Přejít na obsah


Fotka

PALM Tungsten T5+LD-3W. Jak na to?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 Vampyr

Vampyr

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2007 - 18:38

Ahoj, tak jsem si dneska po prolezení těhle stránek pořídil k Palmu GPS a narazil jsem na základní problém. Jak to celé zprovoznit a jaké mapy. Zkoušel jsem Smartmaps, GPS se připojí a v GPS nastavení mi neustále pod tokem dat problikává nějaký text, začátek ještě chytnu. $GPRMC..... a víc toho nestíhám. Smartmaps ani nenajdou aktuální pozici. Může mi prosím někdo poradit?:(
  • 0

#2 cyne

cyne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2007 - 12:02

cau takze co se tyce SM a nokia GPS tak tam je trochu problem s protokolem, ktery je mirne nestandartni, aby to fungovalo tak je potreba prvni pokus o spojeni pres BT zrusit a az na druhy to pripojit pak to funguje. jinak mapy na GC pro palma jsou asi nejlepsi kaliborvane mapy pro Pathaway, ktery ti umoznuje zobrazovat kesky primo do mapy, stejne jako tvoji trasu a da se to i nastavit aby ti to ukazalo jen sipku ktera ukaze primo ke kesce. Potom je vyborna aplikace Geoniche, kde je tedy jen sipka a ale ukazuje ti kesky v nejblizsim okoli a da se do nej ulozit rovnou vsechny popisy kesi tedy je mozny pouzivat rovnou bezpapirovej kesink. podobna aplikace a o neco jednodussi je Cachema, kde by meli jit jak popisy kesi tak i sipka, ovsem nezkousel jsem zatim.
  • 0

#3 edheldil

edheldil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2008 - 0:58

Pouzitelny (a free) je jeste Cetus GPS, ale ten zobrazuje vzdy jen jednu kesku.
  • 0

#4 Vampyr

Vampyr

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2008 - 15:04

Tak nakonec byla chyba v GPS a už mám novou a funkční. Díky za radu.
  • 0

#5 McHa

McHa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2008 - 13:12

ja v palmu uzivam:
cotoGPS ... to je jednoducha sipka a dobry ukazatel urovne satelitu a presnosti pozice
pro hledani caches uzivam komercni pathaway kde mapy bylo lze kopit na navigacegps.cz. Spolu s komercni Cachemate. Mam koupene i smartmaps, ale pro GC se mi neosvedcili, nemaji pohodlne napojeni na GPX soubory z GC.com ci na GSAK.

Jinak, to problikavani textu $GP... prikazu muze byt v mistech kde neni nahozeny FIX (cili dostatek informaci pro presne urceni polohy), ci neprizpusobeny protokol. U meho BT modulu pri delsim nepouzivani trva nekdy i 5-15minut nez se FIX chyti a pak problikavaji $GP udaje. Takze trpelivost. Rozhodne ten programek cotoGPS hodne pomuze , ma moznost debugovat tok dat, ukladat trasu atp...
  • 0
McHa




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama