Přejít na obsah


Fotka

Dočasné cache? II.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 Kryspin-3517

Kryspin-3517

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2008 - 14:04

Ahoj! Už jsem tenhle dotaz psal jednou, ale napsal jsem to do nesprávného vlákna a nějak to tam zapadlo. Tak to ještě jednou kopíruju sem (snad už správně), protože by mne to opravdu zajímalo. Díky za názory / vysvětlení. Vím, že jedním z pravidel GC je, že cache by měla na místě zůstat co nejdéle (řádově roky). Co si myslíte o nápadu založit cache, která by od počátku byla zamýšlena jako dočasná? (řádově měsíce) Příklad (vymyšlený): V nějakém parku je třeba nádherná výstava soch (nebo fotografií nebo zvířat ...). Park sám o sobě nic zajímavého, ale ty sochy rozhodně stojí za vidění. Problém je, že výstava soch v parku bude trvat jen 6 měsíců a pak sochy zmizí a nové nepřijdou. Dá se tam založit cache, která by byla aktivní jen po dobu té výstavy a pak se archivovala? S tím, že od počátku by bylo řečeno: "Cache bude archivována 30. září 2009" nebo tak nějak. (Já osobně si myslím, že by to bylo dobré. Otázka je, jak krátká doba existence cache je ještě únosná... Tři měsíce? Šest? Rok? ...)
  • 0

#2 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2008 - 14:17

podle pravidel je minimum 3 mesice. jinak je to asi na tobe. ja jsem pred nedavnem chtel udelat multinu/mysterku po dinosaurech na chodove, ale prave ta docasnost me odradila. nechtelo se mi vypiplavat se s krabickou, ktera to ma uz ted spocitane :P. a hodit tam nejakou rychlovku halabala, kterou mi nebude lito za par mesicu zrusit, neni nas styl ;)
  • 0

#3 Broupal

Broupal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2008 - 16:33

No, mě jen není jasný, proč by třeba tam nešlo tu cache nechat jako takovou památku té výstavy. Pokud by byla povedená (ta výstava, nebo ta cache, nebo obojí), lidi by se tam rádi přišli podívat. A v nejhorším by se ta cache nechala "na dožití", prostě až by se ztratila, nebo zničila -> archivace
  • 0
Broupal - ten, co tě na ... houpal

#4 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 19:12

Pravidla stanovují minimum existence kešky na 3 měsíce, jak už psal Dáin. Já v podstatě souhlasím s logem jeho i logem Broupala. Autor by se měl snažit kešku udržet co nejdéle a ani ukončení nějaké dlouhé výstavy není důvod ji hned rušit, stačí jen trochu upravit listing a dál ji vést jako memoriální na daném místě, proč ne...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama