Přejít na obsah


Fotka

Jak přidat fotky do logu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 22 June 2005 - 23:46

Zdravím, mám dotaz. Založili jsme s rodinou Brumlateam za účelem hledání pokladů s dětmi. Zatím jsme našli jednu kešku, ale neměli jsme nic dovnitř. Tak jsme ji vrátili a zajdeme na ni znovu. Kluci si vezmou dárečky a vloží svoje. Zatím jsem neprováděl žádný log nalezené keše, ale zajímalo by mne, jak se tam přidávájí fotky. Ty jsou někdy moc zajímavé. Díky
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 23 June 2005 - 8:32

Zdravím, mám dotaz. Založili jsme s rodinou Brumlateam za účelem hledání pokladů s dětmi. Zatím jsme našli jednu kešku, ale neměli jsme nic dovnitř. Tak jsme ji vrátili a zajdeme na ni znovu. Kluci si vezmou dárečky a vloží svoje. Zatím jsem neprováděl žádný log nalezené keše, ale zajímalo by mne, jak se tam přidávájí fotky. Ty jsou někdy moc zajímavé. Díky

Musis zapsat log k te cachi kterou jsi nasel a kdyz jsi prihlasen, tak pod tvym logem je polozka "upload an image for this log". Na tu kliknes a objevi se ti formular pro vlozeni obrazku. V prvnim okenku "file" zadas cestu a jmeno obrazku na tvem pocitaci. V druhem okenku "file caption" napises popis obrazku (to je ten text pod obrazkem). V tretim okenku "file description" muzes napsat komentar k obrazku (to je ten text, ktery se zobrazuje netucnym pismem pod obrazkem a popisem). Obrazek by mel byt 125k velky nebo 600 pixelu siroky, pokud bude vetsi tak se zkomprimuje. Takze nema cenu prenaset velke obrazky, je to jen ztrata casu. Obrazek muzes kdykoliv pozdeji doplnit, editovat nebo vymazat.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 23 June 2005 - 8:33

Zdravím, mám dotaz. Založili jsme s rodinou Brumlateam za účelem hledání pokladů s dětmi. Zatím jsme našli jednu kešku, ale neměli jsme nic dovnitř. Tak jsme ji vrátili a zajdeme na ni znovu. Kluci si vezmou dárečky a vloží svoje. Zatím jsem neprováděl žádný log nalezené keše, ale zajímalo by mne, jak se tam přidávájí fotky. Ty jsou někdy moc zajímavé. Díky

Při logování je možnost vložit obrázek.
Log se dá editovat i dodatečně a obrázky se dají vkládat i jindy, než při prvním logování, tak chutě do toho :-)

  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 23 June 2005 - 18:11

"... Takze nema cenu prenaset velke obrazky, je to jen ztrata casu...." Ja teda nevim, ale spise mi pripada jako ztrata casu se s temi obrazky zabyvat a nejak je zmensovat, kdyz to za me udela masina. Takze zatim ke vsem keskam jsem uploadoval 2megove fotky, ktere mi lezou z petimegoveho fotaku. Ano, par vterin to trva, nez se 2MB uploaduji, ale nikdy ne pres 20 vterin, a za tu dobu bych asi nestihl obrazek upravit, zmensit a ulozit. Nebo mozna ano, ale za tu namahu mi to nestoji.... Jak to delate Vy?
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 23 June 2005 - 20:47

Mozes vsetky obrazky naraz upravit, vykonvertovat a zmensit davkou - profici vo fotosope, my amateri v irfan view.

  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 23 June 2005 - 22:08

"... Takze nema cenu prenaset velke obrazky, je to jen ztrata casu...."


Ja teda nevim, ale spise mi pripada jako ztrata casu se s temi obrazky zabyvat a nejak je zmensovat, kdyz to za me udela masina....

Nejde jen o proste zmensovani. Vetsine fotek (hlavne tech delanych bez dlouheho skla - typicky digi) prospeje vyrez nebo zmena formatu. Rad se divam na Tabackovy a Dorcadionovy fotky, ale jestli s nima nejak kouzlej nebo to maji rovnou z ruky nevim.

  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 24 June 2005 - 10:36

"... Takze nema cenu prenaset velke obrazky, je to jen ztrata casu...."


Ja teda nevim, ale spise mi pripada jako ztrata casu se s temi obrazky zabyvat a nejak je zmensovat, kdyz to za me udela masina. Takze zatim ke vsem keskam jsem uploadoval 2megove fotky, ktere mi lezou z petimegoveho fotaku. Ano, par vterin to trva, nez se 2MB uploaduji, ale nikdy ne pres 20 vterin, a za tu dobu bych asi nestihl obrazek upravit, zmensit a ulozit. Nebo mozna ano, ale za tu namahu mi to nestoji....

Jak to delate Vy?


Ja na upravu obrazku pouzivam program PICASA2. V nem velice snadno udelam vyrez, upravim jas, pripadne pootocim a takto upraveny obrazek vyexportuju (pri tom se dela komprimace) do prislusneho adresare. Vsechny soupaky a tlacitka na upravu obrazku mam na plose. Obvzlaste cenne je to pootoceni, jelikoz takova odchylka 2° je hrozne videt. Cele ovladani programi je velmi intuitivni a vpodstate za 20 vterin jsem schopen udelat celou upravu vcetne exportu. A stoji to za tu namahu, pak nemam obrazek typu cernoch v tunelu a nebo kacejicise kominy.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama