Přejít na obsah


Fotka

WoodCoin


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 rojir

rojir

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 11:12

Ahoj. Chtěl bych se zeptat, kde jste kdo si nechali dělat woodcoin a kolik to stálo. Chtěl bych si nechat udělat, ale zatím jsem nenarazil na rozumnou "udělárnu". Dík za info.
  • 0

#2 MichalS & Flower

MichalS & Flower

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 11:25

Jestli máš na mysli CWG tak se obrať přímo na Poník & team nebo JPAgea. Mají všechny podrobnosti včetně možnosti výroby a ví kde si jednotliví kešeři nechávali svá CWG vyrábět a jak vypadá finální pálení. Jeden CWG vyjde i s obalem a kartičkou tak na cca 25 až 30,- Kč. Minimální počet za tuto cenu je tuším 50 ks. Přesně ti to řeknou oni. Odkaz na ně je přímo ze stránek CWG - http://www.volny.cz/jpa/geocoin.html.
  • 0

#3 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 12:24

Potřeboval bych pálit druhou várku svých CWG. Koukal jsem se na možnosti a jsem z toho nějak v rozpacích. 1. Black.spider je zahlušenej, píše, že až v říjnu. 2. Internetová palírna V-script - v popisu na stránce CWG je uvedeno 4 Kč za stranu, jenže když se člověk podívá na oficiální ceník, tak za 4 Kč je rozměr "20". Nahoře v ceníku je rozměr definovaný jako součet stran loga v milimetrech. Což u mě (a u ostatních podobně) je něco málo přes 58 mm, což padá do velikosti "60" za 15,50 Kč za stranu. A to už by teda nešlo - ne že bych na to neměl, ale takovou cenu prostě odmítám. Takže jaký je doporučený postup? Předpokládám, že nakoupit kolečka u Dřímalky (větvové zátky 35x7 0,45 Kč) a nechat to na ně vygravírovat v Acceptu v Plzni. Dá se to tam poslat poštou? A stojí to opravdu těch 15 Kč za kus (na za stranu)? Jistě, mohl bych se přímo domluvit s Poníkem nabo s JPAgeo, ale řešení určitě zajímá víc lidí.
  • 0

#4 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 13:55

rojir napsal/a:
Ahoj. Chtěl bych se zeptat, kde jste kdo si nechali dělat woodcoin a kolik to stálo. Chtěl bych si nechat udělat, ale zatím jsem nenarazil na rozumnou "udělárnu". Dík za info.


Pro pražáky:
Nejdřív jsem si objednal 500 suků poštou (za 350 Kč i s poštovným, platil jsem dopředu, suky dorazily, žádný problém) tady: http://www.stolarstv...al.cz/suky.php. Zkoušel jsem jak smrkové tak borové, ale nedokážu doporučit. Borové jsou světlejší, ale propalují se v jádře. Smrkové jsou zase hezky tvrdé, ale tmavší a někdy je kresba nevýrazná. Babo raď.
Pak jsem si to nechal vyrobit tady (jedna strana 5 Kč): http://www.adhesia.cz/ (http://www.adhesia.c...ginal/a_geo.jpg). Teď už to p. Šimurda zná a má asi i nakoupený vlastní suky, takže možná by mohl odpadnout krok 1.
Igeliťák jsem koupil v papírnictví 0,40 Kč za kus, kartičky si nedělám.
Cena celkem asi kolem 11,50 Kč ;)
  • 0

#5 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2007 - 12:55

Z čiré zoufalosti jsem si vše objednal v adhesii. Mají i suky, cena za suk + oboustranné vypálení je 25,- bez DPH. Poštovné 200,- Nevím kde všichni berete 4-5 Kč za stranu, já nic takového nepotkal a to jsem se ptal i tam, kde to doporučujete :( Ono to i s dopravou vyjde na nějakých 33 Kč za kus, což je prostě BRUTUS, vzhledem k tomu, že Poník a JPAgeo chtěli vytvořit LEVNĚJŠÍ alternativu k turistickým známkám, které stojí 25 Kč... ale už na to nemám nervy :@
  • 0

#6 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2007 - 13:06

abakus napsal/a:
... ale už na to nemám nervy :@

Nevykládej si to nějak špatně, ale nikdo tě do toho nenutí. Když ti to připadá drahé, vytvoř si nějaký svůj personalizovaný předmět...:P
  • 0

#7 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2007 - 13:21

Numira napsal/a:
Nevykládej si to nějak špatně, ale nikdo tě do toho nenutí. Když ti to připadá drahé, vytvoř si nějaký svůj personalizovaný předmět...:P


No to je teda rada :|

Chyba není v myšlence nebo v návrhu, ale ve vypalování. Nechápu, jak je možné, že to někdo dělá třetinovou cenu jak někdo jiný. Když jsem se ptal v Brně kvůli svojí první sérii, tak to taky vycházelo přes 30 Kč, přičemž plzeňáci mi to pak nechali udělat s materiálem i poštovným za 20 Kč / ks.
No a teď je to to stejné, zas to mám za 30+ Kč a jiní to mají za poloviční cenu.
To nějak nepobírám :(
  • 0

#8 Zraloci ze Zubriny

Zraloci ze Zubriny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2007 - 9:55

Mě to u nás v jedné firmě na Domažlicku vypalují za 12Kc/ks.
  • 0

Jsme team "Žraloci ze Zubřiny" z Domažlic ve složení: Ludva, mamča, Romča, Natálka, babi, děda.


#9 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2007 - 10:05

tady je dost rozumná cena, bohužel nestíhá
http://blackspider.wz.cz/
Tenkrát mi nabídl za 870 Kč 70 ks
  • 0

#10 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2007 - 11:30

Leroj napsal/a:
tady je dost rozumná cena, bohužel nestíhá
http://blackspider.wz.cz/
Tenkrát mi nabídl za 870 Kč 70 ks


No právě. To byla moje první volba, ale bohužel :(
  • 0

#11 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2007 - 11:43

abakus napsal/a:
Z čiré zoufalosti jsem si vše objednal v adhesii. Mají i suky, cena za suk + oboustranné vypálení je 25,- bez DPH.
Poštovné 200,-

Nevím kde všichni berete 4-5 Kč za stranu, já nic takového nepotkal a to jsem se ptal i tam, kde to doporučujete :(

Ono to i s dopravou vyjde na nějakých 33 Kč za kus, což je prostě BRUTUS, vzhledem k tomu, že Poník a JPAgeo chtěli vytvořit LEVNĚJŠÍ alternativu k turistickým známkám, které stojí 25 Kč... ale už na to nemám nervy :@


Tak zajdi do Adhesie (Kloboučnická 22 v Nuslích) za p. Šimurdou, přines si svoje vytříděné suky, řekni, že Tě posílá Šole, kterýmu to tam vypaluje za 10 Kč bez papíru a že to chceš taky. Zeptej se , kdy to bude (většinou tak kolem týdne) a zase si pro to přijeď.
Ale pokud si to vybereš na webu jako službu na klíč s DPH a daňovým dokladem, tak to zase 25 není tak hrozný.
  • 0

#12 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2007 - 12:19

solsais napsal/a:

Tak zajdi do Adhesie (Kloboučnická 22 v Nuslích) za p. Šimurdou, přines si svoje vytříděné suky, řekni, že Tě posílá Šole, kterýmu to tam vypaluje za 10 Kč bez papíru a že to chceš taky. Zeptej se , kdy to bude (většinou tak kolem týdne) a zase si pro to přijeď.
Ale pokud si to vybereš na webu jako službu na klíč s DPH a daňovým dokladem, tak to zase 25 není tak hrozný.


Kdybych byl pražák, tak jsem to tak udělal. Vzhledem k tomu, že nejsem, tak jsem to objednával mejlem a posílají mně to poštou.
  • 0

#13 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2007 - 13:02

abakus napsal/a:

solsais napsal/a:

Tak zajdi do Adhesie (Kloboučnická 22 v Nuslích) za p. Šimurdou, přines si svoje vytříděné suky, řekni, že Tě posílá Šole, kterýmu to tam vypaluje za 10 Kč bez papíru a že to chceš taky. Zeptej se , kdy to bude (většinou tak kolem týdne) a zase si pro to přijeď.
Ale pokud si to vybereš na webu jako službu na klíč s DPH a daňovým dokladem, tak to zase 25 není tak hrozný.


Kdybych byl pražák, tak jsem to tak udělal. Vzhledem k tomu, že nejsem, tak jsem to objednával mejlem a posílají mně to poštou.


Hmmm, ano, to je nutná podmínka toho, co píšu. Nebo aspoň postačující podmínka: že tu dotyčný aspoň občas projíždí nebo pracuje ;)
  • 0

#14 Ponik

Ponik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2007 - 13:18

abakus napsal/a:
Mají i suky, cena za Ono to i s dopravou vyjde na nějakých 33 Kč za kus, což je prostě BRUTUS, vzhledem k tomu, že Poník a JPAgeo chtěli vytvořit LEVNĚJŠÍ alternativu k turistickým známkám, které stojí 25 Kč... ale už na to nemám nervy :@


Jen opravuji omyl, o turistických známkách to nikdy nebylo. CWG je a byla navrhována vždy jako levnější alternativa k personal geocoinům.
Což je a (vzhledem k cenám výroby mincí) ještě hodně dlouho bude.

Turistické známky mají jinou technologii výroby a dělá se jich veliké množství (řádově tisíce). Ti co si nechávali dělat více jak 100 kusů CWG najednou jistě potvrdí, že cena za kus se množstvím kusů snižuje.

jinak snažíme se stále vést aktuální přehled výrobců....(kvalitních, ověřených výrobců) na webu CWG. Jsou tam i ceny a možnosti.
http://www.volny.cz/jpa/geocoin.html

Přehled pro ty co to nechtějí celé číst:

tady to začalo (objevili autoři)
firma: Razítka Král, Martinská 9, Plzeň
cena: 15 Kč/ks při sérii od 50 kusů
podklady: soubor v Corel Draw vytvořený na základě zveřejněných šablon, středový obrázek může být bitmapa, je vhodné dodat kontrolní výtisk
termíny: cca týden
reference: prvních 30 CWG v katalogu kromě Hrocha a mnohé další...
podpora: JPAgeo, Poník - konzultace, kontrola návrhu, pomoc s návrhem, omezeně též zprostředkování výroby - viz "Reakce na ohlasy" na hlavní stránce

další pálení v Plzni (objevil Venca68)
firma: Accept - výroba reklamy, www.accept.cz
kontakt: p. Petr Štěpánek, pstepanek@accept.cz
adresa: Accept, s.r.o., Vyhlídková 17, Plzeň (Na Švabinách)
cena: 50-299 ks - 15 Kč/ks, 300 a více ks - 10 Kč/ks, hotově
podklady: CDR lib. verze, nejlépe 8 nebo 11, texty v křivkách, středový motiv může být bitmapa; vždy přiložit čb kontrolní výtisk! (některá CDR grafika po otevření vyšší verzí vypadá jinak, špatně!)
termíny: do 2-3 dnů, jinak dle dohody.
reference: nová CWG Venca68, Slepic, Cira, Cira2, RoadRunners, Speedy Cachers, Ryblíci, PeZik1, GeorgeCZ
podpora: Venca68, JPAgeo - konzultace ohledně technického provedení návrhu

kompletní výroba CWG (Black.Spider se přihlásil sám :)
firma: Black.Spider, http://blackspider.wz.cz
cena: základní nabídka - 50 ks CWG za 650 Kč (komplet)
Aktuální nabídku najdete zde, na stránkách Black.Spider.
podpora: Black.Spider - komplexní podpora ve spolupráci s autory CWG

levné a kvalitní pálení přes internet (objevil Hroch)
firma: V-script, www.v-script.cz
cena: 4 Kč bez DPH jednu stranu, což je 9,52 Kč za kus (+ poštovné)
podklady: soubor v Corelu na základě zveřejněných šablon, logo může být bitmapa, je dobré přiložit kontrolní výtisk. Je třeba domluvit správnou hloubku/sílu vypálení - nejlepší je zaslat vzorek!
termíny: cca týden
reference: CWG Kejsi, Georak a Czech Hunters.

další palírna v Trutnově (objevil Midlan)
kontakt: objednávky přijímá pan Lukáš Puschmann, tel. 608 877 783
cena: 15 Kč/ks
podklady: návrhy můžete posílat jednak kompletně v Corelu nebo vlastní logo může být jen tak nakreslené na bílém papíru. Je třeba požádat o souhlasné natočení obrázku na obou stranách.
reference: CWG Midlan
  • 0

#15 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2007 - 13:24

Ponik napsal/a:
Jen opravuji omyl, o turistických známkách to nikdy nebylo. CWG je a byla navrhována vždy jako levnější alternativa k personal geocoinům.
Což je a (vzhledem k cenám výroby mincí) ještě hodně dlouho bude.


Aha, tak to jsem si nějak špatně zapamatoval, sorry.

Z uvedených stránek jsem vycházel, je pravda, že jsem nevyzkoušel úplně všechny možnosti, protože u těch, co jsem zkusil, byla situace diametrálně odlišná od uvedeného (viz. předchozí příspěvky), což mě tak nějak znechutilo a sebralo elán do dalšího zkoumání :|
  • 0

#16 Ponik

Ponik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2007 - 13:32

abakus napsal/a:
Z uvedených stránek jsem vycházel, je pravda, že jsem nevyzkoušel úplně všechny možnosti, protože u těch, co jsem zkusil, byla situace diametrálně odlišná od uvedeného (viz. předchozí příspěvky), což mě tak nějak znechutilo a sebralo elán do dalšího zkoumání :|


Aha, mohl bys prosím napsat, kde všude si to zkoušel a co konkrétně ti řekli ( nebo si to zkoušel jen u těch firem co si psal)... aby byly informace na stránkách pokud možno aktuální. U firem jsou vždy uvedeny reference...resp. ti co za tu cenu / podmínky pálili... možná by stálo za to je kontaktovat a zjistit zda si nedomlouvali nějakou svojí individuální cenu. Popřípadě zda by mohli dát informace sem.
Já mohu potvrdit přirozeně jen informace pro Plzeň (Král) tak vše uvedené odpovídá.

Výzva i pro ostatní....napište mi prosím pokud máte svého osvědčeného výrobce...kontakt, ceny a podmínky. Ať se může soubor možností rozšířit a odpadnou případné problémy s tím kde a za kolik.
  • 0

#17 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2007 - 14:00

1. black.spider - přetížen, čekací doba řádově měsíce 2. v-script - cena 4 Kč za stranu je jen do velikosti loga cca 10 x 10 mm, kontaktovat jsem je nezkoušel. 3. accept - jak jsem psal, chtějí 25 Kč bez DPH za suk + oboustranný výpal. Poptávku jsem posílal i s odkazem do jejich galerie na CWG, které již dělali, svědomí se v nich očividně nehnulo. Je možné, že při osobním jednání při placení na dřevo bez dokladu jsou podmínky jiné, nicméně to asi není reálný scénář pro ty, kdo nejsou z Prahy, Plzně ani Trutnova a musí to řešit na dálaku. Jedno z řešení je taky otravovát vás dva, smutně koukat adt atd, ale to jsem nechtěl, že. Už i tak jste s CWG měli dost práce.
  • 0

#18 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2007 - 16:03

Ponik napsal/a:
... aby byly informace na stránkách pokud možno aktuální. U firem jsou vždy uvedeny reference...resp. ti co za tu cenu / podmínky pálili...

Ja jsem palil u Black.spidera jeste v dobe kdy zahlcen praci nebyl (byl jsem asi prvni :-)), cena a podminky presne odpovidaly, cili vychazi to na priblizne 13 Kc/ks za komplet vyrobu, vcetne suku a postovneho. Provedeni perfektni.
  • 0

#19 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2007 - 21:31

Taky už chvilku uvažuju o své první sérii CWG a vzhledem k tomu, že jsem momentálně Pražák s momentálně z Nuslí tak asi skočím do zmiňované Adhesie. Poněvadž se mi projekt CWG zamlouvá a rád bych pro něho něco udělal, můžu se skusit domluvit na častější návštěvy za stejné ceny pro mimopražské kačery a s příplatkem za poštovné to pak posílat (nevím přesně, ale předpokládám, že česká pošta si za balíček účtuje 50-100kč, to bych zjistil). Byl by zájem (nehlašte se všichni :))
  • 0

#20 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2007 - 8:50

LaLu Team napsal/a:
Taky už chvilku uvažuju o své první sérii CWG a vzhledem k tomu, že jsem momentálně Pražák s momentálně z Nuslí tak asi skočím do zmiňované Adhesie. ...

Zrovna dnes ráno jsem tam byl osobně předat předlohy pro nový eventový CWG - takže kdo o něj budete mít zájem do sbírky, víte, co musíte podstoupit, abyste jej získali... :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama