Azimut a vzdálenost - jak na to?
#1
Publikováno 30 červenec 2007 - 20:31
#2
Publikováno 30 červenec 2007 - 20:41
#3
Publikováno 30 červenec 2007 - 20:52
mitak napsal/a:
Kurec Kněždo, když už se ptáš na takové věci, tak mi teda řekni kdo chystal tu dementní kešku "Nedaleko Greenwiche" při které jsem se tak zapotil ?
No tak to ti povím zcela přesně - to jsem připravoval já - ale tím způsobem, že jsem to počítal (zabralo mi to cca dvě hodiny v sobotním odpoledni). Ve škole v kartografii do nás totiž valili První a Druhou geodetickou úlohu na kouli, na základě kterých se to dá počítat - ale přece si v terénu nesednu a nezačnu to tam počítat ne?
#4
Publikováno 30 červenec 2007 - 23:06
GEOPERNIKARI
#5
Publikováno 30 červenec 2007 - 23:18
#6
Publikováno 30 červenec 2007 - 23:20
cztweety napsal/a:
A co buzola ?
No buzola je krásněj vynález no Ale z doby kdy jsem běhal orienťák vím, že na delší vzdálenosti to není moc ideální - protože mám ozkoušený, že se vždycky (nevím jakto) uhnu o něco doleva Ale nápad dobrej Taky už na něj párkrát došlo no
#7
Publikováno 30 červenec 2007 - 23:30
GEOPERNIKARI
#8
Publikováno 31 červenec 2007 - 5:35
#9
Publikováno 31 červenec 2007 - 8:29
Knezda napsal/a:
Tak jsem narazil na drobnej problém. Když mám zadanej bod a od něho azimut a vzdálenost, nejsem se svým vybavením schopnej se dopracovat k tomu druhýmu bodu ...
Já jsem to jednou vyřešil takovým trochu krkolomným způsobem. V BeeLineGPS jsem si zvolil GoTo do výchozího bodu, zobrazil jsem si v programu kompas a vzdaloval jsem se od tohoto bodu směrem k bodu 2. Snažil jsem se dodržovat směr v azimutu o 180stupňů posunutém a když jsem byl v té správné vzdálenosti byl jsem na místě (tekhle jsem našel jednu multinu, která měla finálovku určenou právě azimutem a vzdáleností). Ale asi to jde i jinak a elegantněji.
#10
Publikováno 31 červenec 2007 - 9:57
#11
Publikováno 31 červenec 2007 - 14:11
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html
#13
Publikováno 31 červenec 2007 - 16:37
#14
Publikováno 12 květen 2008 - 22:09
#15
Publikováno 12 květen 2008 - 22:20
#16
Publikováno 12 květen 2008 - 22:21
Aj ja som to takto riesil :) Na gpske som zobrazil kompas, spocital azimu posunuty o 180 a vyrazil :) V urcenej vzdialenosti som len doladil spravny azimut pohybom po kruznici.Bo.T.L. napsal/a:
zobrazil jsem si v programu kompas a vzdaloval jsem se od tohoto bodu směrem k bodu 2.
#17
Publikováno 12 květen 2008 - 22:32
#18
Publikováno 13 květen 2008 - 6:01
#19
Publikováno 13 květen 2008 - 13:35
#20
Publikováno 16 květen 2008 - 15:16
0 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů