Přejít na obsah


Fotka

GPS Evolve touchTraxx & GPS Nokia LD-3W (SiRF III)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 Lukyn_CZ

Lukyn_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 11:46

Teprve zacinam, studuju atd. ale Geocaching se me hrozne zalibil a tak bych si chtel k mobilu koupit nejakej ten GPS modul. Rozhoduju se mezi GPS Evolve touchTraxx a GPS Nokia LD-3W (SiRF III). Hodne jsem toho precetl tady na foru a ostanich webech, ale jsem z toho zmatenej. Nemohl by me nekdo poradit, ktery je lepsi?? Zatim mam mobil SE K750i, ale budu kupovat novy tak aby s GPS modulem uz plne spolupracoval a mel aspon stejne dobrej fotak. V uvahu pripada SE K770i, Nokia 5310 XpressMUSIC nebo pripadne NOKIA 73, ale ta uz drazsi :(. Poradil by me prosim nekdo ??? Dekuji
  • 0

#2 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 11:59

A co přesně si vlastně představuješ pod "plně spolupracoval s GPS"? Přijde mi totiž, že s K770i a 5310 si v tomhle ohledu zrovna moc nepřilepšíš. Maximálně tak s N73, protože má Symbian a nebudeš díky tomu omezen jen na javové aplikace.
  • 0

#3 Lukyn_CZ

Lukyn_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 12:29

na telefonu jsem zprovoznil pouze tu ocesanou verzi Handy Geocaching Light, tak jsem myslel ze na tech novejsich telefonech by sla verze HandyGeocaching atd. a nevim jak jestli ten modul GPS Nokia LD-3W (SiRF III) spolupracuje stejne s Nokii jako s SE. Jak bys to resil ty? Koupil by sis SE K770i + GPS Nokia LD-3W (SiRF III) nebo SE K770i a GPS Evolve touchTraxx nebo nejak jinak nakombinovany mobil s nejaky modulem?
  • 0

#4 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 12:54

No já mám zatím vyzkoušenou kombinaci Evolve iTraxx s telefony SE W810i a K750i. Na W810 se mi podařilo nainstalovat plnou verzi HandyGeocachingu v pohodě, na K750 jsem to nezkoušel, ale tyhle dva telefony by měly být softwarově dost podobný. Stejně ale používám hlavně mapový TrekBuddy (na obou šlape bez problému). Ještě si teda nejsem jistej, jestli se vlastnosti některých programů nelišej podle úprav telefonů operátorem. Zkus se zeptat přímo na stránkách HandyGC, kde by mohl být problém. S TouchTraxx ani LD-3W bohužel nemám zkušenosti, takže v tomhle ti bohužel neporadím. :( Osobně bych ale asi neupgradoval z K750 na 770 jenom kvůli Handy Geocachingu, ale je to fakt jenom subjektivní. ;)
  • 0

#5 Lukyn_CZ

Lukyn_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 13:06

nemenim kvuli tomu ;) K750 mam uz druhej rok a uz doslouzila. Tak jsem chtel nejakej aby byl alespon stejne dobrej a sel k nemu modul GPS. Zminil si Evolve iTraxx a já Evolve touchTraxx, jaky je v nich rozdil??
  • 0

#6 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 19:10

No jsou to jine modely od evolve. Celkem vim o trech: iTraxx - ma solarni clanek - dele vydrzi na slunci, pozici updatuje 1x za sekundu jako vetsina modulu. goTraxx - updatuje pozici 5x za sekundu, je mensi nez iTraxx (nema solar) touchTraxx - ma pekny a tenky design, ale jeste jsem dalsi funkce nestudoval.
  • 0

#7 Lukyn_CZ

Lukyn_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 21:03

Takze uz zacinam mit jasno, koupim nejakej modul GPS od Evolve, zatim necham K750i, a ted jakej soft ?? TrekBuddy ? U handyGeocaching musim stahovat mapy online, pokud jsem to dobre pochopil.
  • 0

#8 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 21:44

aby s GPS modulem uz plne spolupracoval


Já tedy mám LD-3W s K750i a spolupracují nádherně :o A obecně, tenhle nokiáckej modul si s SE rozumí dobře, mohu jen doporučit :)
  • 0

#9 Lukyn_CZ

Lukyn_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 21:48

tak clovek co ma K750 :) dobry, a jaky pouzivas programy ?
  • 0

#10 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 22:25

No jedině Handy Geocaching :) - mapy sice nemá, ale bez nich to jde taky a upřímně řečeno mně přijde mnohem větší zábáva jít podle šipky a rozumu, než se jen slepě nechat donavigovat až ke krabičce :D
  • 0

#11 Lukyn_CZ

Lukyn_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 22:39

verze Handy Geocaching Light?? Ta plna me tam nesla spustit a ted se tam snazim nejak nacpat TrekBuddy ale jsem fakt asi lama :(
  • 0

#12 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 22:42

Ne, light samozřejmě ne, ta nemá podporu pro GPS moduly a kromě toho, pokud si vzpomínám, přestal Destil light podporovat úplně, takže to ani funkční být nemůže... Používám klasickou verzi - zkus si nainstalovat ji, i když ještě modul nemáš, je možno ji spustit
  • 0

#13 Lukyn_CZ

Lukyn_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2008 - 5:53

Mas opravdu SE K750i? Za boha tam tu plnou verzi nemuzu dostat, vzdycky to napise "Operace se nezdarila":|
  • 0

#14 Lukyn_CZ

Lukyn_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2008 - 19:44

Vsechno vyreseno a slape paradne. Vsem dekuju za cenne rady. ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama