Přejít na obsah


Fotka

Ad anketa


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2007 - 8:07

Prosím, když už dáváte otázku do ankety, umožněte mi také na ni odpovědět. Logování pomocí Handy mi nevadí, pokud ten dotyčný pak log doma doplní. A je výborné proto, že mi umožní na místě vložit nebo vyzvednout TB či GC. Vadí mi, pokud tam zůstane svítit jen tenhle nápis. Pokud ovšem otázka měla znít " Vadí vám v logu tento text--Zalogováno pomocí..., tak to je trochu jiná otázka. Nevadí. Handy se mi líbí a reklamu si zaslouží. Jen by měl být o něco kratší. Je sice pravda, že text si každý může nastavit sám, jenže a dalším upgradem se text resetuje na původní (samozřejmě, že to jinak nejde), proto by mi vyhovovalo nějaké kratší logo. Ale to je do jiného fóra.
  • 0

#2 MilanoXTeam

MilanoXTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2007 - 8:17

Asi bych se zeptal: "Vadí vám, je-li v logu pouze: Zalogováno pomocí aplikace HG"?? To mi totiž vadí. Aplikace jako taková je perfektní...
  • 0
Celej svět je jedno velký hřiště...

#3 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2007 - 8:52

Souhlasim s ProKesTomem nejde o samotny text i kdyz by mohl byt kratsi a sam si jej zkracuji, ale info HG nechavam protoze si myslim, ze jde i o urcite podekovani Destilovi jako autorovi programu. Vadi mi jen pokud do logu krome tohoto automatickeho textu neprida logujici nic dalsiho osobniho. HOWGH
  • 0

#4 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2007 - 9:17

Tak trochu jsem věděl, že touto anketou píchnu do vosího hnízda spokojených uživatelů Handy Geocaching. Ne tolik už jsou spokojení owneři cachí. Mě osobně už začíná lézt na nervy tato věta sama o sobě. Pokud někdo nedokáže s jistotou říct, jestli mu ona věta vadí nebo ne, v anketě jsou ještě další dvě možnosti. Smyslem ankety je, aby se autor tohoto oblíbeného programu zamyslel a dle výsledků upravil chování HG tak, aby byl přínosem pro všechny. Ono, těžko svým programem donutí lidi psát delší logy... Další věc je úprava logu doma. Řekl bych, že většina majitelů ůčte logy z emailů, které chodí automaticky. Potom je argument dodatečné úpravy ve smyslu odstranění dotyčné věty zbytečný.
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#5 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2007 - 9:37

choze napsal/a:
Další věc je úprava logu doma. Řekl bych, že většina majitelů ůčte logy z emailů, které chodí automaticky. Potom je argument dodatečné úpravy ve smyslu odstranění dotyčné věty zbytečný.


S tímto naprosto souhlasím. U svých keší a u keší, které mám ve watchlistu, čtu pouze emaily. Listing s opravenými logy už potom nikdy nečtu.

Na toto je expert maros. Ale tam to má jiný důvod - chtěl, aby bylo co nejdřív zalogováno jeho FTF. Akorát jsem pak celej den chodil čučet na logy, jestli už to upravil nebo ne. Na to bohužel žádný watchlist nepamatuje.

S TB a GC tomu moc nerozumím. To jsou i kačeří, kteří jdou na kešku jen kvůli TB a kdyby tam nebyl, tak by na ni nešli? :o U FTF to chápu, šli by jindy a nehonili se třeba v noci.
  • 0

#6 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2007 - 14:11

abakus napsal/a:
S TB a GC tomu moc nerozumím. To jsou i kačeří, kteří jdou na kešku jen kvůli TB a kdyby tam nebyl, tak by na ni nešli? :o

Jsou :). Je to neco divneho? Abych byl konkretnejsi: na kesku nejdu JEN proto ze je tam konkretni GC/TB, ale rekneme ze bez GC/TB by mi nevadilo navstivit ji treba o rok pozdeji, nebo vubec.
A obzvlast u specialnich TB/GC ktere jsou soucasti nejakeho ukolu (viz Brnensky sokol, atd.) by mi vadilo kdyby je nekdo logoval s odstupem nekolika dni.

Jinak, v lete jsem byl na tydenni dovolene, bez moznosti pripojeni k netu. Kesek jsem par nasel. Co s nimi? Zalogovat hned pres HG? Nebo tyden cekat, a v pripade vyzvednuti TB cist v loglistu zpravy typu "hmmm, TB uz tu nebyl".

A me pomaha HG jeste v jedne veci: nemam pak problem doma dohledat CO jsem vlastne nasel, protoze nalezene kesky mam pak uz ve svem profilu na geocaching.com, a doplneni textu je pak zalezitost okamziku. Nez se to me nekdo opre s dotazem "to si ani nepamatujes jak se jmenuje keska kterou hledas?", podotykam ze pri nalezeni 3 kesek z 5-kusove serie, ktera je pojmenovana stylem "Male kopce #1, #2, ..." to fakt neni tak jednoduche :-)
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2007 - 10:12

Koukám, že se začíná rozbíhat znovu debata kolem logování :-) Uf, docela nevyčerpatelné téma. Geocaching je hra a tak se k tomu tak stavme. Geocaching má stanovená pravidla, ale v některých ohledech je relativně volnost. Tam patří i logování. Na gc.com jsem našel pouze "Usually you take an item and leave an item, and enter your name and experience you had into the log book. Some people prefer to just enter their name into the log book. It’s an accomplishment enough to locate the cache."

Nevim, proč by mělo někomu vadit logování přes HG, tedy jako prostředek, kterým se log provede. Je přece jedno, jestli ho udělám přes počítač, z PDA přes Operu nebo prostě z aplikace HG. Je to užitečná fíčura a díky za ni.

Nevím, proč by mělo někomu vadit, že je na konci logu uveden reklamní text. Můžeme diskutovat o jeho délce, ale tvorba toho programu je určitě zásluhy hodná a reklamu si zaslouží. Je na každém uživateli, jaký text v logu zanechá resp. zda ho tam vůbec zanechá. No a když si pak čtu logy u svých kešek, tak ten řádek na konci mi vůbec nevadí, proč by měl..

A jestli někdo zaloguje jen svoje jméno a našel jsem... O co je to horší když do papírového logu napíše jen TNLC. Není to proti ničemu a majitel aspoň ví, že keška žije.
  • 0

#8 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2007 - 10:47

Možná bych tedy zavedl novou zkratku: ZPMAHG (Zalogováno pomocí mobilní aplikace Handy Geocaching) ;):):)
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama