Přejít na obsah


Fotka

poradte jakou gps


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#21 dokola

dokola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2007 - 19:38

Díky za hromadu názorů... řekl bych,že ve většině potvrdily moje dojmy z toho co jsem četl v recenzích o přístrojích. Znám výhody a nevýhody PDA a popravdě mám rád konkrétní přístroje jak multiuniversální zařízení, které jsou na vše dobré jen z části. Nejvíc se mi líbila nějaká automobilová velký display, barevná...ale asi hledám vyšší užitnou hodnotu a pokud tyhle outdoory bezproblému navigují na silnici tak pak není o čem mluvit. (kecálkovi bych stejně brzo zavřel hubu...jen jednou jsem (opuštěn na služebce) si s ním pokecal, ale to byl případ pro Dr.Chocholouška :)) No a mezitím co jste mi sem psali názory, tak já běhal po netu po recenzích a stránkách výrobců a prodejců a když jsem se vrátil, tak jsem že se asi shodnu s dost lidmi na garmin 60csx Tak teď dolomím nalomenou manželku a někdy Ahoj na cestě ;)
  • 0
Carpe Diem...a tak pořád dokola

#22 TechNick

TechNick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2007 - 19:43

Hurááá vyhrála šedesátka, ať žije!!! :D
  • 0

#23 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2007 - 19:57

dokola napsal/a:
... Tak teď dolomím nalomenou manželku a někdy Ahoj na cestě ;)

Tak na to pozor! Ať ji nezlomíš úplně.
Vycvičit si novou dá práci.:D
  • 0

#24 dLBR

dLBR

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2007 - 11:11

Konecne taky neco jinyho nez PDA ;-) Ja mam GPSMAP 60Cx k maximalni spokojenosti, mel jsme v ruce par PDA a auto-navigaci, ale zadna mne neoslovila. 60Cx pouzivam vsude kde se da - geocaching, tekking, kolo, auto, slouzi bajecne a jsem naprosto spokojenej. Jedine snad na behani se moc nehodi, na to je fakt velka, na to mam Forerunner. Je mi celkem vhod svym vzhledem chudsiho bratricka, ze vypada jako starej blbej telefon, nekde se to hodi. Super se ovlada jednou rukou a spoustu uzitecnych funkci ma vyvedenych na tlacitkach, nemluve o citlivosti prijimace - tuhle jsem s ni letel eroplanem, strcil jsem ji zapnutou do naprsni kapsy saka, viselo mi u sedadla a celou cestu mam zaznamenanou ;-)
  • 0

#25 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2007 - 21:39

Doporučuji novou řadu Hcx.
  • 0

#26 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2007 - 22:05

Basin napsal/a:
Doporučuji novou řadu Hcx.


hcx stoji sice k zamysleni, ale hcx ma oproti 60 par necnosti: mensi displey - v aute se vetsi sikne, horsi ovladani - prece jen tlacitka vpredu dole se mackaji mnohem lip nez pod gumou na strane - opet nejen v aute je to prijemnejsi. nehlede na to, ze u legenda/visty si porad zakryvam palcem displey, kdyz ovladam "joystick" a hlavne - ta zatracena guma po obvodu pristroje se proste odlepi. :) (zkusenost snad kazdeho koho znam, kdo leg/vistu intenzvneji pouzival)

vyhodou hcx je mensi cena a muze byt velikost

btw: mame Legenda C (coz je samozrejme navenek to same) abyste si nemysleli, ze jsem zaryty 60CSXak ;)
  • 0

#27 StandaVacek

StandaVacek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2007 - 22:10

No né v gumě, ale v ziplock igelitovém pytlíku vhodné velikosi. Moje iPAQ 3970 to snáší v pohodě. Do pytlíku dávám i GPS přijímač. Nevýhoda GPSka je pučená ale nemá statickou navigaci , tak asi brzo pude k majiteli. Dost mě honí po krajině...
  • 0

#28 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 11:28

Ahoj, potřebuji taky poradit ;) Chtěl bych pro juniora koupit GPSku, něco zcela obyčejného a levného jako od Trávníčka. Co poradíte?
  • 0

#29 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 12:03

Outdoorova: Pokud to nemusi byt mapova, tak v garminech jsou za 4kKc jsou novy eTrex a geko 201. Za 3kKc je geko 101, ale ta se neda pripojit k pocitaci (tedy vsechny body se musi zadat rucne). Novy Legend (nejlevnejsi mapovy garmin) je asi za 5kKc. Mezi negarminy nevim o nicem levnejsim a zaroven rozumne funkcnim. Modul: Moduly se daji sehnat od 1,5kKc. Pokud ma clovek javovy telefon (vetsina novych telefonu), tak ve spojeni s handygeocachingem, nebo podobnym programem ma take clovek rozumnou gps, ktera nabizi vic funkci pro geocaching. Jedina nevyhoda je to, ze to bezi na tom telefonu (kdyz se vybije baterka telefonu, nebo telefon zmokne, tak si clovek nejen nezanaviguje ale ani nezatelefonuje).
  • 0

#30 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 12:10

sobikovi napsal/a:
Ahoj, potřebuji taky poradit ;) Chtěl bych pro juniora koupit GPSku, něco zcela obyčejného a levného jako od Trávníčka. Co poradíte?

Třeba tu od Bédi, ale tady z FRCu budou levnější. Jinak jsem zkoušel o víkendu BT modul od Nokie a asi je to k použití. Akorát se to musí umět domluvit s mobilem a je asi nutné vypnout statickou navigaci (což se mi nakonec taky povedlo). Ale normální samostatná GPS je asi pro použití lepší.
  • 0

#31 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 12:20

ebik napsal/a:
Novy Legend (nejlevnejsi mapovy garmin) je asi za 5kKc.
.


Kolego neorijentujete se. Novy Legend (nejlevnejsi mapovy garmin) s TOPO50 a sedmiletou zárukou je asi za 2900kč, bez TOPO50 mapy potom jen 1900kč. Jen tak pro upřesnění.
  • 0

#32 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 13:24

Trauma_Zero napsal/a:

Kolego neorijentujete se. Novy Legend (nejlevnejsi mapovy garmin) s TOPO50 a sedmiletou zárukou je asi za 2900kč, bez TOPO50 mapy potom jen 1900kč. Jen tak pro upřesnění.


a on to mountfield porad jeste prodava?
  • 0

#33 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 13:37

Dain & Olik napsal/a:

Trauma_Zero napsal/a:
Kolego neorijentujete se. Novy Legend (nejlevnejsi mapovy garmin) s TOPO50 a sedmiletou zárukou je asi za 2900kč, bez TOPO50 mapy potom jen 1900kč. Jen tak pro upřesnění.

a on to mountfield porad jeste prodava?

No právě že mám dojem, že už ne.. Na jejich webu už to není, chci se zajet podívat do prodejen tady po Praze
  • 0

#34 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 23:11

Podle vedlejšího vlákna http://www.geocachin...=6086&pid=60196, nějaká akce v mountfieldu asi je. To je potom suveréně nejvýhodnější koupě levné gps.
  • 0

#35 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 14:51

Dá se ten eTrex Legend provozovat bez mapy?
  • 0

#36 StefaCzech

StefaCzech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 15:01

Pri dobre domaci priprave (nastudovani trasy) se da pouzivat bez mapy uplne v pohode - proste jdes za sipkou.
  • 0

#37 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 15:08

StefaCzech napsal/a:
Pri dobre domaci priprave (nastudovani trasy) se da pouzivat bez mapy uplne v pohode - proste jdes za sipkou.

Tak jsem to myslel.. díky.
  • 0

#38 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 15:11

sobikovi napsal/a:
Dá se ten eTrex Legend provozovat bez mapy?


Vždyky tam můžeš nahrát tu free mapu ČR. Je to lepší, než prázdná obrazovka.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#39 Echo_snp

Echo_snp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 16:13

Asi budu opakovat co psali jiní, ale o víkendu jsem se byl v MF na Legenda ptáta co z toho vyšlo? MF ve Stodůlkách ještě pár Legendů má a momentálně probíhá nějaká akce, takže Legend je za 1990,- a kabel + mapy (Topo + MF) za cca 1500,- Pokud si někdo koupí jen samotného legenda, tak v něm je přednahratá ta MF mapa, což je vlastně Topo osekaná na 8MB (vystačil jsem si s ní víc jak 3/4 roku).
  • 0

#40 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 16:15

Echo_snp napsal/a:
Asi budu opakovat co psali jiní, ale o víkendu jsem se byl v MF na Legenda ptáta co z toho vyšlo?
MF ve Stodůlkách ještě pár Legendů má a momentálně probíhá nějaká akce, takže Legend je za 1990,- a kabel + mapy (Topo + MF) za cca 1500,-
Pokud si někdo koupí jen samotného legenda, tak v něm je přednahratá ta MF mapa, což je vlastně Topo osekaná na 8MB (vystačil jsem si s ní víc jak 3/4 roku).

Supr, zajedu tam :-) junior bude mít radost. Jednoduchá mapa mu bude stačit
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama