Přejít na obsah


Fotka

Ci je geocaching.cz?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 jarry-2395

jarry-2395

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 7:48

V soucasne situaci me zacina zajimat, kdo vlastni prava na domenu geocaching.cz a kdo urcuje smer, kterym se deni na serveru, ve forech a jejich obsahu ubira. Je to administrator, moderatori nebo jeste BartJ, nebo nekdo jiny? Dekuji.
  • 0

#2 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 8:07

Držitele domény zjistíš jednoduše:
http://www.nic.cz/cg...main?lang=cz_cz
  • 0

#3 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 8:10

S gc.cz je to teď trochu složitější, než když to vedl jenom Honza: 1) já - celé jsem to způsobil - v situaci, kdy se nic nedělo jsem se chopil role pomocného admina Honzovi a postupně jsme začali vylepšovat Community server, kterému pak bohužel vypršela licence a muselo se to řešit, na což už Honza neměl čas - tedy moje role je asi "zprostředkování" 2) Pepa - programátor, který se snaží přetvořit výchozí php-fusion na něco, co bude vyhovovat většině uživatelů (včetně připravované cachemapy) 3) Honza - v současné době rozhoduje o nejdůležitějších krocích a je prostředníkem s 4) panem X - majitelem domény 5) moderátoři 6) jo a pak je tu ještě GC.shop, který nám platí hosting Pokud ti jde o to, kdo určuje směr, jste to vy všichni, jejichž přání se snažíme plnit. O obsahu fór nyní rozhodují moderátoři.
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#4 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 13:09

Můžu se zeptat kdo je Michal Babec ?
  • 0

#5 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 13:17

mitak napsal/a:
Můžu se zeptat kdo je Michal Babec ?


pan X - to ti nestačí ? :D
  • 0

#6 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 14:09

Nestačí.
  • 0

#7 rossini.poi.cz

rossini.poi.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 14:32

Tady si dovolím čistě ničím nepodloženou spekulaci: Pan X je dle mého názoru osoba, jenž byla ve správnou chvíli na správném místě a až bude mít tento server správný obchodní potenciál, zúročí jej :) Jinými slovy, tím že jsme tady, tak panu X zvyšujeme kapitál :D Ostatně jako u každého jiného komunitního serveru...
  • 0

#8 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 14:40

to je geocaching.cz tak lukrativní záležitost?
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#9 rossini.poi.cz

rossini.poi.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 14:44

Tak to napsat nejde. Všeobecně každé místo (zejména na NETu), kde to žije, je lukrativní. Analogie s hlavní třídou v jakémkoliv městě nebo např. "Staromákem" v Praze...
  • 0

#10 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 14:50

To bych pochopil, kdyby tu byly tuny reklam (a podniků jak na Václaváku :D ) Ale asi na tom něco bude. To je sféra do které nevidím proto se ptám.
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#11 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 15:03

chipoliny napsal/a:
To bych pochopil, kdyby tu byly tuny reklam (a podniků jak na Václaváku :D ) Ale asi na tom něco bude. To je sféra do které nevidím proto se ptám.


[pokračování spekulace] vlastnit doménu není tak o tom těžit přímo z reklamy. Nová doména stojí pár šupů, ale doména již rezervovaná nejde koupit za paušál - musíš ji koupit od "vlastníka" a ten si může říct libovolnou cenu. A čím je jméno domény zajímavější a čím víc lidí na ní chodí (mají ji v záložkách, jsou na ni zvyklí...) tím je její hodnota vyšší. Obzvláště to pak platí, pokud by nový majitel chtěl provozovat stránky tematicky odpovídající doméně, nebo dokonce takové jméno vyžadující - příklad: kdyby byla třeba založena česká pobočka groundspeaku[/pokračování spekulace]
  • 0

#12 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 15:37

mitak napsal/a:
Můžu se zeptat kdo je Michal Babec ?


když už tady někdo nahodil adresu na NIC.CZ
tak tam máš komplet jeho info vč. adresy v Hodoníně a data narození

jen tak na okraj

BTW: jsou to veřejné informace ;)


jen že sem si tohle vlákno tak letmo prošel :)
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#13 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 19:34

Zítra jedu na event do Hodonína, tak se přeptám. Na základě úvahy o lukrativnosti zdejšího serveru jsem se konečně rozhodl pro hlasování do ankety (předtím jsem byl nerozhodnutý a ani jsme neviděl výsledky), teď jsem proti reklamě. Pokud nejsem JÁ vlastník domény, jsem proti komercializaci, samozřejmě pokud bych vlastníkem byl, tak bych to viděl jinak ;)
  • 0

#14 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 19:53

mitak: ale výnosy z reklamy v tomto případě nejspíš nejdou a nepůjdou vlastníkovi domény - zatím jediná reklama je "odměna" za hosting. Takže další peníz by asi šel na rozvoj těchto stránek - proto jsem klidně pro. Nesměšovat doménu/hosting/stránky ...
  • 0

#15 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 19:56

Jistě, vždyť s tím jsem taky nakonec v anketě souhlasil.
  • 0

#16 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 20:40

Podrobnosti nevím, ale původně byly na adrese geocaching.cz stránky nějakého geocachera a nic moc na nich nebylo. Honzovy běhali na geocaching.globenet.cz. Nakonec nějak došlo ke sloučení a geocaching.globenet.cz se přesunul na geocaching.cz. Přesně si to bohužel už moc nepamatuju. Myslím, že byla i nějaká anketa, která možná ještě půjde dohledat. V úplné hloubi sekce oznámení o tom něco je, ale bohužel se zřejmě nezachovalo vše. Další možností je podívat se na stránky webarchivu. http://web.archive.o...ing.globenet.cz
http://web.archive.o...//geocaching.cz
Úplné objasnění ale myslím nikde není, takže leda kdyby se ozval někdo, kdo ví.
  • 0

#17 mike1980cz

mike1980cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 21:02

Dovolim si jednu vsuvku. Sam sem prosel nekolika vetsimi projekty a vim co znamena nevlastnit domenu. Ve svych -nacti letech jsem rozjel spolu s par prateli herni magazin. Protoze jsme nemeli penize, puvodne jsme bezeli na domene treti urovne, pak se nas ujal Seznam. Zaridil nam hosting, domenu (nevedeli jsme vubec v te dobe kolik to stoji a jak se to dela), naprogramovali jsme system a uspesne provozovali. Kdyz se vsechno zacalo konecne darit, navstevnost rostla, Seznam rozjel vlastni vicetematicky server Novinky.cz, kde mimo jine byla i herni sekce. Hadejte jak to dopadlo? :o) Tim chci rict, ackoli o situaci tady nevim zhola nic, ze fungujici projekt na domene patrici nekomu tretimu je zavisli na rozhodnuti pana X, ze s tim nalozi podle sveho, kdykoli si proste vzpomene. Zacit to muze pozadavkem majitele domeny, abyste na stranku pridali jednu jeho adsense (da se na tom opravdu vydelat uz slusne). Nakonec si zaridi eshop s GPSkami a tahle domena pro nej bude velmi vyhodna. Tim nechci nejak rikat, ze se to stane, pana X neznam, nerad bych aby to jakkoli vyznelo proti nemu, jen na to chci upozornit. Obzvlaste pokud neexistuje zadna smlouva a jde ciste o ustni dohodu. Opatrenim proti tomu je napr. nechat projekt bezet na dalsi domene, kterou budete moct treba i par let, dokud se nic nedeje, provozovat soubezne. S tim, ze jakmile by se v budoucnu cokoli stalo, ostatni budou vedet, ze existuje nejaky mirror, kde se dozvi co se stalo. Na druhou stranu rezervace takove domeny muze vyvolat neduveru v panu X a tim rozjet hru neduvery a podezirani, cimz se muze stat presne to, co nikdo nechce.
  • 0

#18 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 21:12

Já bych se toho zas tak nebál a kdyby někdo nedej bože zmáčkl to velký červený tlačítko a server byšel do kytek, tak o geocachingu si klidně můžem pokecat i na
http://forums.groundspeak.com/gc/
Sice tam nejsou takové vychytávky jak tady, ale asi by to tak hrozný nebylo. On by stejně někdo po čase přišel s novým webem.
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#19 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 21:30

chipoliny napsal/a:
Já bych se toho zas tak nebál a kdyby někdo nedej bože zmáčkl to velký červený tlačítko a server byšel do kytek, tak o geocachingu si klidně můžem pokecat i na
http://forums.groundspeak.com/gc/
Sice tam nejsou takové vychytávky jak tady, ale asi by to tak hrozný nebylo. On by stejně někdo po čase přišel s novým webem.


Podobně dopadlo bikeforum.cz
Dnes je to bike-forum.cz a jede bez problémů dál ....

Nevidím ve vlastnictví domény problém ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#20 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2007 - 22:00

Bohužel krizové scénáře tak jak je popsal Mike se stávají :(

Ostatně přesně takhle vzniknul komerční geocaching, tak jak na něm všichni dnes fungujeme, tohle by si myslím měli všichni přečíst: http://geocaching.gp...es.org/history/

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama