Přejít na obsah


Fotka

Cachemapa - betaverze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
225 odpovědí na toto téma

#181 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2007 - 15:06

Tak jsem si řekl, že pomocí mapy najdu blízkou keš vhodnou pro TB, a ejhle, nějak jsem si nikde nevšiml informace o velikosti keše. Je to v datech? Bude to v mapě v popisu keše? (Je správně aby to tam bylo? Lovit large cache se pak dá nejspíš i podle znepřesněných souřadnic. Vadí to? Informaci o velikosti keše stejně uživatel pak najde na gc.com bez přihlášení.)
  • 0

#182 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2007 - 16:49

ebik napsal/a:
Tak jsem si zkusil (ve WIN na FF i MSIE), ze staci pravidelne kontrolovat document.location. ...

Tak v4 už pravidelně kontroluje změnu adresy. Snad to tak bude fungovat a bude to stačit. Díky za podnět.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#183 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2007 - 16:53

ebik napsal/a:
Tak jsem si řekl, že pomocí mapy najdu blízkou keš vhodnou pro TB...

Nevim, možná se do popisku časem ty další info dají. Taky uvažuju, že filtrování keší bude všech dalších dostupných parametrů (velikost, obtížnost, terén, datum založení, autor, název). Ale do toho se mi zrovna teď nějak moc nechce a spíš dělám co je z mého pohledu zajímavější;)
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#184 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2007 - 21:57

No, aby toho nebylo málo, tak by ten filtr mohl umět i "externí filtrování", že mu jako podám txt nebo gpx se jménama keší a on ukáže jen ty co byly v souboru. (Vhodné například pro různé 'bookmarks' a podobně).
  • 0

#185 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2007 - 22:17

Jo a ještě k limitu keší. Až se budeš opravdu nudit, tak můžeš zavést grupování keší: Nejjednodušší je asi tohle: (podporuje postupné načítání) Jakmile se překročí limit: Obrazovka se rozdělí následovným způsobem na přibližně čtvercové dílky, kterých bude nejvýše tolik co cache_limit. w=šířka obrazovky h=výška obrazovky a_ideal = sqrt((w*h)/cache_limit) //hrana ideálního čtverce numx=int(w/a_ideal) //počet dílků horizontálně numy=int(h/a_ideal) //počet dílků vertikálně partw=w/numx; //šířka dílku parth=h/numy; //výška dílku No a teď se projdou načtené keše, a přiřadí se do dílků. Jakmile mají dvě keše společný dílek, tak se nahradí ikonou třeba s počtem keší. Ta ikona bude uprostřed dílku. A ještě otázka, bude mapa Open-source? Že bych mohl rovnou posílat patche s nějakými featurami. (Testovací databázi keší si nějak snad vygeneruju).
  • 0

#186 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2007 - 5:39

ebik napsal/a:
No, aby toho nebylo málo, tak by ten filtr mohl umět i "externí filtrování", že mu jako podám txt nebo gpx se jménama keší a on ukáže jen ty co byly v souboru. (Vhodné například pro různé 'bookmarks' a podobně).

O tom uvažuju. Ještě přemýšlím, jak to celkově pojmout. Ale nechce se mi moc poštět do další práce, když nevím, kdy konečně (a jestli) začnem dostávat aktuální data :@

ebik napsal/a:
A ještě otázka, bude mapa Open-source? Že bych mohl rovnou posílat patche s nějakými featurami. (Testovací databázi keší si nějak snad vygeneruju).

Ten javascript defakto open source je (neplést s možností volného použití). Ale že bych podporoval nějaký živelný vývoj, to zase ne. Pokud chceš poslat nějakou konkrétní opravu, tak jedině po předchozí domluvě, ušetří to zbytečnou práci a případně problémy kvůli mezitím vzniklým změnám nebo už existujícím záměrům. Kdyžtak napiš přes profil a nějak se domluvíme.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#187 ivans

ivans

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2007 - 23:12

Ahoj, mapa je parádní. Mám jeden návrh: co sjednotit reakci kolečka myši s Google Earth? Na GE směrem k sobě zoomuje.
  • 0
ivans

#188 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2007 - 5:52

nevidím důvod sjednocovat s nějakou aplikací, když mapy na webu to mají právě takhle (googlemaps, mapy.cz, amapy.cz). Navíc je tohle chování vlastnost api.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#189 Vodnik60 team

Vodnik60 team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2007 - 6:15

Dovolím si po ránu takový povzdech. Uplynul další týden a my máme stále testovací data. Vím, že administrátoři za to nemohou a je škoda, že se jejich práce nezúročí. Vytvořili funkční a užitečnou mapu, ale bez dat je k ..... Doufám, že to Američanům nebude trvat další rok, než nám poskytnou nějaká funkční data.
  • 0

#190 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2007 - 0:48

3-monkies napsal/a:

ebik napsal/a:
Jo a ještě jeden nápad. Líbila by se mi obtížnost přímo v mapě. Akorát nevím jestli se api dá znásilnit k vykreslení několika obrázků přes sebe. Představoval bych si to totiž třeba tak, že by po levé straně ikony byl měřák obtížnosti a po pravé terénu. Prostě sloupeček který by byl tím vyšší (a červenější) čím by byla vyšší obtížnost.

Abych řek pravdu... technicky nevim nakolik by to znáročnilo zobrazovat další obrázek přes základní ikonku. Pokud by to nebyl problém, tak by to asi šlo.
Pokud by se to ale muselo udělat tak, že by musel bejt obrázek ikonky jenom jeden a mít varianty s ukazately obtížnosti, tak do toho už asi nejdu.
Jenom pro zajímavost. současný stav je 9 ikonek s šesti variantama každé z nich.
Což je 54 ikonek. a s těma ukazatelema by se tohle číslo muselo vynásobit 25 což je 1350 ikonek a do toho bych už fakt nešel.:@
Ale jak řikám, když nebude problém s tím překrytím, tak by to asi šlo.


Tak jsem se do toho podíval, a nejjednodušší hack je dát obtížnost do stínu. Při té příležitosti jsem zjistil, že ikony 3M nalezené/vlastní mají špatně udělaný obrázek stínu. Ten by totiž měl být o pár pixelů vyšší, aby nebyl posunutý vzhůru vůči popředí. Když to shrnu, tak mít 54 ikonek a 2 nebo 3 krát 25 stínů je únosné. (Jen to chce nějakou podporu různých stínů ve smyslu odkaz na tabulky stínů v definičním souboru ikon.)

Pro zobrazení dalších parametrů, jako třeba velikost keše, by už ale byla potřeba ohackovat AIcon a AMarker. (Nic neslibuju, ale možná se na to časem mrknu.)
  • 0

#191 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2007 - 5:12

Stín je blbě, protože jsem ho nechal nastavený podle původní sady obrázků. Trochu jsem to rozmýšlel a nejlepší by asi bylo, kdyby server sám generoval potřebný obrázek z jednotlivých komponent tj měl by obrázky pro jednotlivé typy, obrázky stavu,... a postupně by to skládal na sebe. Samozřejmě by se výsledek ukládal na serveru, aby se to nemuselo pokaždé znova generovat.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#192 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2007 - 17:03

Tak jak to vypadá s dodávkami dat? Nějaký pokrok u big brothera jménem Groundspeak?
  • 0

#193 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2007 - 18:24

Fakt nevim. Nejspíš si z nás někdo dělá legraci. Raději se to ani nebudu komentovat.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#194 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2007 - 3:53

pepa.z.pocernic napsal/a:

ebik napsal/a:
Tak jsem si řekl, že pomocí mapy najdu blízkou keš vhodnou pro TB...

Nevim, možná se do popisku časem ty další info dají. Taky uvažuju, že filtrování keší bude všech dalších dostupných parametrů (velikost, obtížnost, terén, datum založení, autor, název). Ale do toho se mi zrovna teď nějak moc nechce a spíš dělám co je z mého pohledu zajímavější;)


V tom seznamu chybi jeste 'premium flag', teda pokud je dostupny. Bylo by mozne tyto informace zatim jen pridat do kratkeho popisu kese? (konkretne velikost a premium flag). Nez se dostanes k filtrovani tak bych to alespon oklikal rucne. Kazdy usetreny klik na gc.com je totiz casto usetrenou minutou a usetrenym kouskem dobre nalady. Precijen je gc.com obcas dost zatizeny.
  • 0

#195 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2007 - 19:02

Velikost do popisu v mapě přidána, informace o tom, zda jde o premium není v datech k dispozici.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#196 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 17:09

Myslíte, že by byl užitečný ignore-list cachí? Teda zase záleží na tom, jestli dělat speciálním filtrem, a nebo další ikonkou. Mě osobně by stačil ignore-list ve smyslu speciálního filtru: když si budu moct nastavit nějaký flag (podobně jako je to pro 'nalezené'), a pak podle něj filtrovat. A klidně může mít nějaký limit na počet keší (200?) abychom nepřeplácali databázi.
  • 0

#197 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 17:30

mám ideu možnosti záložkování. Pak asi bude možnost udělat filtr je / není v záložce. To by asi ignore list řešilo. Jen teď nemám nějak moc volného času to udělat
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#198 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2007 - 20:27

Tak jeden drobný bugreport: po resizování okna se mi bubliny od keší zobrazí na nesmyslném místě (posunuté o rozdíl výšky okna?) a uhne mapový podklad. (firefox 2.0.0.1, windows XP) Ten podklad je pak vidět při posunu mapy: nové čtverce se nahrávají posunuté vůči starým na jiné místo. V MSIE se problém neprojevuje.
  • 0

#199 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2007 - 15:23

Mapa je bezva a hezky se s ni pracuje:) diky moc:D
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#200 NiCMOCBOY

NiCMOCBOY

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2008 - 19:25

Ahojte, dnes kolem 20:00 se mi přestaly na mapě zobrazovat kešky. Měl jsem rozděláno plánování víkendu a najednou samý error. Tak jsem to shodil a nahodil - bez keší. Čo s tým? (snad jsem použil správnou mísu a nejsem mimo:)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama