Přejít na obsah


Fotka

Chybicky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
217 odpovědí na toto téma

#61 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2007 - 18:10

FaVeTteam napsal/a:
Když už budeš koukat na ty chybičky, tak mi podivné chování vykázala např. GC16HFW.
Přes XML ze skrýšotlače GG ukazuje jako archivovanou. Tak jsem ji smazal a uložil si HTML přímo z GC.COM. Po jeho importu je v GG také archivovaná a datum vzniku mi zobrazuje 30.12.1899 !!!
Přitom v HTML je uvedeno Hidden: 10/8/2007 a řetězec 1899 se tam vůbec nevyskytuje!
Rozumíš tomu, nebo jsou věci mezi nebem a zemí !?!


Je to prirozene. Archivovana kes, i to divne datum jsou vychozi stavy. Ze po importu ze skrysotlace byla keska jako archivovana muze znamenat jedno - nepodaril se ze Skrysotlaciho XML importovat stav - mozna je tam nejak blbe. Naprava je snadna, staci v geogetu ten stav opravit.

Kazdopadne resit to smazanim a importovanim neceho jineho je s prominutim BLBOST. Data se importem vzdy jen aktualizuji. takze je-li blby stav, staci kdykoliv pozdeji naimportovat cokoliv, kde ten stav bude spravne, a ono se to opravi.

Navic ne vsechny zdroje dat na import obsahuji vsechny potrebne udaje, nebo jeste neni vse implementovane. To je pripad toho listingu, ze ktereho se datum zadne zatim jeste nebere. Proto ti tam zustalo to defaultni datum(hodnotu 30.12.1899 totiz reprezentuje 0). Kdybys predtim zaznam nesmazal, tak bys tam i po importu listingu mel datum spravne, protoze by zustalo nezmenene z predchoziho importu.

Zkratka, kazdy import dat zmeni jen to co zrovna umi. Zbytek necha nepovsimnut.

Na to Skrysotlaci XML se podivam, on preci jen Skrysotlac uz nekoli veci ukladal nejak jinak nez v originalnim PQ.
  • 0

#62 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2007 - 23:57

Mám pocit, že už to tu někdo kdysi zmiňoval, ale teď mne to zase vypeklo i u verze 35, takže asi to stále není ošetřené. Když si zobrazím keše a dám je setřídit podle distance, tak je to OK a setřídí je to správně vůči domácím koordinátům. Když si ale na některé keši nastavím Set reference point a znova to setřídím, tak to je setříděné jako několik nezávislých skupin naskládaných za sebou:( nešlo by se na to výhledově juknout? nebo dělám něco špatně?
  • 0

#63 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2007 - 11:04

razeni podle vzdalenosti je ctyrstavove. Bacha na to!

Radi to podle:
- vzdalenosti (nahoru, dolu)
- smeru a pak teprve vzdalenosti (nahoru dolu)

jestli jsi v rezimu, kdy to radi nejdriv podle smeru a az pak podle vzdalenosti, to poznas podle toho, ze se ti ukazuje symbol smerove sipky v zahlavi sloupce.
  • 0

#64 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2007 - 13:45

Aha, tak to jo, tý šipky jsem si předtím nějak nevšiml. Takže je to vlastně nakonec dokonalejší, než jsem čekal. Díky Ještě jsem měl jednu kosmetickou drobnost, ale na tu jsem přišel a lze s tím žít. Když jsem si nechal vypsat nalezené keše , tak dole ve stavovém řásku to číslo nějak nesedělo, ale nakonec jsem objevil, že to počítá i s waypointy pod přiřazenými pod keše. A asi je to tak i správně. Jen mne to mátlo. :)
  • 0

#65 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2007 - 15:58

Mě pro změnu mate trochu něco jiného (jestli se to už řešilo, tak se omlouvám). Vždy si provádím kontrolu správného počtu nalezených keší pomocí stavového řádku dole v vlevo (dám si filtr nalezených). Ale teď jsem začal používat vkládání finálových souřadnic u mysterek k samotné kešce pomocí waypointu a koukám, že se i to počítá jako řádek, takže kontrola už není možná. Nešlo by do stavového řádku přidat ještě jedno číslo a to počet řádků vyfiltrovaných kešek, ale bez waypointů?
  • 0

#66 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2007 - 15:59

:) teď koukám, že LiborH se ptá na to samé :o :D
  • 0

#67 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2007 - 16:08

Pro kontrolu poctu nalezenych si v tom filtru nasta, aby ti to tam nedavalo i waypointy, a tim padem to pocitadlo bude ukazovat spravne, ne?

Ucel toho pocitadla je ukazovat pocet zaznamu v prave provadenem zobrazeni. Navrhovane pocitani bez waypointu by se provadelo technicky dost obtizne.
  • 0

#68 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2007 - 16:08

A teď koukám, že se dá nastaviti filtr bez Wayipontů, takže už je dotaz neplatný ;) Edit: zase pozdě :D
  • 0

#69 El Montes

El Montes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 7:48

Zdravim. Kdyz chci pridat referencni bod, tak mi vyskoci chybova hlaska Access violation at address XXX in module 'geoget.exe'. Mam verzi 1.2.1.278 umistenou na USB Flash. Predchozi verze to nedelala. PS: Jak se da pripojit obrazek k tomuto prispevku? Zkousel jsem pridat Prilohu, ale obrazek se nenacte i kdyz splnuji uvedene podminky.
  • 0

#70 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 11:39

El Montes napsal/a:
Kdyz chci pridat referencni bod, tak mi vyskoci chybova hlaska Access violation at address XXX in module 'geoget.exe'. Mam verzi 1.2.1.278 umistenou na USB Flash. Predchozi verze to nedelala.


Pokud komukoluv vyskoci takovato chybova hlaska, tak na to chybovem dialogu je i tlacitko, ktere zobrazi detaily. A ty detaily jsou [pro mne podstatne, je treba mi je poslat na SZ.

Z nich totiz dokazu zjistit, kde presne v programu doslo k chybe.
  • 0

#71 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 12:02

Koukam na to, chyba by mela vyskocit ve chvili, kdy nemas v seznamu vybranou zadnou kesku, ze?
  • 0

#72 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 12:58

... zkus prave vydanou verzi 1.2.2.
  • 0

#73 El Montes

El Montes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 15:27

HaLuMa napsal/a:
Koukam na to, chyba by mela vyskocit ve chvili, kdy nemas v seznamu vybranou zadnou kesku, ze?


Souhlasi.
  • 0
Magellan Triton 2000, GeoBucket na iPhone 4S

#74 El Montes

El Montes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2008 - 15:28

HaLuMa napsal/a:
... zkus prave vydanou verzi 1.2.2.


Parada, zkusim ji. Tomu rikam support u Freeware. :-)
  • 0
Magellan Triton 2000, GeoBucket na iPhone 4S

#75 El Montes

El Montes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2008 - 13:01

HaLuMa napsal/a:
... zkus prave vydanou verzi 1.2.2.


Potvrzuji, ze problem s chybovou hlaskou je pryc. Diky.
  • 0
Magellan Triton 2000, GeoBucket na iPhone 4S

#76 sonny444

sonny444

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2008 - 15:20

Když si imporuji listing pokladu přes Import - Folder a pak si jej zobrazím, hint se mi správně "česky" zobrazí při nastavení Hint display "ROT13". Je to rozdíl od pokladů, které jsem si importoval přes dávnou betaverzi, kdy ještě bylo tlačítko download listing. Chtěl bych to nějak stáhnout najednou a při testování jsem narazil na tuto nekonzistenci ;) Pak se bojím, že při exportu by se mi část keší zobrazovala s nápovědou "česky" a část se zakódovanou nápovědou. Díky za prověření.
  • 0

#77 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2008 - 20:03

Možná to tu někde je, ale když jsem dal hledat "sysimg" tak mi vyhledávač nic nenašel...
Po vygenerování a při prohlížení offline verze DB mi chybí složka sysimg a obrázky, které by se v ní měly nacházet. (Podle linků na ně jsou to zejména ikonky typů kešek.) Zkusil jsem celý offline odstranit a vygenerovat znovu a je to stejné. Nevíte někdo, kde by mohla být zrada? Díky. :)
  • 0

#78 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2008 - 20:13

Cely adresar offline i se vsemi potrebnymi podadresari se negeneruje, ale je nainstalovan v defaultnim datovem adresari geogetu. Pokud jsi datovy adresar zmenil, je treba tam toto nakopirovat. pokud jsi datovy adresar nezmenil, pak sis to patrne omylem smazal. Opetovnou instalaci geogetu se ti to tam obnovi, ale konfigurace i data se ti opetovnou instalaci zachovaji!
  • 0

#79 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2008 - 20:26

Díky moc, už je tam... :) Potřeboval jsem se před časem v rámci testů zbavit celé DB a nechtělo se mi mazat záznamy po jednom (dotaz - jde to i naráz?), takže mne napadlo smazat celou složku GeoGet v Data Aplikací s tím, že buď to aplikace "vydejchá" a založí si ji znovu anebo ho reinstaluji. No, "vydejchala" to. :) Ale jak je vidět, ne úplně... Takže připomínka pro budoucí dolaďování - Pokud aplikace detekuje chybějící složku Data Aplikací /GeoGet, měla by ji nově vytvořit kompletní se vším všudy (i s těmi pomocnými offline složkami).
  • 0

#80 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2008 - 20:33

Jasne ze jde smazat vice veci najednou... proste si v geogetu oznacis vice zaznamu najednou a das volbu 'delete permanently'. Jinak celou databazi smazes tak, ze odstranis jen geoget.db3 soubor. neni treba mazat cely adresar. Kazdopadne s tim automatickym obnovovanim slozky je to dobry napad, pisu si.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama