Přejít na obsah


Fotka

Nenadešel již čas na územní dělení ČR na GC.com?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#41 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 8:36

jak to bude s nastavením regionu u keší, u kterých to owner z nějakého důvodu neudělá? Třeba už se na gc před pár roky vydlábl a podobně. Pokud to nebude nastaveno u všech, tak bude členění do regionů imho jen matoucí.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#42 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 8:51

Mozna by stalo za to jednat s Groundspeakem o tom, jak zabudovat do jejich systému naše hranice krajů. Nástroj pro to evidentně existuje, viz vlákno o rozdělení ČR do krajů v GSAKu. Pak by se to mohlo dít i automaticky. Možná by retrívři mohli tohle téma nadhodit na jejich pravidelných měsíčních poradách v centrále :D
  • 0

#43 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 10:43

Dain & Olik napsal/a:

Saman napsal/a:

no, mne stacia tie zazitky a najma kamosi, Daine B)


no jo, jenze von to z ty party nekdo naplanovat musi, jinak bysme skoncili na smichove na nadrazi :D


na to pouzivam skrysotlac, na tych mojich par kesi co mam vzdy v plane ako neautocacher mi to bohate staci...
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#44 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 13:09

Přínos by to určitě byl, ale spíš než členit na čechy a prahu tak to rozdělit nějak smysluplněji. Protože proč bych měl já stahovat celý čechy, když chci jen jižní čechy? :) Když už takovou výhodu mají i pražáci. :) A to samé na jižní a severní moravu. :) Nicméně jeden malý zápor těchto členění bych měl. Když se kouknu na profil kamaráda a chci si vysledovat kde se pohyboval v zahraničí, tak u něj vidím že byl kdesi v Trentino–Alto Adige , což mě řekne houby, na místo toho abych viděl, že byl v Itálii. Ale tam by stačila malá úprava, aby zatím krajem byla ještě uvedena ta konkrétní země. Ale jak již bylo řečeno, mnohem raději bych nejdříve počkal až co přinese nový GC.com. :) P.S. mimochodem není někde nějaký screen těch nových stránek? :) Docela by mě to zajímalo. :) Jen se hrozím zas těch problémů.. ajaj.
  • 0

#45 dark.metalswamp

dark.metalswamp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 13:50

V zásadě myslím že by ty kraje byly pozitivní. Pokud kouknu na nejnovější pixly v česku (odkaz vpravo v sekci "My Account") u cca 4/5 si podle názvu nedokážu představit ani omylem kde tak mohou z mého pohledu ležet. A je zřejmé že by mne jako Brňáka budou na zběžné kouknutí zajímat ty max. jižní Morava, Zlínsko, Olomoucko, Moravskoslezsko a možná Vysočina. K tomu jako bonus sem tam Praha. Opravdu se mi nehcce rozklikávat každou pixlu abych zjistil že 7 z 8 čerstvě publikovaných se nacházejí v karlovarském a Ústeckém kraji. Na ty se podívám alespoň co jsou zač jen když bych tam měl cestu. Naopak, předpokládám že Ústečáky až tak nezajímá jaký nový otazníčky vyrostou v Brně nebo Ostravě. A pokud dělit tak určitě podle administrativního dělení (tj. na kraje). Nějaké super vytuněné geo-dělení typu Velká Praha, Čechy-střed bez Velké Prahy, Čechy-západ, ..., Velké Brno nebo taky Velký Křópalov je off-topic. K tomu by se musela složitě dávat mapa co ještě je "Velké Brno" a co už ne - pro každého to totiž může být jiná oblast. Patřil by pod "Velké Brno" třeba Vyškov? A co Ivančice, Blansko, Boskovice nebo dokonce až Letovice? // Analogicky pro Pražáky: Jak je velká "Velká Praha"? Patří tam Úvaly?, Český Brod?, Poříčany?, Pečky?, Kolín? nebo dokonce i Kutná hora? Pro porovnání: dělená je třeba Belgie - 30,5 tis. km2 - 11 provincií - dokupy jen 2800 keší ...
  • 0

#46 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 14:05

Tak jsem se koukl, jak to je s tim delenim. Myslim, ze v soucasne dobe je mozne jen jedinne deleni, a to kraje. Alespon pak nevzniknou vasne, co je to velka Praha nebo velka Plzeň nebo velke Brno. Jinak to je vlastne uplne jedno, jelikoz stale zustava moznost all a tak kdo chce ma celou republiku, kdo chce delit, tak to ma delene. Jen nevim jak vsechny prinutit aby sve stare cache umistili do toho spravneho regionu.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#47 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 14:06

po globalizování a slučování/fúzování kde čeho možného mě toto připadá jako zcela bezvýznamné EgoNázev "Velká Praha" mě vysloveně pobavil :)
  • 0

#48 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 14:17

darku, na tohle existuje řešení: Premium Membership. Obávám se, že tento tvůj argument by měl u Groudspeaku spíš negativní váhu ;). A taky si nemůžu pomoct, ale vytváření PQ podle krajů je ptákovina. Mnohem praktičtější je to podle vzdálenosti. Když jedu autem/vlakem/na kole/jdu pěšky, tak mně je šumafuk, v kterém kraji se nachází nejbližší keška, důležité je, že to je 5,3 km, ne? A jak píše Chemic77, rozdělení na regiony asi bude spíš mást, hlavně cizince. Pro němčoura je podle mě důležité vidět, že těchle deset keší je už na Slovensku a tam nejedu, protože už jsem si proměnil Eura na český Kč a chci se za ně někdy najíst. Jakmile bude mít u kešky údaj o regionu, který mu svým názvem nic neřekne, tak z toho bude akorát blbej.
  • 0

#49 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 14:37

A co cizincům brání dělat si pořád dotazy přes celou čr? Jestli budou regiony jako položka (States / Provinces ) a celá čr zůstane v (countries), tak nikdo není nucen regionální členění použít, ale kdo chce tak má možnost. Nebo mi v tom nastavení PQ něco uniklo?
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#50 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 14:46

pepa.z.pocernic napsal/a:
A co cizincům brání dělat si pořád dotazy přes celou čr? Jestli budou regiony jako položka (States / Provinces ) a celá čr zůstane v (countries), tak nikdo není nucen regionální členění použít, ale kdo chce tak má možnost. Nebo mi v tom nastavení PQ něco uniklo?

No, jsou zeme, kde se neda pouzit hledani jen podle Country - jednou z nich je samozrejme USA, ale zkus se treba podivat na New Zealand - tam si musis vybrat North nebo South Island, nejde vybrat vse. Vsechny kese v techto zemich maji "kraj" vyplneny.

Na druhou stranu u tech nedavno rozdelenych je polozka --Search All--, takze se da hledat pres celou zemi. Hlavnim a nejpodstatnejsim problemem je ale pocet kesi, ktere v techto zemich nemaji "kraj" vyplneny. Podle mych zkusenosti je jich vice nez 80%, takze je to fakt na nic...
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#51 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 14:47

pepa: to je taky fakt Nicméně nestačím žasnout, jak je pro geocachery důležité správní rozdělení ať už je důvod jakýkoli. To bych spíš pochopil třeba to dělení na pravý a levý břeh :) Asi jsem příliš globalizovanej - doufám, že mně nějací aktivisti nezačnou rozšlapávat kešky... nedejbože, kdyby se dověděli, že si jednou za čas koupím něco u Meka (zejména v době, kdy je všechno ostatní zavřené a není jiná možnost) :)
  • 0

#52 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 14:56

Pokud už členit, tak na tak malém území jako je čr jsou příliš velké regiony podle mého o ničem. A u menších regionů zase nastane problém, jak je zadefinovat, aby nevznikaly nejasnosti. Takže asi nejlépe správní členění. Nebo to členit podle souřadné sítě, třeba po stupni nebo po dvou.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#53 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 15:06

Další členění v rámci ČR má spíš význam k upřesnění lokality cache (ČR - Severní Morava) což je určitě lepší info, než jen "ČR". Takže jsem pro kraje. Kvůli stahování PQ a kešek bych členění neřešil, protože to je lepší opravdu stahovat podle středu a okruhu. Když už někam jedu, zajímá mne akční dosah z místa, kde se budu vyskytovat a nechci řešit to, že hned za plotem ubytování prochází hranice rozdělení kešek a tudíž budu muset řešit dvě/tři sublokality najednou. To, že by se pak musely dřívější keše doplnit o údaj lokality, by se snad dalo společnými silami dořešit a u těch keší, kde owneři již nejsou aktivní, by mohli zasáhnout a doplnit (snad) retrívři. ;)
  • 0

#54 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 15:15

Krkovicka napsal/a:
Velká Praha?? Já bláhový si dodnes myslel, že Velká byla Morava, no časy se mění:o


Chehe, dobře chlape ! :)
  • 0

#55 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 18:05

Numira napsal/a:
Mozna by stalo za to jednat s Groundspeakem o tom, jak zabudovat do jejich systému naše hranice krajů. Nástroj pro to evidentně existuje, viz vlákno o rozdělení ČR do krajů v GSAKu. Pak by se to mohlo dít i automaticky. Možná by retrívři mohli tohle téma nadhodit na jejich pravidelných měsíčních poradách v centrále :D


Toto ale Groundspeak nepodporuje pro celé státy, natož pro kraje. Aneb při založení listingu se souřadnicemi v USA a výběrem "Czech Republic" se žádná chyba nebo tak nehlásí, prostě souřadnice a country nejsou nijak geograficky propojeny. Čili pochybuji, že když něco takového neprotlačili v USA, že by jsme to protlačili my v ČR.
  • 0

#56 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 8:25

Nevím, pořád jsem pořádně nepochopil výhodu krajů. Je-li výhoda pro vyhledávání keší - nesouhlasím. Kešeři se dají rozdělit zhruba na poloviny - jedni, co bydlí kolem středu kraje, které by mohl zajímat jen ten jejich kraj, a pak druhá půlka, která bydlí blíž k hranicím kraje, a které zajímá 2 a více krajů. Význam by snad mělo dělení na okresy, ale v tom by byl už totální zmatek. Je-li výhoda pro přibližné určení polohy nějaké keše, tak tomu nerozumím. Snad si vyhledávám, které keše jsou v místě mého zamýšleného působení, a neprocházím seznam názvů keší, u kterých bych dodatečně zjišťoval umístění. Nebo snad ano ? A ještě argument proti - už tu byl zmíněn. Když vidím v listingu název jakési provincie místo názvu státu, je to spíš ke škodě a hodně matoucí. Kraje pro Čechy by asi matoucí nebyly, ale pro cizince rozhodně ano, stejně jako zahraniční kraje pro nás.
  • 0

#57 Flipper77

Flipper77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)
  • LocationJižní Morava a Záhorie

Publikováno 28 únor 2008 - 8:57

Nechápu sice důvod dělení,protože si myslím,že GC jde dělat v klidu a pohodě a na přípravu si udělat o 5min více času,není přece takový problém a přesto...Navrhuji dělení dle katastru jednotlivých obcí,čtvrtí a a pokud to historie katastru vyžaduje,tak i tento rozdělit na tzv.Horní a Dolní konec,či za řekou,před řekou,pod lesem za lesem atd.Nebránil bych se ani dělení dle ulic a to abecedním systémem:D:D:D:D:D:D
  • 0
To musí bavit!

#58 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 15:19

Flipper77 napsal/a:
rozdělit na tzv.Horní a Dolní konec,či za řekou,před řekou,pod lesem za lesem atd.Nebránil bych se ani dělení dle ulic a to abecedním systémem:D:D:D:D:D:D


Ono ani delenie na parcely by nemuselo byt uplne od veci :)
  • 0

#59 Jarouch

Jarouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 16:11

Vždy znovu mě překvapí jak se dá reagovat na úplně normální dotaz. Mě osobně to stačí v tomto stavu ale chápu že pro náročnější lovce by to mohlo být pohodlnější.
  • 0

#60 Jarouch

Jarouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 16:20

To Drobik: nereagoval jsem na tvoji poznámku ale na spousty vyjádření v tomto vláknu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama