Přejít na obsah


Fotka

Galileo financuje kurzy geocachingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
170 odpovědí na toto téma

#41 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2007 - 21:55

Já si myslím, že musej bejt celý zděšený - vypíšou kurzy, na který si myslej že nikdo nepřijde, visí to tam bůhví jak dlouho a najdenou takovej zájem (a navíc se ti účastníci ani neznaj, protože se u keše ještě nepotkali :) )
  • 0

#42 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2007 - 22:23

Hlavně si uvědomte, že pokud to má přednášet někdo aspoň trochu do GC zasvěcený (tj. registrovaný geocacher, který jistě tento web zná), tak si už tuto vaši vtipnou diskusi jistě příležitostně čte a baví se možná více než vy :D. Aneb - web GC.cz je otevřen široké veřejnosti, nejde o uzavřený systém pro zasvěcené, což je třeba si uvědomit, než na někoho budete chystat podobné vtípky. Sám proti kurzu nic nemám, ale měl by jistě být určen úplným začátečníkům, ne-li úplným mudlům, no a když tu čtu jména přihlášených (samá známá jména cachující už zpravidla dost dlouho), mám trochu pocit, že je to tak trochu mírné zneužívání tohoto kurzu - toť jen můj názor...
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#43 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2007 - 22:59

No, já bych ani neřek zneužívání - spíš testování úrovně. Vždyť kdo je schopen zhodnotit úroveň kurzu lépe než člověk znalý problematiky :) ? A s tímto se tam myslím všichni hlásíme, abychom zjistili o co jde. Řekl bych, že nikomu z nás nejde primárně o to škodit lektorovi nebo o ten diplom - i když mít v podpisu Dipl.Cach. za to určitě stojí :):) A to že bude přednášet někdo, kdo čte tohle fórum je možné, ale zdaleka ne jisté. Ostatně do novin o kešingu taky nepíšou vždy ti, co jsou otud.... Necháme se překvapit B)
  • 0

#44 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2007 - 23:05

Hlavně si uvědomte, že pokud to má přednášet někdo aspoň trochu do GC zasvěcený (tj. registrovaný geocacher, který jistě tento web zná), tak si už tuto vaši vtipnou diskusi jistě příležitostně čte a baví se možná více než vy smiley.

Nevím, jak ostatní, ale mě to taky napadlo, ale na druhou stranu známe slavnou EU a tyhle vzdělávací programy obecně - většinou tam nasadí někoho, kdo o daném tématu má jakés takés povědomí, ale o žádného odborníka se většinou nejedná. Jde jen o to, vykázat nějakou činnost a za něco utratit přidělené peníze...
Takže, pokud to bude trochu znalý kačer, tak to bude takový malý event. A pokud to bude někdo, kdo si o GC přečetl akorát v abíčku, tak bude prča :D
P.S. Ano, je to zneužití kurzu, ale o to jde, EU si nic ani jiného nezaslouží... ;)
  • 0

#45 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2007 - 23:21

Přeji vám rozhodně pěknou zábavu. Doufám, že jsem vás nikoho svým příspěvkem příliš nemoralizoval, pochopitelně proti otestování kvalit výuky nic nemám a mohlo by to být vskutku zajímavé, ať už bude lektor jakýkoliv. Možná i škoda, že o víkendu nejsem v Praze :)
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#46 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 6:14

Zábava možná, ale hlavně zvědavost na to, jak se k dané problematice staví EU. Myslím tím pficiálně. Edit: Seznam lektorů je docela úctyhodný. Já se přihlásila také na kurz s Historií staré Prahy. Vhodně to doplní moje PISácké vzdělání :)
  • 0
Sylvia999

#47 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 15:31

Tak mi přišlo toto:

Dobry den.
První volny termin kurzu GPS geocaching je 24.10 od 15.00 do 19.00. Mate-li zajem, dejte prosim co nejdrive vedet.
Aktualni nabidka kurzu na www.scientica.cz/citt.
S pozdravem R Schnablova


Mně tedy středa nevadí, ale rád bych se tam potkal i s dalšími kolegy - přišlo někomu už takovéto konkrétní datum?
  • 0

#48 cyne

cyne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 16:56

hmm tak me ani zatim neprislo nic ani ten potvrzovaci email o obdrzeni prihlasky jak o tom nekteri tady psali.
  • 0

#49 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 17:59

cyne napsal/a:
hmm tak me ani zatim neprislo nic ani ten potvrzovaci email o obdrzeni prihlasky jak o tom nekteri tady psali.


Já jsem posílal přihlášku hned ten den, kdy se to tu objevilo v diskuzi. Bylo to někdy kolem půlnoci. Odpověď zatím žádná. Já to zkusím znovu. Akorád bych potřeboval vědět termín alespoň 10dní dopředu, abych se mohl podle toho zařídit.
  • 0

#50 Mates168

Mates168

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 18:15

(pro ty kdo mají jasný termín) na kdy tam jdete? Už tenhle víkend?
  • 0

#51 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 19:02

Sutech napsal/a:
Tak mi přišlo toto:

Dobry den.
První volny termin kurzu GPS geocaching je 24.10 od 15.00 do 19.00. Mate-li zajem, dejte prosim co nejdrive vedet...


Tak právě mi dorazilo to samé. Raději bych úterý, ale pokud se na termínu dohodne více geokolegů a termín bude potvrzen, tak to zkusím nějak vymyslet (nejsem z Prahy). Jenom mi připadá, že v 19:00 už bude na cache hunting trochu tma (nejsem vybaven svítilnou).
  • 0

#52 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 19:10

minarjo napsal/a:
... a když tu čtu jména přihlášených (samá známá jména cachující už zpravidla dost dlouho), mám trochu pocit, že je to tak trochu mírné zneužívání tohoto kurzu - toť jen můj názor...


Já jsem nezasloužilý cacher z maloměsta B) a skoro nikdo mě nezná. Nemám ani GPSku a ještě jsem nezaložil žádnou cache. ;)
  • 0

#53 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 19:16

Taky mi nabídli tu středu. Né že by se mi to nějak extra hodilo (musím budovat kapitalismus). Ale možná bych ten termín vzal. Sic jsem chtěl původně víkend, ale takhle to půjde asi taky.
  • 0

#54 paja0512

paja0512

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 19:22

Tak mi také právě přišel mail, ve kterém mi nabízí termín ve středu.
  • 0

#55 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 19:23

Předpokládám, že nám rozdaj ty garminy a tak nemusím mít nic jiného než papír a tužku na poznámky. Občerstvení nám EU zaplatí prý taky. Jo a pro ostatní, kteří váhají - bez toho papíru si v blízké budoucnosti nikdo z vás ani neškrtnete. To se bude kontrolovat a jak někoho přistihnou, že odlovil keš a nemůže se prokázat certifikátem z kurzu, tak si to normálně půjde na tvrdo odsedět (3 až 5 měsíců) a GPSka mu propadne ve prospěch EU, aby bylo čím školit geopotěr :)
  • 0

#56 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 19:26

LiborH napsal/a:
Taky mi nabídli tu středu. ...


Já pracuju na Vysočanské a koukal jsem se na pozvánku. Je to na PřF UK na Albertově 6, což mám trochu daleko. Musel bych z práce vypadnout poměrně brzy. To jméno prvního lektora je mi trochu povědomé.
  • 0

#57 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 19:29

Bo.T.L. napsal/a:
To jméno prvního lektora je mi trochu povědomé.


Jiří Šilhán, Petr Mareš - znáte je někdo?
  • 0

#58 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 19:32

LiborH napsal/a:
Jo a pro ostatní, kteří váhají - bez toho papíru si v blízké budoucnosti nikdo z vás ani neškrtnete. To se bude kontrolovat a jak někoho přistihnou, že odlovil keš a nemůže se prokázat certifikátem z kurzu, tak si to normálně půjde na tvrdo odsedět (3 až 5 měsíců) a GPSka mu propadne ve prospěch EU, aby bylo čím školit geopotěr :)


:D Tak to jsem v prů...vanu. Žádnou GPSku nemám. Používám snímek letecké či turistické mapy. Rád bych se naučil vypočítávat vzdálenosti mezi body a azimut mezi nimi ze zadaných souřadnic. Pak už bych neměl mít žádný problém u multin.
  • 0

#59 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 19:50

tobe bude pro vystrahu roztrhan list papiru ;) (vzdalenost, azimut - pythagorova veta?)
  • 0

#60 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 20:05

Dain & Olik napsal/a:
tobe bude pro vystrahu roztrhan list papiru ;) (vzdalenost, azimut - pythagorova veta?)


No to už zmiňoval MarekL taky a docela to i chápu. Jenom mě zajímá ten převod souřadnic ve tvaru stupně minuty na metry. Někde jsem slyšel/četl že pro zeměpisnou šířku je jiný převod než pro délku.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama