Přejít na obsah


Fotka

Makro pro GSAK


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#21 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2008 - 15:05

Tak tohle je bezva :-).Vubec by me to nenapadlo. Diky
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#22 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2008 - 15:12

suplere, paradna vychytavka, som to inak riesil cez simulaciu trasy v nroute, ale toto je naprosty luxus :) diky
  • 0

#23 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2008 - 15:40

:) no musím se přidat, tohle je SUPER! Je vidět, že GSAK a jeho možnosti za ten půlrok používání naznám ani z deseti procent...
  • 0
Berda

#24 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2008 - 17:00

Ja jsem to objevil nahodou...
  • 0

#25 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2008 - 21:49

Tohle zrovna uz pouzivam dlouho, ale jinak me GSAK neprestava prekvapovat svymi moznostmi.
  • 0

#26 NadaK2

NadaK2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 21:59

to Suplere, taxem si vyzkoušela načíst vygenerovanou trasu přesně dle návodu a funguje to.:P Díky za rady, ted si konečně začínám s GPS, GSAKem i MapSourcem rozumnět. B) díky
  • 0

#27 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2008 - 13:36

Nova verze NastavKraje:
- odstranuje jiste problemy verze 1.2 s tim, ze ne vzdy nastavila vsechny prazdne polozky UserData2, i kdyz mela.
- male, ale zretelne zrychleni prace filtru
- dalsi zrychleni - jakmile se nastavi kraje u vsech novych kesi, dalsi kraje uz se neprohledavaji
- na konci prace je mozne nechat si zobrazit upravene cache (pomoci UserFlag), nebo v pripade chyb seznam tech, ktere se nepovedlo zaradit.

suplere napsal/a:
A je to rychlejsi nez ten IF (neprobira cely filter podle Kraje), jen si musis prejmenovat jmeno filtru a polozku v User2. Jeste jsem tam doplnil IF $_FilterCount, protoze pokud by byl filtr prazdny prejelo by to celou databazi.


  • 0

#28 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2008 - 18:33

link na makro je docasne nedostupny - verze je bohuzel zavisla na vstupnich podminkach, je nutny update...

Mion napsal/a:
Nova verze NastavKraje: ...


  • 0

#29 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 0:08

Makro NastavKraje v 1.4, řešící problémy verze 1.2 a 1.3, je dostupná ke stažení.

Mion napsal/a:
link na makro je docasne nedostupny ... je nutny update

Mion napsal/a:
Nova verze NastavKraje ver 1.3: ...


  • 0

#30 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2008 - 23:13

Makro u mne funguje perfektně, našel jsem ale jednu problematickou příhraniční kešku, GC11NTE, Przelecz Beskidek/ AFW TEAM NO-13. Makro ji vždy přiřadí kraj Moravskoslezský, i když je v Polsku. Tedy, je to jen pár metrů... Snad by šlo zavést kontrolu na Country? Díky za užitečné makro ;)
  • 0

#31 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2008 - 5:45

Hele, a není to takhle lepší?
Když se tam přiřadí, že je keš v Polsku, už ztratíš přehled, zda je v Polsku nad Libercem, Vrchlabím, Broumovem, Jeseníkem, nebo Třincem.
Já si naopak myslím, že pokud nějká keš leží těsně za hranicemi je lepší ji přiřadit označení nejbližšího kraje. a podle Country položky snadno zjistíš, že se nalézá už za hranicemi. Mně to takhle přijde po informační stránce vymakané ;)

moravan napsal/a:
... našel jsem ale jednu problematickou příhraniční kešku,.. přiřadí kraj Moravskoslezský, i když je v Polsku.


dodatek: od včerejška jsem do makra suplerovi přidal jednu novou keš spadající mimo polygony, co patří do Ústeckého kraje (GC1A7BR). Správně se zařadí jednorázovým výběrem volby "Nastavit cache mimo regiony".
  • 0

#32 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2008 - 8:26

Mion napsal/a:
Mně to takhle přijde po informační stránce vymakané ;)

Mno, o informační hodnotě :o by se dalo určitě diskutovat, když je to v cizině a šoupne se to do Česka, ale budiž.

Mám ale jiný nápad, který podstatně zvýší rychlost makra, konkrétně pro mne asi 13x! Každý asi nejvíce loví ve svém domovském kraji, já tedy v Moravskoslezském a ten přijde na řadu až skoro na konec. Kdyby byl v úvodním formuláři např. ComboBox pro výběr kraje, kterým se má začít a tato hodnota by se dala případně uložit, rychlost makra by pro mne byla zcela jiná :D. Vymýšlím si hned po ránu, žejo? ;)
  • 0

#33 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2008 - 9:28

No to by byla dobra vychytavka, ale zatim me nenapada, jak realizovat kontrololu, zda se kraje neopakuji (13 kraju je dost). Jdu premyslet....
  • 0

#34 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2008 - 11:04

No, já si myslím, že většině, co stahuje PQ celé CZ, to nijak nepomůže.
Když stáhnu nové PQ dle času, jsou v něm rozesety keše po celé republice a já potřebuji, aby se nastavily všechny. A nejen ty, co jsou v mém kraji. Tak mně to přijde dost zbytečné. Možná se to vyplatí někomu, kdo nestahuje pravidelně celou republiku.

Pokud potřebuješ aby se ti dělal tvůj kraj nejdříve, prostě si ho v makru přesuň na začátek zpracování všech krajů a je to ;)


moravan napsal/a:
Mám ale jiný nápad, který podstatně zvýší rychlost makra, konkrétně pro mne asi 13x! Každý asi nejvíce loví ve svém domovském kraji, já tedy v Moravskoslezském a ten přijde na řadu až skoro na konec.


  • 0

#35 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2008 - 13:56

No asi to bude nejlepsi.... ComboBoxu by muselo byt 13... Nedokazu kontrolovat jetli se hodnoty neopakuji.... Takze jak psal Mion, doporucuji si pripadne prehazet Kraje v makru....
  • 0

#36 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 8:51

Jsou k dispozici nové verze pro automatické generování keší do POI pro Garmin řady Colorado a GPSmap60 a pro PNA Mio C520/720 (Přidána podpora pro wherigo cache).
Viz gsak.mioncz.net
  • 0

#37 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2010 - 8:50

suplere napsal/a:
Takze postup co se tyce filtru Kesi po ceste:

1. na www.mapy.cz si nechate najit trasu od do a ulozite jako GPX
2. v GSAKu si nejedete na Filters a na zalozce ARC/POLY si nactete soubor route.gpx, ktery ulozily mapy.cz.
3. zvolite si Arc/Line a dale distance v km od zadane trasy
4. muzete si pridat dalsi podminky do filtru (ja si treba nastuvuju pouze Nenalezene) a date GO...


techle navodu sem nasel spoustu, na filtrovani a vsechny jsou stejne (takze asi budou spravne) proto nechapu proc me to furt haze chybu :(

Vložený obrázek
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#38 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2010 - 9:01

A máš nastavenou i vzdálenost kolem trasy, kterou to má hledat? Pod tím oknem s chybou to není vidět. Jakou verzi GSAK používáš?
  • 0

#39 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2010 - 9:08

jj mam to, pokud bych ji nedal tak to nejdriv upozorni na tu vzdalenost, a teprve po ni kontroluje waypointy
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#40 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2010 - 9:11

A ta verze GSAK? Nevím, zda to byla stejná hláěka, ale něco podobného dělala jedna verze 7.1 a i počáteční 7.2. Zkus aktualizovat na nejnovější, včetně patche.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama