Přejít na obsah


Fotka

5644 českých skrýší v Google Earth (jiná Cachemapa)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#21 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 21:27

Mily kolegove . Gc.com nikterak nezakazuje vlastnit data kesek a to zcela zadarno. V ravidlech neni nic o tom ze je nesmim mit na svem lokalnim disku( pokud tomu je jinak reknete:(). Nesmim je hromadne stahovata a cucat nejakym robotem. V prve rade asi takykvuli zateri serveru, ale asi tezko kvuli autorskym pravum :) (Na hru jo, ale keska ma sveho autora).Nesmim je poskytova tretim osobam. Takze pokud dostanu od nekoho data neporusuji nic , porusuje jen ten kgo mi je poskytl. Protoze ja jsem radne registrovany a v podstate je muzu ziskat legalne tak jako tak. Gc. com nevznika zadna skoda jelikoz objen dat nikterak nezatezoval jejich zarizeni. Nedostaly se do rukou neregistrovanym. Mel jsem dojem ze vyhoda PM je predevsim v tom ze dostava informace automaticky , mikoliv ze je muze ziskat jedine on :) A podobnost se stahovanim softwaru a filmu tu rozhodne neni, Protoze pokud bude film zadarmo pro registrovaneho uzivatele a on ho ziska jinak tak nikdo nemuze ric ani slovo. Ma to na co ma registraci. Zaverem : Pokud ziskam data netrapime to. Ja si jen ulehcil jednotlive stahovani a jeste jsem usetril gc.com mu nejaky ten prenosovy bajtik. Pokud budu extra lovec rad si priplatim za pohdli a tech par dolacu mne rozhodne nijak neznici. A pak kazdemu bude jedno kde jsem data vzal.
  • 0

#22 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 22:01

Dain & Olik napsal/a:
tea_cr: vztah satelity - gs je samozrejme kladna externalita. stejne jako vsechny tomtomy, igo a pod. nikomu se nekladou meze, aby vyuzil něco, co vznika pro uplne jiny ucel. az to armada us bude chtit zpoplatnit, tak zacnou kodovat. tady se neplati za pouzivani satelitu, ale za napad na hru gc. fakt posahana argumentace nejmenovaneho kolegy. to bych moh rikat, at mi tomtom kouka navalit program zadarmo, ze prece za satelity neplati :) pripadne prijdu na cez a prohlasim, ze jim ani nahodou nebudu platit elektrinu, protože ji castecne vyrabi z vetru, vody a tem taky neplati ;)

Jenze gc poskytuje data zadarmo tem co se registrujou a ti co si priplati ti dostanou nastroj ,stahovat vetsich objem dat v kratsim case :) bezesporu naji prava na vymysleni hry ale jejich bohatstvi spociva v databazi kterou jim plnime vicemene pro sebe. Chapu ze za neco musi vyvyjet a provozovat vse co je treba, (zadarmo ani kure nehrabe), nexistuje spousty nastroju jak vydelat penize na necem co lidi bavi. Treba elektriku potrebujes a nemuzes bez ni byt tak platis :) az nebudem moc byt bez kesek budem platit taky:)
  • 0

#23 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 22:48

tady nejde o to, co potrebuju a co platim dobrovolne :) ja jsem poukazoval na tu nesmyslnou vymluvu o neplaceni za satelity ;) a napadl me jen priklad s elektrinou :) uz to dal nehodlam rozpitvavat, hadek o tom, kdo je vic nemoralni - jestli ti, co chteji prachy, nebo ti, kteri je chteji ochcat uz tu bylo dost. asi to chce zamknout vlakno.
  • 0

#24 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 22:56

Ja myslim ze hledani je fajn, a pokud mne nekdo nabidne data rozhodne je neodmitnu , neodmitnu zajit si do lesa a vyzvednou krabicku z pokladem. Legalne nebo nelegalne :):):) a budu tise dekovat(bohu) armade us za satelity , vyrobci za gpsku , gc za databazi a keserum za zakladani :):)(ani jedno zatim nedokazu sam)
  • 0

#25 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 7:56

Já myslím, že se tu zase řeší něco mimo původní záměr tématu, asi podstatná infromace v úvodním příspěvku byla, že mapu si můžeme sestavit každý sám (když nás holt GS tahá již několikátý rok za nos a data pro naši mapu neposkytne), ať již máme data odkudkoliv. Co by bylo fajn, kdyby bylo nějaké makro jak ten třebaGPX soubor překopat automaticky na KML, aby to v mapě na Googlu šlo zobrazit. (mimochodem, autor pouze upozornil na skutečnost, proč nechce hotový soubor s daty zveřejnit) K přípěvkům typu odkud data jsou, já si platím, druhý krade, bych rád řekl, ať si nejdříve všichni zametou před vlastním prahem, podívají se například do historie svého počítače, jestli tam měli vždy jen legální software, ať již operační systém či třeba i shareware, který je ve svém užívání mnohdy taky omezen, a o legálnosti a nelegálnosti toho či onoho ať si jdou prndat jinam, páč se to tématu netýká.
  • 0

#26 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 15:24

Autacek napsal/a:
...když nás holt GS tahá již několikátý rok za nos a data pro naši mapu neposkytne...

Auťáček nějak zaspal dobu - data pro mapu od Groundspeaku už máme a měla by být pravidelně, byť vždy na mailovou žádost.
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#27 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 16:15

Autacek napsal/a:
Já myslím, že se tu zase řeší něco mimo původní záměr tématu,
asi podstatná infromace v úvodním příspěvku byla, že mapu si můžeme sestavit každý sám (když nás holt GS tahá již několikátý rok za nos a data pro naši mapu neposkytne), ať již máme data odkudkoliv.

Co by bylo fajn, kdyby bylo nějaké makro jak ten třebaGPX soubor překopat automaticky na KML, aby to v mapě na Googlu šlo zobrazit. (mimochodem, autor pouze upozornil na skutečnost, proč nechce hotový soubor s daty zveřejnit)

K přípěvkům typu odkud data jsou, já si platím, druhý krade, bych rád řekl, ať si nejdříve všichni zametou před vlastním prahem, podívají se například do historie svého počítače, jestli tam měli vždy jen legální software, ať již operační systém či třeba i shareware, který je ve svém užívání mnohdy taky omezen, a o legálnosti a nelegálnosti toho či onoho ať si jdou prndat jinam, páč se to tématu netýká.


Nemůže to být několikátý rok, když byla dohoda uzavřena až letos.
A přestaň jako argumenty používat to, že ostatní určitě používají zase nelegální software. V tomhle případě je to naprosto irelevantní navíc nepodložené důkazy.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#28 TEA_CR

TEA_CR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 16:52

Autacek napsal/a:
Co by bylo fajn, kdyby bylo nějaké makro jak ten třebaGPX soubor překopat automaticky na KML, aby to v mapě na Googlu šlo zobrazit. (mimochodem, autor pouze upozornil na skutečnost, proč nechce hotový soubor s daty zveřejnit).


Opravdu jsem chtel jen ukazat, ZE TO JDE a ne to nekomu dat na taliri az pod nos :o - pro vlastni potrebu si muzete vytvorit (doufam), co je libo, cestu jsem ukazal (hledejte na vyse zminene CACHEWIKI.DE).
Pokud jde o prevody, tak doporucuji vetsine dobre znamou sluzbu GPSVISUALIZER.COM, kde lze konvertovat tam i zpet ci primo vytvorit personifikovanou mapu nalezu v Googel Earth :P (i pro "Basic Membery").
A makra? Ta jsem neresil - i kdyz by to byla cesta - prevadel jsem jen text do tabulek a zpet, nahrazoval znaky (v "prachsprostem" Wordu) a pak exportoval do Excelu, kde jsem pracoval s funkcemi ZLEVA, ZPRAVA, CONCATENATE (neboli "&")... netrvalo to zas tak dlouho. Problemy delala diakritika v nazvech skrysi pri prevodu do KML ci GPX, tak jsem to nechal jen u bodu zajmu. A barvy podle typu? Opet NAJIT / NAHRADIT ve sloupcich ;).

Kdo chce kam, pomozme mu tam! VZORKY ZDARMA:
:)vzorek.db
;)gccz_exp_do_kml.csv
B)vzorek_jm_typ_vel_obt.xls

Jen mne mrzi, ze soubor KML nelze zobrazit v Google Mapach - 5644 bodu je na ne moc... Takze bud rozdelit Ceskou republiku na casti - mozna nekdy priste, az bude vice casu - nebo pouzivat Google Earth (lze i offline).

Na druhou stranu - vsichni mame k dispozici SKVELE FUNGUJICI BETA MAPU, takze POHODA B). Ale co je horsi - prace az nad hlavu, brzy tma, zima a dest se snehem... takze zadny kolo, ani skryse :(.
  • 0
LOVU ZDAR Vložený obrázek!
TEA_CR

#29 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 19:24

minarjo napsal/a:
Auťáček nějak zaspal dobu - data pro mapu od Groundspeaku už máme a měla by být pravidelně, byť vždy na mailovou žádost.

to je bezny, ze autacek obcas ignoruje to, co se mu nehodi ;)
  • 0

#30 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 21:26

Oceňuji, že se všichni opět podrželi tématu a nezabýhali do flames a osobních útoků... obzvláště správce fóra šel příkladem. Data k mapě možná na GC.CZ jsou, otázka je, jestli použitelná... Odkaz na mapu jsem totiž nějak na stránkách nenalezl :-(. Asi jestli je někde stejně dobře schovaný, jako návod pro nováčky za "wikipédií" :-/ soráč, tak mě to mrzí, páč potřebné věci by mělo jít dle mého hledat přímo.... P.S. něklolikátý rok = i druhý rok... bohužel, mám pocit, že jsme holt pro amíky banánovou republikou, tak se s tím musíme smířit...
  • 0

#31 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 21:37

Autacku, ty jsi fakt demagog (a nemyslim to jako nadavku). Pokud chces, aby se lidi zdrzeli flame, jdi pokud mozno prikladem. Je fakt jednoduchy do nej zhusta prilit a pak ostatni karat. Btw. jeste to neni ANI rok a primy odkaz na mapu je v levem menu... Hledej tedy chybu spis mezi svou zidli a pocitacem.
  • 0

#32 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 21:37

TEA_CR napsal/a:

Opravdu jsem chtel jen ukazat, ZE TO JDE a ne to nekomu dat na taliri az pod nos :o - pro vlastni potrebu si muzete vytvorit (doufam), co je libo, cestu jsem ukazal (hledejte na vyse zminene CACHEWIKI.DE).


Tak, jde ledacos, ovšem kdo tomu rozumí, dokázal by jistě hravě napsat i kraťoučkej prográmek.

Mi Tvůj příspěvek tak trochu připadá jak třeba... umění tahat králíka z kloboku,.... se slovy,..... "koukejte, jde to... a jestli chcete vědět jak, tak se pozorně dívejte.."

Tím neříkám že je to špatné, nebo dobré, prostě to jen vnímám právě takto. Ze to nehodlas nikomu dat az pod nos je jen Tvoje vec, muj prispevek byl mireny do verejne diskuse, ze by takova utilitka nebyla spatna.
  • 0

#33 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 21:45

Autacek napsal/a:
Oceňuji, že se všichni opět podrželi tématu a nezabýhali do flames a osobních útoků... obzvláště správce fóra šel příkladem. Data k mapě možná na GC.CZ jsou, otázka je, jestli použitelná... Odkaz na mapu jsem totiž nějak na stránkách nenalezl :-(. Asi jestli je někde stejně dobře schovaný, jako návod pro nováčky za "wikipédií" :-/ soráč, tak mě to mrzí, páč potřebné věci by mělo jít dle mého hledat přímo....

P.S. něklolikátý rok = i druhý rok... bohužel, mám pocit, že jsme holt pro amíky banánovou republikou, tak se s tím musíme smířit...

Chlape, přestaň vyvolávat hádky. Tohle fórum se bez nich obejde. A laskavě mě nezkoušej vytáčet. Díky za pochopení.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#34 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 21:47

alkes napsal/a:
Autacku, ty jsi fakt demagog (a nemyslim to jako nadavku). Pokud chces, aby se lidi zdrzeli flame, jdi pokud mozno prikladem. Je fakt jednoduchy do nej zhusta prilit a pak ostatni karat. Btw. jeste to neni ANI rok a primy odkaz na mapu je v levem menu... Hledej tedy chybu spis mezi svou zidli a pocitacem.


Tak tímto se hluboce omlouvám a navíc smekám před mapou (byť orientační), kde jsem si nového odkazu nevšimul a poslední mé povědomí o její existenci, která mi nefungovala, bylo pouze kdesi v hloubi starší diskuse.. Ještě jednou soráč :-)
  • 0

#35 TEA_CR

TEA_CR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2007 - 13:24

ZNOVU SE VRACIM K PUVODNIMU TEMATU - Jak je ta nase Ceska republika krasna :P (nejen z hlediska Geocachingu)!

Zdrojovy soubor byl 4. listopadu aktualizovan, tak jsem upravil (a opravil) sve puvodni dilko a tady jsou vysledky - kliknutim zobrazite v plnem rozliseni:
:) Vložený obrázek
:) Vložený obrázek
:) Vložený obrázek

Bohuzel novejsi data ted k dispozici nejsou, ale myslim si, ze stranky, odkud jsem .DB soubor stahl jsou nedostupne jen docasne. Svou vytvorenou databazi totiz hodlam aktualizovat nejen kvuli tomu, ze to vypada hezky :P. Da to sice trochu prace, ale pak mam mapu skrysi i v offline verzi ;) (Google Earth si uklada body i podklad do cache). Detail priblizene skryse zde.

Venku prsi a je zima :@, skoda, tesil jsem se, ze nekam s drahou pritulkou vyrazime na vylet (a samozrejme lov ;) )... nechame to na jidny. Ja vim, ze je tu zlate pravidlo vyrobcu kvalitniho funkcniho obleceni - NEEXISTUJE SPATNE POCASI, POUZE SPATNE OBLECENI :P!
  • 0
LOVU ZDAR Vložený obrázek!
TEA_CR

#36 Celestyn

Celestyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2007 - 13:52

TEA_CR napsal/a:
Jen mne mrzi, ze soubor KML nelze zobrazit v Google Mapach - 5644 bodu

Ja to zkousel zobrazit na GoogleEarth, ale je to naprosto sileny, protoze nedokazu vypnout popisky ke kesim. Tak tam mam tisice spendliku a prez ne jako vrstvy se porad prekreslujou ty popisy a cely se to porad hybe a navzajem prekresluje. Na te mape je zajimave, ze jsou urcite, dost rozsahle oblasti, kde nejsou vubec zadne kese. Dival jsem se, jestli jsou to nejaka vojenska pasma apod., ale s tim to vubec nesouvisi. Treba smer Stod - Horsovsky tyn - Domazlice. Smerem nahoru od teto spojnice jen par kousku, jinak uplne vakuum.
  • 0

#37 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2007 - 14:57

A na co to nalejvat do GoogleEarth, když existuje "modul" (nevím jak tomu říkají :|), který načítá kešky do aplikace GoogleEarth automaticky z GC. Je tak přístupný celý svět včetně funkční odkazů. Nebo jsem možná nepochopil čeho v této aplikaci dosahujete ;)
  • 0

#38 TEA_CR

TEA_CR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2007 - 17:19

LaLu Team napsal/a:
A na co to nalejvat do GoogleEarth, když existuje "modul" (nevím jak tomu říkají :|), který načítá kešky do aplikace GoogleEarth automaticky z GC. Je tak přístupný celý svět včetně funkční odkazů.
Nebo jsem možná nepochopil čeho v této aplikaci dosahujete ;)


Proc si vytvorit vlastni KML soubor?

Je pravda, ze kazdy muze vyuzit nabidku "Google Mapping Features" neboli "Geocaching Network KML", diky niz lze zobrazit VSECHNY skryse KDEKOLI na svete :P - coz je od Groundspeaku slechetne a sluzba je moc fajn... ALE:
1) vlastni verze pro Google Earth (KML) je jen prevedenou zdrojovou databazi (CSV), kterou lze dale upravovat a prevadet do cehokoli jineho (GPX, WPT),
2) filtrovani je mozne uz v Excelu (nebo OpenOffice) - podle typu, obtiznosti nebo terenu,
3) mam hezci (nazornejsi) ikonky ;) - lepsi nez spendliky je barevne odliseni tak, jak jsme zvykli z hledani v Google Mapach ("Search for caches with Google Maps")
4) byl to jen pokus, ale mam z nej radost :) - videt JEN Ceskou republiku je zajimave i z umeleckeho (a take geografickeho ci statistickeho) hlediska,
5) ma verze by mela fungovat i bez pripojeni k Internetu.

Uz je k mani nova verze - databaze (DB) aktualni k 12.11.2007 :P. Nejtezsi bylo udelat zaklad, ted uz budu jen udrzovat B)!

Mejte se vsichni krasne!
  • 0
LOVU ZDAR Vložený obrázek!
TEA_CR

#39 Celestyn

Celestyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 12:34

TEA_CR napsal/a:
5644 českých skrýší

Kolik mas k dnesnimu datu v databazi kesi? Me to v mych datech nejak faliruje - mam tam prez 7000 zaznamu - coz je temer urcite spatne - a duvodem asi bude, ze se mi do toho zrejme pletou i nejake nesvazane waypointy. Jenze waipointy by nemely mit oznaceni GC... ze ne ?
  • 0

#40 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 12:37

znamena to, ze pak mam svuj vlastni KML soubor se vsema keskama ?


No spis jde o automaticke nacitani dat (presny princip neznam) z gc.com. Zadne KML se resit nemusi. Ale je pravda, ze filtrace vlastních/nalezených v tom nejde. Vse se to jmenuje "Geocaching Network KML". Tato položka přibude v sekci Moje místa a lze ji vypínat nebo zapínat (i jednotlivé druhy kešek zvlášť).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama