Přejít na obsah


Fotka

Mé zkušenosti s GPS v letadle...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2004 - 16:39

Tak jsem si vyrazil na dovolenou-do Egypta. Samozřejmě letadlem. Upřímně řečeno, víc než na moře jsem se těšil na sledování GPS v průběhu letu... ;)

Z Prahy do Hurghady jsme letěli s Air Slovakia. Výborná společnost! Krátce po vzlétnutí za mnou příšla stewardka s dotazem, zda to co držím u okna je GPS. Já jen řekl, že ano a ona byla v klidu. Nic jsem nemusel vysvětlovat, natož pak vypínat. Letadlo samo o sobě bylo relativně prostorné. A co bylo velmi příjemné... Po celou dobu letu nám slečny letušky chodily dolévat pití... Že by věděly, že máme zaplacen pobyt se stravováním "all inclusive"??? ;o)

No a jak to tedy bylo:
Letadlem Boeing 757-200, které má v informačním bulletinu Air Slovakia uvedenu maximální rychlost 888 km/h jsme letěli maximální rychlostí 969 km/h A průměrnou rychlsostí (včetně 10 minut čekání na letišti v Ruzyni,rolování, přistání...) 826 km/h. Cesta z Prahy do Hurghady byla dlouhá 3223 km.

No a cesta zpátky? Letěli jsme charterem ČSA 737-400 s děsně malým místem na nohy, nepohodlnýma sedačkama a blbym kapitánem. GPS jsem zapnul ještě na letišti, neschovával jsem jí, takže si ji všimla letuška Lenka (moc hezká) a požádala mě o její vypnutí. Na to jsem jí řekl, že to je GPS a že nechápu proč bych top měl vypínat odešla za kapitánem. Po chvíli se vrátila a řekla že to opravdu mám vypnout. Nechtěl jsem se moc hádat. Přeci jen v tomhle letadle bych tos tejně asi nedžel celou cestu u okýnka, ale přesto mě zajímalo proč to mám vypnout. Odpověď? "Kvůli terorismu. Mohl byste si zaznamenat trasu letadla a tu pak zneužít". "Ale slečno, já už mám zaznamenanou cestu sem, takže to už je jedno". No, nenechala se přesvědčit. Ještě jsem se jí zeptal, jestli jí to všechno o terorismu stihnul kapitán říct v té půl minuté co u něj byla. "Ne, to jsme se učili na školení". "A proč jste se ho tedy chodila zeptat, když tohle všechno víte už ze školení?" "Jsem si to chtěla ověřit"... Takže pokud chcete zaútočit na letadlo na lince Praha - Hurghada obraťte se na svého nejbližšího teroristu (mou maličkost) a já vám za pár tisícovek prodám track log. Bohužel, útočit musíte na cestě DO Hurghady a ne nazpět.

Ještě jsem taky přemýšlel, když mi řekla, že to mám vypnout kvůli terorismu o několika variantách. Buď vzít do ruky pouzdro s drakem které jsem sebou měl a říct že v něm je brokovnice a požádat jí aby si lehla na zem a dala ruce za hlavu. nebo vzít do ruky tu GPS a říct "Když zmáčknu tohle tlačítko všichni vyletíme do vzduchu!" (a byla by to pravda!!! ;o)) A nebo a to by podle mě bylo nejlepší zvednout telefon a někomu jakože zavolat a něco arabsky křičet do telefonu. Škoda, že jsem se ještě doma nenučil arabsky něco jako "sadáme, promiň, ale nevyšlo to, budeš muset zkusit jiný let". To ybch chtěl vidět co by dělala... :)
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2004 - 22:47

[quote]Tak jsem si vyrazil na dovolenou-do Egypta. Samozřejmě letadlem. Upřímně řečeno, víc než na moře jsem se těšil na sledování GPS v průběhu letu... ;)
My jsme použili GPS v letadle už před 4 lety při letu do Turecka s Fischerem. Při cestě tam jsem se před zapnutím GPS letušky ptal, jestli můžu, šla se zeptat kapitána, a ten to dovolil. Při cestě zpět jsem se už ani neptal a nikomu to nevadilo.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2004 - 12:25

myslim, ze prevazna vacsina veci, co spominas, by vam celej rodine zabezpecila niekolko dni v base.
inac su to vsetko tupne napady a odporucam ich vyskusat :-)))
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2004 - 18:59

Tak jsem si vyrazil na dovolenou-do Egypta....

A jak ti lital drak na plazi ? Ficelo tam ?
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2004 - 20:21

Pod tupne som myslel vtipne...
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2004 - 22:24

A jak ti lital drak na plazi ? Ficelo tam ?

Nefoukalo... :( Na plazi jsem lital v Bulharsku-bylo to dokonaly! Po kolena ve vode, dracek lital v krasne stalym vetricku a co vic!? Lidi ze vsech okolnich restauracnich zahradek koukali a hlavne, to nejlepsi, rackove, kteri letali okolo se okamzite prileteli podivat co to leta jejich prostoru... :)
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2004 - 0:39

K te rychlosti: prijde mi, ze rozdil toho co jste leteli a maximalkou letadla (pokud to tedy maximalka byla) zpusoben vetrem. Myslim, ze letet po vetru 100km/h nebo kolik to vychazi uplne nemozn neni.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2004 - 11:03

A to Ti uz vratili rodicia zabavenu GPS, Ondra? :)))))
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2004 - 17:22

A to Ti uz vratili rodicia zabavenu GPS, Ondra? :)))))

hej... :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama