Přejít na obsah


Fotka

Jakou navigaci?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 ScooterMarty

ScooterMarty

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2007 - 23:26

Dobrý den vespolek.

Jsem úplný začátečník v oblasti navigací a geocachingu. Vlastně ještě nejsem ani začátečník, protože teprve chci něco koupit. A právě s tím bych potřeboval poradit.

Přečetl jsem myslím pečlivě celou diskuzi, ale stejně z toho nějak nejsem moudrý.

Částečně mám v hlavě přesně srovnáno, co pořebuji. Vzhedem k tomu, že k práci i soukromému životu již mnoho let používám PDA a v současné době se chystám koupit novější, je zcela jisté, že navigační pořeby budu řešit právě pomocí PDA. S omezenou popř. žádnou outdoorovostí jsem smířen, takže tohle neřeším. Navigační potřeby jsou především automobilistické. To mi PDA taky splní. Ale když už budu mít navigaci, chtěl bych alespoň okrajově také "keškovat". Asi ze mne nebude zaťatý a pravověrný geocacher. Chápu to spíše jako oživení rodinných výletů s dětmi a psy.

A tady už začínám tápat: Lze použít navigační PDA na geocaching? Jak je to s vypínáním a zapínáním statické navigace? Pochopil jsem správně, že pro dojetí autem do oblasti, kde chci hledat keše se používá mapová navigace, ale pro detailní dohledání nemapová, čili taková ta šipka + vzdálenost? A pokud ano, umí tohle každé PDA? Na geocaching se na rozdíl od automobilové navigace nepoužívají adresy, ale souřadnice. Předpokládám, že jsou to dvě nezávislé aplikace. Např. Tom Tom nebo iGo do auta a ??něco?? na kešky. Je to tak? A umí to každé PDA? Je lepší PDA + BT GPS modul, nebo PDA se zabudovaným modulem? Můžete mi někdo případně poradit i konkrétní možnosti HW a SW z kterých bych měl vybírat?

Chápu, že těch otázek je moc. Pokud si myslíte, že jsou až příliš laické a naivní než aby se probíraly tady na fóru, napište mi prosím své názory na guttata@atlas.cz.

Děkuji Martin 


  • 0

#2 psmolda

psmolda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2007 - 0:41

Otázka nezní zda je jich (otázek) moc, nebo málo. Odpovědi na Tvé otázky jsou tak obsáhlé, že se sem sice vejdou, ale tak úplně se sem nehodí.

Asi bych pro začátek doporučoval http://wiki.geocachi...e=Hlavní_strana , tam se dovíš vše o geocachingu. Další okruh Tvých otázek se zabývá základy a principy při použití GPS, tady by snad pomohlo: http://navigovat.mob...cz/Default.asp? , nebo: http://www.rydval.cz...anku=2005110301


  • 0

#3 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2007 - 7:41

Ale i tak..ručně-stručně. PDA pro geocachin ano, bez problémů s čipem SIFRIII absolutne bez problémů.

Statická navigace - já osobně ji nevypínám ani do auta(je pravda že ve městě by to mohl být probém) ovšem jinak je na to spousta SW vybavení, já používám MMSIFR (freeware), které je strasne jednoduchý.

Hledání cache...pomocí IGO dojedu podle mapy na vytipované místo a potom prepnu na Beeline a s tím se naviguju pomocí sipky az ke kesi (beeline v omezené verzi na 30 dní lze stánhout z netu) - v podstate existuje X programů a jelikoz PDA je takovej malej počítač tak se dá dost experimentovat a zjistit si co nejvíc vyhovuje.

Zabudovaný modul/BT GPS...nedokážu objetivně posoudit, každopádně bych se přikládal k zabudovanému modulu.

Jinak zkušenosti -  PDA MIO P550+IGO+BEELINE absolutně bez problémů, pokud není chyba ve člověkovi, který to obsluhuje:D tak zatím vždy úspěch...

 


  • 0

#4 FikusTeam

FikusTeam

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2007 - 10:57

Jak uz pise Qnik a z vlastní zkusenosti (LOOX N520) mohu potvrdit, ze PDA lze bez problemu pouzit na autonavigaci a pro kesovani. Prepinani staticke navigace je v pripade MMSIRF otazkou nekolika malo tapnuti. Ja osobne pouzivam na autonavigaci iGO 2006, na turistiku vcetne GC pak OziExplorer + VitoNavigator II. Existuje vsak cela rada programu, které se daji pouzit. Jestli to umi kazde PDA bude spis zalezet na konfiguraci PDA a operacnim systemu – ja mam WM5 a vse beha OK. Myslim, ze u noveho PDA nebude zadnej problem. Otazku BT GPS nemohu posoudit, LOOX ma GPS integrovanou, ale je to další „krabicka“, která se musí nabijet a da se taky lehce potratit :).
  • 0

#5 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2007 - 11:41

FikusTeam: Prepinani staticke navigace je v pripade MMSIRF otazkou nekolika malo tapnuti. .

Statickou navigaci je mozne nechat vypnutou, iGO i TomTom si s tim poradi.

  • 0

#6 FikusTeam

FikusTeam

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2007 - 12:11

czcharlie:

FikusTeam: Prepinani staticke navigace je v pripade MMSIRF otazkou nekolika malo tapnuti. .

Statickou navigaci je mozne nechat vypnutou, iGO i TomTom si s tim poradi.

Jo ja vim, mam ji taky trvale vypnutou. Pokud ma ale nekdo zajem.......jde to fakt jednoduse prepinat.
  • 0

#7 ScooterMarty

ScooterMarty

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2007 - 19:40

Tak Vám všem moc děkuji za příspěvky.

To psmolda: většinu těch článků (kromě rydvala) jsem četl, ale jaksi to nestačilo. Teď už jsem moudřejší... [:P]

To qnik: Statická navigace - já osobně ji nevypínám ani do auta... Je to překlep a mělo tam být nezapínám? Jestli ne, tak mám asi zmatek v pojmech co je zapnutá a co vypnutá...

Ostatnímu rozumím, takže jen moc díky.  


  • 0

#8 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2007 - 20:12

je to tak..překlep:-)

  • 0

#9 Bojanci

Bojanci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2007 - 8:48

Začali jsme sa rodinkou hrát Geocaching a chceme si pořídit GPSku, mám vybráno z těchto typů: http://www.cybex.cz/...MIO-PDAMO1563-B, nebo http://www.cybex.cz/...tcut=ACE-614495


  • 0

#10 Bojanci

Bojanci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2007 - 8:48

Začali jsme sa rodinkou hrát Geocaching a chceme si pořídit GPSku, mám vybráno z těchto typů: http://www.cybex.cz/...MIO-PDAMO1563-B, nebo http://www.cybex.cz/...tcut=ACE-614495, co by jste poradili, kterou si vybrat ?


  • 0

#11 KarelMrak

KarelMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2007 - 12:25

http://www.mountfiel...e-za-par-korun/

Toto je jiste vhodnejsi a levnejsi GPS na geocaching[;)].


  • 0

#12 iki

iki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2007 - 13:30

Mam taky MIO550, to same, co Qnik, jen navic TomTom a Beeline. Do auta bez problemu, na kesky bez problemu, jen si clovek musi davat vic bacha (hlavne pri lezeni po skalach a cumeni na sipku :)

Takhle si nedavno tatik znicil sveho noveho asuse, kdy na nej spadl i s kolem, no... Opatrnost je 100% na miste, ale jinak je to technicky v pohode.


  • 0

#13 Bojanci

Bojanci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2007 - 12:59

Vypínáš při hledání kešek na MIU statickou navigaci ?
  • 0

#14 Bojanci

Bojanci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2007 - 13:21

a pokud ji vypínáš, jakým programem ? APLSIRF, MMSIRF, SIRFTECH ?
  • 0

#15 iki

iki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2007 - 16:37

Pouzivam MMSirf. Zkousel jsem i SirfTech, ale u nej se mi parkrat podarilo shodit celou GPS, takze jsem musel resetovat PDA. Pri dalsim nechtennem vypnuti jsem zkusil MMSirf a ten mi ji dokazal bez problemu zase zapnout, takze jsem u nej zustal (navic staci kliknout na jedno tlacitko a hotovo, nemusim se nikam prepinat atd.).

SN samozrejme vypinam, nevadi mi ani pri pouziti s tomtomem.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka