Přejít na obsah


Fotka

Moderátoři


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
58 odpovědí na toto téma

#21 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 16:37

pepa.z.pocernic napsal/a:
Vzhledem počtu uživatelů naprosto nereálné. A pokud tu je víc jak jeden troll, tak si vystačí sami mezi sebou.


Probíral jsem to s jedním se správců wikipedie, jenže tam je systém banování velmi propracovaný ale zároveň i komplikovaný. Můj návrh v případě potřeby zde zavést moderované diskuze:

1) určit moderátory
2) ban na uživatelské jméno i IP
3) po zřízení nového účtu jej aktivovat až po 24h
4) neaktivní účty (např. dva měsíce nepřihlášen) likvidovat
  • 0

#22 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 16:47

Jaký důvod má 4)? K té 3) mě napadlo ještě omezení počtu příspěvků v čase pro nové registrace
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#23 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 16:51

Já si myslím, že 4) není moc dobrý nápad. Ničemu to neprospěje a akorát to smázne účty lidem, kteří sem chodí jednou za čas (a to jsou většinou právě ti pohodoví)
  • 0

#24 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 16:59

pepa.z.pocernic napsal/a:
K té 3) mě napadlo ještě omezení počtu příspěvků v čase pro nové registrace


Pripadne to pouzivat aj u registrovanych uzivatelov ako "soft-ban" :)
  • 0

#25 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 17:01

Tam, kde je omezeno vytváření nových účtů nebo tyto nové účty jsou nějak diskriminovány, není neobvyklé, že si, řekněmě podzemní živly, vytváří účty předem do zásoby :) Tehle boj nelze vyhrát, jedině možná přes to kopírování občanek (což je ale asi nezákonné). Ano dva trollové si vystačí mezi sebou, ale pořád napáchají méně škody, než dva trollové pocitující křivdu a touhu po pomstě. Na serveru, kde jde o kešky poschovávané bez dozoru venku je to obzvlášť citlivé téma. Na té iDnes si lidé mohou jen nadávat. Zavřeš prohlížeč - a konec. Javla má naprostou pravdu, ale k tomuto poznání musí dojít asi každý sám. Inu, učte se.
  • 0

#26 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 17:06

K 4): napsal jsem ho při přemýšlení o pesimistické variantě, kdy kvůli trollům vznikne hodně naásledně nepoužívaných účtů. A taky to omezí "Jekyll Hyde" účty, kdy mám jeden jako "řádný" člen, druhý jako troll. K 3): Omezit počet příspěvků v závislosti na době existence je určitě dobrý nápad. Pak bych možná ještě přemýšlel (kdyby to zbytečně nekomplikovalo celou úpravu systému) aby moderátoři mohli denní počet příspěvků od jednoho uživatele nastavit.
  • 0

#27 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 17:18

kyknos napsal/a:
Tam, kde je omezeno vytváření nových účtů nebo tyto nové účty jsou nějak diskriminovány, není neobvyklé, že si, řekněmě podzemní živly, vytváří účty předem do zásoby :) Tehle boj nelze vyhrát, jedině možná přes to kopírování občanek (což je ale asi nezákonné). Ano dva trollové si vystačí mezi sebou, ale pořád napáchají méně škody, než dva trollové pocitující křivdu a touhu po pomstě. Na serveru, kde jde o kešky poschovávané bez dozoru venku je to obzvlášť citlivé téma. Na té iDnes si lidé mohou jen nadávat. Zavřeš prohlížeč - a konec.

Javla má naprostou pravdu, ale k tomuto poznání musí dojít asi každý sám. Inu, učte se.

Mstít se na keškách můžou vůči oponentovi už teď.
Taky se může server uzavřít a registrace mohou být jen na ruční schválení/pozvání.
Jinak moderování se netýká jen boje proti vyloženým škodičům, ale i usměrňování běžných uživatelů.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#28 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 17:26

pepa.z.pocernic napsal/a:
[Jinak moderování se netýká jen boje proti vyloženým škodičům, ale i usměrňování běžných uživatelů.


A je to tady...., myslím, že to je přesně to, co jsem čekal, že z toho vyplyne, nelíbí se mi to co píšeš, tak tě usměrním.

Ostatně jistě, proto i ta anonymita usměrňovačů, ne ? Normální moderátor se nemá za svou identitu co stydět.

Myslím se tu řeší víc věcí že je "nějaký" problém, než abysme koukali na to dobré co tu je.
  • 0

#29 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 17:28

Jistě, může se třeba uzavřít úplně, pak je ale otázka, zda bude plnit svůj účel. Pokud to má být elitní server pro vzájemné mazání medu kolem úst luxérů kešek, pak je recept jednoduchý - stačí vyžadovat vazbu na odpovídající účet na gc.com s 1000 a více body. Pokud to má být server, kde si může popovídat kdokoliv se zájmem o geocaching, je celý tehle přístup postavený na hlavu a k dobrému nepovede. Ale, že se do toho montuju. Pokud to dopadne, jak líčíte, nasraní trollové zůstanou tady a normální lidi omezovaní podobnými nesmysly si udělají fórum jinde. Omezen účet po založení odradí jednoho z deseti trollů ale naštve devět z deseti nových uživatelů.
  • 0

#30 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 17:33

Autacek napsal/a:
A je to tady...., myslím, že to je přesně to, co jsem čekal, že z toho vyplyne, nelíbí se mi to co píšeš, tak tě usměrním.

No usměrnění se dá vykládat různě ;). Třeba také tak, že přeřadíš vlákno ze sekce do sekce, když ho někdo omylem nebo z nevědomosti vloží do nevhodné. Netřeba hned všechno vidět černobíle a nejlépe černě.
  • 0

#31 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 17:33

Autacek napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:
[Jinak moderování se netýká jen boje proti vyloženým škodičům, ale i usměrňování běžných uživatelů.


A je to tady...., myslím, že to je přesně to, co jsem čekal, že z toho vyplyne, nelíbí se mi to co píšeš, tak tě usměrním.

Ostatně jistě, proto i ta anonymita usměrňovačů, ne ? Normální moderátor se nemá za svou identitu co stydět myslím.


To jenom děláš že nerozumíš psanému textu nebo na co si to hraješ? Snažíš se vyvolat flame o tom jaká je tu cenzura nebo o co ti sakra jde? Jasně jsem napsal, že nejde o perzekuci za názor, ale dodržovaní pravidel. Ta pravidla platí v každé slušné diskuzi, jako že se dodržuje téma, že se pokud možno nepíšou OT příspěvky a když, tak se založí nová diskuze, že se nevytvářejí duplicitní diskuze. Kde na tom vidíš to "nelíbí se mi co píšeš"? Už v prvním příspěvku jsem psal, že moderátor by byl povinen napsat, k jakému prohřešku došlo.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#32 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 17:36

kyknos napsal/a:
Jistě, může se třeba uzavřít úplně, pak je ale otázka, zda bude plnit svůj účel.

Pokud to má být elitní server pro vzájemné mazání medu kolem úst luxérů kešek, pak je recept jednoduchý - stačí vyžadovat vazbu na odpovídající účet na gc.com s 1000 a více body. Pokud to má být server, kde si může popovídat kdokoliv se zájmem o geocaching, je celý tehle přístup postavený na hlavu a k dobrému nepovede.

Ale, že se do toho montuju. Pokud to dopadne, jak líčíte, nasraní trollové zůstanou tady a normální lidi omezovaní podobnými nesmysly si udělají fórum jinde. Omezen účet po založení odradí jednoho z deseti trollů ale naštve devět z deseti nových uživatelů.

Ježiši co sem zase motáš nějaký počet nálezů. To s tím nemá co dělat. Tady jde o to udržet nějakou úroveň diskuze v obecné rovině, jako je slušné chování, nenapadání, dodržování elementárních pravidel.
edit: naopak pokud se to tady bude ubírat stejným směrem jako teď a nic s tím nebudeme dělat, tak se z toho stane server trollů a slušný lidi půjdou jinam
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#33 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 17:36

kyknos:

Výborně... říkáš stále jak to vypadat nemá. Jak to tedy vypadat má? (tak aby to ale fungovalo... současný stav očividně nefunguje)
  • 0

#34 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 17:43

Javla to řekla dobře, nevím co bych k tomu dodal. Snad jen to, že pokud chceš diskusi, kde se ti budou zamlouvat všechny příspěvky, jediným řešením je nechodit na internet případně si na něm vytvořit elitní server pro své známé veřejnosti nepřístupný. Nebo si zvyšovat toleranci.
  • 0

#35 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 17:47

To není odpověď, o kterou jsem tě žádal. Princip ignorace nefunguje. Nikdy ho nebudou dodržovat všichni. (To je práve ten současný stav.) Javla ani ty nejste první, kdo tu ignoraci některých jedinců doporučoval a bez systémového řešení (aspoň pro mírnění) se to tedy, zdá se, neobejde. Otaázka tedy je: Jaké zavést systémové řešení?
  • 0

#36 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 17:50

Nejde o to, aby se každému zamlouvaly všechny příspěvky, ale o to, aby se diskuze vedla v rámci možností na určité úrovni, k věci, bez urážek a záměrných provokací.
  • 0

#37 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 17:52

Alkes, ano nefunguje dokonale - je to ale to nejlepší, co existuje. Otevřená veřejnosti přístupná svobodná diskuse na internetu bez hádek a jiných negativních jevů neexistuje. A nikdy nebude. Zaváděním systémových řešení a represí to bude jen horší. Tedy lepší to bude, až skončí věčné září. Srpen tu asi moc lidí nepamatuje :)
  • 0

#38 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 18:01

pepa.z.pocernic napsal/a:
Už v prvním příspěvku jsem psal, že moderátor by byl povinen napsat, k jakému prohřešku došlo.


Ne, flame vyvolat opravdu nechci. Je fakt, ze moderator zasahuje v pripade, ze se mu neco nelibi. Jenze take si dovedu predstavit, ze odpoved bude standardne vypadat nejak takto "prispevek odporoval pravidlum serveru, z tohoto duvodu byl moderatorem odstranen", vypisovat a popisovat pri kazde blbosti co bylo spatne a duvodem zasahu by umorilo kazdeho, autor prispevku se bude citit maximalne dotcen....

Ja nevim, tady se totiz michaji dve veci, jedna je cileny utok z venci, a druha je usmerneni mistnich co maji zajem komunikovat spravnym smerem. Ale tu druhou skupinu banem rozhodne neprevychovas a ta prvni si cestu i tak najde.

Ja se jen jeste mozna tak hloupe zeptam, jake jsou nejvetsi problemy tady na serveru ? Az tak moc vlaken zase nectu ale to co ctu mi prijde vcelku jako normalni diskuse (odbornou uroven nehodnotim).
  • 0

#39 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 18:05

To že je tady pár grafomanů je sice nepříjemné nicméně jejich příspěvky jsou ještě stále v normální rovině komunikace, nejsou vulgární, netapetují sem gay-obrázky, nezakládají další a další účty (blokovat IP adresu je výsměch, jediná možnost jak odstranit trolly je registrace pomocí "pozvánky od člena zevnitř komunity(např český torrent systém)" nebo přímá platba za registraci).... Jestli zde bude zavedena nějaká regulace, počítejte s horším, uražená ješitnost je strašná svině.....
  • 0

#40 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 18:11

Kyknos:

A stále taky vycházím z předpokladu, že tu je většina lidí, kteří chtějí diskutovat na úrovni, nechodí sem kvůli hádkám, naschválům, provokacím a dají si říct.
Bohužel nikdo není dokonalý a tak se prostě někdy vytočí, ale po určité době zas vychladne a může diskutovat dál normálně. Proto si myslím, že např. zamknutí rozjetého flamu na určitou dobu by mohlo pomoct, aby si to všichni nechali projít hlavou a uklidnili se. Popřípadě definitivní zamknutí vlákna, ve kterém se už jenom všichni tahaj za slovíčko, protože chtěj mít poslední slovo, a jinak se neřeší nic. Zatím to tu bylo většinou tak, že vlákno znovu nikdo nezakládal, protože všem došlo, že je to blbost.
Ban asi fakt smysl nemá. Když už si ho někdo opravdu zaslouží dostat, tak to bude typ člověka, o kterém píšeš ty a pak nepomůže než ta ignorace. :(
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama