mě nadchla. I když mám ty kopce v poslední době spíš jako doplňkovou aktivitu - někam si vyrazit, když jsem poblíž na závodech v orienťáku - a navíc mam na tohle léto naplánovanou spoustu jiných starostí, než chodit po kopcích - takže s tím, že bych ohrožoval Mitáka a další na čele výsledkové listiny, nepočítám - stejně se rád zapojím.

Pokud jde o vytváření bookmarků - jsem k tomu poněkud skeptický. A ne kvůli lidem typu Tom Klíčník, kteří na něm svou keš nesnesou - ostatně proti tomu, abychom si za ni započítali body i když nebude v Mitakově bookmarku nic nezmůžou, tedy krom archivace - ale kvůli tomu, že těch vrcholů je fakt k tisícovce a keš je jistě na několika stovkách z nich - takže by dalo spoustu práce nejprve bookmark udělat a pak ho ještě taky obhospodařovat (doplňovat nové keše, protože zdaleka ne všichni autoři o této iniciativě vědí a sami se přihlásí). Takže bych byl spíš pro to, aby si každý sám sledoval, jestli kopce, kde ulovil keš, jsou v SOTA seznamu, má-li tedy o body zájem. Samozřejmě, pokud někdo chce udržovat bookmarky, ať už s jakýmkoliv cílem a pečlivostí, nechť tak klidně činí, ovšem rozhodně bych se při hodnocení neohlížel na to, která keš v jakém bookmarku je. Sám jsem již několik takových ulovil bez toho, abych studoval něčí bookmark (nestudoval jsem ostatně ani oficiální SOTA seznam - na ten jsem koukl poprvé včera) a budu v tom i pokračovat. Nicméně připomenutí v listingu keše (uvedený bookmark) je příjemné připomenutí.

Teď z hlavy vím jako chybějící v bookmarku Biskupiu kopu - SOTA kód nevím a teď ani hledat nebudu, je to nad Zlatými Horami (Jesenicko), keš je sice v Polsku (asi 40m), to ale jistě nevadí.

Mimochodem, jak je to s multinami, které na příslušném vrcholu nekončí, ale mají tam zastávku? :-) (je to spíš jen takové teoretizování, o žádné takové multině nevím)


  • 0

#65 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2007 - 17:08

Vlhošť OK/LI-032

 Ronov OK/LI-042


  • 0

#66 Knezda

Knezda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2007 - 17:15

Ok taky bych tu měl na přidání jeden vrcholek ze svého blízkého okolí

Kota JC - 068 cache  [CGC12] Mammon (GC10JHF)

V brzke dobe bych osadil kotu Bukovy vrch JC - 064. Pak to hodím sem až bude cache na místě :-) 

 

Kněžd@ 


  • 0

#67 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2007 - 21:44

Pro Mitáka si dovoluji uvést nějaké další keše na SOTA vrcholech:

ST-084 Ládví / GCVFNV Velikonoční (snad splňuje horizontální vzdálenost od vrcholu?)

ST-074 Cukrák / GCKQEV Sweet needle

ST-083 Baba / GCR7XJ Soptící baba

ST-066 Mužský / GCJXRD Větrná flétna

LI-029 Kopanina / GCV95F Kopanina

LI-014 Černá studnice / GCKQJ7 Černá Studnice

KR-026 Zvičina / GCW8QB Zvičina

OL-020 Biskupská kupa / GCZ6VT Biskupia Kopa (vrchol na hranici, keš v Polsku)

...a tak by se dalo pokračovat a pokračovat. Jen si s tím dát práci...

docela lituju, že jsem na Vysokém kameni byl "už" 28.4. ;-) 


  • 0

#68 MichalS & Flower

MichalS & Flower

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2007 - 12:28

Další keš do SOTA keší: Klostermannova cesta - Javorník (GC13EFF) . Jedná se o miltikeš s finále přímo na Javorníku vedle rozhledny cca 150 m od oficiálních SOTA souřadnic.

JC-024 JAVORNÍK / (GC13EFF) Klostermannova cesta - Javorník


  • 0

#69 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2007 - 13:03

Poníku, možná řekneš, že moc rýpu, ale existuje nějaký "dostatečně přesný" výklad tohoto pravidla?

 - Není povoleno drive in neboli zdolání vrcholu pomocí auta, všechny způsoby dosažení vrcholu musí být "poháněny človekem", například pěší turistika, cykloturistika. Tzn. automobil, motorku, koně atd. je nutno zanechat pod vrcholem.

Jak daleko pod vrcholem se musí nechat vozidlo? U vysokých cílů v horách je to samozřejmě irelevantní otázka, protože na ně ani do bezrpostřední blízkosti vrcholu se prostě dojet nedá a je to od parkoviště 1km horizontálně + 100m vertikálně nebo třeba trojnásobek už je jedno, prostě to bohatě stačí. Ale na řadu menších přímo vede silnice, a leckde je to tak, že od parkoviště k vrcholku je to třeba 100m horizontálně + 8m vertikálně což už bych za "dosažení vrcholu na lidský pohon" nepovažoval. Tak jak? Anebo se prostě spoléhá na to, že si každý dokáže rozumně rozhodnout co se ještě počítá a co už ne?

Jinak bych chtěl tvůrce bookmarků i zainteresované kačery upozornit na sérii "Jizerské tisícovky" - minulý týden díky ní přibylo několik desítek lovitelných bodů - jde o keše

GC144TD Černá hora LI-005

GC144T3 Holubník LI-006

GC143Z9 Zámky LI-011

na Smrku LI-003 už keš je (GCYDYA), nevím jak je to s finálkou Jizerských tisícovek - její poloha je sice tajná, ale myslím že jde o veřejné tajemství které musí být jasné každému, kdo se nad sérií trošičku zamyslí?
 


  • 0

#70 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2007 - 17:05

Já teda sice nemám s původním Poníkovým výmyslel nic společného, jen udržuju živý bookmark, ale slibuju, že během příštího týdne k tomu opět na chvilku sednu  a doplním další vrcholy, ostatně hodlám teďka sám něco založit. Jinak to ale vypadá tak, že Klíčník (nebo něco jiného ?!?) Poníka vylekal natolik, že se tady chudák jeden plzeňský od té doby neukázal [:(]


  • 0

#71 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2007 - 13:50

Všechny poslední kešky zde uvedené jsem přidal, navíc jsem založil dvě nové, ale protože jsou u nás na Slovácku, kde všechny kopečky narostly jenom tak aby se člověk moc nenadřel ve vinohradě :D jsou to víceméně takové trošku zvedlé rovinky.
  • 0

#72 uran_family_team

uran_family_team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2007 - 23:24

Ahoj,vytvořil jsem další dva kousky: Strazny vrch (OK/ST-054) SOTAcache Ptec (OK/ST-018) SOTAcache
  • 0

#73 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2007 - 14:57

přidáno
  • 0

#74 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2007 - 23:38

ještě mam jeden blbý dotaz k pravidlům, nicméně za půl roku by mohl být docela aktuální: v pravidlech se píše, že opakovaný nález je pro účely SOTA přípustný (zalogovaný jako write note). ptám se: je v takovém případě potřeba keš fyzicky držet v ruce? totiž, řada keší právě na kopcích nebude v zimě dostupných - prostě budou pod 2m sněhu. radioamatérům to nevadí, kačerům ano. no ale když jsem na té keši byl už v létě a vím kde je, a stejně se do ní logovat nebudu... tak jak???
  • 0

#75 Ponik

Ponik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2007 - 7:45

jizersky_drak napsal/a:
ještě mam jeden blbý dotaz k pravidlům, nicméně za půl roku by mohl být docela aktuální:

v pravidlech se píše, že opakovaný nález je pro účely SOTA přípustný (zalogovaný jako write note). ptám se: je v takovém případě potřeba keš fyzicky držet v ruce? totiž, řada keší právě na kopcích nebude v zimě dostupných - prostě budou pod 2m sněhu. radioamatérům to nevadí, kačerům ano. no ale když jsem na té keši byl už v létě a vím kde je, a stejně se do ní logovat nebudu... tak jak???


Myslím, že by stačilo write note spolu s fotografií z vrcholu...
Uvidíme jak to vidí ostatní ....
  • 0

#76 Ponik

Ponik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2007 - 7:49

mitak napsal/a:
<P>Já teda sice nemám s původním Poníkovým výmyslel nic společného, jen udržuju živý bookmark, ale slibuju, že během příštího týdne k tomu opět na chvilku sednu a doplním další vrcholy, ostatně hodlám teďka sám něco založit. Jinak to ale vypadá tak, že Klíčník (nebo něco jiného ?!?) Poníka vylekal natolik, že se tady chudák jeden plzeňský od té doby neukázal [:(]</P>

No, byly nejake starosti :-( nejen geocachingem je clovek ziv :-) A jsem moc rad, ze to udrzujes aktivni. Moc ti dekuju. Hlavne by me zajimalo jestli lidickove na kopecky chodi... pochlubte se kolik toho mate.
  • 0

#77 Ponik

Ponik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2007 - 7:56

jizersky_drak napsal/a:
<p>Poníku, možná řekneš, že moc rýpu, ale existuje nějaký "dostatečně přesný" výklad tohoto pravidla?<br></p><p> - Není povoleno drive in neboli zdolání vrcholu pomocí auta, všechny způsoby dosažení vrcholu musí být "poháněny človekem", například pěší turistika, cykloturistika. Tzn. automobil, motorku, koně atd. je nutno zanechat pod vrcholem.</p><p>Jak daleko pod vrcholem se musí nechat vozidlo? U vysokých cílů v horách je to samozřejmě irelevantní otázka, protože na ně ani do bezrpostřední blízkosti vrcholu se prostě dojet nedá a je to od parkoviště 1km horizontálně + 100m vertikálně nebo třeba trojnásobek už je jedno, prostě to bohatě stačí. Ale na řadu menších přímo vede silnice, a leckde je to tak, že od parkoviště k vrcholku je to třeba 100m horizontálně + 8m vertikálně což už bych za "dosažení vrcholu na lidský pohon" nepovažoval. Tak jak? Anebo se prostě spoléhá na to, že si každý dokáže rozumně rozhodnout co se ještě počítá a co už ne?

No, slovo "rozumně" je dost do pranice :) myslím, že s tebou souhlasím, přesto, že se na vrchol dá dojet (vede tam silnice) také bych to odložení auta 8 metrů pod vrcholem neuznával. Na kopec se dá vyjít od auta zaparkovaného ve vesnici apod. Jak byl nápis threadu je to návrh pravidel k projednání....pojďme si tedy říci hranici kam až jde zajet... řekněme tedy auto pod vrcholem min. 100 metrů vertikálně?
  • 0

#78 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2007 - 22:30

Pokud jde o nutnost keš fyzicky držet při opakovaném nálezu: někdo může říct, že možnost logovat write note za účelem SOTA soutěže i bez toho, abych se přímo ke keši dostal, diskriminuje ty, kdo tam jdou poprvé, proti těm, kdo už ji ulovili a jdou se jen znova projít na kopec. Nadruhou stranu, s ohledem na české podmínky - na drtivé většině tisícovek nejmíň čtvrt roku leží sníh - by mi nutnost mít keš v ruce přišla dost omezující. V Jizerkách je myslím 5 SOTA vrcholů přes 1000m, všechny díky sérii "Jizerské tisícovky" mají své keše, ale nejmíň 3 z nich v zimě budou téměř jistě nedostupné (jsou na zemi nebo dokonce pod ní), pátá je bonusovka celé série, o níž buďto už vim kde je, nebo nevim ale pak se k ní v zimě stejně nedostanu protože nenajdu "postupné body". V takovém případě se ptám, jestli by SOTAcaching v zimě dost neztratil smysl? Osobně bych se tedy přimlouval spíše za "prokazatelné dobytí vrcholu" bez ohledu na to, jestli jsem keš měl v ruce. Pochopitelně radioamatéři tohle řešit nemusí, těm je jedno, jestli stojí na zemi, nebo na 3 metrech těžkého sněhu... a pokud jde o hranici, odkud už se musí pěšky: spíš než 100 metrů vertikálně bych řek třeba 10% nadmořské výšky. Na "opravdových kopcích" je to celkem jedno, na těch malých za jeden dva body by požadavek na 100 metrů vertikálně mohl znamenat 15km výlet :D Viz. třeba Ládví. O.k., 100 metrů v pohodě přesáhnu, pokud půjdu pěšky z Holešovic nebo Palmovky... ale asi to je pitomost... jde o jednobodovku a hlavně který pražák chce soutěžit, musí stejně zajet do hor, protože v Praze to neobjezdí jako když chce mít 500 foundů... Stejně bodování jen podle nadmořské výšky je poněkud zavádějící: vylézt na Biskupiu kopu ze Zlatých hor (převýšení aspoň 400m) je docela fuška, a je za to myslím jen 6b (890m.n.m.) Jistě, jde to z Petrových bud, odtamtud je to pohodová procházka a těch potřebných 100m asi převýším... Ale určitě těžší, než dojet autem na Výpřež a odtamtud zdolat Ještěd za 10b ;) No ale to už je jedno, nemá smysl to zbytečně komplikovat takhle je to myslím dostatečné
  • 0

#79 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2007 - 22:33

Přiznejte se, kdo už má přes stovku? :) anebo dvě, tři, čtyři...?? :P
  • 0

#80 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2007 - 17:16

jizersky_drak napsal/a:
.... V takovém případě se ptám, jestli by SOTAcaching v zimě dost neztratil smysl? Osobně bych se tedy přimlouval spíše za "prokazatelné dobytí vrcholu" bez ohledu na to, jestli jsem keš měl v ruce. Pochopitelně radioamatéři tohle řešit nemusí, těm je jedno, jestli stojí na zemi, nebo na 3 metrech těžkého sněhu...

Ja bych z nalezu cache neslevoval, pak by to byl jen SOTAhiking. Kdyz bude nekdo chtit v zime honit SOTA body, tak ma ty vyvyseniny v Dolnomoravskem uvalu, a kdo si chce uzit hledani ve snehu, tak bude hledat horske cache, viz treba tenhle log.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama