Přejít na obsah


Fotka

Mapy pro OziExporer


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2005 - 13:07

Ahoj všem,sháním někoho kdo by měl zájem o zkalibrované mapy celé ČR pro OziExplorer,ozvěte se mi.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2005 - 14:07

Ahoj všem,sháním někoho kdo by měl zájem o zkalibrované mapy celé ČR pro OziExplorer,ozvěte se mi.

Zkalibrovane v S42 nebo v WGS84?
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2005 - 19:33

Ahoj všem,sháním někoho kdo by měl zájem o zkalibrované mapy celé ČR pro OziExplorer,ozvěte se mi.



Pokud jsou to mapy 1:50 000 nabízím za ně výměnou zkalibrované mapy pro OE celého Německa taky v měřítku 1:50 000. (1 DVD asi 2GB)
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2005 - 1:42

Ahoj všem,sháním někoho kdo by měl zájem o zkalibrované mapy celé ČR pro OziExplorer,ozvěte se mi.


Taktez mam tyto mapy, jde o turisticke "padesatky" nakladatelstvi Shocart ... tak nevim, jestli to je to samy nebo neco ineho ...
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2005 - 11:57

Ahoj všem,sháním někoho kdo by měl zájem o zkalibrované mapy celé ČR pro OziExplorer,ozvěte se mi.

Ahoj, mám zájem o ty to mapy i jiné, hlavně něco pro GPS Garmin Legend C. FerdisP@seznam.cz
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2005 - 0:51

Ahoj všem,sháním někoho kdo by měl zájem o zkalibrované mapy celé ČR pro OziExplorer,ozvěte se mi.


Ahoj. Koupil jsem 40 map KČT (BÝVALÉ kraje Jižní morava a Jižní čechy), mám je naskenované ve formátu (6xA3). Jsem ochoten se podělit s tím, kdo je spojí, převede do OZI a zkalibruje podle vytištěných souřadnic S42 tak aby to sedělo. Zkoušel jsem to ale dělají se mi tam odchylky do cca 200 m, takže dělám někde nějakou chybu. Případně, pokud někdo poradí jak chybu odstranit.
Co vy na to ?
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2006 - 14:38

Ahoj všem,sháním někoho kdo by měl zájem o zkalibrované mapy celé ČR pro OziExplorer,ozvěte se mi.

Tady zrovna začínám :) icq 309-183-067
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2005 - 15:30

Já myslím že je jedno v čem jsou zkalibrované,požadovaný systém si nastavíš v Ozim jaký budeš chtít.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2005 - 7:44

Jsou to mapy od Shocart. Vypadá to ale že o ně nikdo nemá zájem,sám je kupovat nebudu...
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2005 - 10:32

Ahoj. Koupil jsem 40 map KČT (BÝVALÉ kraje Jižní morava a Jižní čechy), mám je naskenované ve formátu (6xA3). Jsem ochoten se podělit s tím, kdo je spojí, převede do OZI a zkalibruje podle vytištěných souřadnic S42 tak aby to sedělo. Zkoušel jsem to ale dělají se mi tam odchylky do cca 200 m, takže dělám někde nějakou chybu. Případně, pokud někdo poradí jak chybu odstranit.
Co vy na to ?

http://www.skyfly.cz/gpspraxe/ozi.htm

http://www.gpsweb.cz/ozi_kalib.htm


  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2005 - 15:53

Já myslím že je jedno v čem jsou zkalibrované,požadovaný systém si nastavíš v Ozim jaký budeš chtít.

To bohužel není pravda. S42 používá jiný elipsoid (map datum) než WGS84 a digitalizované mapy Shocartu, co se potulují po internetu (a stejně tak KČT) mají S42.

Stejná souřadnice je _jinde_ na mapě v S42 a v WGS84 - rozdíly jsou v řádu desítek až stovek metrů.No a když máš mapu v OziExp, tak Ozi _všechny_ souřadnice nad tou mapou zobrazuje ve stejném elipsoidu. Tj. např.:
- máš v GPS waypoint 15.05.555 / 50.10.200 (a v GPS máš WGS84)
- načteš do Oziho mapu kalibrovanou v S42
- načteš z GPS souřadnice
- klikneš na ten waypoint
- a NEuvidíš 15.05.555 / 50.10.200, nýbrž jiné číslo !

Tj. pokud pak např. při vytváření cache a jejím zápisu na gc.com použiješ souřadnici z Oziho, ostatní tu cache nenajdou. :-(

Ne, že by to nešlo používat, ale je to obtěžující....

  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2005 - 15:38

Jsou to mapy od Shocart. Vypadá to ale že o ně nikdo nemá zájem,sám je kupovat nebudu...

Já bych mapy bral....záleží na kolik ta sranda vyjde :-) a jestli se o ně půjde podělit...
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2005 - 14:53

Vyměním mapy ČR 1:50000 zkalibrované pro OziExlorer,sháním hlavně jižní moravu,vše ostatní z větší části mám.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2005 - 20:43

To bohužel není pravda. S42 používá jiný elipsoid (map datum) než WGS84 a digitalizované mapy Shocartu, co se potulují po internetu (a stejně tak KČT) mají S42.

Stejná souřadnice je _jinde_ na mapě v S42 a v WGS84 - rozdíly jsou v řádu desítek až stovek metrů.No a když máš mapu v OziExp, tak Ozi _všechny_ souřadnice nad tou mapou zobrazuje ve stejném elipsoidu. Tj. např.:
- máš v GPS waypoint 15.05.555 / 50.10.200 (a v GPS máš WGS84)
- načteš do Oziho mapu kalibrovanou v S42
- načteš z GPS souřadnice
- klikneš na ten waypoint
- a NEuvidíš 15.05.555 / 50.10.200, nýbrž jiné číslo !

Tj. pokud pak např. při vytváření cache a jejím zápisu na gc.com použiješ souřadnici z Oziho, ostatní tu cache nenajdou. :-(

Ne, že by to nešlo používat, ale je to obtěžující....

Staci si Oziho spravne nastavit. Ja mam mapy zkalibrovane jak v S42 (vetsina), tak ve WGS84 a bezne je pouzivam bez nejmensich problemu. V tom zadavacim okne to chce nastavit implictne WGS 84 do rozbalovaciho seznam Datum: (tzn. ne "datum loaded on map") a pro stahovani waypointu z GPS tam je nastaveni nekde v preferencich. Ani s kopirovanim souradnic z Oziho kamkoliv pak nejsou problemy. Taky me docela potrapilo, nez jsem prisel jak na to. Zmenil jsem kalibraci map, zadal jsem si tam vsechny prazske ostrovy a asi pul hodiny se divil, jak je mozne, ze ty cache podle mapy nejsou vubec na ostrovech.:-)A kolik ze ty mapy teda stojej? Jenom tak pro informaci, ke koupi se asi nepridam, protoze predpokladam, ze to bude hodne a spis budu nadale investovat do papirovych, protoze pocitac si do batuzku nesbalim.Michal
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2005 - 15:45

Kdo máte zájem tak mi napište na e-mail,nemám to na kšeft,jen ty mapy chci a nehodlám za ně vysolit tak nehorázný peníze a když nás bude dost tak bude cena minimální :o)
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2005 - 23:12

Kdo máte zájem tak mi napište na e-mail,nemám to na kšeft,jen ty mapy chci a nehodlám za ně vysolit tak nehorázný peníze a když nás bude dost tak bude cena minimální :o)


Eh, neodporuje to trosku licencni smlouve? A jestli ano, neni jednodussi si to teda rovnou nahrat ode me? :-) Sem psal, ze ty shocart 50k mam ...
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2005 - 10:44

Já žádnou licenční smlouvu nehodlám porušit,jenom bych si ty CD 20x zkopíroval pro případ že by se mi originální CD nějak poškodilo :o) Jak už jsem psal mám o ty mapy fest zájem,tak mi prosím napiš kontakt nebo se rovnou ozvi,dík.
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2005 - 10:13

Proč se neozveš ??
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2005 - 12:48

Eh, neodporuje to trosku licencni smlouve? A jestli ano, neni jednodussi si to teda rovnou nahrat ode me? :-) Sem psal, ze ty shocart 50k mam ...

Mám zájem o tyto 50k. Napiš mi e-mail. Hany
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2006 - 21:46

Eh, neodporuje to trosku licencni smlouve? A jestli ano, neni jednodussi si to teda rovnou nahrat ode me? :-) Sem psal, ze ty shocart 50k mam ...

Ahoj, jsem novým majitelem Extrex Vista, zajímaly by mne mapy, co nejpodrobnější, kolem Prahy, kolem Slap a Orlíku, jižní Čechy.
Prosím ozvi se na mail.
Jirka
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama