Přejít na obsah


Fotka

cena TB versus GC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2007 - 3:56

Poslední dobou jsem si všiml, že zájem o travel bugy v keších, na eventech atd.. upadá. Často zůstávají v keších dlouho ležet a na eventech se o ně žádné šarvátky také nestrhávají a to ani když mají nějaký zajímavý cíl. To je v porovnání proti zájmu o geomince dost znatelný úkaz. Myslím že je to škoda. Také mě napadl jeden z důvodů, proč tomu tak je. Ve statistice mají geocoiny hezké ikony a v profilech vypadají hezky, zatímco travel bugy se zobrazují pouze jako divnej brouk s číslem kolik jsi jich našel. Možná kdyby byla možnost vytvořit vlastní ikonu ke svému TB, která by se pak u takto objevených TB zjevovala ve statistikách, zájem by o ně stoupl. Co takhle zaintervenovat na groundspeak, aby tahle možnost vznikla? Má Angličtina je na to slabá, proto vznáším takový dotaz a námět do fóra pro nekoho lépe jazykově vybaveného.
  • 0

#2 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2007 - 8:31

Taky bych si vytvořil ikonu pro TB, jsem pro. Ale ten zájem je rozdílný asi i kvůli praktičnosti. GC je skladný a vejde se kromě mikra téměř všude. Ale spousta TB je dost velkých a není s nimi jednoduchá manipulace. Občas je v keši nechám, protože netuším, kdy najdu podobně velkou a prázdnou keš, abych ho zase umístil...
  • 0

#3 saiprs

saiprs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2007 - 16:39

LiborH napsal/a:

Ale ten zájem je rozdílný asi i kvůli praktičnosti. GC je skladný a vejde se kromě mikra téměř všude. Ale spousta TB je dost velkých a není s nimi jednoduchá manipulace. Občas je v keši nechám, protože netuším, kdy najdu podobně velkou a prázdnou keš, abych ho zase umístil...


Mam stejny nazor,ja jsem zatim nasel dva TB,ale kvuli jejich rozmerum jsem si je nebral.Podle me ikona problem nevyresi.
  • 0
Saiprs-Pod vlivem GPS

Fotogalerie

Trojice

Na brdecku


#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2007 - 10:26

Pokud vím, tak přiřadit ikonu k TB nejde a pochybuji, že to do budoucna půjde, nikde jsem v plánech GS na to nenarazil... Myslím si, že GS se na TB dívá tak trochu jako "méně cenné" než GC, ale souhlasím s tím, že by bylo pěkné kdyby se TB zobrazovaly s vlastní ikonou a každý samostatně jako GC.
  • 0

#5 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2007 - 11:26

Mít vlastní ikonku k již existující sérii předmětů není možné a asi ani nebude (cenová politika Groundspeaku), ale za 150$ si můžete koupit ikonku k vámi vyrobenému předmětu. Problémem ale je, že je nutné pořídit ještě minimálně 250 trackovacích čísel po 2.5$.
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#6 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2007 - 13:23

Také jsem si snižujícího se zájmu o TB všiml, a to nelovíme dlouho. Ale zase je fakt, že na 4. potlachu v Plzenci se po nich jen zaprášilo ;) Důvodem je podle mě trochu více práce s TB, musíte přemýšlet co s ním, kam ho dát dle zadání, často vyžaduje foto, prostě není to tak jednoduché, tedy pokud to má vypadat. Stručně a jasně je za tím podle mě ve většině případů pohodlnost - na to konto děkuji všem, kteří se opravdu snaží naplnit poslání TB. No a hon na ikonky není také přes TB možný (samotnému se mi také ikonky v profilu líbí :P). Já mám osobně rád obojí, GC jsou velmi často krásnou řemeslnou prací, u TB zas musím víc přemýšlet.
  • 0

#7 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 16:36

Tak o TB byl asi všeobecně menší zájem vždycky. Mince jsou prostě skvosty, zatímco TB plní spíš nějakou úlohu. Pokud někde na něj narazím, tak mu rád pomohu se někam dostat. Zatímco mince jsou často i bez udání poslání a jen prostě kolují. Proto je třeba někteří lidé i tady na jihu Čech luxují. :) Nicméně nedovedu si představit potom to množství ikonek v profilu, kdyby si každej mohl udělat svou. :) Za chvíli by chtěli lidi animované ikonky ke GC a TB a bylo by to jak na kdejakém fóru, kde na vás blikají neuvěřitelný výtvory a není to nijak zajímavé. Myslím, že kdyby měl tuto možnost kdokoliv si udělat ke svému TB, tak by to nebylo ku prospěchu věci. U GC je to za odměnu toho, že si necháte udělat celou sérii a musíte do toho dát dost svých financí. Pro ty kdo chtějí pro svá TB svoje ikonky doporučuji si vlézt třeba na xchat.cz (snad to není nějaká reklama) a otevřít si tu haldu ikonek smajlíků a myslím, že to je jen zlomek toho co by nastalo zde. V dobách kdy tam bylo jen pár smajlíků si každý stěžoval, že jich je málo a teď si zase stěžují, že se v tom nikdo nevyzná. Takže já říkám, raději NE. Děkuji. ;)
  • 0

#8 Funnyeyes

Funnyeyes

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2008 - 15:35

Nezájem o TB mne docela mrzí,protože i přes jejich neskladnost je mám prostě radši. Ano, coiny jsou coiny, ale i tak... Nevýhoda je, že do coinů musíš investovat podstatně více...
Jinak souhlasím s chemic 77, postupem času by to tady vypadalo jako v Las Vegas:|
  • 0
Všichni jste blázni, jen já jsem letadlo!

#9 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2008 - 20:41

proč to něříct, daleko raději mám coiny, než některé chlupaté zvířecí travelbugy co už vypadají že mají pěkně nalítáno
  • 0

#10 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2008 - 21:26

Já tedy zatím nenašel ani jedno, ale mnohem víc mě zajímají travelbugy - jsou originální, mince jsou sériová výroba.
  • 0

#11 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2008 - 21:39

chemic: hybaci, blikaci ikonky byly zakazany uz pred nejakym tim rokem. vyjimkou je co ja vim jeden coin. pak uz bylo utrum ;)
  • 0

#12 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2008 - 21:49

Dain & Olik napsal/a:
chemic: hybaci, blikaci ikonky byly zakazany uz pred nejakym tim rokem. vyjimkou je co ja vim jeden coin. pak uz bylo utrum ;)


tím líp :)
  • 0

#13 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2008 - 22:02

Nějakej ten world nebo earth geocoin či jak se to jmenuje má hejbací ikonku, že?
  • 0

#14 sberac

sberac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2008 - 22:21

Taky se sem koukám pro info a za nás: - logujeme i z eventů, fakt je to zajímavé sledovat i když člověk nemá čas surfovat po netu hodiny, - pro JitkuF - ty hejbací ikonky jsou pro World Travel Geocoins (máme dva, jeden jsem přivezl z Prahy, když jsme s pražákama chvilku kešovali po školení čili to byl ten "správný" nález a log - bohužel se v Brně někam ztratil :( ). Já bych to nechal ať se každý zařídí jak chce.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama