Přejít na obsah


Fotka

Muj prvni SBA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2004 - 19:08

V minulosti jsem se tu s par cachery hadal na tema zakopavanych skrysi apod. Nehodlam delat policajta ohledne dusledneho dodrzovani pravidel, ale je-li v popisu cache vyslovne uvedeno, ze hledaci maji ignorovat cedule se zakazem vstupu, je to trochu moc: link.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2004 - 19:16

V minulosti jsem se tu s par cachery hadal na tema zakopavanych skrysi apod. Nehodlam delat policajta ohledne dusledneho dodrzovani pravidel, ale je-li v popisu cache vyslovne uvedeno, ze hledaci maji ignorovat cedule se zakazem vstupu, je to trochu moc: link.

Drsny krok, ale rozumiem dovodom. Akurat treba zachranit TB, ktory je dnu...
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2004 - 20:14

V minulosti jsem se tu s par cachery hadal na tema zakopavanych skrysi apod. Nehodlam delat policajta ohledne dusledneho dodrzovani pravidel, ale je-li v popisu cache vyslovne uvedeno, ze hledaci maji ignorovat cedule se zakazem vstupu, je to trochu moc: link.

Pokud se o pravidla geocachingu tyka, mas naprostou pravdu. Bohuzel s realitou to nema nic spolecneho. Cela oblast je totiz v praxi volne pristupna. Vlastne ani nema smysl zminovat, ze se do oblasti bezne jezdi autem, na motorkach, houbari se tam, koupe se tam a Helmuti tam v lete dokonce kempuji s karavany ;o) V takovem provozu pak navsteva geocachera, ktery se k prirode chova mnohem setrneji, neni dle meho nazoru zavrzenihodna. (obzvlaste v pripade, ze se oblast pravdepodobne jiz brzy otevre verejnosti, jak je u podobnych nadrzi v EU zvykem). Nicmene takovejhle bonz jsem vazne necekal, tos me teda dostal ! ;o)

P.S. Ale bourlive reakce, minimalne tady ve foru jsem samozrejme ocekaval. Nicmene souradnice si ulozte, misto za to vazne stoji...

  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 9:33

V minulosti jsem se tu s par cachery hadal na tema zakopavanych skrysi apod. Nehodlam delat policajta ohledne dusledneho dodrzovani pravidel, ale je-li v popisu cache vyslovne uvedeno, ze hledaci maji ignorovat cedule se zakazem vstupu, je to trochu moc: link.

Ja osobne se diky sve zalibe v trampingu dostavam do problemu s pravidly neustale a vytvořil jsem si k tomu vlastni vztah. Pravidla jsou pekna vec, ale jejich striktni dodrzovani neni dobre, stejne tak jako jejich ignorovani. Pravidla jsou tu samozrejme pro to, aby dala moznost ubezdusit hovado, ktere bude jeznit po nadrzi na vodnim skutru, ale proc omezovat cloveka, ktery si uvedomuje duvod ochrany a chova se podle toho. Stejne je to s campovanim a chozenim mimo znacene cesty. Pokud se chovas ohleduplne k prirode a nekde v chko te vyhmatnou zalezi na cloveku. Pokud je to byrokrat, napari ti pokutu. Pokud ma v hlave mozek, tak si to necha vysvetlit a pokud nejsi arogantni tak te necha na pokoji. Ve spouste pravidel pro chranene prirodni pamatky je vyjimka pro courani pro sber lesnich plodu. V praxi to znamena, ze rvat boruvky a houby tam muzes, ale hledat cache ne! (nebo po domluve se spravcem)
Kolik ceskych cachi by se asi muselo odebrat do vecnych lovist, pokud bychom striktne dodrzovali pravidla?
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2004 - 21:38

Pokud se o pravidla geocachingu tyka, mas naprostou pravdu. Bohuzel s realitou to nema nic spolecneho. Cela oblast je totiz v praxi volne pristupna. Vlastne ani nema smysl zminovat, ze se do oblasti bezne jezdi autem, na motorkach, houbari se tam, koupe se tam a Helmuti tam v lete dokonce kempuji s karavany ;o) V takovem provozu pak navsteva geocachera, ktery se k prirode chova mnohem setrneji, neni dle meho nazoru zavrzenihodna. (obzvlaste v pripade, ze se oblast pravdepodobne jiz brzy otevre verejnosti, jak je u podobnych nadrzi v EU zvykem). Nicmene takovejhle bonz jsem vazne necekal, tos me teda dostal ! ;o)

P.S. Ale bourlive reakce, minimalne tady ve foru jsem samozrejme ocekaval. Nicmene souradnice si ulozte, misto za to vazne stoji...

Taky jsem takovy vyvoj udalosti necekal a je to skoda. Ale budiz, stalo se, pravidlum bylo ucineno zadost a nejaky plac nad rozlitym mlekem to uz nespravi.
Ja osobne sice pri spatreni podobnych ceduli urcite moralni zabrany mam, ale je-li praxe na miste takova, jak to lici Pitr (a neni duvod o tom pochybovat), rad cache nekdy zkusim, trebas za to uz zadny "bod" nebude. Prece jen z hlediska smyslu ochrany vodniho zdroje je urcite rozdil v tom, jestli se jen projdu po brehu, nebo jestli se v te vode macim ci dokonce na brehu kempuji. Takze je-li cache v archivu na gc.com, nerus ji, prosim, fyzicky. (Jen skoda, ze z hlediska verejne dopravy je to trosku komplikovane...)

Jinak, pokud jde o publikaci cache - jak to v tomto smeru chodi na navicache - ma s tim nekdo zkusenost?
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2004 - 21:39

[...] Nicmene takovejhle bonz jsem vazne necekal, tos me teda dostal ! ;o)

Kdyz je cache nevhodne umistena a staci ji presunout o par desitek metru dal, normalni postup je probrat to s autorem privatnim mailem. Tohle byl jiny pripad, posunutim o povolenych 480 stop by se cache z 1. ochranneho pasma nedostala, navic se Ti me povedlo vyprovokovat tim dovetkem "komu se to nelibi, at tam nechodi a je zticha", postnutym odvazne jen v cestine - co uz s tim jineho, dohadovat se o tom tady ve forech jako o Zebraku?
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2004 - 22:49

Nicmene takovejhle bonz jsem vazne necekal, tos me teda dostal !


Ony tu byly naznaky podobneho smysleni uz predtim, takze me cely ten ukon nahlaseni velmi zapada do schematu. Je to neco jako kdyz se davaly posudky z mista bydliste ... proste " nekteri jsou si rovnejsi". Pitre, nenech prchlivost cloumat svym majestatem - Tvuj cas prijde, jen co zmizi ta cedule ... a ver, ze kazdy "dobry skutek" bude po zasluze potrestan. Tohle zkratka kultura Noveho sveta nikdy nepochopi, na to ma prilis kratkou historii.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 11:34

Situaci na místě probírané cache neznám, takže se raději nevyjadřuji. Už je stejně archivovaná a na tom teď momentálně nic nezměníme. Více by mne zajímal názor kolegů a kamarádů na jinou cache - Dark Underground Cache. Ta je podle mne zřejmě též proti pravidlům a hlavně může být za deštivého počasí a přebytku vody v Nise i smrtelnou pastí (průtok štolou je pak několikanásobně vyšší). Co vy na to??
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 11:45

Ja osobne se diky sve zalibe v trampingu dostavam do problemu s pravidly neustale a vytvořil jsem si k tomu vlastni vztah. [...]

To souhlasim, trampovat bez porusovani zakazu taboreni se da tezko. Rozhoduji-li sam za sebe, troufnu si to risknout, verim si, ze tim nicemu neuskodim, a nesu pripadne riziko. Umistuji-li cache, je to neco jineho:
- zvu tam ostatni a nemohu rucit za to, ze se budou chovat stejne ohleduplne
- garantuji navstevnikum, ze cache je na verejne pristupnem miste a nedostanou se do konfliktu se zakonem. Plus co projde mistnimu, nemusi projit zahranicnimu turistovi - predstav si treba cache v jiznich Brdech (VVP Jince), kam se taky bezne chodi na houby a na tramp.
- pouzivam sluzeb listing site a souhlasim s dodrzovanim jejich pravidel.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2004 - 23:04

Ja osobne sice pri spatreni podobnych ceduli urcite moralni zabrany mam, ale je-li praxe na miste takova, jak to lici Pitr (a neni duvod o tom pochybovat), rad cache nekdy zkusim, trebas za to uz zadny "bod" nebude.

Uz se moc tesim, az bude Ceska republika na blacklistu GC, protoze tady je nejaka jina praxe nez v civilizovanem svete. Furiantska odpoved Erikovi si o to primo koleduje.

  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2004 - 23:15

Jinak, pokud jde o publikaci cache - jak to v tomto smeru chodi na navicache - ma s tim nekdo zkusenost?

NaviCache FAQ v odstavci "I want to hide my own cache, Can it be placed anywhere?" tvrdi v podstate totez co guidelines na gc.com: zkontrolovat si mistni pravidla. Paradoxne, tim, ze maji mensi objem cachi, se venuji schvalovani pecliveji - u Mariastock mi z Navicache nejdriv prisel dotaz, jestli jsem zadal dobre zemi - jakto, ze je cache v Ceske Republice, kdyz je blizko opustene nemecke vesnice? NC je tolerantnejsi k virtualum a pohyblivym (putujicim) cachim.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2004 - 23:37

Kdyz je cache nevhodne umistena a staci ji presunout o par desitek metru dal, normalni postup je probrat to s autorem privatnim mailem. Tohle byl jiny pripad, posunutim o povolenych 480 stop by se cache z 1. ochranneho pasma nedostala, navic se Ti me povedlo vyprovokovat tim dovetkem "komu se to nelibi, at tam nechodi a je zticha", postnutym odvazne jen v cestine - co uz s tim jineho, dohadovat se o tom tady ve forech jako o Zebraku?

Marku, dobre vis, ze anglictina neni zrovna me hobby a vsechny popisy svych skrysi zverejnuji vzdy nejdrive v cestine a teprve casem pridavam popis i anglicky, sam jsi mi nektere texty prekladal, tak v tom prosim nehledej zadny umysl, kdybych chtel neco obejit, vubec bych se nezminoval o nejakych cedulich. O umisteni teto skryse jsem dlouho vahal, premluvili me az mistni, kdyz jsem jim o geocachingu vypravel a chtel jsem, abychom spolecne vybrali to nejzajimavejsi misto v jejich regionu. Skrys je klasicka parezovka, pomerne daleko od hladiny a svou pritomnosti rozhodne nijak nerusi, ale to bys musel misto videt a chvili tam pobejt... Mosty, ktere zacinaji a nikam nevedou malokdo videl a pusobi temer mysticky a svym charakterem se ke geocachingu primo nabizeji. Ostatne, sidite sami sebe. Ja ty mosty videl ;o)

Ale vazne, skrys jsem zasadil jen pro Vas a samozrejme jsem tusil, ze se to nekterym "ortodoxnim" geocacherum nebude pozdavat, s tim jsem do toho sel a proto jsem tu poznamku napsal primo do popisu. Uprimne, samotnemu se mi do toho nejdrive nechtelo, ale kdyz jsem zjistil, ze nekteri herci v tomto pasmu maji dokonce chatu, nemelo smysl toto misto pred vami nadale tajit :o))) Ostastne proslapane cesticky k mostum ze vsech stran svedci o pomerne "hustem" provozu v techto mistech.

A co se Zebraku tyka, dobre vis, ze jsem ji disabloval ihned po prvnim troj-nalezu. Presto jste tam vesele dal chodili, lovili, logovali, pricitali body a nasledne pak PYSKOVALI !!! Inu, jako spravni Cechackove...

  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2004 - 23:22

... a ver, ze kazdy "dobry skutek" bude po zasluze potrestan....

Zase sraz rano v Boulognskem lesiku :-) ?
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 11:36

Sorry, dal jsem tam špatný link, správně má být Dark Underground Cache
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 11:55

Dark Underground Cache. Ta je podle mne zřejmě též proti pravidlům a hlavně může být za deštivého počasí a přebytku vody v Nise i smrtelnou pastí (průtok štolou je pak několikanásobně vyšší). Co vy na to??

Tady je prvni otazka, jestli se tam vubec muze lezt. Ja myslim, ze ne. Neznam vsak situaci na miste. Stejne na tom je ale podle meho i Strach. Nevim, zda by se majiteli mostu libilo umisteni cache...
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 13:14

Více by mne zajímal názor kolegů a kamarádů na jinou cache - Dark Underground Cache. Ta je podle mne zřejmě též proti pravidlům a hlavně může být za deštivého počasí a přebytku vody v Nise i smrtelnou pastí (průtok štolou je pak několikanásobně vyšší). Co vy na to??

To bych nechal na kazdem jednotlivci, jestli bude riskovat kuzi v takovem miste nebo ne (ja nejsem hrdina a v podzemních prostorach se dvakrat dobre necitim, takze si na ni nejspis necham zajit chut), ale problematicke je to z hlediska ochrany tech zimujicich netopyru. Proto doporucuji dat si s touhle cachi do jara pohov a netopyry nechat v klidu vyspat.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 20:21

Dark Underground Cache. Ta je podle mne zřejmě též proti pravidlům a hlavně může být za deštivého počasí a přebytku vody v Nise i smrtelnou pastí (průtok štolou je pak několikanásobně vyšší). Co vy na to??


Hned jak se objevila, psal jsem autorovi, že rušit spánek netopýrů v zimě není zcela košer, neb je to může zabít. A doporučil jsem mu to suspendnout do jara. Odpověď byla, že netopýrů je tam málo, jsou vysoko a nevzbudí se. No nevím - z tohoto důvodu jsem si tam nedošel pro FTF, ač to mám kousek, a počkám do dubna.
Jinak objektivní nebezpečí (voda) určitě taky je, ale ne příliš velké - i když hezký přívalový deštík někde nad jizerkami by mohl hledače o chvíli později nepříjemně překvapit....
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 11:56

Tak koukam, že už se podařilo Haggaeusovi naprášit první cache vhodnou k archivování. Teď je na řadě Fabiánův poklad. Křižovatky, Správný směr, Working cache, ... všechny sou totiž v zemi a k vyhloubení bylo potřeba ostrého předmětu.... Škoda, že českej národ, kterej měl vždycky svoji hlavu přebírá přihlouplé názory stupidních američanů!!!!!!! :-((((((((((
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 11:56

To souhlasim, trampovat bez porusovani zakazu taboreni se da tezko. Rozhoduji-li sam za sebe, troufnu si to risknout, verim si, ze tim nicemu neuskodim, a nesu pripadne riziko. Umistuji-li cache, je to neco jineho:
- zvu tam ostatni a nemohu rucit za to, ze se budou chovat stejne ohleduplne
- garantuji navstevnikum, ze cache je na verejne pristupnem miste a nedostanou se do konfliktu se zakonem. Plus co projde mistnimu, nemusi projit zahranicnimu turistovi - predstav si treba cache v jiznich Brdech (VVP Jince), kam se taky bezne chodi na houby a na tramp.
- pouzivam sluzeb listing site a souhlasim s dodrzovanim jejich pravidel.

Mas pravdu.
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 1:18

Marku, dobre vis, ze anglictina neni zrovna me hobby a vsechny popisy svych skrysi zverejnuji vzdy nejdrive v cestine a teprve casem pridavam popis i anglicky, sam jsi mi nektere texty prekladal, tak v tom prosim nehledej zadny umysl [...]

Dobre, omlouvam se a beru zpet poznamku o umyslnem obchazeni pravidel, ve stejnem duchu jsem postnul note na stranku. Zebrak: ja tam nebyl, tak jsem se k tomu nevyjadroval. Spinave pradlo preprano ve foru, cache aktivni v puvodnim stavu.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama