Přejít na obsah


Fotka

Geoexpedice Balkán léto 2008, aneb na jih za keškama


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
11 odpovědí na toto téma

#1 seiza

seiza

    seiza

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2008 - 20:49

Chtěl bych v létě podniknout dobrodružnou výpravu spojenou s lovem keší na jih, zhruba po trase: Česko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Srbsko, Makedonie, Řecko, Albánie, Černá Hora, Bosna a Hercegovina, Chorvatsko, Slovinsko, Itálie, Rakousko... a hledám několik dobrodruhů, co by vyrazili se mnou. Jednalo by se o kolektiv tak osmi lidí (dvě auta) s přespáváním pod stany (širákem) v kempech (bude-li to možné). Jednalo by se o 2-3 týdny v srpnu, to už by bylo na dohodě. Zatím je to jen průzkum, zda by byl zájem. Nechce se mi samotnýmu ;o)
  • 0

#2 NadaK2

NadaK2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2008 - 23:34

ahoj, to zní moc zajímavě, já mám pořád problém s množstvím dovolené. Já bych mohla maximálně na týden. Tak hodně štěstí. Ale kdyby se našlo pár lidí na ten týden, to pak neodolám. NadaK2
  • 0

#3 junet

junet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 1:08

Vypadá to hodně zajímavě, jenže zatím nevím co bude do té doby (momentálně jsem po úrazu, nevím jak dlouhá bude rekonvalescence, jestli dostanu v té době dovolenou atd atd,) kdyby se to povedlo viděl bych to na dva týdny.
  • 0

#4 seiza

seiza

    seiza

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 7:26

NadaK2 napsal/a:
ahoj,
to zní moc zajímavě, já mám pořád problém s množstvím dovolené.
Já bych mohla maximálně na týden.
Tak hodně štěstí.
Ale kdyby se našlo pár lidí na ten týden, to pak neodolám.
NadaK2

Ahoj,
se Spíďou (příbramský geokolega) jsme už konzultovali i ten týden, ale to bude trochu sado-maso, přeci jenom víc jak 3000 km, i když netvrdím, že by se to nedalo ;) A tak nějak intuitivně předpokládám, že u tebe by jsme mohli hledat to druhé auto, že? ;) Což by znamenalo výpravu max. 8 geocacherů. Tak ještě uvidíme další reakce.
seiza
  • 0

#5 seiza

seiza

    seiza

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 7:46

junet napsal/a:
Vypadá to hodně zajímavě, jenže zatím nevím co bude do té doby (momentálně jsem po úrazu, nevím jak dlouhá bude rekonvalescence, jestli dostanu v té době dovolenou atd atd,) kdyby se to povedlo viděl bych to na dva týdny.

Tak zatím je vše ve formě příprav a průzkumu. Ale podniknout to chci na 100%, i kdybych měl jet nakonec sám :D
  • 0

#6 NadaK2

NadaK2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 14:30

Jo-jo, auto mám, výprava vypadá lákavě, ze svých zkušeností při cestách např do Dolomit vím, že velké plány na lovy a velké přesuny moc nefungují :o. Zatím se mi podařilo najít během dovolených v cizině vždy 1 až 5 kešek B), i když cíl nebyl prvotně stanoven jako keškování. Spíše bych volila dojet někam do zvolené lokality, zabydlet se tam např. na týden a postupně v rámci výletů po okolí posbírat co je v dosahu. Samozřejmě spojeno s výstupy na horské masívy či návštěvou zajímavých památek . ... ale to je jen můj soukromý názor kešování neprovádím jako in-drive akci s maximem získaných bodíků, potřebuji se u toho kochat, dobývat vrcholy hor a objevovat krásy minulosti, nehonit se ale užívat si ;);)
  • 0

#7 asteris

asteris

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 14:40

Nadina predstava dovolene se mi moc libi. Zatim jeste netusim, jestli bych mohla jet, ale takovy tyden - dva, to vypada moc lakave
  • 0

#8 NadaK2

NadaK2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 15:00

hmm, ještě za sebe musím dodat, že bych volila ubytování v levném penzionku bez stravy, ale se sprchou a zázemím. To bych v Itálii uměla sehnat, eventuelně jsme měli např. v Norsku na rybách pronajatý celý dům u moře a vyšlo to na hubičku, dokonce to bylo i s člunem. Ale nechtějte po me spát každý den jinde, na karimatce bez zázemí, holt trochu hygieny a pohodlí potřebuji.... ;)
  • 0

#9 seiza

seiza

    seiza

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 19:29

Tak to je spíš dovča na jednom frekventovaném místě s hotýlkem a plnou parádou děvčata ;) Tak to nemám na mysli... Pokud se podíváte, je to cesta na Balkán a ten, jak je známo, je poněkud divočejší :) Pro mě je na této cestě priorita podívat se do hor, s kterými má, jak jsem zjistil z uložených keší např. v Albánii, zkušenosti Šaman, který tam má založeny 3 kešky od listopadu a mimochodem... pořád čekají na FTF:D Samozřejmě i kešky v Černé Hoře a Makedonii. Takže v podstatě se budem pohybovat ve vnitrozemí a až zpátky se pojede kolem moře... a ne vždy, neboť mám v plánu navštívit i místa balkánských bojů, kde jsem měl tu čest též pobývat... Tak i něco málo nostalgie z mé strany. I tam je totiž nádherná příroda a zákoutí... Skoro bych si troufnul tvrdit, že to bude cesta pro několik chlapských dobrodruhů, co vydrží pár dní bez teplé vody a kanapíčka ;) Ale nic proti ženám... znám i takové, co by do toho šli a některé chlapy nacpou do kapsy;) To je jen pro obrázek, jak bych si cestu představoval já;)
  • 0

#10 Pitr

Pitr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 19:41

Nezni to vubec spatne, ale letos uz podnikame neco podobneho na opacnou stranu (Svedsko, Finsko), takze vic dovci urcite nebude...
  • 0

#11 NadaK2

NadaK2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 22:28

ale no tak, Seizo:), nic proti ničemu.... takových dovolených na karimatce a širáku mám již mnoho za sebou, s dětma i bez nich, ve skalách, ve velehorách (Himaláje), mohu spát pohodlně i v autě, ale tu sprchu jednou denně, tu ráda a spaní na posteli nepovažuji za přehnaný luxus ... Nicméně, nebudu ti brát tvé představy o krásné dovolené a moc ti to přeji, já holt již preferuji trochu zázemí za rozumnou cenu. Na 3 týdny nemohu odjet, na 1 týden ano. A vlastně Ti moc závidím, ten volný čas, kterým disponuješ. ;)
  • 0

#12 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2008 - 14:17

Podobnu dovolenu v pohode zvladnu aj holky, Seizo. Zazemicko je v horach take, ake si urobis - samozrejme ziadne penziony zrovna v albanskych horach nenajdes. Kupat sa tam da, potoky, vodopady, jazera - musis hladat ine dobrodruzky :D Na prilozenej fotke je vidno, ako sa robi v Albansku v horach hygiena - spoznate tam niekolko nasich kolegov zo severu :D

Vložený obrázek
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama