Přejít na obsah


Fotka

Muj prvni SBA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 9:27

A co se Zebraku tyka, dobre vis, ze jsem ji disabloval ihned po prvnim troj-nalezu. Presto jste tam vesele dal chodili, lovili, logovali, pricitali body a nasledne pak PYSKOVALI !!! Inu, jako spravni Cechackove...

To Pitr:Byl bys radsi, kdybych pyskoval aniz bych se na miste presvedcil o skutecnem stavu :-) ? Na opravnenosti kritiky nic nemeni to, ze jsi cache disabloval. Ta se tam v teto podobe nemela vubec objevit. Logy muzes jako pan a vladce kese kdykoliv smaznout, tak jako jsi mi uz smazl i jiny prispevek :-) . A pokud po vsi diskuzi je kes Zebrak znovu pristupna v puvodni podobe, je to dalsi kandidat na bonz :-)
Muzes definovat presneji neortodoxniho geocachera? Je to ten, co PYSKUJE na neporadek okolo kesi, ale sam tam nezvedne ani papirek?
Je to ten, ktery je s anglictinou na stiru, proto necte pravidla a ty kteri si je precetli a dodrzuji zakladni principy zdraveho rozumu osocuje z bonzovani?
Je to ten, ktery posila rodice s detmi na vylet do zakazeneho pasma vodniho zdroje s vysvetlenim ze si toho nemaji vsimat?
Jsem zvedav na tvou definici :-) .
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 11:01

... A co se Zebraku tyka, dobre vis, ze jsem ji disabloval ihned po prvnim troj-nalezu. Presto jste tam vesele dal chodili, lovili, logovali, pricitali body a nasledne pak PYSKOVALI !!! Inu, jako spravni Cechackove...

Zebrak na gc.vom disablovany neni, takze nerozumim predposledni vete, protoze jsem jeden z tech, ktery tam veslel lovil a pak pyskoval. A cechackovske mi spis pripadaji poznamky o Helmutech - viz vyse ve foru, ani nevim kdo to psal - nez diskuse o umisteni cache.
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 0:03

Zase sraz rano v Boulognskem lesiku :-) ?


Ale to snad ani ne - za to mi nestoji. Souboje jsou veci cti a svedomi a ty jsou v tomhle pripade asi nekde daleko na vylete za cachema. Spravna reakce (podle me spravna) by byla upozornit autora primo nebo vyvolat diskusi ... a ne takovehle "ohlaseni". Nejvic me mrzi, ze se mi potvrdil muj pocit, ze to tak dopadne. Kdyz pominu tu lidskou stranku takoveho aktu, tak ted vypadame vsichni jak mali (i kdyz, pravda, jak mali s tema hrackama obcas jsme) ... . Proste pradlo se ma prat doma.
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2004 - 1:09

Neeeeeeeeeeeeeeee, prosim pockejte s tim nicenim pracne vymyslenych a zasazenych kesi!!!! To jsou ty co se na ne nejvice tesim: Strach, Dark underground, ....... Please :-) Taky mi nejak umiklo, o jake kesi se tato debata vlastne zacala.
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 14:39

Ja suhlasim s Markom. Jedna vec je, ked porusujem zakony a predpisy po uvazeni sam, a druha vec je, ked tam pozyvam niekoho ineho, okazale ich ignorujem atd.

Navrhujem co najviac dodrziavat predpisy na gc.com, kvoli zahranicnym cacherom aj kvoli tomu, aby sme sa s gc.com nedostali do konfliktu. Tu ziadne argumenty neobstoja, hrame sa na ich servri ich hru podla ich pravidiel.

Okrem toho, ak chceme dostat cacherov na nejake miesto a tam sa neda umiestnit cache, vzdy sa tam da spravit zastavka hoci aj 2-stupnovej geocache. bud im das spocitat stromy alebo podobnu somarinu, alebo ich nechas z tohoto miesta pochodovat 300 krokov na sever...

  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 11:58

To Pitr:Byl bys radsi, kdybych pyskoval aniz bych se na miste presvedcil o skutecnem stavu :-) ? Na opravnenosti kritiky nic nemeni to, ze jsi cache disabloval. Ta se tam v teto podobe nemela vubec objevit. Logy muzes jako pan a vladce kese kdykoliv smaznout, tak jako jsi mi uz smazl i jiny prispevek :-) . A pokud po vsi diskuzi je kes Zebrak znovu pristupna v puvodni podobe, je to dalsi kandidat na bonz :-)
Muzes definovat presneji neortodoxniho geocachera? Je to ten, co PYSKUJE na neporadek okolo kesi, ale sam tam nezvedne ani papirek?
Je to ten, ktery je s anglictinou na stiru, proto necte pravidla a ty kteri si je precetli a dodrzuji zakladni principy zdraveho rozumu osocuje z bonzovani?
Je to ten, ktery posila rodice s detmi na vylet do zakazeneho pasma vodniho zdroje s vysvetlenim ze si toho nemaji vsimat?
Jsem zvedav na tvou definici :-) .

Nejdrive tedy k Zebraku: Ano, udelal jsem chybu a skrys nevhodne umistil jak z hlediska bezpecnosti, tak v rozporu s pravidly. Nekteri z Vas jste se tam vsak stejne i nadale vydavali a disablovanou skrys lovili a logovali, tak jsem ji jen zvedl hvezdicky a enabloval, neb to vyjde na stejno. Prozatim jsem nemel cestu kolem, proto jsem skrys nepresunul na nove misto. Pokud mas tedy "bonzacke" ambice :-), je dobre, zes je sdelil prave zde a pokusme se spolecne najit nejlepsi reseni.

1. skrys zaarchivuju sam, netreba otravovat Erika ;o)

2. skrys docasne disabluji, do boby nez ji presunu na vhdonejsi misto

3. pozadam toho, kdo bude mit cestu kolem, aby skrys presunul na bezpecnejsi misto a poslal mi nove souradnice, pak teprve skrys enablujeme

Co vy na to ?

Ortodoxni geocacher - mysleno samozrejme s nadsazkou, ale z meho pohledu ten, jenz radne a strikne dodrzuje vsechna pravidla a narizeni. Myslim, ze priklad s papirky neni v tomto pripade nejvhodnejsi. Sam na takove veci dbam, vedu k nim i sve dite. Jsem povahou clovek primy, nekdy neopatrny s kritikou a pak si za to musim nest nasledky - takze jsem zvykly ;o) Mozna, kdybys me osobne znal, psal bys jinak. Z tveho pohledu tedy budu spise NEORTODOXNI GEOCACHER, neb odpadky neodhazuji a kdyz to jde, tak i sbiram, ale treba po dalnici nekdy jezdim rychleji nez 130.

Co se anglictiny a pravidel tyka, samozrejme jsem je cetl. V pripade Nikam nevedoucich mostu jsem se je vsak rozhodl porusit, protoze se domnivam, ze za to zminovane misto opravdu stoji a jde pouze o formalitu. Mosty jsou beznym vyletnim mistech mistnich rodin s detmi, tak proc tolik kriku ?

Otazkou ted zustava, zda ma smysl hledat nejake kompromisni reseni. Napr. skrys premistit mimo zakazanou zonu, zrusit multi, prejmenovat ji na napr. "Pobliz nikam nevedoucich mostu" a dovnitr vlozit souradnice s infem, ze to neni "geokoser". A pak to bude na kazdem z Vas, zda misto navstivite ci nikoliv.

Co vy na to ?

  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 15:03

... Tu ziadne argumenty neobstoja, hrame sa na ich servri ich hru podla ich pravidiel. ...

Mas uplnou pravdu a Marek taky - pokud se pripojujeme k neci hre, je slusne dodrzovat pravila, ktera si stanovi.

Na druhou stranu, nikomu nikdo nebrani, aby si zalozil vlastni hru, na to nemusi znarodnovat GC.com. Je to hloupe a zbytecne.

  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 12:25

Otazkou ted zustava, zda ma smysl hledat nejake kompromisni reseni. Napr. skrys premistit mimo zakazanou zonu, zrusit multi, prejmenovat ji na napr. "Pobliz nikam nevedoucich mostu" a dovnitr vlozit souradnice s infem, ze to neni "geokoser". A pak to bude na kazdem z Vas, zda misto navstivite ci nikoliv.

Co vy na to ?

Mozna by ses mohl domluvit na prezentaci s dalsim "vytecnikem" :-) Groulou, ten odmitnutou problematickou Cow-parade cache umistil na svych strankach a dal link. Kdo mel zajem, uzil si ji. Ze je to u mostu hezke misto verim a asi tam (v lete) zajdu.
Opravdu jediny problem je v poruseni pravidel GC jak hezky popsal Marek v odpovedi Barbovi.
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2004 - 12:31

Len strucne, vcera som bol mimo web a teraz je tu toho uz privela... Myslim, si ze Haggaeusove konanie bolo spravne. Je to precedens, ktory snad umozni rozvijat nase geocachingove prostredie smerom, ktory bude dodrzovat pravidla, ktore sice neurcujeme, ale suhlasime s nimi tym, ze ich potvrdzujeme pri prihlasovani cache - t.j. zachovavame svoju osobnu integritu. Neznamena to, ze postup, ktory Haggaeus pouzil, je pravidlo, ktore budeme teraz uplatnovat. Suhlasim s Pitrom, odteraz sa riadme tym, ze dame autorovi cache sancu, aby s tym nieco robil sam, a ak bude odmietat robit napravu, vtedy sa da pouzit pravo dat navrh zaarchivovat cache. Nezabudajme, ze v USA stanovili pravidla pre geocaching po tom, ako sa toto hobby masovo rozsirilo a zacali sa problemy s miestnymi uradmi a ochranarmi. Rozsirenie a "zmasovenie" geocachingu caka aj nas, t.j. aj u nas mozu zacat casom problemy s uradmi kvoli umiestneniu niektorych cache. Preto by sme sa mali snazit cache umiestnovat podla pravidiel, ktore sice u nas mozno ciastocne predbiehaju dobu, ale doba nas mozno za chvilku dobehne :)
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 12:29

Ze je to u mostu hezke misto verim a asi tam (v lete) zajdu...

Neni to tam hezký, je to tam boží :-)) a pro Pítra. Skutečně nezoufej a jukni na stránky http://prdelka.net/geocaching třeba se to to bude zamlouvat. Mě osobně, když nepřijali cache na geocachingu to tak mrzelo, že sem vymyslel tohle :-)

Vždycky mě mrzí, když pro někoho něco udělam a on místo aby si vážil cizí práce jde a všechno pošlape...

  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 13:56

Mozna by ses mohl domluvit na prezentaci s dalsim "vytecnikem" :-) Groulou, ten odmitnutou problematickou Cow-parade cache umistil na svych strankach a dal link. Kdo mel zajem, uzil si ji. Ze je to u mostu hezke misto verim a asi tam (v lete) zajdu.
Opravdu jediny problem je v poruseni pravidel GC jak hezky popsal Marek v odpovedi Barbovi.

Asi mas pravdu, s Groulou si asi opravdu budeme v lescems nazorove blizci, vzdyt se mi podarilo naroubovat svou prvni skrys temer primo na jeho a to v miste, kam "normalni" lidi zpravidla nelezou :o)))

Ve sve odpovedi vsak nevylucujes moznost, ze uvedne misto opravdu navstivis - zakaz nezakaz, cedule necedule, pravidla nepravidla. Tvou reakci bych si tedy mohl vylozit i tak, ze s mym navrhem o umisteni skryse pobliz nekde mimo pasmo hygienicke ochrany I.stupne souhlasis ? Je tomu skutecne tak ? Rad bych v tom mel jasno, za 14 dni se do oblasti okolo Zruce nad Sazavou chystam zasadit dalsi dve skryse a neni problem tuto kontroverzni bud uplne zrusit nebo presadit. Ale chtel bych do te doby mit jasno, proto by me zajimal i nazor dalsich odpurcu, zda jim navrhovane reseni jiz pripada vhodne, akceptovatelne, dle pravidel apod. Jsem presvedcen, ze ucelu to totiz poslouzi uplne stejne. Jde o to navsivit mosty, nasat atmosferu a uzit si super vylet...P.S. ...a ja stejne nemam rad multi :o)))

  • 0

#32 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 14:52

...tak se začínáme hádat i u geocachingu, jak typické pro náš národ :-). Neberme sami sebe příliš vážně, zatím jsem byl příjemně překvapen tím, že se kolem "keší" točí v postatě lidé se stejným světonázorem a hodnotovými stupnicemi. Nechť to tak zůstane. Bohužel je v nás po 40 letech bolševismu zakódovaná jakási neúcta k dodržování pravidel, jak psaných tak nepsaných. Právní relativita je pro nás typická a pokuď možno obviňujeme ostatní, jak jsou rigidní, blbí a dodržují "rules". Sám to pozoruji na sobě - při své honbě za brouky jsem porušoval a porušuji spousty nařízení a zákonů či pravidel, u nás to většinou projde, v Kurdistánu či jinde na Blízkém Východě či v Číně to bylo vo hubu. Lézt na leteckou základnu Hakkari u Iráckých hranic a sbírat zde endemické Dorcadiony rozhodně nikomu již nedoporučuji.... Takže nechci kritizovat to, co sám dost často dělám - ale jak zde bylo již napsáno, při lovu keše zveme na "návštěvu" ostatní. A vzhledem k tomu, co akceptujeme při vyplňování formuláře pro nový poklad, by mělo být dodržování "rules" pravidlem a ne výjimkou. I Haggaeus přesunul cílovou cache BMC série z obory do volného lesa.....
  • 0

#33 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 16:03

Ve sve odpovedi vsak nevylucujes moznost, ze uvedne misto opravdu navstivis - zakaz nezakaz, cedule necedule, pravidla nepravidla.

Mam na mysli v lete, pokud tva informace je spravna a ty cedule uz tam nebudou. Jinak ne.
  • 0

#34 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 15:10

...tak se začínáme hádat i u geocachingu, jak typické pro náš národ :-). Neberme sami sebe příliš vážně, zatím jsem byl příjemně překvapen tím, že se kolem "keší" točí v postatě lidé se stejným světonázorem a hodnotovými stupnicemi. Nechť to tak zůstane. Bohužel je v nás po 40 letech bolševismu zakódovaná jakási neúcta k dodržování pravidel, jak psaných tak nepsaných. Právní relativita je pro nás typická a pokuď možno obviňujeme ostatní, jak jsou rigidní, blbí a dodržují "rules". Sám to pozoruji na sobě - při své honbě za brouky jsem porušoval a porušuji spousty nařízení a zákonů či pravidel, u nás to většinou projde, v Kurdistánu či jinde na Blízkém Východě či v Číně to bylo vo hubu. Lézt na leteckou základnu Hakkari u Iráckých hranic a sbírat zde endemické Dorcadiony rozhodně nikomu již nedoporučuji.... Takže nechci kritizovat to, co sám dost často dělám - ale jak zde bylo již napsáno, při lovu keše zveme na "návštěvu" ostatní. A vzhledem k tomu, co akceptujeme při vyplňování formuláře pro nový poklad, by mělo být dodržování "rules" pravidlem a ne výjimkou. I Haggaeus přesunul cílovou cache BMC série z obory do volného lesa.....

Nemyslim si, ze se tu hadame. Jedna se tu o zcela konkretni konstruktivni diskusi. Bohuzel tva odpoved je az prilis salamounska a obecna, aby me uspokojila :) Vypada to, jako by jste se zde bali svobodne prezentovat svuj nazor. Vzdyt je to jen hra, ktera se velmi dynamicky rozviji a je zcela prirozene, ze tu a tam narazime na slepou ulicku ci nejakou botu.

Tak tedy jeste jednou a trochu konkretneji: "Muzete zde prosim vyjadrit svuj osobni nazor na vyse popsane nove umisteni skryse Nikam nevedoucich mostu ? Pripada Vam spravne takovou skrys vubec ukladat ? Budete tam chodit ? Pokud se zde bojite verejne prezentovat svuj nazor, rad uvitam Vase nazory i formou e-mailu." Diky

  • 0

#35 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 16:25

No a nechcete se konečně radši dohodnout na té předvánoční hospůdce? Před vánocema bude asi potřeba zamluvit hospůdku trochu s předstihem, protože spousta firem plánuje různé vánoční večírky (takže doporučuji fórum týkající se vánoční hospůdky).
Co se týká mostů, je to tam fakt super. Možná, že je dobře, že tam cache nebude, páč někteří geohledači svou honbou za šipkou přírodu pěkně devastujou... Když tak nad tím přemýšlím, tak mě dost překvapuje, že tam cache nemá Groula (při naší návštěvě už GPS měl). Možná bych se přikláněla k té variantě cache umístit někde na kraj lesíka a dát bonusové souřadnice mostů - lovec bodů a běhač za šipkou si takové místo nezaslouží a ostatní budou mít prostor se tam podívat :-)
Co se týká zákazových cedulek, tak je taky nemám ráda... jedna byla i na Adventure cache, ale ta byla vyloženě několik let zapomenutá na stromě - i tak sem z toho neměla dobrý pocit. Ale jinak nejsem striktním zastáncem pravidel. Je problém dodržet tytéž pravidla za jiných podmínek...
  • 0

#36 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 17:53

... Bohuzel tva odpoved je az prilis salamounska a obecna, aby me uspokojila :) Vypada to, jako by jste se zde bali svobodne prezentovat svuj nazor. Vzdyt je to jen hra, ktera se velmi dynamicky rozviji a je zcela prirozene, ze tu a tam narazime na slepou ulicku ci nejakou botu. ....

Michal mluvi velice jasne, stejne jako haggaeus a ostatni. Jsou tady pravidla, na ktery jsme pristoupili, ktery chceme v ramci zdravyho rozumu dodrzet, a ktery nas v zasade neomezuji pri vymysleni novych a zajimavych cache. Dosud tady zaznely jen svobodne prezentovane nazory, ty se totiz nemeri tim, ze jsou stejne jako ty tvoje.

OK, je prima ze chapes, ze jsi narazil na slepou ulicku, porusovanim pravidel takovym zpusobem se opravdu z nikoho guru nestane. A kdyz nebudes jinak moct, postav se k tomu jako celem jako chlap - napis popis a vsechna upozorneni cesky i anglicky (radi pomuzeme s prekladem, bude-li treba) a pak presvedc Erika, ze takova cache je dobrej napad. Kdyz bude, urcite se s nim dohodnes, je to podle vseho rozumnej clovek.

  • 0

#37 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2004 - 10:48

Já myslím že v poslední větě jsem to napsal dost jasně, pro dodržení pravidel GC.com přesunout cache někam blízko mimo "zakázané" území.
  • 0

#38 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 16:31

...Možná bych se přikláněla k té variantě cache umístit někde na kraj lesíka a dát bonusové souřadnice mostů...

tato varianta mi příjde jako nejlepší kompromis.

  • 0

#39 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 18:25

Michal mluvi velice jasne, stejne jako haggaeus a ostatni. Jsou tady pravidla, na ktery jsme pristoupili, ktery chceme v ramci zdravyho rozumu dodrzet, a ktery nas v zasade neomezuji pri vymysleni novych a zajimavych cache. Dosud tady zaznely jen svobodne prezentovane nazory, ty se totiz nemeri tim, ze jsou stejne jako ty tvoje.

Ano, nazory tu zaznely. Nikoliv vsak jasne odpovedi na jasne formulovane otazky...
  • 0

#40 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 18:11

tato varianta mi příjde jako nejlepší kompromis.

Kterou mas na mysli ? Ivet zminuje jak variantu "zadna kes", tak "okraj lesika"...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama