Přejít na obsah


Fotka

Bluetooth GPS modul k PDA pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 johny_r

johny_r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2007 - 8:20

Zdravím, chtěl bych si koupit Bluetooth GPSku k PDA zejména za účelem geocachingu. Výběr je ale velký, takže nevím, co přesně hledat. Můžete mi prosím doporučit model, který by byl vhodný? Docela se mi líbí třeba Evolve solar GPS, která má geocaching i v názvu, nemá ale Sirf III chipset, tak nevím. Díky za všechny rady.
  • 0

#2 MichalS & Flower

MichalS & Flower

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2007 - 8:56

Já osobně používám NaviLock GPS Bluetooth Receiver BT-359 ve spojení s notebookem i MDA Variem. Funguje perfektně a jsem s ním nadmíru spokojen. Má USB dobíjení což mi vyhovuje. Nosím jednu nabíječku jak na MDA tak na modul. TTD modulu např. zde: http://mobile.itek.c...etooth-Receiver
  • 0

#3 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2007 - 9:08

Já sice PDAčko nemám, ale používám GPS modul spolu s telefonem, takže to vyjde nastejno - mám NOKII LD-3W a nemůžu si stěžovat. Navíc teď právě vyšla novinka - NOKIA LD-4W a ta bude ještě lepší. Na druhou stranu to ale bude znamenat i zlevnění "trojky" B)
  • 0

#4 johny_r

johny_r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2007 - 9:08

A jakou má výdrž? A ještě jsem se chtěl zeptat, jak je to s vypínáním statické navigace u SirfIII. Je to nutné? Jak na to? A u kterých modulů to jde? Díky PS: A mimochodem, jaký používáte software? Dají se použít turistické smartmaps nebo raději Oziho a vyrobit si vlastní mapy? Ď
  • 0

#5 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2007 - 9:49

Nokia velmi slušnou. Přesně ti to neřeknu, protože v ní není zabudován žádný ukazatel zbytku energie, ale o její výdrži ti něco ukáže to, co se mi stalo: zhruba 8 dní za sebou jsem každý den vyrážel tak na 5 hodin kešovat a celou dobu fungovala. Ten 8. den po skončení "lovu" :D jsem ji uklidil do batohu a když jsem ji 2. den vytáhl, zjistil jsem, že byla celou dobu zapnutá. Protože jsem už ale byl na cestě za dalšíma keškama, nemohl jsem ji dobít, a tak jsem to risknul. ;) Vydržela zase celý den a kdybych ji poté doma nedobil, asi by vydržela i nadále. Což je poměrně neuvěřitelné, když si vezmeš, že ji napájí standartní nokiácká baterka do mobilu :o
Jo, jednu nevýhodu má, ti blbci k ní dodávají pouze nabíječku do auta, nicméně normální nabíječka (ta samá, co mají novější typy tel. nokia), se dá pořídit za stovku ;)
Statickou navigaci si určitě vypnout musíš, bez toho se GC téměř nedá dělat, pokud se totiž pohybuješ rychlostí menší, než 4km/hod., tak to navigace vyhodnotí jako, že se nehýbáš a pouze se bude snažit o zpřesnění tvé současné polohy.
Návod ti tu popisovat nebudu, tady to je poměrně jednoduše vysvětleno: http://navigovat.mob....asp?ARI=113030.
No a sowtware? To bude asi otázka pro jiné, já používám Destilův Handy Geocaching, což je geniální nemapová aplikace (odkaz tady ve fóru na hlavní straně)...
  • 0

#6 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2007 - 9:54

Vyzkousel jsem za tu dobu co delam GC uz pomerne hodne GPS modulu. I ten Evolve. Jedinne co vsak funguje i za ztizenych podminek, a jedine tam se projevi rozdil, je SIRF III. Vyrobcu kteri nabizi tento modul je vice. Zkousel jsem vyrobky firmy itek, http://www.i-tec.cz. Tam jsou na vyber dva moduly, ktere se lisi zejmena vydrzi na baterie. Pokud nekdy dojde na celodenni GC, a ze jsou takove multi, kdy brzy rano zacinas, a pozde vecer koncis, a den ma pak i vice nez 8 hodin :-) pak je volba jen jedna. Tento modul pouzivam uz pres rok, a jsem tak spokojen, ze bych nemenil. Pravda, cena ke 3tis je vyssi, ale vzdycky je neco za neco. SW je hodne, SM funguji, doplunuji sipkovym SW RicheeseGPS, ktery je zdarma. OZI je jiste take dobra a hojne pouzivana volba. Zejmena mimo CR prinasi moznosti ktere se SM nemas.
  • 0
Via est scopus!

#7 MichalS & Flower

MichalS & Flower

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2007 - 9:59

SW můžeš použít jakýkoliv co ti skousne PDA. S modulem to nemá nic společného. Ten se připojí (pokud se připojí :D - já měl s NOKII LD-3W problém, že se nespárovala, ale to mohl být jen můj problém ...) a pak dodává data kamkoliv co je schopné je přijmout a zpracovat. Já mám Oziho, iGO, HandyGeocaching, VitoNavigatorN2, Testoval jsem GPS tuner, BeeLine, MoniGPS a další. Nejlepší by bylo si nějaký modul půjčit a otestovat spojení a nebo to risknout, ale pak to chce nějaký, který už někdo má a používá ho ve spojení s podobným nebo stejným PDA jako máš ty.
  • 0

#8 johny_r

johny_r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2007 - 10:04

Díky, takže zatím se mi zamlouvá buď ten Navilock 359 nebo ten větší I-tec. Tak nevím. Ten Navilock se mi líbí víc, ale ten I-tec má silnější baterku. Tak co? Máte někdo zkušenosti s výdrží toho navilocku? Moje PDA je iPAQ 5550, ale po uvedení na trh plánuji iPAQ 214 Enterprise. Problémy s bluetooth se u něj pokud vím moc neobjevují, tak by to snad mohlo být ok.
  • 0

#9 MichalS & Flower

MichalS & Flower

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2007 - 10:14

Je to na tobě. Mě se zatím nestalo, že by se mi modul vypnul. PDA vycucne baterku daleko dřív :D. Jinak existuje externí zdroj pro USB napájení za cca 150,- až 200,- Kč na 4 AAA baterie.

Navilock BT-359 - 11 hodin
Navilock BT-338 - 20 hodin
www.navilock.com
  • 0

#10 johny_r

johny_r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2007 - 10:24

To zní slibně. Asi do ní půjdu. Je fakt, že PDA vydrží míň. Jestli jsem správně čet dokumentaci, tak nabíjet se dá jak z USB, tak ze zásuvky nebo autozapalovače, je to tak? Díky
  • 0

#11 MichalS & Flower

MichalS & Flower

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2007 - 10:33

Přesně tak. A navíc to má všechno v balení. Dokonce nabíječku do auta od GPS modulu používám pro dobíjení MDA při autonavigaci a modul mám položený pod palubní deskou bez napájení. Jinak by jsem tak po 2 hodinách dojel na vyčerpanost MDA :D. Neustále rosvícený displej je šílený žrout :D.
  • 0

#12 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2007 - 10:45

MichalS & Flower napsal/a:
PDA vycucne baterku daleko dřív


... to je bezny problem ... vydrz PDA na baterii je jednou z jeho nevyhod ... resim tim, ze jsem si koupil druhou baterii, a jeste vypinam display ... nemusim na to cumet furt ... pak vydrzim navigovat cely celicky den
  • 0
Via est scopus!

#13 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2007 - 10:49

MichalS & Flower napsal/a:
Jinak existuje externí zdroj pro USB napájení za cca 150,- až 200,- Kč na 4 AAA baterie.


... ano to existuje, ja jsem si to koupil od APC, asi za 100,- ... je to na MALE tuzkovky, AAA, ... a musim rict, ze podle me zkusenosti je to nepouzitelne, ... kdyz resit napajeni, tak poradne
... tohle je urceno spise pro MP3 prehravace ... chtej jsem tim napajet PDA, ale odber je vetsi nez pritok
... lze pouzit snad jen na dobiti baterie jaksi "o prestavce"
  • 0
Via est scopus!

#14 Pehta

Pehta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2007 - 11:18

pazitka napsal/a:

MichalS & Flower napsal/a:
Jinak existuje externí zdroj pro USB napájení za cca 150,- až 200,- Kč na 4 AAA baterie.


... ano to existuje, ja jsem si to koupil od APC, asi za 100,- ... je to na MALE tuzkovky, AAA, ... a musim rict, ze podle me zkusenosti je to nepouzitelne, ... kdyz resit napajeni, tak poradne
... tohle je urceno spise pro MP3 prehravace ... chtej jsem tim napajet PDA, ale odber je vetsi nez pritok
... lze pouzit snad jen na dobiti baterie jaksi "o prestavce"


No výdrž baterek se tu na fórech řešila už dříve. To udělátko od APC je skutečně nepoužitelné v praxi to oddálilo zdechnutí PDA o cca 12 minut. Nicméně mě to motivovalo k tomu, že jsem si zakoupil v kutilské prodejně takovou tu "kostičku" na 4 klasické tužkové baterie a k té připájel správný konektor k PDA. Po použití klasických 4 2100 tužkových baterií to zvlýádá dobíjet a doba použití PDA je stejná jako s druhou baterkou. Výroba tohoto udělátka zabrala asi 10 minut pájení a cena vyšla na zhruba 65 Kč za součástky. Nicméně nakonec stejně používám Garmina, takže jsem v řešení problému s výdrží PDA již nepokračoval
  • 0

#15 Mates168

Mates168

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2007 - 13:46

BT gps EverMore...Našel jsem díky ní a TT5/6 asi prvních 80 cachí a rozhodně si nemůžu stěžovat! Je malá a výkoná.
  • 0

#16 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2007 - 20:26

...No výdrž baterek se tu na fórech řešila už dříve. To udělátko od APC je skutečně nepoužitelné v praxi to oddálilo zdechnutí PDA o cca 12 minut....

Mam vyzkousene tohle "udelatko" http://www.pselectro...02fb40e0572d14a ' class='bbc_url' title='Externí odkaz' rel='external'> http://www.pselectro...02fb40e0572d14a - je na na tuzkove clanky a s akumulatory 2400 mAh prodlouzi cinnost MIO C710 z cca 3.5 h na vice nez 10
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama